جستجو
Close this search box.
دستگاه اسکن 3 بعدی

اسکن سه بعدی بدن

اسکن سه بعدی بدن یک نوآوری در چکاپ و آنالیـز کل ترکیبـات بدن است که با چرخـش 360 درجـه، اسکنی سه بعدی از سر تا نوک پا انجام می دهد و علاوه بر انـدازه گیـری وزن و سایـز محیـطی و BMI، ترکیبات بدن شامل چربی و نواحی تجمع آن، عضلات و آب و تراکم استخوانی را نیز به طور واضح نمایان می کند.

مشاوره توسط پزشک به صورت رایگان

هزینه
هدف

اقتصادی

پزشک معالج
تعداد جلسات

خالی

ماندگاری
ماندگاری

موقت

نوع بی‌هوشی
زمان نتیجه گیری

ندارد

دوره نقاهت
دوره نقاهت

ندارد

عوارض
عوارض

ندارد

تلفن تماس
021-75900

برای مشاوره و اطلاع از قیمت ها با ما در ارتباط باشید

پکیج ها و لیست قیمت

جهت مشاهده پکیج های کلینیک ایرانیان کلیک کنید

فرم مشاوره و رزرو

جهت تکمیل فرم درخواست رزرو و مشاوره کلیک کنید

مزایا و معایب

مزایا اسکن سه بعدی بدن

معایب اسکن سه بعدی بدن

اندازه‌گیری‌های دقیق

هزینه

بازنمایی بصری

محدودیت‌های فنی

ارزیابی هدف

مهارت اپراتور

مقایسه در طول زمان

به طور گسترده در دسترس نیست

نظارت بر سلامت

تفسیر داده‌ها توسط متخصص

چرا اسکن سه بعدی بدن در کلینیک های ایرانیان؟

اسکن سه بعدی بدن

اندازه گیری درصد چربی و نواحی تجمع

اندازه گیری درصد عضلات

اندازه گیری سایز به صورت سه بعدی

اندازه گیری درصد آب بدن

آنچه در این مطلب می خوانید

چرا اسکن سه بعدی بدن؟

در سال های اخیر، پیگیری بدنی سالم و متناسب محبوبیت قابل توجهی پیدا کرده است. بسیاری از افراد به دنبال راه های موثری برای دستیابی به اهداف تناسب اندام خود از جمله کاهش وزن و لاغری بدن هستند. روش های سنتی اندازه گیری ترکیب بدن مانند شاخص توده بدنی (BMI) و دور کمر محدودیت هایی در ارائه اطلاعات دقیق و جامع دارند. با این حال، پیشرفت در فناوری یک راه حل انقلابی را معرفی کرده است – اسکنر بدن سه بعدی.

روش‌های سنتی ارزیابی ترکیب بدن، مانند BMI و دور کمر، درک اساسی از وزن و اندازه افراد را ارائه می‌دهند. با این حال، آنها نمی توانند تفاوت های ظریف ترکیب بدن، از جمله توده عضلانی، توزیع چربی و تغییرات در شکل بدن را درک کنند. این محدودیت ها مانع از ارزیابی دقیق و ردیابی پیشرفت می شود، به ویژه برای افرادی که تحت برنامه های لاغری هستند.

برای غلبه بر کاستی های اندازه گیری های سنتی، تقاضای فزاینده ای برای تجزیه و تحلیل دقیق ترکیب بدن وجود دارد. توانایی ارزیابی توده عضلانی، درصد چربی بدن و سایر پارامترها با دقت می تواند بینش ارزشمندی را برای افرادی که به دنبال دستیابی به اهداف لاغری خود به طور موثر و کارآمد هستند ارائه دهد.

نحوه کار اسکنرهای بدن سه بعدی

اسکنرهای بدن سه بعدی از فناوری پیشرفته برای عکسبرداری استفاده می کنند اندازه گیری دقیق بدن یک فرد این اسکنرها با استفاده از ترکیبی از سنسورهای عمق و دوربین ها، یک مدل سه بعدی دقیق ایجاد می کنند که شکل و اندازه فرد را به طور دقیق نشان می دهد. سپس الگوریتم های پیشرفته داده ها را تجزیه و تحلیل می کنند تا تجزیه و تحلیل جامع ترکیب بدن ارائه شود.

طریقه کار اسکنر سه بعدی بدن

کاربرد دستگاه اسکنر سه بعدی بدن برای لاغری

دستگاه اسکنر سه بعدی بدن در کمتر از ۴۰ ثانیه گزارش و مدرکی عینی از وضعیت و تناسب اندام افراد ارائه می دهد. افراد ورزشکار با آگاهی از وضعیت بدن و اندام خود بهتر و حرفه‌ای‌تر می توانند به تناسب اندام خود کمک کنند. این کار سبب افزایش انگیزه در این افراد می شود. ورزشکاران به کمک این دستگاه به طور مداوم اثرگذاری تمرینات خود را بررسی می کنند.

آگاهی از وضعیت بدن خود بعد از تمرینات دوره ای برای لاغری سبب می شود افراد به میزان تغییرات و اثر گذاری تمریناتشان پی می برند. دستگاه اسکنر سه بعدی بدن این امکان را به افراد می دهد که روند عضله ‌سازی در بدن خود را مشاهده کنند. همچنین به میزان تأثیرات و کارامد بودن برنامه تمرینی خود را در خصوص کاهش بافت چربی در بدن خود پی ببرند. در صورت نیاز می توانند تمرینات و برنامه دوره ای خود را اصلاح یا بروز رسانی کنند.

اسکنر های سه بعدی چه کاربردهایی دارند ؟

  آنالیز سه بعدی بدن برای لاغری

یکی از مهم‌ترین کاربرد‌های اسکن و آنالیز سه بعدی بدن مشخص شدن درصد چربی بدن و میزان کالری پایه بدن است. این اسکن نشان می دهد که قطر هر ناحیه بدن از جمله دور شکم، دور باسن و … چقدر است. این روش به شما این امکان را می دهد تا به صورت منظم میزان چربی بدن، حجم خالص عضله و ساخت عضله را در بدن اندازه‌گیری کنید.

سپس در اسکن‌های متوالی بعد از انجام برنامه ی تمرینی و رژیم غذایی روند تغییرات بدن را مشخص می کند. دستگاه اسکنر سه بعدی بدن با آنالیز بدن به شما نشان می دهد که با توجه به وضعیت بدن، شما باید چه میزان فعالیت بدنی داشته باشید و چقدر کالری باید بسوزانید. با توجه به میزان کالری مورد نیاز بدن، برای رسیدن به وزن دلخواه شما می توانید برنامه تمرینی و برنامه غذایی خود را اصلاح یا بروز رسانی کنید.

نحوه عملکرد دستگاه اسکنر سه بعدی بدن جهت لاغری

دستگاه اسکنر سه بعدی بدن با آنالیز کردن و اسکن بدن اطلاعات بسیار مهمی در اختیار افراد قرار می دهد. افرادی که برنامه های تمرینی جهت لاغری را تمرین می کنند، این دستگاه اطلاعات مفیدی را برای پیشرفت و رسیدن به وزن دلخواه در اختیارشان قرار می دهد. برای شروع کار افراد باید با استفاده از دستگاه اسکنر سه بعدی بدن از بدن خود اسکن بگیرند.

این اسکن شامل اطلاعاتی از جمله محاسبه سایز نقاط مختلف بدن، میزان درصد چربی و میزان کالری بدن، وضعیت سلامت بدن و … می شود. با توجه به این اطلاعات به دست آمده از وضعیت بدن افراد از میزان فعالیت بدنی مورد نیاز بدن خود آگاه می شوند. با انجام اسکن‌های متوالی در طول برنامه تمرینی یا رژیم غذایی خود افراد از میزان تغییرات و اثر گذاری این دوره تمرینات آگاه می شوند.

همچنین بعد از اسکن‌های متوالی شاهد روند عضله ‌سازی بدن خود می شوند. میزان اثر گذاری تمرینات با مشاهده کاهش بافت چربی در اسکن بدن بعد از انجام برنامه تمرینی ثابت می شود. بنابر این افراد بعد از مشاهده اسکن‌ های متوالی باید بروزرسانی و قوی‌تر کردن برنامه‌های تمرینی و رژیمی خود بعد از انجام هر اسکن و دریافت نتایج آن اقدام کنند.

نحوه اسکن سه بعدی بدن برای لاغر کردن

مزایای اسکنرهای بدن سه بعدی برای لاغری

استفاده از اسکنرهای بدن سه بعدی مزایای بی شماری را برای افراد در سفرهای لاغری به همراه دارد. این مزایا عبارتند از:

 •  اندازه‌گیری‌های دقیق: اسکنرهای بدن سه‌بعدی اندازه‌گیری‌های دقیق بدن را ثبت می‌کنند و امکان تجزیه و تحلیل جامع ترکیب بدن را فراهم می‌کنند.
 •  تجسم دقیق: مدل‌های سه‌بعدی تولید شده توسط اسکنرها نمایشی بصری از شکل بدن افراد را ارائه می‌دهند و درک بهتری از مناطق مورد نظر برای لاغری را امکان‌پذیر می‌سازند.
 •  ردیابی پیشرفت هدف: با مقایسه اسکن ها در طول زمان، افراد می توانند پیشرفت خود را به طور عینی دنبال کنند و تغییرات در ترکیب بدن را با دقت ارزیابی کنند.

اسکنر سه بعدی چه پارامتر‌هایی را برای لاغری اندازه‌ گیری می کند؟

به طور کلی دستگاه اسکنر سه بعدی بدن در هر اسکن پارامتر‌های مختلفی از وضعیت بدن فرد را در اختیار کاربر قرار می دهد. در اینجا به تعدادی از پارامترهایی که این دستگاه در اختیار کاربران قرار می دهد اشاره می کنیم:

 1. شاخص توده بدنی یا BMI: از طریق تقسیم وزن فرد (به کیلوگرم) بر توان دوم قد او (به متر) به دست می آید.
 1. متابولیسم پایه بدن: مقدار انرژی مورد نیاز بدن برای انجام اعمال حیاتی بدن همچون گردش خون، تنفس و تقسیم سلولی است.
 1. میزان آب بدن: آب دومین عنصر مهم در حیات انسان است.
 1. شاخص شکل بدن یا ABSI : دارا بودن مقدار بالاتر از ۱ موجب افزایش خطر مرگ بر اثر بیماری‌های ناشی از چاقی و افزایش وزن می شود.
 1. نسبت دور سینه به پاها: پارامتری است که نشان می دهد با افزایش حجم تنه نسبت به پاها احتمال ابتلا به دیابت و کبد چرب افزایش می یابد.
 1. نسبت دور کمر به باسن یا WHR : داشتن نسبت بالای این پارامتر خطرات ناشی از اضافه وزن را افزایش می دهد.
 1. درصد چربی بدن: برای محاسبه ی آن از همگرایی حجم دو فرمول معتبر استفاده می شود.
 1. توده بدون چربی: هرچه تراکم استخوان و توده عضلات بیشتر باشد توده بدون چربی بیشتر است. اگر توده بدون چربی نسبت به دامنه نرمال کمتر باشد یک نکته منفی و اگر بیشتر باشد یک نکته مثبت برای کسانی که اندامی ایدئال می خواهند تلقی می شود.
 1. چربی احشایی بدن: چربی ناحیه حفره شکمی است. افزایش درصد این چربی در بدن موجب افزایش خطر ابتلا به بیماری‌ هایی همچون سرطان‌های دستگاه گوارش، بیماری‌ های قلبی و عروقی و … می شود.
 1. توده عضلانی بدن: مجموع وزن اسکلتی بدن که به عنوان ماهیچه شناخته می شود.

پارامتر های لاغری و اسکن سه بعدی بدن برای لاغری

دانستن این پارامترها و آگاهی از وضعیت بدن افرادی که برای تناسب اندام خود می کوشند موجب می شود که با برنامه‌ریزی مناسب نتایج دلخواهشان حاصل می شود.

 اسکنرهای بدن سه بعدی روشی قابل اعتماد برای ردیابی موثر پیشرفت ارائه می دهند. با مقایسه نتایج اسکن در طول زمان، افراد می توانند تغییرات در درصد چربی بدن، توده عضلانی و شکل کلی بدن را شناسایی کنند و به آنها اجازه می دهد در صورت لزوم برنامه لاغری خود را تنظیم کنند.

درخواست رزرو نوبت در کلینیک ایرانیان​

لطفا شماره تماس و مشخصات خود را در فرم زیر وارد نمایید، تا برای رزرو وقت قطعی و ثبت تاریخ و ساعت، همکاران ما با شما تماس بگیرند.

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .
اگر جواب سوال خود را پیدا نکردین با مشاوران کلینیک ایرانیان تماس بگیرید

سوالات متداول درباره اسکن سه بدی بدن

بله، اسکن بدن سه بعدی ایمن است. این دستگاه از فناوری غیر تهاجمی مانند سنسورهای عمق و دوربین ها برای ثبت اندازه گیری های بدن بدون هیچ آسیبی برای فرد استفاده می کند.

در حالی که اسکنرهای بدن سه بعدی می توانند تخمینی از درصد چربی بدن ارائه دهند، مهم است که توجه داشته باشید که ممکن است دارای حاشیه خطا باشند. برای اندازه گیری های دقیق، روش هایی مانند انرژی دوگانه جذب اشعه ایکس (DEXA) دقیق تر در نظر گرفته می شود.

بله، اسکنرهای بدن سه بعدی برای انواع بدن مناسب هستند. آنها می توانند اندازه گیری ها را به دقت ثبت کنند و ترکیب بدن را بدون توجه به شکل یا اندازه بدن تجزیه و تحلیل کنند.

تعداد دفعات استفاده از اسکنر بدن سه بعدی برای ردیابی پیشرفت به اهداف و ترجیحات فردی بستگی دارد. اسکن کردن در فواصل منظم، مانند یک بار در ماه، برای نظارت موثر بر تغییرات می تواند مفید باشد.

بله، اسکنرهای بدن سه بعدی می توانند با ارائه اندازه گیری های دقیق از نواحی خاص بدن، عدم تعادل عضلات را شناسایی کنند. این اطلاعات می تواند توسط مربیان و متخصصان مراقبت های بهداشتی برای طراحی تمرینات هدفمند و استراتژی های اصلاحی استفاده شود.

با ارائه تصویر سه بعدی دقیقی از وضعیت بدن، در تحقق برنامه های ورزشی و تغذیه ایشان به افراد کمک می کند.

پارامترهایی مانند شاخص توده بدنی،  متابولیسم پایه بدن، متابولیسم پایه بدن و غیره.

رضایت مشتریان کلینیک ایرانیان

مطالب خواندنی درباره اسکن سه بعدی بدن

عکس چشم درشت و کشیده زن جوان - تزریق بوتاکس چشم گربه ای
iranianclinic
تزریق
تزریق بوتاکس چشم گربه ای
تزریق بوتاکس چشم گربه ‌ای یک فرآیند زیبایی است که با استفاده از تزریق بوتاکس به نقاط خاصی از ماهیچه ‌های اطراف چشم انجام می ‌شود. این فرآیند به منظور کشیدن...
مرد جوان با موهای پرپشت که انگشتان خود را لای موهای خود برده است
iranianclinic
کاشت
مراقبت های بعد از کاشت مو
با کاشت مو، شما می ‌توانید به زیبایی و جذابیت خود جلوه‌ای تازه ببخشید. اما اگر فکر می ‌کنید که پس از عمل جراحی، کار تمام شده است، اشتباه می ‌کنید! مراقبت...
شیشه های تست خون دریافتی از افراد
iranianclinic
کاشت
معرفی آزمایشات لازم قبل از کاشت مو
موفقیت عمل کاشت مو به شدت به آمادگی قبلی و بررسی دقیق وضعیت فیزیکی و سلامتی فرد بستگی دارد. برای اطمینان از اینکه بدن شما آماده این روند پیچیده و جذاب...
عکس پزشک که با مداد روی پیشانی مرد طاس می کشد
iranianclinic
کاشت
جدیدترین روش کاشت مو 2024
در دنیای امروز، زیبایی و جذابیت به یکی از موارد حائز اهمیت بیشتری تبدیل شده است و یکی از عوامل مهم در این زمینه، موهای سر ما می‌ باشد اما برای بسیاری از...
عکس کاشت موی مرد جوان از زوایای مختلف - عوارض کاشت مو
iranianclinic
کاشت
عوارض کاشت مو
کاشت مو یکی از روش‌های پرکاربرد در جراحی زیبایی است که برای حل مشکلات ریزش مو و کاهش تعداد موهای سر استفاده می‌شود. اما همانطور که در هر جراحی دیگری، کاشت...
دکتر زیبایی در حال بررسی خط رویش سر مرد جوان
iranianclinic
کاشت
بهترین کلینیک کاشت مو در تهران
کاشت مو در ایران این روز ها به یکی از محبوب ‌ترین پروسه ‌های زیبایی تبدیل شده و تهران به عنوان پایتخت و یکی از پر جمعیت‌ ترین شهر های کشور، یکی از مراکز...

خدمات مرتبط

لاغری با دستگاه لیپو کنترل جی پی اس در کلینیک ایرانیان
دستگاه لاغری اوندا
دستگاه لاغری اگزیمیا
دستگاه لاغری کویتیشن
دستگاه کول تک
دستگاه لاغری اسکالپشور چیست؟
دستگاه شاک ویوی استورز
سایزر
دستگاه بادی اسکالپتور
عکیس یه خانمه که دراه می خنده و دوره سرش دستکاه اسکالپشور غبغب است

تا کنون 167 نفر این مطلب را پسندیده‌اند

نظرات کاربران

یک پاسخ

 1. یعنی با جزییات دقیق میشه در مورد بدن اطلاعات گرفت و از طریق پزشک متخصص یا مربی برنامه گرفت ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه‌
روز
ساعت
دقیقه
ثانیه‌
تا پایان جشنواره

فرم درخواست مشاوره

لطفا اطلاعات زیر را تکمیل کنید ، مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس می گیرند.

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .