دستگاه لاغری کویتیشن

دستگاه لاغری کویتیشن

دستگاه لاغری کویتیشن روشی نوین جایگزینی برای لیپوساکشن (بدون جراحی) می باشد که در آن از امواج اولتراسونیک برای چربی سوزی موضعی استفاده می شود. به دلیل اینکه این روش یک روش کاملا غیر تهاجمی می باشد کمترین عوارض را در بر دارد. این روش با چربی سوزی موثر و شکل دهی بدن شما را در کمترین زمان به فرم دلخواهتان می رساند. در این روش سلول های چربی به مایع تبدیل شده و سپس این چربی ها توسط فرآیندهای طبیعی بدن جذب و سپس دفع می شوند. دستگاه لاغری کویتیشن یک روش سریع و با استفاده از تکنولوژی روز دنیا می باشد که با درمان سلولیت ها باعث سفت شدن و جوان سازی پوست نیز می شود.

هزینه
هدف

اقتصادی

پزشک معالج
تعداد جلسات

خالی

ماندگاری
ماندگاری

موقت

نوع بی‌هوشی
زمان نتیجه گیری

ندارد

دوره نقاهت
دوره نقاهت

کوتاه

عوارض
عوارض

کم

تلفن تماس
مشاوره آنلاین

برای مشاوره و اطلاع از قیمت ها با ما در ارتباط باشید

پکیج ها و لیست قیمت

جهت مشاهده پکیج های کلینیک ایرانیان کلیک کنید

فرم مشاوره و رزرو

جهت تکمیل فرم درخواست رزرو و مشاوره کلیک کنید

مزایا و معایب

مزایا دستگاه لاغری کویتیشن

معایب دستگاه لاغری کویتیشن

غیر تهاجمی

جلسات متعدد مورد نیاز

کاهش چربی موضعی

نتایج موقت

حداقل زمان نقاهت

ناراحتی بالقوه

بدون بیهوشی

کاهش محدود چربی

جلسات سریع

چرا دستگاه لاغری کویتیشن در کلینیک های ایرانیان؟

دارای تاییدیه FDA آمریکا

بدون نیاز به جراحی

حذف چربی های موضعی

کاهش سایز سریع

استفاده در نواحی مختلف بدن

بدون دوران نقاهت

آنچه در این مطلب می خوانید

کویتیشن چیست؟

کویتیشن، یک درمان کانتورینگ بدن است که برای از بین بردن رسوبات چربی زیر پوست شما استفاده می‌شود.  روش جایگزین مطمئن تری برای گزینه های جراحی مانند لیپوساکشن است. این درمان از امواج رادیویی اولتراسونیک برای شکستن سلول‌های چربی استفاده می‌کند که سپس توسط سیستم لنفاوی شما جذب بدن می‌شود. کویتیشن اولتراسونیک با سایر روش های درمانی مشابه مانند لیپوساکشن اولتراسوند متفاوت است، زیرا نیازی به برش ندارد. این بدان معنی است که بهبودی آسان تر است.

نوع موضعی 
نحوه عملکردامواج اولتراسونیک
تاییدیه FDA آمریکا 
مناسب برای صورت و بدن 

هیچ چیز خسته کننده تر از تلاش برای کاهش وزن بدون دیدن نتایج قابل توجه نیست. گاهی اوقات، مهم نیست که چقدر رژیم غذایی  می گیرید و ورزش می کنید، در هر صورت نمی توانید از شر آن چربی های مزاحم راحت شوید. قبل از این که بیشتر از ین خود را ناراحت کنید باید بگوییم که یک خبر خوب وجود دارد درمان کویتیشن یکی از جدیدترین درمان های زیبایی است که برای از بین بردن چربی های مزاحم و اضافی بدن به بازار آمده است.

دستگاه لاغری کویتیشن چگونه کار می کند؟

دستگاه لاغری کویتیشن چگونه کار می کند؟

کویتیشن اولتراسونیک به فناوری اولتراسوند برای تجزیه سلول های چربی متکی است. امواج اولتراسوند به اعماق لایه های پوست شما فرستاده می شود و باعث ایجاد لرزش مخرب می شود. سپس سلول های چربی از یکدیگر جدا می شوند.  پس از چند روز، سلول های چربی توسط سیستم لنفاوی شما جذب شده و به عنوان مواد زائد از بدن شما تخلیه می شود. تشخیص اینکه این درمان چقدر موثر است دشوار است، اما تحقیقات اخیر امیدوارکننده است. یک تحقیق در سال ۲۰۱۹، اثربخشی کویتیشن اولتراسونیک را برای ۵۰ زن که از نظر پزشکی دارای اضافه وزن بودند، آزمایش کرد. نیمی از زنان از یک رژیم غذایی کم کالری پیروی کردند، در حالی که نیمی دیگر از زنان علاوه بر رژیم غذایی کم کالری از روش درمانی کویتیشن نیز استفاده می کردند.  پس از ۵ هفته، زنانی که از کویتیشن اولتراسونیک استفاده کرده بودند، توده چربی بدن شان کاهش یافته بود.  جالب اینجاست که آنها بیشتر از گروه دیگر وزن کم نکردند بلکه  چربی بدن را از دست دادند. همچنین تحقیقات  دیگری که در سال ۲۰۰۷ روی ۳۰ نفر انجام شد که همگی تحت درمان کانتورینگ بدن با کویتیشن اولتراسونیک قرار گرفته بودند.  همه شرکت‌کنندگان پس از سه جلسه، شاهد کاهش توده چربی بدن بودند. در پایان مطالعه، ناحیه چربی بدن تحت درمان یک تا سه سانتی‌متر کاهش یافته بود.  شرکت کنندگان این آزمایش تحقیقی نیز وزن کم نکردند  بلکه آنها فقط چربی از دست دادند.

لاغری موضعی با دستگاه کویتیشن

ممکن است شما هم جزء افرادی باشید که با انواع رژیم و ورزش سعی در کاهش وزن دارید. اما در بعضی از نواحی، چربی های بدن سرسخت و مقاوم هستند و نتیجه ای حاصل نمی شود. در این صوت شاید بهتر باشد که به روش های دیگر لاغری از جمله استفاده از دستگاه های لاغری موضعی فکر کنید. یکی از این روش های مؤثر در از بین بردن چربی های موضعی استفاده از دستگاه لاغری کویتیشن است.

دستگاه اولتراسوند یا التراسونیک کویتیشن یکی از جدیدترین روش های لاغری موضعی و کانتورینگ بدن به شمار می رود. دستگاه لاغری کویتیشن بدون جراحی و ایجاد زخم و با حداقل عوارض جانبی فرم بدنی مناسبی به شما می دهد. نکته مهم درباره این دستگاه این است که باعث کاهش سایز می شود. این به آن معنی است که فقط نواحی کوچکی از بدن توسط امواج این دستگاه مورد هدف قرار می گیرد. عضلات این نواحی در اثر این امواج فراصوت سفت و صاف می شوند و شکل و فرم متناسبی می گیرند.

نواحی شکم، پهلو، بازوها، ران و باسن از جمله مناطقی در بدن هستند که چربی موضعی معمولاً جمع می شود. دستگاه لاغری کویتیشن با از بین بردن چربی های موضعی در این نواحی در نهایت موجب کاهش سایز و فرم متناسب و زیبای بدنی می شود.

نحوه عملکرد دستگاه کویتیشن برای لاغری

دستگاه لاغری کویتیشن از امواج التراسونیک برای از بین بردن چربی های موضعی استفاده می کند. این امواج فرکانس پایین و شدت بالایی (بین ۲۰ تا ۴۰ کیلوهرتز) دارند. در اثر نفوذ امواج التراسونیک به مولکول های آب میان بافتی در بافت چربی، حباب های کوچکی در اطراف سلول های چربی ایجاد می شود. سپس این حباب ها تحت تأثیر این امواج به دیواره سلول های چربی برخورد کرده و پاره می شوند.

غشای سلولی بافت چربی تخریب شده و در نهایت، چربی و تری گلیسرید بین این سلول ها به بیرون ریخته می شود. سپس طی فرایندهای طبیعی متابولیک به شکل اسیدهای چرب آزاد و گلیسرول از طریق ادرار و تعریق از بدن دفع می شوند. به این صورت با این روش لاغری موضعی صورت می گیرد.

امواج استفاده شده در این فناوری پزشکی ایمن و کم خطر هستند. این امواج التراسونیک که دارای فرکانس پایین اند به بافت یا اندام دیگری آسیب نمی رسانند.

کاهش سایز فرد در همان جلسه اول شروع می شود و نتیجه ی درمان قابل مشاهده است. اما به طور کلی تعداد جلسات به سن و مقدار چربی موضعی فرد بستگی دارد. ممکن است برای بعضی افراد بین ده تا دوازده جلسه طول بکشد. مدت زمان درمان در هر جلسه بین نیم تا یک ساعت است.

نواحی مناسب برای لاغری با دستگاه کویتیشن

نواحی مناسب برای لاغری با دستگاه کویتیشن

برخی از مطالعات منبع معتبر نشان می دهد که این درمان در کاهش چربی در نقاط “فیبروتیک” بدن شما، که شامل ناحیه پشت و سینه است، موثرتر است.

کویتیشن اغلب برای لاغری در موارد زیر انجام می شود:

 • باسن
 • صورت
 • گردن
 • بازوها
 • نواحی ران

تجربه لاغری با کویتیشن

برخلاف لیپوساکشن، کویتیشن نیازی به عمل جراحی ندارد – بنابراین هیچ بیهوشی، خون و بانداژی در کار نیست.  در عوض، درمان متکی بر امواج صوتی با فرکانس بالا است که به شما کمک می کند چربی از دست بدهید، بدون اینکه هیچ آسیبی به بدن وارد شود.

کاندید مناسب برای لاغری با دستگاه کویتیشن

بسیاری از افراد زمان کافی برای ورزش ندارند. بعضی افراد هم حتی با وجود ورزش و رژیم غذایی هم نتوانسته اند به تناسب اندام برسند و چربی‌های بدنشان را از بین ببرند. برای همین علم پزشکی با آوردن دستگاه‌هایی همچون دستگاه لاغری کویتیشن به کمک این افراد آمده است.

همچنین افرادی که انتظارات واقع بینانه ای از لاغری با این روش دارند. افرادی که فقط می خواهند چربی های موضعی را از بین ببرند برای استفاده از این روش کاندید مناسبی هستند. کسانی که سیگار نمی کشند نیز از کاندیدهای مناسب به شمار می روند.

کاندیدای ایده آل برای کویتیشن اولتراسونیک کسانی هستند که؛

 • سلامت عمومی خوبی دارند.
 • سیگار نمی کشند.
 • انتظارات واقع بینانه دارد.
 • در حال حاضر این یک درمان برای افرادی نیست که سعی در کاهش وزن زیادی دارند.

چه کسانی نباید از دستگاه کویتیشن استفاده کنند؟

افراد زیر نباید از دستگاه کویتیشن استفاده کنند:

 • خردسالان
 • زنان باردار و شیرده
 • زنان در عادت ماهانه
 • کسانی که مشکلاتی مانند بیماری های قلبی، فشار خون بالا، دیابت، سرطان پوست، کبد چرب، صرع و تومورهای بدخیم دارند.
 • کسانی که پوست حساس به نور دارند.
 • کسانی که دارای عفونت پوستی، پوست سوخته، حساسیت های پوستی و اختلالات ضد انعقادی هستند
 • کسانی که سرطان دارند و سیستم ایمنی ضعیفی دارند.
 • کسانی که ایمپلنت فلزی دارند.

مزایای دستگاه لاغری کویتیشن

مزایای دستگاه لاغری کویتیشن

نتایج استفاده از کویتیشن اغلب بلافاصله قابل مشاهده است.  گاهی اوقات، شما می توانید بلافاصله پس از اولین درمان خود تفاوت را مشاهده کنید.  نتایج بهینه در کمتر از سه روز شروع می شود.  بسته به ترکیب بدن شما، ممکن است برای دستیابی به اهداف خود به شش تا دوازده جلسه درمانی نیاز داشته باشید. درمان با کویتیشن آسان است و به غیر از افزایش مصرف آب، تغذیه سالم و حفظ یک برنامه ورزشی ، برای بهره مندی از مزایای درمان کویتیشن نیازی به انجام هیچ کار دیگری نیست.

دستگاه لاغری کویتیشن یکی از دستگاه‌های جدید و محبوب تناسب اندام است در اینجا به تعدادی از مزایای استفاده از آن را برای شما ذکر می کنیم:

 1. یکی از جدید‌ترین روش‌های کاهش چربی‌های انباشته شده در بدن و فرم دادن به آن است.
 2. استفاده از این دستگاه باعث کاهش چین و چروک پوست می شود.
 3. با استفاده از این دستگاه می توانید قسمت‌هایی از بدن را که دچار افتادگی و پیری پوست شده اند را از بین ببرید و پوست را بالا بکشید.
 4. افرادی که به سلولیت هیچ علاقه ای ندارند می توانند با استفاده از این دستگاه سلولیت‌ها و چربی‌های موضعی را از بین ببرند.
 5. کویتیشن یکی از کم خطرترین روش‌های لاغری و رسیدن به تناسب اندام و سایز دلخواه تان است. استفاده از این دستگاه باعث می شود در یک روش غیرتهاجمی و بدون نیاز به عمل جراحی چربی‌های اضافی بدن را از بین می برد.
 6. استفاده از این دستگاه بدون درد است. بدون استفاده از بی حسی یا بیهوشی و بدون درد می توانید از شر چربی‌های زائد بدن خلاص شوید.
 7. بعد از استفاده از این روش در دوران نقاهت قرار نمی گیرید و خیلی سریع به کار و زندگی خود برمی گردید.
 8. دستگاه لاغری کویتیشن از نظر جنسیتی هیچ محدودیتی ندارد. هم برای آقایان و هم برای خانم‌ها قابل استفاده است.
 9. استفاده از این دستگاه باعث بهبود گردش خون می شود. گردش خون در زیبایی و جوان‌سازی پوست بسیار تأثیر دارد.
 10. دستگاه کویتیشن جای زخم روی بدن باقی نمی گذارد.

عوارض دستگاه کویتیشن

خطرات بسیار کمی در ارتباط با این روش وجود دارد، اما این بدان معنا نیست که هیچ عوارض جانبی وجود ندارد. کبودی و درد از عوارض جانبی کوتاه مدت شایع است و برخی از افراد پس از بهبودی این درمان دچار شلی پوست یا فرورفتگی و موج در پوست خود می شوند.

یکی از روش‌های نوین لاغری موضعی استفاده از دستگاه لاغری کویتیشن است. با اینکه افراد زیادی به این روش علاقه دارند و تبلیغات زیادی در رابطه با بی خطر بودن این دستگاه انجام می شود؛ اما در حقیقت این دستگاه هم عوارض خودش را دارد.

جدیداً متخصصان به این نتیجه رسیده اند که امواج این دستگاه روی بافت‌های عروقی، عصبی، و ماهیچه ای تأثیر می گذارد. همچنین با وارد کردن فشار به سلول‌ها موجب ترکیدن سلول‌های چربی می شوند. احتمال دارد این مواردی که از ترکیدن سلول‌های چربی آزاد می شوند وارد گردش خون شوند.

با وارد شد این موارد به گردش خون سطح کلسترول بدن افزایش پیدا می کند. البته این عوارضی که ذکر کردیم از جمله عارضه‌های نادر دستگاه لاغری کویتیشن به شمار می رود. از دیگر عوارضی که باید به آن توجه داشت سوختی یا التهاب در ناحیه درمان است. این عارضه در اثر بی دقتی و تازه کار بودن تیم درمان و متخصصان اتفاق می افتد.

مراقبت های قبل از لاغری با کویتیشن

برای آماده شدن برای لاغری با کویتیشن، تکنسین دستورالعمل های دقیقی را به شما می دهد که باید به دقت دنبال کنید.

حداقل ۴۸ ساعت قبل از جلسه،  از نوشیدن الکل خودداری کنید.

همچنین ممکن است به شما توصیه شود که از داروهای ضدالتهابی غیراستروئیدی (NSAIDs)، مانند ایبوپروفن، در ۲ هفته منتهی به جلسه خودداری کنید.

قبل و بعد از درمان مقدار زیادی آب بنوشید تا بدن شما بتواند به سرعت رسوبات چربی را دفع کند.

اطمینان حاصل کنید که موارد زیر را قبل از اولین جلسه به تکنسین کلینیک لاغری اعلام کرده اید:

 • هر شرایط پزشکی که دارید.
 • هر مکمل گیاهی که مصرف می کنید.
 • هر دارویی که برای شما تجویز شده است.

مراقبت های بعد از لاغری با دستگاه کویتیشن

پس از کویتیشن اولتراسونیک، باید بتوانید بایستید و خودتان را به خانه برسانید.

درد و کبودی معمولاً کم است. به شما دستور داده می شود که پس از انجام این عمل تا حد ممکن آب بنوشید تا به بدن کمک کنید تا سلول های چربی را از طریق سیستم لنفاوی شستشو دهد.

انتظار نداشته باشید که فوراً نتایج را ببینید. بلافاصله پس از جلسه، ممکن است بدن شما پف کرده یا متورم شود. زمان می برد تا بدن شما تجزیه شود و سلول های چربی خارج شده را حل کند.

همچنین ممکن است برای مشاهده نتایج قابل مشاهده به درمان های مکرر نیاز داشته باشید. اکثر کاندیدهای این درمان نتیجه نهایی خود را در عرض ۶ تا ۱۲ هفته می بینند. به طور متوسط، درمان برای نتایج قابل مشاهده نیاز به ۱ تا ۳ ویزیت دارد.

نتایج این درمان تا زمانی که رژیم غذایی سالم داشته باشید و ورزش کنید دائمی است. اگر سبک زندگی کم تحرکی دارید، رسوبات چربی ممکن است به مناطقی که درمان شده اند بازگردند.

لاغری با دستگاه کویتیشن در تهران

کارآزمایی‌های بالینی کویتیشن اولتراسونیک برای کاهش چربی نشان داد که درمان نتایج رضایت‌بخش قابل‌توجهی در کاهش چربی بدون هیچ گونه عوارض جانبی جدی ارائه می‌دهد. بیماران به میزان ۲ سانتی متر یا بیشتر در ناحیه شکم، پهلوها، باسن و ران ها کاهش بافت چربی داشتند. بنابراین پیشنهاد میکنیم اگر به دنبال لاغری بدون دردسر در تهران هستید با مشورت پزشک این روش درمانی را نیز امتحان کنید.

کویتیشن

دستگاه لاغری کویتیشن در راستای تمایل مردم برای گزینه‌های غیرجراحی جایگزین لیپوساکشن، برای فرم دهی بدن و لاغری موضعی همانند معرفی شده است. این روش درمانی آمیخته با تکنولوژی از دستگاهی استفاده می‌کند که انرژی رادیوفرکانسی آزاد می‌کند تا  شما را از شر چربی‌های موضعی راحت کند.

دستگاه لاغری کویتیشن که اولترا کویتیشن یا اولتراسونیک کویتیشن نیز شناخته می‌شود یکی از جدیدترین روش‌های کانتورینگ بدن و لاغری موضعی است. دستگاه لاغری کویتیشن یک روش با تهاجم کم و جایگزین لیپوساکشن است که از امواج اولتراسونیک برای تبدیل سلول‌های چربی به اسید‌های چرب با قابلیت دفع راحت از بدن، استفاده می‌کند.

در ادامه متخصصین کلینیک زیبایی ایرانیان به صورت تخصصی این موضوع را بررسی می‌کنند.

دستگاه لاغری کویتیشن / راهی ماندگار و تضمینی

دستگاه لاغری کویتیشن چیست؟

دستگاه لاغری کویتیشن یک روش غیرتهاجمی و بدون درد برای از بین بردن چربی‌های بدن است. این دستگاه امواج اولتراسونیک ایجاد می‌کند تا با فرکانس‌های صوتی خود در سلول‌های چربی حرکت ایجاد می‌کنند.

در نتیجه‌ی ایجاد امواج اولتراسونیک، شکسته شدن سلول‌های چربی و تبدیل آن‌ها به اسید‌های چرب است. در این مرحله بدن آماده است تا اسیدهای چرب ایجاد شده توسط دستگاه لاغری کویتیشن را بسوزاند و یا از طریق تعرق و ادرار دفع کند.

در این مرحله نقش فعالیت بدنی و رعایت تغذیه مناسب، شامل غذای کم چربی و کم کالری به خوبی مشخص می‌شود.

از دستگاه لاغری کویتیشن به عنوان روشی برای فرم دهی بدن هم یاد می‌شود. دستگاه لاغری کویتیشن نه تنها چربی‌ها را از بین می‌برد، بلکه می‌تواند به آنها فرم دلخواه را نیز بدهد.

قابلیت‌های دستگاه لاغری کویتیشن چیست؟

دستگاه کویتیشن دارای دو قابلیت اولتراسوند و RF (امواج رادیویی) است:

 • امواج اولتراسوند: ارتعاشاتی هستند که منجر به شکسته شدن سلول‌های چربی می‌شود و گوش انسان قادر به شنیدن آن‌ها نیست. سلول‌های چربی ظرفیت تحمل این ارتعاشات را ندارند و به راحتی از بین می‌روند.
 • امواج رادیویی: در بافت‌های چربی گرما تولید می‌کند و موجب افزایش گردش خون می‌شود که در نهایت لاغری، لیفت پوست و جوان‌سازی را به همراه دارد.

آیا فرم دهی صورت هم با استفاده از دستگاه لاغری کویتیشن امکان پذیر است؟

دستگاه‌هایی تولید شده‌اند که می‌توانند امواج اولتراسوند را به چربی‌های اضافی و سخت ارسال نمایند. این دستگاه‌ها می‌توانند به راحتی چربی های سخت و فشرده را فرم دهند. به همین علت می‌توان از آن‌ها برای فرم دادن صورت نیز استفاده نمود.

این دستگاه ها ابعاد کوچکتری داشته و مخصوص بافت های صورت ساخته شده‌اند و می‌توانند گونه ها را بالا برده، گودی زیر چشم ، پف زیر چشم‌ها و حتی چروک‌ها را نیز از بین ببرند. همچنین غبغب یا چربی‌های زیر چانه نیز می‌توانند تحت درمان قرار گیرند.

دستگاه لاغری کویتیشن / راهی ماندگار و تضمینی

مزایای استفاده از دستگاه لاغری کویتیشن چیست؟

 • بدون نیاز به جراحی و بی‌حسی
 • ایجاد سطح هموار و عدم وجود نافرمی روی بدن
 • خونریزی یا تورم ندارد
 • عوارض جانبی قابل توجه ندارد
 • درمانی بدون درد، راحت، بدون آسیب‌های جانبی و بدون تاثیر ناخوشایند بر زندگی روزمره و روابط شغلی است
 • درمانی ایمن، موثر، غیرتهاجمی و بدون نیاز به استراحت پس از عمل است
 • برای انواع پوست‌ها مناسب است
 • امواج ارسال شده قابلیت کنترل دارند و به بدن شما آسیب نمی‌رسانند.

کاربردهای استفاده از دستگاه لاغری کویتیشن چیست؟

 • کاهش بافت چربی
 • رفع سلولیت بدن
 • متناسب فرم دهی اندام
 • زیبایی و فرم دهی دلخواه بدن
 • سفت و کشیده شدن پوست
 • افزایش جریان خون و از بین رفتن برخی چروک‌ها
 • جوانسازی پوست
 • بازیابی خاصیت کشسانی پوست
 • تحریک متابولیسم بدن و افزایش سوخت و ساز

دستگاه لاغری کویتیشن

عوارض استفاده از دستگاه لاغری کویتیشن چیست؟

پس از درمان ممکن است بیمار احساس تکرر ادرار داشته باشد. در این زمان به بیمار توصیه می‌کنیم به مقدار کافی آب بنوشد زیرا آب از دست رفته به خاطر دفع سلولیت‌های بدن است. با توجه به اینکه روش کویتیشن بدون درد، بی خطر و غیر تهاجمی است، عوارض جانبی آن در موارد خیلی کم در افراد بیمار مشاهده می‌شود.

این درمان سلول‌های چربی را سست می‌کند تا باعث کاهش وزن در ناحیه‌های انتخابی شود. لاغری با کویتیشن تعداد سلول‌های چربی یک ناحیه مشخص را کاهش می‌دهد و با پیکرتراشی و بهبود شکل آن بخش اعتماد به نفس را نیز ارتقاء می‌دهد. هایفوتراپی (درمان با امواج مافوق صوت متمرکز با شدت بالا) روشی غیرجراحی برای لاغری و کاهش چربی است. هایفو لاغری چربی اضافی را با تکنولوژی اولتراسوند متمرکز با شدت بالا برای همیشه از بین می‌برد. تکنولوژی هایفو انرژی اولتراسوند متمرکز را به موضع درمان می‌رساند و به این ترتیب ناحیه مورد نظر به طور مستقیم و به روشی موثر لاغر می‌شود.

درمان با امواج رادیویی یا آر اف (RF) یک روش درمان غیر تهاجمی است که برای تغییر شکل لایه‌های زیر سطح پوست مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این روش از یک دستگاه پیشرفته که برای از بین بردن بافت‌های چربی اضافی در بدن مردان و زنان طراحی شده استفاده می‌گردد.

چه کارهایی برای قبل و بعد از درمان با دستگاه کویتیشن باید انجام شود؟

قبل از کویتیشن باید رژیم غذایی سالم داشته باشید. یک هفته قبل از درمان ضروری است که روزی 8 لیوان آب بنوشید، از برنزه کردن و نوشیدنی‌های الکلی خودداری کنید.

مایعات به بدن کمک می‌کند تا بتواند چربی‌ها را آزاد و در اثر ادرار یا تعرق دفع کند. نوشیدنی‌های الکلی باعث می‌شوند تا عملکرد کبد کم شود و نتواند چربی‌ها را در بدن تجزیه کند. برنزه شدن هم به دلیل اینکه پوست شما را در مقابل امواج اولترایونسک حساس می‌کند اصلا کار مناسبی نیست.

پس از درمان حتما باید به مقدار کافی آب بنوشید، زیرا چربی‌های بدن ضعیف شده و به صورت اسیدهای چرب از بدن دفع می‌شوند و یا در بدن می‌سوزند.

دستگاه لاغری کویتیشن

چه کسانی نمی‌توانند از روش لاغری کویتیشن استفاده کنند؟

این دستگاه‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که قادرند بافت چربی را از بافت های دیگر بدن شناسایی کنند.لازم است بدانید که با استفاده از این روش، ذرات چربی آب شده در بدن آزاد و توسط خون به گردش در می آیند. در نتیجه برای خارج کردن آنها از بدن نیاز به ورزش برای سوزاندن و دفع آنها دارید. اما اگر مشکلات زیر را داشته باشید نمی‌توانید از روش کویتیشن استفاده کنید.

فشار خون و چربی بالا:

همانطور که میدانید با آزاد شدن چربی در بدن، بطور موقت مقدار چربی خون بیشتر می شود. به همین علت، کسانی كه به صورت ارثی یا ژنتیکی دچار چربی خون بالا و فشار خون هستند (کلسترول بالای ٣٠٠ و تری گلیسرید بالای ٥٠٠ )، استفاده از این روش برای آنها توصیه نمی‌شود زیرا ریسک خطرات قلبی و عروقی را افزایش می‌دهد.

زنان باردار و شیرده:

استفاده از روش کویتیشن برای زنان باردار و شیرده و کسانی که به تازگی زایمان کرده اند ممنوع است. زیرا اختلال در هورمون‌ها و یا نامنظم شدن ضربان قلب می‌شود. کسانی که در دوران قاعدگی هستند نیز نباید از این روش استفاده نمایند.

بیماران مبتلا به بیماری های خاص:

افرادی که دچار مشکلات قلبی و عروقی هستند و یا از دستگاه‌های الکترونیکی در این زمینه استفاده کرده اند نباید از این روش استفاده نمایند. همچنین برای بیماران مبتلا به تب بالا، سرطان ، سل، مشکلات شدید کبدی یا کلیوی ، ایدز، هپاتیت، فتق شکمی، مشکلات انعقاد خون، آسم، سابقه لخته خون در سیاهرگ‌ها استفاده از این روش امکان پذیر نیست.

لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره دقیق‌تر پوستی با کارشناسان کلینیک ایرانیان با شماره تماس ۰۲۱.۷۵۹۰۰ تماس حاصل فرمایید.

درخواست رزرو نوبت در کلینیک ایرانیان​

لطفا شماره تماس و مشخصات خود را در فرم زیر وارد نمایید، تا برای رزرو وقت قطعی و ثبت تاریخ و ساعت، همکاران ما با شما تماس بگیرند.

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .
دستگاه لاغری کویتیشن
پخش ویدیو

فیلم دستگاه لاغری کویتیشن

دستگاه لاغری کویتیشن یک دستگاه لاغری موضعی و غیر تهاجمی برای چربی سوزی و فرم دهی به بدن است. این دستگاه از امواج رادیویی اولتراسونیک برای آب کردن توده های چربی بدن و شکستن زنجیره های بافتی چربی استفاده می کند. چربی ها در این روش با امواج رادیویی به مایع تبدیل شده و سپس طی فرآیندهای طبیعی بدن از طریق غدد لنفاوی دفع می شوند. این روش کاملا موضعی است و با روش لیپوساکشن اولتراسوند که نیاز به برش جراحی دارد کاملا متفاوت است. برای استفاده از این روش و تجربه معجزه لاغری با این دستگاه با کارشناسان ما تماس بگیرید تا مشاوره رایگان دریافت کنید و در صورت نیاز هماهنگی ها برای حضور شما در مرکز و انجام معاینه اولیه انجام شود. 

اگر جواب سوال خود را پیدا نکردین با مشاوران کلینیک ایرانیان تماس بگیرید

سوالات متداول دستگاه لاغری کویتیشن

از این روش در فرم دادن صورت نیز استفاده می شود، به این دلیل که کویتیشن نه تنها چربی ها را از بین می برد، بلکه می تواند به چربی ها فرم دلخواهی نیز بدهد. دستگاه های کوچکتری از کویتیشن وجود دارند که می توان به وسیله ی آنها پف زیر چشم، گودی چشم، بالا بردن گونه ها و حتی در کم کردن چروک های صورت نیز استفاده کرد.

در دوران بارداری وشیردهی و بیماران قلبی و عروقی این روش توصیه نمی شود، زیرا به دلیل ورود امواج الکترونیکی به بدن این افراد وعوارض ناشی ازآن این روش مناسب نیست.

در روش درمان با کویتیشن یک وسیله ای دستی که باعث انتقال انرژی فراصوت با پالس های ملایم می شود، به آرامی در ناحیه مورد نظر قرارمی گیرد و به مدت سی دقیقه تا یک ساعت در هرجلسه با فرستادن امواج ضعیف باعث از بین رفتن چربی ها می شود.

روش کوتیشین نباید در نزدیکی گوش، پشت و بخصوص بر روی قفسه سینه و سر انجام بگیرد. در هنگام کار با روش کویتیشن باید تمام وسایل فلزی را به دور از خود نگه داشت، زیرا گرمای تولید شده احتمال آسیب به بیمار و یا دستگاه الکترونیکی را بالا خواهد برد.

تعداد این جلسات با توجه به ضخامت چربی ها که ممکن است تا چند سانتی متر نیز ضخامت داشته باشند مشخص می شود، که حداقل بین شش تا دوازده جلسه به طول می انجامد و فاصله ی جلسات بین هفت تا ده روز متغیر خواهد بود، که به وسیله کارشناسان لاغری و با دادن رژیم غذایی مناسب تعیین می گردد.

برای نتیجه گیری بهتر از روش کویتشین می توان با داشتن یک رژیم کم کالری که بدون چربی بوده همراه با نوشیدن آب فراوان قبل از کویتیشن و بعد از آن بتوان به آثار مطلوب تری رسید. نوشیدن آب کافی در این روش به دفع چربی های از بدن بسیار لازم و ضروری بوده.

در روش Cavitation که بر پایه اصول فیزیکی بوده، با به حرکت درآوردن حباب های پر انرژی درون مایعات باعث ورود به سلول و تخریب سلول در اثر ارتعاشات می شود. در بدن نزدیک ترین بافت به مایع چربی ها هستند، که با این روش می توان چربی ها را تخریب و آنها را دفع نمود. بنابراین روش کویتیشن در لاغری می تواند بسیار مؤثر واقع شود.

بهبودی و نتایج روش کویتیشن را می توان چند هفته بعد از انجام به خوبی مشاهده کرد. از فواید این روش در چربی سوزی می توان به بدون درد بودن و راحتی این روش در مقایسه با سایر روش های موجود در طول درمان بود. از دیگر فواید این روش می توان به متابولیزه کردن بدن تا بعد از دوازده هفته اشاره کرد و همچنین پایداری این روش در بسیاری از افراد قابل مشاهده خواهد بود. کاهش وزن مناسب در این روش و زیبا سازی و نرم تر شدن پوست از دیگر فواید این روش به شمار می رود.

یکی از نقاط مناسب برای برداشتن چربی یا به اصطلاح چربی سوزی اطراف شکم و پهلو ها بوده، به طوری که می توان در طی یک جلسه مقدار قابل توجهی از ناحیه مذکور را برداشت، (به طور تقریبی ۲۵درصد از چربی های اطراف شکم)

این روش به طور معمول عوارضی ایجاد نمی کند، زیرا امواجی که ساطع می شود به بافت های سالم آسیبی وارد نخواهد کرد به دلیل اینکه درچربی سوزی به روش کویتیشن، فقط سلول های چربی و بافت های مربوط به آن مورد تهاجم قرار می گیرد. از عوارض موقتی این روش می توان به قرمزی پوست، تشنگی زیاد و حالت تهوع اشاره کرد که به سرعت از بین خواهند رفت. درد زانو وسر درد نیز از عوارض دیگر این روش هستند که در صورت به وجود آمدن سریع تر باید با پزشک معالج مطرح گردد.

تا به امروز، هیچ مدرکی مبنی بر اینکه دستگاه‌های کویتیشن باعث سرطان می‌شوند وجود ندارد.

نوشیدن آب به بدن شما کمک می کند تا سلول های چربی که توسط این فناوری در حال ذوب شدن است، خارج شود. اگر به اندازه کافی آب نمی نوشید، کاهش چربی غیرممکن است.

برای آب شدن چربی های موضعی و کاهش سایز.

افراد مبتلا به بیماری های قلبی عروقی و افرادی که دخانیات مصرف می کنند.

ازاین روش در فرم دادن صورت نیز استفاده می شود، به این دلیل که کویتیشن نه تنها چربی ها را از بین می برد، بلکه می تواند به چربی ها فرم دلخواهی نیز بدهد. دستگاه های کوچکتری از کویتیشن وجود دارند که می توان به وسیله ی آنها پف زیر چشم، گودی چشم، بالا بردن گونه ها و حتی در کم کردن چروک های صورت نیز استفاده کرد.

در دوران بارداری وشیردهی و بیماران قلبی و عروقی این روش توصیه نمی شود، زیرا به دلیل ورود امواج الکترونیکی به بدن این افراد وعوارض ناشی ازآن این روش مناسب نیست.

در روش درمان با کویتیشن یک وسیله ای دستی که باعث انتقال انرژی فراصوت با پالس های ملایم می شود، به آرامی در ناحیه مورد نظر قرارمی گیرد و به مدت سی دقیقه تا یک ساعت در هرجلسه با فرستادن امواج ضعیف باعث از بین رفتن چربی ها می شود.

روش کوتیشین نباید در نزدیکی گوش، پشت و بخصوص بر روی قفسه سینه و سر انجام بگیرد. در هنگام کار با روش کویتیشن باید تمام وسایل فلزی را به دور از خود نگه داشت، زیرا گرمای تولید شده احتمال آسیب به بیمار ویا دستگاه الکترونیکی را بالا خواهد برد.

تعداد این جلسات با توجه به ضخامت چربی ها که ممکن است تا چند سانتی متر نیز ضخامت داشته باشند مشخص می شود، که حداقل بین شش تا دوازده جلسه به طول می انجامد و فاصله ی جلسات بین هفت تا ده روز متغیر خواهد بود، که به وسیله کارشناسان لاغری و با دادن رژیم غذایی مناسب تعیین میگردد.

برای نتیجه گیری بهتر از روش کویتشین می توان با داشتن یک رژیم کم کالری که بدون چربی بوده همراه با نوشیدن آب فراوان قبل از کویتیشن و بعد از آن بتوان به آثار مطلوب تری رسید. نوشیدن آب کافی در این روش به دفع چربی های  از بدن بسیار لازم و ضروری بوده.

در روش Cavitation که بر پایه اصول فیزیکی بوده، با به حرکت درآوردن حباب های پر انرژی درون مایعات باعث ورود به سلول و تخریب سلول در اثر ارتعاشات می شود. در بدن نزدیک ترین بافت به مایع چربی ها هستند، که با این روش می توان چربی ها را تخریب و آنها را دفع نمود. بنابراین روش کویتیشن در لاغری می تواند بسیار مؤثر واقع شود.

بهبودی و نتایج روش کویتیشن را می توان چند هفته بعد از انجام به خوبی مشاهده کرد. از فواید این روش در چربی سوزی می توان به بدون درد بودن و راحتی این روش در مقایسه با سایر روش های موجود در طول درمان بود. از دیگر فواید این روش می توان به متابولیزه کردن بدن تا بعد از دوازده هفته اشاره کرد و همچنین پایداری این روش در بسیاری از افراد قابل مشاهده خواهد بود. کاهش وزن مناسب در این روش و زیبا سازی و نرم تر شدن پوست از دیگر فواید این روش به شمار می رود.

یکی از نقاط مناسب برای برداشتن چربی یا به اصطلاح چربی سوزی اطراف شکم و پهلو ها بوده، به طوری که می توان در طی یک جلسه مقدار قابل توجهی از ناحیه مذکور را برداشت، (به طور تقریبی 25درصد از چربی های اطراف شکم)

این روش به طور معمول عوارضی ایجاد نمی کند، زیرا امواجی که ساطع می شود به بافت های سالم آسیبی وارد نخواهد کرد به دلیل اینکه درچربی سوزی به روش کویتیشن، فقط سلول های چربی و بافت های مربوط به آن مورد تهاجم قرار می گیرد. از عوارض موقتی این روش می توان به قرمزی پوست، تشنگی زیاد و حالت تهوع اشاره کرد که به سرعت از بین خواهند رفت. درد زانو وسر درد نیز از عوارض دیگر این روش هستند که در صورت به وجود آمدن سریع تر باید با پزشک معالج مطرح گردد.

رضایت مشتریان کلینیک ایرانیان

مطالب خواندنی درباره لاغری به تناسب اندام

عکس گیاه رازیانه - خواص رازیانه برای لاغری
iranianclinic
لاغری
خواص رازیانه برای لاغری شکم چیست؟
یکی از گیاهان دارویی بسیار محبوب در طب پزشکی، رازیانه است. به عنوان مثال خواص رازیانه برای لاغری شکم به خوبی ثابت شده و خیلی از افراد برای کاهش حجم این...
عکس گیاه خاکشیر - لاغری با خاکشیر
iranianclinic
لاغری
راهنمای لاغری با خاکشیر
لاغری و تناسب‌ اندام یک رویای دست نیافتنی برای بسیاری از افراد است که از چاقی رنج می‌برند. آنچه برای کاهش وزن بسیاری ضروری است، تغییر در الگو و سبک زندگی...
عکس یک برگ چای سبز داخل لیوان شیشه ای که از داخل قوری روی آن چای سبز ریخته می شود - چای سبز برای لاغری
iranianclinic
لاغری
خواص و فواید لاغری با چای سبز
مصرف چای سبز می تواند به عنوان یکی از روش‌ های طبیعی و موثر در کاهش وزن و بهبود سلامت باشد. این نوشیدنی سالم و ارگانیک که ریشه در کشورهای شرق آسیا دارد،...
عکس گیاه کاسنی - عرق کاسنی برای لاغری
iranianclinic
لاغری
راهنمای مصرف عرق کاسنی برای لاغری
لاغری و کاهش وزن کار بسیار دشواری است و نیاز به زمان، انگیزه و فداکاری دارد. هیچ راه‌حل جادویی برای کاهش وزن وجود ندارد، بنابراین نباید فریب برخی از تبلیغات...
دختر جوان با پوست مرطوب - آبرسانی پوست
iranianclinic
پوست
آبرسانی پوست عمیق با روش های ساده
پوست به عنوان یکی از عوامل بارز و مهم در زیبایی و سلامت انسان، نیازمند مراقبت و توجه ویژه است و یکی از بهترین روش های مراقبتی آبرسانی پوست است. هرچند که...
عکس برش های هندوانه در کنار یک لیوان آب هندوانه - هندوانه برای لاغری
iranianclinic
لاغری
خواص رژیم هندوانه برای لاغری
آیا هندوانه برای لاغری مفید است؟ در جلسه ای که برای کاهش وزن شرکت کرده بودیم، یکی از حاضران سوالی پرسید که ذهنم همه را به طور کلی به خودش درگیر کرد. این...

تا کنون نفر این مطلب را پسندیده‌اند

نظرات کاربران

6 پاسخ

  1. سلام. به عنوان لیفت این دستگاه استفاده نمی‌شه اما بنا بر خاصیتی که داره موجب سفت شدن پوست میشه که تقریبا همون لیفت هست

  1. سلام و وقت بخیر. این روش برای نواحی مختلف بدن از جمله دور شکم، بازو و صورت قابل استفاده هست. شما می تونید برای مشاوره کامل تر با مشاوران ما تماس بگیرید.

  1. سلام، وقتتون بخیر. میزان موثر بودن این روش به عوامل مختلفی بستگی داره. بعد از معاینه دقیق توسط دکتر تمام جزئیات و روش های موثر در اختیارتون قرار میگیره. توصیه می کنم حتما با کارشناسان مرکز تماس بگیرید تا مشاوره دقیق تری دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم درخواست مشاوره

لطفا اطلاعات زیر را تکمیل کنید ، مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس می گیرند.

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .