جستجو
Close this search box.
جراحی لیفت گونه و لب

جراحی برجسته کردن گونه، چانه و لب ها

با این روش جراحی زیبایی می توان حجیم کردن، تغییر شـکل و جوانسازی لـب را بر اساس سلیقه هر فرد انجام داد. پروتز گونه و چانه روش هایی هستند که به طور دائـمی می توانند به اعضـای صـورت، حجـم دلخـواه و مناسبـی داده و بـرای افرادی مناسـب است که دوست ندارند به تکـرار تزریق ژل یا تزریق چربی انجام دهند.

مشاوره توسط پزشک به صورت رایگان

عوارض
عوارض

کم

دوره نقاهت
دوره نقاهت

متوسط

هزینه
هزینه

مقرون به صرفه

ماندگاری
ماندگاری

موقت و دائم

پزشک معالج
پزشک معالج

ندارد

نوع بی‌هوشی
نوع بی‌هوشی

بسته به جراحی

تلفن تماس
021-75900

برای مشاوره و اطلاع از قیمت ها با ما در ارتباط باشید

پکیج ها و لیست قیمت

جهت مشاهده پکیج های کلینیک ایرانیان کلیک کنید

فرم مشاوره و رزرو

جهت تکمیل فرم درخواست رزرو و مشاوره کلیک کنید

مزایا و معایب

مزایا جراحی برجسته کردن گونه، چانه و لب ها

معایب جراحی برجسته کردن گونه، چانه و لب ها

افزایش هماهنگی صورت

خطرات جراحی

افزایش اعتماد به نفس

نتایج غیرقابل پیش بینی

ظاهر جوان

امکان تصحیح بیش از حد

نتایج قابل تنظیم

زمان از کار افتادگی و بهبودی

نتایج طولانی مدت

چرا جراحی برجسته کردن گونه، چانه و لب ها در کلینیک های ایرانیان؟

توسط فوق تخصص جراحی پلاستیک

برجسته کردن لب‌های باریک

برجسته سازی گونه ها

قرینه و زاویه سازی صورت

فرم دهی چانه

با ماندگاری طولانی

آنچه در این مطلب می خوانید

جراحی برجسته کردن گونه چیست ؟

جراحی برجسته کردن گونه (Genioplasty) یک روش جراحی پلاستیکی است که برای تغییر شکل و اندازه گونه استفاده می‌شود. در جراحی برجسته کردن گونه، هدف اصلی تغییر در ظاهر صورت است. این عمل جراحی می‌تواند به گونه‌هایی که زیادی به داخل یا به بیرون برجسته هستند، تغییر دهد. همچنین، می‌تواند شکل و زاویه گونه را تغییر داده و تعادل و هماهنگی بین عناصر صورت را بهبود بخشد. با انجام جراحی برجسته کردن گونه، بیماران ممکن است تغییرات قابل ملاحظه‌ای در شکل صورت خود را تجربه کنند. این عمل جراحی ممکن است بهبود ظاهر و اعتماد به نفس فرد را افزایش دهد.

انواع روش های برجسته کردن گونه

برای جراحی برجسته کردن گونه، چندین روش مختلف وجود دارد که هرکدام با توجه به نیازها و تشخیص جراح، انتخاب می‌شود. در زیر، به برخی از اصلی‌ترین روش‌های برجسته کردن گونه اشاره می‌کنم:
1. جابه‌جایی استخوان گونه (Osseous Genioplasty): در این روش، استخوان گونه جابه‌جا می‌شود تا شکل و اندازه آن تغییر کند. به عنوان مثال، استخوان گونه را می‌توان به جلو یا به عقب منتقل کرد. این روش معمولاً با برش‌های کوچک در داخل دهان انجام می‌شود.
2. جراحی آزاد گونه (Sliding Genioplasty): در این روش، یک برش افقی در زیر لثه‌ها انجام می‌شود تا استخوان گونه آزاد شود. سپس قسمتی از گونه به جلو یا به عقب منتقل می‌شود و با پیچ‌ها و صفحات فلزی ثابت می‌شود. این روش امکان تغییر شکل و اندازه گونه را به صورت دقیق‌تر فراهم می‌کند.
3. استفاده از ایمپلنت ها(Implant Genioplasty): در این روش، از ایمپلنت‌های پزشکی (مانند پروتزهای سیلیکونی) برای تغییر شکل و اندازه گونه استفاده می‌شود. ایمپلنت در این صورت در زیر لثه‌ها قرار می‌گیرد و به استخوان گونه متصل می‌شود. این روش در برخی موارد به عنوان جایگزین جراحی استخوانی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
4. جراحی شکستن استخوان گونه (Osteotomy Genioplasty): در این روش، استخوان گونه به صورت قطعه‌قطعه شکسته شده و با قرار دادن پیچ‌ها و صفحات فلزی به شکل و موقعیت جدید ثابت می‌شود. این روش در صورتی که تغییرات بزرگتری در شکل و اندازه گونه لازم باشد، مورد استفاده قرار می‌گیرد.
5.استفاده از چسبندگی چربی : یک روش دیگر برای برجسته کردن گونه استفاده از چسبندگی چربی است. در این روش، ابتدا چربی از دیگر مناطق بدن مانند شکم یا پشت بدن جمع آوری می‌شود. سپس جراح این چربی را به گونه منتقل می‌کند و آن را در محل مورد نظر تزریق می‌کند. این روش طبیعی ترین روش برای برجسته کردن گونه است و همچنین می‌تواند به ترمیم و رفع نقاط ضعف دیگر صورت نیز کمک کند.

تزریق ژل گونه

تزریق ژل گونه یکی از روش‌های غیرجراحی برای برجسته کردن گونه است. در این روش، ژل هیدروکسی‌‌آپاتیت کلسیم یا اسید هیالورونیک به گونه تزریق می‌شود تا برجستگی مورد نظر ایجاد شود. استفاده از ژل هیدروکسی‌آپاتیت کلسیم یا یکی از گزینه‌های موجود برای تزریق ژل گونه است. این ژل از موادی تشکیل شده است که در زمان تزریق به صورت یک ژل غیر قابل حل در آب است و در طول زمان به صورت پودر کریستالی تبدیل می‌شود. این پودر باعث تحریک تولید کلاژن توسط بدن می‌شود و برجستگی در گونه را بهبود می‌بخشد. اثر این نوع ژل معمولاً تا 12 تا 18 ماه مدت دارد.
اسید هیالورونیک نیز یکی از مواد مورد استفاده در تزریق ژل گونه است. این ژل یک ژل آبکی است که به راحتی در پوست جذب می‌شود و بهبود برجستگی گونه را ایجاد می‌کند. این نوع ژل معمولاً برای مدت زمان کوتاه‌تری اثر دارد و پس از 6 تا 12 ماه نیاز به تزریق مجدد دارد.

تزریق چربی به گونه

تزریق چربی به گونه (Fat Transfer to the Chin) یک روش غیرجراحی است که برای برجسته کردن و شکل دهی به گونه استفاده می‌شود. در این روش، چربی از مناطق دیگری از بدن شما، مانند شکم ، جمع آوری شده و به گونه تزریق می‌شود تا بهبود برجستگی و حجم گونه را بهبود بخشد. این روش یک روش طبیعی و دائمی است، زیرا چربی خود شما در بدن شما تزریق می‌شود. از آنجایی که چربی از بدن خود شما استفاده می‌شود، احتمال عدم سازگاری آن با بدن کمتر است. همچنین، این روش به شما امکان می‌دهد تا شکل و حجم گونه خود را به دقت کنترل کنید.

برجسته كردن گونه با ارايش

برجسته کردن گونه با ارایش یک روش غیرجراحی و غیردائمی است که با استفاده از تکنیک‌های آرایشی، می‌تواند به شما کمک کند تا گونه‌های خود را برجسته‌تر و جذاب‌تر نشان دهید. این روش می‌تواند به شما امکان بدهد تا شکل گونه‌های خود را تغییر دهید و آنها را بهبود بخشید.
در زیر، چندین تکنیک آرایشی برای برجسته کردن گونه را معرفی می‌کنیم:
1. کانتورینگ (Contouring): با استفاده از رنگ‌های سایه‌بانکی و روشن‌کننده، می‌توان به صورت بصری حجم و تعریق گونه را افزایش داد. با استفاده از رنگ تیره در زیر گونه و روشن کردن قسمت بالای گونه، تاثیر بصری برجسته شدن گونه را می‌توان به دست آورد.
2. استفاده از رژگونه: با استفاده از رژگونه‌های رنگی، می‌توان حجم و شکل گونه را تغییر داد. با استفاده از رنگ روشن رژگونه در قسمت بالای گونه و رنگ تیره در زیر گونه، حجم و برجستگی گونه را بهبود بخشید.
3. استفاده از هایلایتر: با استفاده از هایلایتر یا روشن کننده، می‌توان قسمت بالایی گونه را برجسته کرده و به شکل و حجم آن افزوده کرد. با استفاده از هایلایتر در نقاط برجسته گونه مانند قسمت بالایی آن، حجم و برجستگی گونه را تقویت می‌کنید.
4. استفاده از کانسیلر: با استفاده از کانسیلر یا پنهان‌کننده، می‌توان مناطقی که ممکن است توجه را از گونه به خود جلب کنند را مخفی کرد. با استفاده از کانسیلر در نقاط مثل پلک بالایی، می‌توان تمرکز را بر روی گونه جلب کرد.

آیا بزرگ شدن گونه در یک هفته امکانپذیر است؟

بله، در حقیقت برای بزرگ شدن گونه در یک هفته، روش‌هایی وجود دارد. این روش‌ها معمولاً با استفاده از تکنیک‌های غیرجراحی و موقتی انجام می‌شوند. البته باید توجه داشت که تغییرات حاصله ممکن است موقتی باشد و ممکن است نیاز به تکرار آنها وجود داشته باشد. در زیر چند روش رایج برای بزرگ شدن گونه صورت در یک هفته آورده شده است:
1.استفاده از پروتزهای گونه: استفاده از پروتزهایی که باعث افزایش حجم و برجستگی گونه صورت می‌شوند، می‌تواند در ظاهر بزرگ‌تر و برجسته‌تر شدن گونه صورت کمک کند. این پروتزها می‌توانند شامل پروتزهای سیلیکونی، پروتزهای چربی و یا پروتزهای مصنوعی دیگر باشند.
2.تزریق مواد مصنوعی: در این روش، موادی مانند ژل‌های پرکننده یا بوتاکس به گونه صورت تزریق می‌شوند. این مواد می‌توانند حجم و برجستگی گونه صورت را در کوتاه‌مدت افزایش دهند. با این حال، این تزریقات عموماً موقت هستند و نیاز به تجدید نوسازی دارند.

درخواست رزرو نوبت در کلینیک ایرانیان​

لطفا شماره تماس و مشخصات خود را در فرم زیر وارد نمایید، تا برای رزرو وقت قطعی و ثبت تاریخ و ساعت، همکاران ما با شما تماس بگیرند.

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .
اگر جواب سوال خود را پیدا نکردین با مشاوران کلینیک ایرانیان تماس بگیرید

از روشهای دیگر برجسته سازی گونه می توان به تزریق چربی، تزریق ژل و استفاده از نخ های لیفت اشاره کرد. این روش‌ها با افزایش حجم بافت نرم گونه، باعث برجسته سازی گونه می شوند. از میان روشهایی که بافت نرم گونه را برجسته می کنند، تزریق چربی در صورت مانند پروتز گونه، ماندگاری دائم دارد ولی اثر موارد دیگر به صورت موقتی است.

تزریق چربی به گونه برای افرادی که گونه‌های پهن و بی‌حالتی دارند گزینه مناسبی است. برجسته‌سازی گونه‌ها با تزریق چربی می‌تواند ماندگاری زیادی داشته باشد.

بعد از تزریق، محل تزریق دچار کمی کبودی، قرمزی یا پف‌کردگی می‌شود.علاوه بر آن، در روش تزریق چربی، محل لیپوساکشن به زمانی برای بهبودی نیاز دارد.

بسیاری از بیماران می‌توانند ظرف یک هفته بعد از جراحی به سر کارشان برگردند. درد ناشی از این درمان بسیار ناچیز است، اما ممکن است جایی که چربی از آن برداشته شده کمی دچار کبودی شود.

از روش‌های دیگر برجسته سازی گونه می توان به تزریق چربی، تزریق ژل و استفاده از نخ های لیفت اشاره کرد.

انتخاب تکنیک برجسته کردن لب با توجه به شرایط لب و انتظارات بیمار در جلسه مشاور با پزشک انتخاب می‌شود.

رضایت مشتریان کلینیک ایرانیان

مطالب خواندنی درباره جراحی برجسته کردن گونه، چانه و لب ها

عکس اپراتور دستگاه اندولیفت در حال انجام لیزر اندولیفت روی صورت زن جوان
iranianclinic
جوانسازی
عوارض اندولیفت
در حال حاضر، Endolift جایگزینی نوآورانه و البته کم تهاجم برای لیفت کردن صورت است. در این روش از انرژی لیزر به منظور سفت کردن پوست یا کانتور چربی صورت،...
عکس عمل اندولیفت صورت با لیزر اندولیفت
iranianclinic
جوانسازی
مدت زمان ماندگاری لیزر اندولیفت
لیزر اندولیفت یک روش جدید و پیشرفته در زمینه جوانسازی و بهبود زیبایی پوست است که به واسطه تحقیقات گسترده و استفاده از تکنولوژی‌های پیشرفته توانسته است...
پزشک در حال اندولیفت صورت مراجعه کننده در کلینیک
iranianclinic
جوانسازی
بهترین مرکز اندولیفت در تهران
قبل از معرفی کردن بهترین مرکز اندولیفت در تهران، در مرحله اول بهتر است این روش درمانی را تعریف کنیم. به طور کلی، Endolift روشی است که با استفاده از لیزر،...
عکس زن که دچار هایپرپیگمانتاسیون یا تیرگی پوست شده است - تیرگی پوست بعد از لیزر
iranianclinic
لیزر
تیرگی پوست بعد از لیزر به چه دلیل است؟
چرا پوست من بعد از لیزر تیره شد؟ آیا این امکان وجود دارد که بعد از لیزر کردن موهای زائد، پوست دچار تیرگی شود؟ علت تیرگی پوست بعد از لیزر چیست؟ آیا تیرگی...
عکس دختر جوانی که کف دستان خود را روی صورتش قرار داده - مراقبت های بعد از اندولیفت
iranianclinic
جوانسازی
مراقبت های بعد از اندولیفت
بعد از انجام پروسه اندولیفت، مراقبت های بعد از اندولیفت اهمیت بسیاری دارند و می‌توانند تأثیر زیادی بر روند بهبود و نتایج نهایی داشته باشند. اگرچه انجام...
عکس میکرونیدلینگ خط خنده زن جوان - بهترین مرکز میکرونیدلینگ در تهران
iranianclinic
جوانسازی
بهترین مرکز میکرونیدلینگ در تهران را چگونه بیابیم؟
این روزها همه افراد برای داشتن پوستی شفاف و صورتی زیبا تلاش می‌ کنند. برای دستیابی به این هدف روش‌ های مختلف و جدیدی روی کار آمده است که یکی از آنها میکرونیدلینگ...

خدمات مرتبط

لیپوساکشن ویزر روشی نوین برای تناسب اندام و لاغری
واترجت روشی است که در لیپوساکشن کاربرد دارد
لیپوماتیک نوعی روش لاغری است که شامل تخلیه چربی بدن می شود.
عمل فیس لیفت یا لیفت صورت
عمل بینی
لیفت سانترال لب برای بالا کشیدن لب مناسب است
جراحی لیفت سینه
جراحی کوچک کردن سینه
جراحی پروتز سینه
جراحی زیبایی بازو - رفع افتادگی بازو با جراحی
جراحی زیبایی بینی
تصویر مراجعه کننده زن قبل از لیپوساکشن
جراحی پروتز چانه یا جینوپلاستی
عمل جراحی بوکال فت برای رفع چربی گونه
جراحی زیبایی شکم

تا کنون 167 نفر این مطلب را پسندیده‌اند

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه‌
روز
ساعت
دقیقه
ثانیه‌
تا پایان جشنواره

فرم درخواست مشاوره

لطفا اطلاعات زیر را تکمیل کنید ، مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس می گیرند.

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .