عکس صورت زن جوان که دچار جای آکنه و جوش است - سابسیژن

سابسیژن

سابسیژن یک روش زیبایی است که برای درمان انواع خاصی از بیماری های پوستی مانند اسکار و آکنه و برخی از چین و چروک ها استفاده می شود. سابسیژن معمولاً توسط متخصصین پوست و افراد دوره دیده انجام می شود.

هزینه
هدف

رفع اسکار آکنه

پزشک معالج
تعداد جلسات

بسته به عمق اسکار و تشخیص پزشک 1 تا 3 جلسه

ماندگاری
ماندگاری

دائمی

نوع بی‌هوشی
زمان نتیجه گیری

بلافاصله

دوره نقاهت
دوره نقاهت

1 تا 2 روز

عوارض
عوارض

قرمزی پوست

تلفن تماس
مشاوره آنلاین

برای مشاوره و اطلاع از قیمت ها با ما در ارتباط باشید

پکیج ها و لیست قیمت

جهت مشاهده پکیج های کلینیک ایرانیان کلیک کنید

فرم مشاوره و رزرو

جهت تکمیل فرم درخواست رزرو و مشاوره کلیک کنید

مزایا و معایب

مزایا سابسیژن

معایب سابسیژن

درمان موثر انواع اسکار

کبودی پس از درمان

بدون جراحی و بیهوشی

تورم موقت

ماندگاری دائمی

چرا سابسیژن در کلینیک های ایرانیان؟

رفع اسکار و جای جوش

رفع چسبندگی پوست

رفع جای آبله

بدون جراحی و بیهوشی دوره نقاهت کوتاه

آنچه در این مطلب می خوانید

سابسیژن چیست؟

سابسیژن یک روش درمانی برای از بین بردن جای زخم و آکنه است. در این روش درمانی، پزشک متخصص با استفاده از یک وسیله‌ی تیز و برنده، قسمت آسیب دیده‌ای را که روی بافت‌های سالم مجاور نیز اثر می‌گذارد برداشته و از بین می‌برد. در نتیجه، تولید کلاژن در محدوده‌ی مورد نظر چندین برابر شده و به مرور زمان جای زخم از بین می‌رود و پوست سالم و صاف می‌شود. از این روش درمانی برای از بین بردن جای جوش، آکنه، زخم، بخیه و… استفاده می‌شود.

ساب سیژن می‌تواند در شرایط زیر گزینه‌ی مناسبی نباشد:

 • سابقه‌ی ابتلا بیماری هیپرتروفیک یا کلوئید
 • ابتلا به عفونت فعال باکتریایی یا ویروسی
 • در شرایطی که احتمال خونریزی یا اختلالات لخته شدن خون (انعقاد خون) وجود دارد

سابسیژن چیست

کاربرد سابسیژن چیست؟

کاربرد سابسیژن این است که در این روش نیمه درمانی، مشکلات زیر پوستی بیمار رفع می شود. کاربرد اصلی این عمل برای رفع اسکار آکنه، زخم های عمیق، سالک، خط اخم و خنده و چروک های عمیق پوستی است.

در این روش، با توجه به میزان بیماری و نوع مشکل پوستی بیمار، مشکلات بیمار به روش های میکرونیدلینگ و روش های لیزری به صورت ترکیبی، رفع می شود. در این روش، با آزاد کردن بافت های هم بند پوستی، بافت پوست آزاد شده و فرآیند جوانسازی پوست تسریع پیدا میکند و آسیب های پوستی، کاهش پیدا میکند.

این عمل را میتوان یکی از مدرن ترین و کم خطرترین راه های درمان مشکلات پوستی دانست. از روش سابسیژن میتوان در درمان جاش جوش نیز استفاده کرد که برای رفع این مشکل پوستی، بسیار مفید است. این روش، معمولا در کلینیک ها، بیمارستان ها و مطب های زیر نظر پزشک متخصص پوست، مو و زیبایی انجام می گردد.

کاربرد سابسیژن چیست

امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی روش‌های مختلفی برای از بین بردن مشکلات پوستی وجود دارد. برای هر کدام از مشکلات پوستی روش‌های تخصصی به کار گرفته می‌شود که یکی از آن‌ها سابسیژن است. سابسیژن به برطرف شدن جای زخم و آکنه کمک می‌کند.

سابسیژن پیشانی

پیشانی یکی از مناطق صورت ماست که بیشتر از سایر نقاط مستعد بروز چین و چروک است. از آن جایی که بسیاری از حالات چهره با استفاده از عضلات پیشانی نشان داده می‌شود به مرور زمان باعث ایجاد خط و خطوط‌هایی در آن می‌شود. یکی از روش‌هایی که به وسیله‌ی آن می‌توان این خطوط را رفع کرد استفاده از روش درمانی سابسیژن پیشانی است. فرایند انجام سابسیژن برای پیشانی مانند سایر نقاط بدن است و تفاوت چندانی ندارد.

سابسیژن پیشانی

سابسیژن برای جای بخیه

بسیاری افراد به دلیل حوادثی که برایشان رخ داده است مجبور به بخیه‌ زدن نقطه‌ای از پوست شده‌اند. با گذشت زمان ممکن است جای این بخیه برای آن‌ها آزاردهنده باشد. با استفاده از عمل سابسیژن برای جای بخیه می‌توان این عارضه را درمان کرد.

با استفاده از روش سابسیژن، لایه‌ی بافت سطحی پوست با استفاده از یک سوزن ریز یا سیم، به‌دقت و تبحر از بافت‌های عمیق‌تر جدا می‌شود، سپس جریان خون در زیر اسکار تقویت شده و در نهایت منجر به تحریک و تولید کلاژن می‌شود. پس از آن جای بخیه به مرور بهبود یافته و پوست صاف می‌شود.

سابسیژن چگونه و با چه ابزاری انجام می‌شود؟

در این عمل، با ورود سر سوزن به زیر پوست، بافت هایی که سبب اتصال پوست به بافت های زیر خود شده است را قطع کرده و سبب جوانسازی پوست می شود. در این عمل، اسکار های آکنه، توسط سوزن های مخصوص آزاد و یا برداشته، می شود. در سابسیژن، به دلیل پاره شدن رگ های خونی، امکان جمع شدن خون در ناحیه تحت درمان وجود دارد. این عمل، سبب شکستن بافت های زخم نیز استفاده می شود. این عمل، در گذشته، توسط سر سوزن های معمولی مانند سر سوزن سرنگ و یا تیغ های معمولی انجام میشد.

امروزه، با پیشرفت تکنولوژی در زمینه های پزشکی، سابسیژن توسط ابزاری خاص، به نام سابسیژکتور و یا سوزن های نوکور انجام می شود. این ابزار، نوکی تیز دارد و شکل ظاهری آن، مانند سوزن است. از مزیت های سابسیژکتور، میتوان به کاهش ریسک آسیب به عروق، اعصاب و رگ های خونی اشاره کرد. درد استفاده از سابسیژکتور نسبت به سوزن های قدیمی کمتر است زیرا این سوزن ها، تنها از یک نقطه وارد پوست شده و کل محل تحت درمان خود را، آزاد می کنند. نوک این سوزن ها نسبت به سوزن های قدیمی، تیز تر و برنده تر است.

سابسیژن با چه ابزاری انجام می شود

مراحل انجام سابسیژن پوست چگونه است؟

این عمل زیبایی، در 4 مرحله صورت می گیرد. در مرحله اول، پوست باید به طور کامل پاک شده و آماده ی عمل شود. در این مرحله جای زخم های مورد نظر بیمار با استفاده از یک قلم مخصوص، به صورت دقیق مشخص میشود. پس از مشخص شدن زخم های بیمار، بی حسی موضعی به پوست بیمار تزریق می شوند. در مرحله دوم سوزن های مخصوص وارد پوست میشود. این سوزن ها نسبت به پوست بیمار و نوع زخم بیمار متفاوت است. وارد کردن سوزن اشتباه به پوست بیمار سبب ایجاد مشکلات پوستی میشود.

پس از انتخاب سوزن مخصوص، مرحله سوم یعنی انجام عمل صورت می گیرد. در این از عمل سابسیژن، مرحله سوزن به آرامی وارد لایه های پوست شده و اتصال بین بافت های آسیب دیده و سالم را قطع میکند. بعد از انجام عمل در مرحله چهارم، تمیز کردن جای زخم توسط پزشک صورت میگیرد. در این مرحله پزشک، از طریق فشار دادن جای زخم خون باقی مانده از زیر پوست را خارج می کند و برای جلوگیری از عفونتی شدن پوست بیمار، بعد از عمل کرم آنتی بیوتیک برای بیمار تجویز می نماید. اختلال در هر یک از مراحل این عمل، میتواند مشکلات پوستی فراوانی را برای بیمار ایجاد کند.

توصیه میشود بعد از عمل، اگر قصد قرار گیری در زیر تابش مستقیم نور خورشید را دارید، با پزشک خود مشورت بفرمایید.

سابسیژن به عنوان یک عمل زیبایی مراحل مختلفی دارد که آن‌ها را بررسی می‌کنیم.

 1. مرحله اول: در مرحله‌ی اول پوست کاملا تمیز و آماده می‌شود و سپس با استفاده از یک قلم جای زخم‌هایی که باید سابسیژن روی آن‌ها انجام شود مشخص می‌شود.
 2. مرحله دوم: در مرحله‌ی بی حسی موضعی تزریق می‌شود تا در فرایند عمل درد نداشته‌باشید.
 3. مرحله‌ی سوم: در مرحله‌ی بعدی دستگاه ساب سیژن متناسب با پوست شما انتخاب می‌شود.
 4. مرحله چهارم: در این مرحله عمل شروع می‌شود و سوزن‌ها به آرامی وارد قسمتهای عمیق پوست می‌شوند تا بافت های آسیب دیده را قطع کنند.
 5. مرحله پنجم: در مرحله‌ی آخر نیز نوبت به پاک‌سازی و تمیز کردن پوست است. در این مرحله پزشک با فشار دادن جای زخم‌ها خون‌های اضافی و باقی مانده زیر پوست را خارج کرده تا از بروز خونریزی پیشگیری کند. همچنین برای عفونی نشدن جای زخم، کرم‌های آنتی بیوتیک تجویز می‌شود که استفاده مدام آن‌ها ضروری است.

روش درمانی subcision برای چه افرادی مناسب است؟

این عمل، روشی موثر برای رفع دائمی جای جوش ، آکنه های پوستی، چین و چروك های عمیق، لک های ناشی از آفتاب و مشکلات‌ پوستی فرو رفته است. انجام عمل سابسیژن برای افرادی که به بیماری های قلبی مبتلا هستند، مناسب نیست.

افرادی که دارای بیماری های عفونی و یا ویروسی پوستی هستند، بهتر است این عمل را انجام ندهند زیرا مشکلات آنها با این عمل، قابل درمان نیست. اگر فرد بیمار قصد عمل سابسیژن را دارد و از بیماری‌های ویروسی خاص، مانند ایدز و هپاتیت بهره میبرد و یا بیمار باردار و در پروسه شیردهی است، توصیه می شود که به پزشک خود اطلاع دهد.

این عمل برای رفع جای جوش ها، آکنه های پوستی و زخم های پوستی مفید است. بهتر از این عمل در سنین جوانی، یعنی در محدوده سنی ۲۰ الی ۳۰ سالگی انجام شود. ا تا صورت بتواند جوانسازی خود را به بهترین نحو انجام دهد. انجام این عمل در سنین بالا مشکلی ندارد اما در جوانسازی پوست شاید بیمار با مشکلاتی رو به رو شود. اگر بیمار مبتلا به اختلالات در انعقاد خون است و یا داروهایی که سبب تاثیر بر روند انتقال طبیعی خون میشود، استفاده می کند، توصیه می شود که با پزشک خود مشاوره بفرماید.

این عمل عمل آسانی است اما لازم به ذکر است مواردی را باید بیمار و پزشک در نظر بگیرند تا عمل با کمتری مشکلات انجام شود.

اقدامات قبل از سابسیژن

هر عمل زیبایی نیاز به اقداماتی دارد که رعایت آن‌ها به موفقیت عمل و بهبود آن کمک زیادی می‌کند. بهتر است با اقدامات قبل از سابسیژن آشنایی کامل داشته‌باشید.

 • پیش از انجام سابسیژن باید پوست از هر گونه مواد آرایشی و بهداشتی پاک شده‌باشد.
 • در صورت مصرف مشروبات الکلی، مواد مخدر باید به پزشک اطلاع داده شود.
 • در صورت ابتلا به بیماری های خاص و زمینه‌ای باید پزشک در جریان قرار بگیرد.
 • در صورت بارداری و یا شیردهی باید پزشک مطلع باشد.
 • یک شب قبل از ساب سیژن از حمام کردن خودداری شود.
 • اگر وارفارین، هپارین و آسپرین مصرف می‌شود با مشورت پزشک از ۳ روز قبل دارو را قطع شود.

مدت زمان اثر سابسیژن چقدر است؟

مدت زمان درمانی این عمل، بستگی به فاکتور هایی دارد که سبب افزایش و یا کاهش مدت زمان درمانی می شود. یکی از فاکتور ها، میزان ناحیه تحت درمان است. ناحیه تحت درمان اگر کوچکتر باشد، مدت زمانی درمانی کمتر است. سن بیمار، یکی از مهم ترین عوامل تاثیر گذار بر مدت زمان درمانی است. اگر بیمار در دوران جوانی باشد، نسبت به افراد میانسال و بزرگسال، مدت زمان درمانی کمتری را سپری می کند. تعداد جلسات این عمل، معمولا 2 الی 3 جلسه است.

بعد از عمل، توصیه می شود بیمار 3 الی 4 روز تحت استراحت قرار گیرد. مدت زمان درمانی عمل سابسیژن نسبت به سایر عمل های زیبایی، کمتر است. توصیه می شود در مدت زمان درمانی، به توصیه های پزشک خود گوش دهید تا بهترین نتیجه را از این عمل، بگیرید.

انواع روش های سابسیژن پوست و تفاوت آنها

این عمل یکی از عمل های زیبایی است که سبب جوان سازی پوست می شود. این عمل در روش های اصلی و اولیه خود، از سوزن های تحت جلدی اریب با سایزهای ۲۵ تا ۲۷ بهره برده است. پس از گذشت مدت ها از معرفی این عمل به دنیای پزشکی و پیشرفت روز افزون تکنولوژی در زمینه های مختلف، این عمل نیز پیشرفت های چشمگیری را داشت و همین امر سبب به روز شدن تکنیک ها و روش ها در این عمل شد. امروزه برای انجام این عمل از سوزن های نوکور استفاده میشود.

استفاده از سوزن های نوکور معایب زیادی دارد ولی سابسیژن با استفاده از کانولا معایب کمتری را بهره برده است. سوزن های نوکور بسیار تیز و بنده است و سبب آزادسازی پوست در کمترین زمان می شوند. استفاده از سوزن های نوکور برای این عمل، به دلیل ایجاد سوراخ در ناحیه تحت درمان، سبب خونریزی و یا تورم می شوند. در روش استفاده از کانولا برای انجام این عمل، خونریزی و تورم به دلیل سوراخ کردن تنها یک منطقه در ناحیه تحت درمان، خونریزی و تورم کمتر است. عمل سابسیژن، معمولا در مطب های پزشکان متخصص پوست، مو و زیبایی انجام می گیرد.

استفاده از سوزن نوکور

سوزن نوکور، یکی از ابزارهای عمل سابسیژن است. این سوزن تیز و بسیار برنده است و کاربرد اصلی این سوزن، برای آزادسازی بافت های پوست و بافت های زیرین پوست است. این سوزن از کنار ناحیه درمان، وارد پوست شده و چسبندگی بین پوست و ناحیه زیرین خود را از بین می برد. از معایب سابسیژن با استفاده از سوزن نوکور می‌توان به درد زیاد آن برای بیمار اشاره کرد که لازم است قبل از عمل، در ناحیه تحت درمان بی حسی موضعی تزریق شود. سوراخ کردن های متعدد پوست توسط سوزن های نوکور سبب جا گذاشتن سوراخ های ریز بر روی ناحیه تحت درمان می‌شود که معمولاً ظاهر خوشایندی ندارد.

استفاده از این سوزن ها در مواردی سبب خونریزی و ایجاد کبودی و یا تورم می شود لازم است در این موارد، بیمار چند روزی را در منزل استراحت کند تا عوارض بعد از عمل آن، رفع شود. در صورت خونریزی در ناحیه تحت درمان توسط سوزن های نوکور، پزشک بعد از عمل برای بیمار کرم های آنتی بیوتیک تجویز می فرمایند تا پوست ناحیه درمان عفونتی نشود.

استفاده از کانولا

در عمل سابسیژن با کانولا به جای سوراخ کردن های متعدد توسط سوزن نوکور بر روی ناحیه تحت درمان، تنها از یک سوراخ ایجاد شده و سوزن وارد زیر پوست می شود و کل ناحیه زیر پوست را تحت درمان قرار می دهد. این سوراخ معمولاً اغلب کنار گوشت و یا داخل موهای خط ریش و ایجاد می شود. در این عمل با کانولا پاره کردن بافت های زیر پوستی طی مدت کوتاهی انجام می دهند و این روش مدرن ترین روش عمل سابسیژن است. آنفیلتراسیون موجود در مایع لابلای بافت های پوست، سبب آسانی کار در این عمل با کانولا می‌شود که همین امر باعث بی خطر شدن آن از نظر آسیب به اعصاب و رگ ها میشود.

سوزن های استفاده شده در روش کانولا برخلاف سوزن نوکور کمی کندتر است. سابسیژن با کانولا، روشی ساده و بی خطر است که سبب آزاد کردن بافت های سفت در زیر پوست توسط سوزن می شود. این عمل با کانولا برای جای جوش های عمیق مفید است. از مزایای مهم این عمل میتوان به نتایج درمانی عالی و سهولت در انجام عمل اشاره کرد. این عمل با کانولا خونریزی و کبودی بسیار کمی دارد و مدت زمان استراحت بیمار ۲ الی ۳ روز است. استفاده از کانولا یکی از مدرن ترین روشهای جوانسازی پوست است که نسبت به لیزر درمانی فواید بسیار بالایی دارد.

مقایسه روش های استفاده از سوزن نوکور و کانولا

سوزن های استفاده شده در عمل سابسیژن با کانولا، تیغی کند دارد اما در سوزن های نوکور ، سرسوزن ها تیز و بسیار برنده هستند. تعداد سوراخ های ایجاد شده در ناحیه تحت درمان با استفاده از روش سوزن های نوکور نسبت به این عمل با کانولا بیشتر است و همین امر سبب خونریزی بیشتر در بیمار میشود. ایجاد کردن سوراخ های متعدد برای عمل با سوزن های نوکور، سبب خونریزی و یا تورم می‌شود و در مواردی سبب ایجاد سوراخ های ریز بر روی پوست صورت میشود. در روش کانولا، تنها یک سوراخ در کنار گوش و یا زیر ریش ایجاد می‌شود و از طریق همان سوراخ سوزن وارد شده و این عمل انجام می گیرد.

این عمل با کانولا نسبت به استفاده از سوزن های نوکور، مدرن تر است و همین امر سبب شده است که در سابسیژن با کانولا نتایج بهتری برای بیمار رقم بخورد. مدت زمان نقاهت بیمار در روش کانولا نسبت به استفاده از سوزن نوکور کمتر است و بیمار دچار عوارض کمتری از این عمل می شود. به طور معمول این عمل با کانولا نسبت به این عمل با استفاده از سوزن های نوکور بهتر است عمل سابسیژن با کانولا و یا با استفاده از سوزن های نوکور، در مطب های پزشکان متخصص پوست، مو و زیبایی انجام می گیرد.

عوارض سابسیژن پوست

از عوارض این عمل می توان به تورم خون های لخته شده در بافت های پوست اشاره کرد. افرادی که دچار اختلالات خونی هستند نمی‌توانند از این عمل برای از بین بردن جای جوش های خود استفاده کنند زیرا در زمان عمل، ممکن است دچار خونریزی شده و زمان درمان آنها افزایش یابد. پس از عمل ممکن است در فرد بیمار احساس درد و حساسیت در نواحی تحت درمان مشاهده شود. عفونت هایی که معمولاً به شکل جوش بر روی پوست ظاهر می‌شود از دیگر عوارض سابسیژن است.

در مواردی مشاهده می‌شود که این عمل، سبب آسیب رسیدن به اعصاب و یا رگ‌های خونی می‌شود که همین امر سبب ایجاد زخم‌ در ناحیه تحت درمان می‌شود. یکی دیگر از معایب این عمل تجمع موقت رنگدانه ها در بافت های پوست پس از التهاب بعد از عمل است.پوست ناحیه تحت درمان، بعد از عمل، حساس میشود و لازم است مورد مراقبت های مخصوص پوستی قرار گیرد.

نقاط سفید بعد از سابسیژن

مراقبت های قبل از سابسیژن صورت

قبل از عمل، لازم است که با یک متخصص پوست، مو و زیبایی مشورت کنید و نوع پوست خود را مشخص بفرمایید. روز قبل از سابسیژن، استحمام کنید و پوست را پاکسازی بفرمایید.اگر استعمال دخانیات دارید و یا مواد مخدری را مصرف می کنید، با پزشک خود این موضوع را در میان بگذارد. افرادی که سابقه آلرژی ویا حساسیت را دارند، لازم است قبل از عمل با پزشک خود مشورت کنند. قبل از عمل، صورت خود را از هرگونه مواد آرایشی و بهداشتی بزدایید. توصیه می شود برای بهتر دیدن حاصل نتیجه، از صورت خود قبل از عمل، تصویربرداری بفرمایید. اگر بیمار، از دارو های خاص استفاده میکند و یا بیمار، مادر باردار و یا شیر ده است، لازم است با پزشک خود برای این عمل، مشورت بفرماید.

مراقبت های بعد از سابسیژن

بعد از عمل، لازم که بیمار، تا دو روز فعالیت های بدنی شدید نداشته باشد. حداقل تا 4 ساعت بعد از عمل سابسیژن، صورت شسته و یا مواد آرایشی به صورت، اضافه نشود. توصیه می شود که ناحیه ی تحت درمان بعد از عمل، تحت تابش نور مستقیم خورشید قرار نگیرد. اگر صورت بیمار، تورم و یا التهاب داشت، بیمار میتواند از کمپرس یخ استفاده بفرماید تا تورم و التهاب کاهش پیدا کند. برای جلوگیری از خونریزی، دارو های ضد التهاب توسط پزشک تجویز می شود.

ناحیه تحت درمان، ممکن است در معرض بیماری های عفونتی قرار گیرد که در این موارد، پزشک کرم های آنتی بیوتیک را برای بیمار تجویز می کند. اگر قصد شست و شوی صورت خود را در روز های اول بعد از عمل دارید، توصیه می شود که با پزشک خود در این باره مشورت بفرمایید.

بیمار باید به مدت ۲۴ تا ۴۸ ساعت سعی کند که ۲ سوراخ ایجاد شده در طرفین صورت با آب تماس پیدا نکند. روی زخم‌ها پماد آنتی بیوتیک مالیده شود.

مزایای سابسیژن پوست

از مزایای این عمل،می‌توان به رفع جای جوش جای زخم آبله مرغان اشاره کرد. از این عمل می توان برای بهبود زخم هایی که در اثر آسیب و یا جراحی ایجاد شده است نیز استفاده کرد. از دیگر مزایای این عمل می توان به رفع چین و چروک های عمیق مانند خط اخم و خط خنده اشاره کرد. این عمل برخلاف لیزر مانع التهاب در زیر پوست می‌شود و قرمز و تورم ایجاد شده پس از عمل بعد از ۲ الی۳ روز کاملا رفع می شود. در درمان مشکلات پوستی به کمک لیزر بعد از هفته ها و یا ماه ها ، نتیجه عمل قابل مشاهده است اما در عمل سابسیژن نتیجه درمان فوراً قابل مشاهده است.

یکی دیگر از مزایای مهم این عمل می‌توان به درمان تمام زخم های پوستی صورت اشاره کرد. نقاهت کوتاه مدت این عمل نسبت به عمل های دیگر یکی از مزایای این عمل زیبایی است. به طور معمول نقاهت بیمار بعد از عمل، ۷ الی ۱۰ روز است. این عمل، یکی از عمل های جوانسازی پوست است که نسبت به عمل های جوانسازی پوست دیگر معایب کمتری دارد. از مزایای دیگر این عمل میتوان به انجام شدن عمل در کمترین زمان اشاره کرد.

مزایای سابسیژن

تاثیر سابسیژن بر جای جوش

جوش یکی از معضلاتی است که بسیاری از افراد از آن گله‌مند هستند و تلاش می‌کنند آن را روی پوست صورت کنترل کنند. پیش از آن که به تاثیر سابسیژن بر جوش بپردازیم بهتر است با انواع مختلف جوش بیشتر و بهتر آشنا شویم. به صورت کلی جوش‌ها به دو دسته‌ی التهابی و غیر التهابی تقسیم می‌شوند.

جوش‌های غیر التهابی

جوش‌های سرسفید و سرسیاه که بسیار شایع هستند در دسته‌ی جوش‌های غیر التهابی قرار می‌گیرند. بعضی از این جوش‌ها سطحی و متوسط بوده و بعضی عمیق هستند که منجر به ورد آسیب‌های زیادی به پوست می‌شوند.
بسیاری از جوش‌های غیر التهابی با استفاده از انواع روش‌های خانگی قابل درمان است.

جوش های سر سفید - سابسیژن

جوش‌های التهابی

دسته‌ی دیگری از جوش‌ها جوش‌های التهابی هستند که میزان شدت و آسیب آن‌ها بیشتر است و به همین دلیل روند درمان آنها نیز کمی دشوارتر، پیچیده‌تر و زمان‌برتر خواهد بود. برخی از این جوش‌ها پاپول، کیست و ندول هستند. نکته‌‌ی قابل توجه در مورد جوش‌های التهابی این است که اگر این جوش‌ها با فشار چرک آن‌ها خارج شود، عفونت و باکتری موجود به سایر نقاط پوست نیز سرایت می‌کند و آن‌ها را نیز دچار آسیب پوستی می‌کند.

حال که با انواع جوش‌ها آشنا شدیم باید گفت سابسیژن روش درمانی است که می‌تواند انواع جای جوش را از بین ببرد. با استفاده از روش سابسیژن جای عمیق جوش با استفاده از یک سوزن مخصوص برداشته‌ می‌شود و به این صورت بافت زخم‌هایی که به سطح زیرین پوست متصل می‌شوند شکسته می‌شوند. درمان جای جوش با استفاده از ساب سیژن نیاز به بستری یا بیهوشی ندارد و در کلینیک‌های زیبایی انجام می‌شود.

آیا subcision دوره نقاهت دارد و نیاز به استراحت در منزل دارد؟

عمل سابسیژن به دلیل داشتن عوارض کم، دوره ی نقاهت اندکی برای بیمار دارد که همین امر سبب شده است یکی از بهترین عمل های زیبایی، این عمل دانست. پس از عمل مقداری قرمزی و تورم در ناحیه تحت درمان بر روی صورت بیمار مشاهده می شود که این تورم و قرمزی پس از ۲ الی ۳ روز به صورت کامل رفع میشود. درد پس از عمل برای بیمار بسیار اندک است. پس از عمل شاید بر منطقه تحت درمان توسط عمل سابسیژن کبودی مشاهده شود که این کبودی پس از ۲ الی 5 روز بهبود پیدا می‌کند.

تمامی مشکلات بعد از عمل، بستگی به نوع پوست شما و میزان تحت درمان شما دارد. توصیه می شود که پس از عمل ناحیه تحت درمان در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگیرند تا صورت بتواند نتیجه بهتری را برای بیمار رقم بزند. این عمل،ممکن است سبب خونریزی در زیر پوست بیمار شود که این خونریزی پس از یک الی دو روز به طور کامل قطع میشود. این عمل، نیاز به استراحت اختصاصی در منزل ندارد اما به دلیل حساس شدن ناحیه درمان بعد از عمل، توصیه می شود که پوست مورد مراقبت های خاص قرار گیرد.

این عمل زیبایی ، یکی از عمل هایی است که دوره نقاهت اندکی را برای بیمار رقم میزند.

آیا انجام سابسیژن درد دارد؟

یکی از سوالاتی که می‌توان برای افرادی که قصد این عمل را دارند، مطرح شود، این است که آیا این عمل درد یا خونریزی دارد یا خیر. در جواب این سوال باید گفت که عمل سابسیژن با بی حسی موضعی انجام می شود بنابراین فرد در ناحیه تحت درمان دردی را احساس نمی کند و یا اگر دردی را احساس کند درد خیلی کم و خفیف است به گونه‌ای که سبب ناراحتی فرد در هنگام عمل نمی شود.

در حین این عمل ممکن است در ناحیه تحت درمان خونریزی مشاهده شود اما بعد از پایان عمل خونریزی مشاهده نمی شود. خونریزی توسط پزشک قطع میشود و پزشک با تجویز کرم آنتی بیوتیک سبب کاهش عفونت بر روی زخم می شود بنابراین نگرانی در رابطه با خونریزی و یا درد در حین عمل برای بیمار وجود ندارد.

تعداد جلسات سابسیژن چقدر است؟

این عمل مانند عمل‌های زیبایی دیگر نیاز به جلسات مختلف درمانی دارند تا بهترین نتیجه برای بیمار رقم بخورد. تعداد جلسات درمانی عمل زیبایی سابسیژن به عوامل مختلفی بستگی دارد که می توان به شدت جای زخم بیمار، پوست بیمار و علت مراجعه بیمار به این عمل اشاره کرد. به طور معمول تعداد این جلسات این عمل، ۲ و ۳ جلسه است که به فاصله شش هفته به طول می‌انجامد. در مواردی که جای زخم در بیمار کم است با یک جلسه درمانی می توان نتایج خوبی را برای بیمار رقم زد اما اگر جای زخم بیمار عمیق باشد و یا پوست بیمار دارای مشکلات دیگری باشد، ممکن است که جلسات درمانی سابسیژن افزایش یابد.

جلسات درمانی این عمل، معمولا در مطب ها پزشکان متخصص پوست، مو و زیبایی انجام می شود اما در مواردی، این جلسات در کلینیک ها زیبایی نیز انجام می گیرد. جلسات این عمل، از نظر زمان، طولانی نیستن و در کمترین زمان توسط پزشک بر روی بیمار، انجام می شود.

هر جلسه سابسیژن چقدر زمان می‌برد؟

برای این عمل، مدت زمانی لازم است که عمل به بهترین نحو انجام گیرد. مدت زمان این عمل، به عواملی مانند پوست بیمار، میزان ناحیه درمان و نوع زخم، بستگی دارد. اگر میزان ناحیه تحت درمان بیمار زیاد باشد، مدت زمان عمل مقداری بیشتر است. زخم های عمیق و یا زخم های گسترده، مدت زمان بیشتری را برای این عمل، نیاز دارند. قبل از عمل، پوست بیمار در بعضی موارد، نیاز به بی حسی موضعی و یا پاکسازی دارد که همین امر سبب افزایش مدت زمان عمل می شود. به طور معمول، این عمل بین نیم ساعت الی یک ساعت، به طول می انجامد.

توصیه می شود در عمل های زیبایی، عجله نکنید تا بهترین نتیجه برای شما رقم بخورد. این عمل، نیاز به بیهوشی و یا بستری شدن بیمار، ندارد. عمل سابسیژن، در مواردی به صورت سرپایی و بدون بی حسی موضعی انجام می گیرد که همین امر سبب کاهش زمان عمل می شود.

هزینه هر جلسه سابسیژن چقدر است؟

هزینه این عمل به عوامل مختلفی بستگی دارد. یکی از این عوامل میزان منطقه تحت درمان است. اگر منطقه تحت درمان کوچک باشد هزینه آن نسبت به درمان مناطق بزرگ کمتر است. شدت زخم و عمق زخم یکی دیگر از عوامل موثر بر روی هزینه سابسیژن است.

از دیگر عوامل مهم بر قیمت این عمل می توان به تکنیک های تخصصی و نوع پزشک اشاره کرد. استفاده از تکنیک های خاص و مدرن در کلینیک های مدرن و یا تحت درمان گرفتن توسط پزشک های مشهور و محبوب شهر، می تواند سبب افزایش هزینه عمل سابسیژن شود.

یکی از عوامل مهم بر روی هزینه این عمل، استفاده از ترکیبات دیگر مانند فیلر ها و یا فیلر های کلسیم در عمل است. استفاده از این ترکیبات سبب افزایش هزینه می شود اما به طور معمول این عمل زیبایی نسبت به دیگر عمل های زیبایی از هزینه های کمتری بهره برده است.

قیمت سابسیژن به چه عواملی بستگی دارد؟

توجه به هزینه‌‌ها در انجام هر عمل زیبایی بسیار مهم است. هر عمل زیبایی با توجه به ویژگی‌هایی که دارد هزینه‌‌ی مخصوصی را در برمی‌گیرد. با وجود اینکه نمی‌توان برای این روش‌ درمانی قیمت کاملا مشخصی تعیین کرد اما فاکتورهایی وجود دارد که در تعیین قیمت سابسیژن موثر هستند عبارتند از موارد زیر:

 • کلینیک موردنظر: هر کلینیک با توجه به امکانات، سابقه‌ی فعالیت و تعداد متخصصین تعرفه‌ی متغیری دارد.
 • تعداد جلسات سابسیژن: پس از اینکه متخصص میزان جوش و آکنه‌ها را از نظر وسعت و عمق بررسی کرد تعداد جلسات مورد نظر را تعیین می‌کند. بدیهی است که هر چه تعداد جلسات بیشتر باشد قیمت تمام شده‌ی این روش درمانی نیز بیشتر خواهد بود.
 • استفاده از بیمه درمانی یا عدم استفاده: اگر با استفاده از شرکت‌های خصوصی تحت پوشش بیمه قرار گرفته‌اید ممکن است بیمه‌ مورد نظرتان هزینه‌ی این روش درمانی را پوشش دهد. اگر امکان استفاده از بیمه را داشته‌باشید طبیعتا هزینه‌ی نهایی کاهش پیدا می‌کند.

سابسیژن بهتر است یا میکرونیدلینگ؟

برای بسیاری از افراد این سوال مطرح می‌شود که سابسیژن بهتر است یا میکرونیدلینگ؟ گفته شد که سابسیژن روشی است که با استفاده از یک وسیله‌ی تیز بافت آسیب دیده‌ی زیر پوست برداشته می‌شود، در تعریف میکرونیدلینگ نیز باید گفت در واقع میکرونیدلینگ نیز با ورود و خروج سوزن به پوست باعث هدایت بافت پوست به سمت ترمیم و بازسازی می‌شود، به عبارت دیگر میکرونیدلینگ یک روش کلاژن درمانی یا تحریک کلاژن است. حال در پاسخ به این سوال که کدام بهتر است باید به شباهت‌ها و تفاوت‌های آن پرداخت.

شباهت های سابسیژن و میکرونیدلینگ

در هر دو روش میکرونیدلینگ و سابسیژن، ظاهر جای جوش‌ها را با ایجاد زخم به منظور شکستن بافت اسکار و بازسازی کلاژن ترمیم می‌کنند.

تفاوت های سابسیژن و میکرونیدلینگ

دو روش ساب سیژن و میکرونیدلینگ تفاوت‌هایی دارند که عبارتند از موارد زیر:

 • ابزارهای مورد استفاده:‌ در روش میکرونیدلینگ از قلم میکرونیدلینگ با چندین سوزن کوچک استفاده می‌شود ولی در روش سابسیژن فرایند عمل با یک سوزن درجه بزرگ انجام می‌شود.
 • طول دوره‌ی نقاهت: باید گفت سوزن‌های میکرونیدلینگ نسبت به سابسیژن باعث ورود آسیب بیشتری به اپیدرم یا همان سطح خارجی پوست می‌شوند که در نتیجه بهبود آن نیاز به زمان بیشتری دارد.
 • تناسب روش با انواع زخم‌ها: روش درمانی میکرونیدلینگ برای درمان جای زخم‌های سطحی، خطوط ریز و هایپوپیگمنتیشن موثر است در حالیکه روش درمانی سابسیژن برای درمان جای جوش‌های عمیق موثرتر است.
 • هزینه: در مورد میزان هزینه‌‌ای که هر کدام از این دو روش خواهند داشت باید گفت روش درمانی سابسیژن نسبت به روش درمانی میکرونیدلینگ هزینه‌ی کمتری داشته و مقرون به صرفه‌تر است. چرا که مواد مورد نیاز برای عمل سابسیژن عموما همان موادی است که در سایر عمل‌ها استفاده می‌شود مانند سوزن ها، سرنگ‌ها، سالین و لیدوکائین. ولی در مقابل، در روش درمانی میکرونیدلینگ باید قلم میکرونیدلینگ، نوک سوزنی میکرونیدلینگ یکبار مصرف استریل و پوشش‌های محافظ برای دستگاه را خریداری کرد. همچنین محصولات موضعی مراقبت از پوست برای کمک به درمان زودتر پوست نیاز است.

سخن پایانی

امروزه عمل‌های زیبایی متنوعی وجود دارد. بیشترین عمل ها برای جوانسازی پوست است که یکی از این عمل ها، عمل سابسیژن است که سبب جوانسازی پوست میشود. به دلیل بهره مندی این عمل از مزایای زیاد و معایبی کم، این عمل را می‌توان یکی از بهترین عمل های جراحی زیبایی دانست.

این عمل بیشتر برای رفع جای جوش ،رفع زخم های عمیق و جوان سازی پوست استفاده می شود. در این عمل در ناحیه تحت درمان، سوراخ های ایجاد می شود و با ورود سوزن از این سوراخ ها، بافت هایی که سبب اتصال پوست به بافت های زیرین شده است مورد تخریب قرار می گیرد.

از این عمل می توان برای رفع خط خنده و رفع خط اخم نیز استفاده کرد. این عمل با استفاده از سوزن های مخصوص به نام نوکور، عمل انجام می گیرد. این عمل با کانولا و این عمل با استفاده از سوزن های نوکور، دو مدل مختلف از روش های انجام این عمل است.

در روش سابسیژن با کانولا نسبت به استفاده از سوزن های نوکور ، معایب کمتری وجود دارد. توصیه می شود که افرادی که قصد این عمل را دارند قبل از عمل با پزشک متخصص پوست و مو و زیبایی مشورت بفرمایند. این عمل، در مطب ها و کلینیک های زیبایی توسط متخصص پوست، مو و زیبایی انجام میشود.

درخواست رزرو نوبت در کلینیک ایرانیان​

لطفا شماره تماس و مشخصات خود را در فرم زیر وارد نمایید، تا برای رزرو وقت قطعی و ثبت تاریخ و ساعت، همکاران ما با شما تماس بگیرند.

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

نمونه کار سابسیژن

قبل

بعد

قبل

بعد

قبل

بعد

اگر جواب سوال خود را پیدا نکردین با مشاوران کلینیک ایرانیان تماس بگیرید

سوالات متداول درباره سابسیژن

سابسیژن یک نوع درمان زیر پوستی بدون برش است در این روش از سوزن هیپرودرمیک با هدف رفع جای‌جوش و اسکارهای فرورفته استفاده می‌شود.

بهبودی سریع شما بعد از انجام سابسیژن به نوع پوست بستگی دارد اما معمولا: قرمزی و تورم ۲ تا ۳ روز ادامه خواهد داشت. کبودی نیز طی ۲ تا ۱۰ روز رفع می شود.

پوست اشخاص با یگدیگر متفاوت است بنابراین نمی توان برای همه افراد تعداد دقیقی از جلسات را در نظر گرفت. تعداد جلسات مورد نیاز برای سابسیژن به توانایی کلاژن سازی پوست، نوع فرورفتگی بوجود آمده و میزان عمق فرورفتگی آن بستگی دارد. اما برای درمان اسکارهای با عمق متوسط ۳ تا ۶ جلسه با فاصله زمانی یک ماهه لازم است

برای حداقل رساندن درد، درمان تحت بی حسی موضعی انجام می شود.

بله، نتایج سابسیژن دائمی می باشد.

لیزر در قسمت سطحی لایه اپیدرم نفوذ میکند، پس عمق نفوذ آن کم است و صرفا برای جای جوش سطحی موثر است.در حالی که در اسکارهای فرورفته و عمیق، سابسیژن موثرتر است.

یکی از رایج‌ترین سوالات برای کسانی که قصد استفاده از روش درمانی سابسیژن را دارند این است که آیا سابسیژن برگشت دارد یا خیر؟ نحوه‌ی عملکرد این روش از بین بردن بافت آسیب دیده است. همانطور که در بالا توضیح داده شد در این روش با یک وسیله‌ی تیز بافت آسیب‌دیده به صورت کلی از بین برده می‌شود، در واقع منشا جای زخم نیز از بین می‌رود و دیگر امکان برگشت آن وجود ندارد. بنابراین سابسیژن پوست یک روش دائمی است. البته باید به این نکته توجه کرد که برای اثربخشی دائمی باید بافت فیبروتیک زیر پوست که ایجاد اسکار فرورفته می‌کند بطور کامل آزاد شده‌باشد.

یکی دیگر از دغدغه‌های کسانی که می‌خواهند عمل‌های زیبایی روی پوست صورت خود انجام دهند این است که آیا سابسیژن می‌تواند باعث شود پوست صورت شل و افتاده شود؟ باید گفت بعد از جلسه‌ی دوم سابسیژن، افراد احساس می‌کنند صورتشان پر شده‌است. این موضوع به این دلیل است که همانطور که در بالا گفته شد، سابسیژن باعث افزایش تولید کلاژن در افراد می‌شود و همین موضوع باعث می‌شود این طور به نظر برسد که صورت لیفت شده‌است. بنابراین می‌توان گفت نه تنها سابسیژن باعث افتادگی پوست نمی شود بلکه سبب سفت شدن آن نیز می‌شود. با این حال اگر می‌خواهید به صورت تخصصی‌تری از مزایای لیفت شدن صورت استفاده نمایید می‌توانید از سایر روش‌های درمانی کلاژن‌ساز مانند تزریق فیلر، تزریق چربی و یا پی آر پی استفاده نمایید.

بسیاری افراد تمایل دارند که از روش‌های زیبایی استفاده کرده و معضلات چهره‌ی خود را برطرف کنند اما از دردهای ناشی از آن واهمه دارند. باید گفت سابسیژن می‌تواند مانند برخی عمل‌های زیبایی دیگر درد داشته باشد اما پیش از شروع عمل از مواد بی‌حسی استفاده می‌شود تا درد احتمالی کنترل شود.

در پاسخ به اینکه چند جلسه سابسیژن لازم است باید گفت روش درمانی سابسیژن نیاز به چندین جلسه درمانی دارد که این تعداد جلسات برای هر شخص متفاوت است، در واقع تعداد جلسات درمانی با توجه به تعداد اسکار و عمق فرورفتگی آن‌ها مشخص می‌شود. اما به صورت کلی تعداد جلسات درمانی را 2 یا 3 جلسه به فاصله 6 هفته تخمین می‌زنند.

رضایت مشتریان کلینیک ایرانیان

مطالب خواندنی درباره سابسیژن

عکس گیاه رازیانه - خواص رازیانه برای لاغری
iranianclinic
لاغری
خواص رازیانه برای لاغری شکم چیست؟
یکی از گیاهان دارویی بسیار محبوب در طب پزشکی، رازیانه است. به عنوان مثال خواص رازیانه برای لاغری شکم به خوبی ثابت شده و خیلی از افراد برای کاهش حجم این...
عکس گیاه خاکشیر - لاغری با خاکشیر
iranianclinic
لاغری
راهنمای لاغری با خاکشیر
لاغری و تناسب‌ اندام یک رویای دست نیافتنی برای بسیاری از افراد است که از چاقی رنج می‌برند. آنچه برای کاهش وزن بسیاری ضروری است، تغییر در الگو و سبک زندگی...
عکس یک برگ چای سبز داخل لیوان شیشه ای که از داخل قوری روی آن چای سبز ریخته می شود - چای سبز برای لاغری
iranianclinic
لاغری
خواص و فواید لاغری با چای سبز
مصرف چای سبز می تواند به عنوان یکی از روش‌ های طبیعی و موثر در کاهش وزن و بهبود سلامت باشد. این نوشیدنی سالم و ارگانیک که ریشه در کشورهای شرق آسیا دارد،...
عکس گیاه کاسنی - عرق کاسنی برای لاغری
iranianclinic
لاغری
راهنمای مصرف عرق کاسنی برای لاغری
لاغری و کاهش وزن کار بسیار دشواری است و نیاز به زمان، انگیزه و فداکاری دارد. هیچ راه‌حل جادویی برای کاهش وزن وجود ندارد، بنابراین نباید فریب برخی از تبلیغات...
دختر جوان با پوست مرطوب - آبرسانی پوست
iranianclinic
پوست
آبرسانی پوست عمیق با روش های ساده
پوست به عنوان یکی از عوامل بارز و مهم در زیبایی و سلامت انسان، نیازمند مراقبت و توجه ویژه است و یکی از بهترین روش های مراقبتی آبرسانی پوست است. هرچند که...
عکس برش های هندوانه در کنار یک لیوان آب هندوانه - هندوانه برای لاغری
iranianclinic
لاغری
خواص رژیم هندوانه برای لاغری
آیا هندوانه برای لاغری مفید است؟ در جلسه ای که برای کاهش وزن شرکت کرده بودیم، یکی از حاضران سوالی پرسید که ذهنم همه را به طور کلی به خودش درگیر کرد. این...

تا کنون 185 نفر این مطلب را پسندیده‌اند

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم درخواست مشاوره

لطفا اطلاعات زیر را تکمیل کنید ، مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس می گیرند.

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .