مشاوره رایگان و رزرو نوبت

راهکار رفع مشکل

هیچ موردی یافت نشد

درمان ریزش مو

درمان ریزش مو با پی آر پی

درمان ریزش با پی آر پی مو یکی از بهترین و مؤثرترین روش‌هایی به شمار می‌رود که به شما کمک می‌کند برای همیشه از شر ریزش مو‌ها خلاص شوید و مو‌های پرپشتی داشته باشید. ریزش مو فقط مختص به یک جنس و یا سن خاصی نیست و هر کسی با هر سنی می‌تواند به ریزش مو شود.

به همین دلیل هم باید حتماً یک روش مؤثر و کارآمد برای درمان ریزش مو پیدا کنید تا بتوانید از بروز مشکلات بیشتر پیشگیری نمایید. ریزش مو می‌تواند یک اتفاق فوق‌العاده ناراحت‌کننده و آزاردهنده باشد. این فرایند در ابتدا با نازک شدن مو‌ها آغاز می‌شود و بعد از گذشت کمی زمان، مشاهده می‌کنید که مو‌های شما بیشتر از حالت طبیعی میریزند. به همین دلیل هم بهتر است قبل از این که تمام مو‌های شما بریزند که به عمل کاشت مو نیاز داشته باشید، به دنبال روشی برای درمان آن باشید. درمان ریزش مو با پی آر پی یکی از بهترین روش‌هایی است که از ریزش موی بیشتر جلوگیری می‌کند و به شما کمک می‌کند که مو‌های طبیعی و فوق‌العاده متراکمی داشته باشید.

پی آر پی مو چیست؟

قبل از این که اطلاعاتی درباره درمان ریزش مو با پی آر پی به دست بیاورید، باید بدانید که اصلاً پی آر پی چیست؟ پلاسمای خون که در جریان خون وجود دارد، به لخته شدن خون کمک زیادی می‌کند. این پلاکت تأثیر زیادی در بهبود بخش‌های مختلف بدن دارند. به همین دلیل هم پزشکان نشان دادند که پلاسمای غنی از پلاکت که همان prp هستند، می‌توانند تأثیر زیادی در بهبود جراحات داشته باشند. علاوه بر این، درمان ریزش مو با پی آر پی کاملاً ثابت شده و تقریباً همه پزشکان بر این روش اتفاق نظر دارند. پی آر پی مو یکی از بهترین و مؤثرترین شیوه‌ها برای درمان ریزش مو به شمار می‌رود که در آن، پلاسمای غنی از پلاکت که همان پی آر پی است را به سر تزریق می‌کنند. این روش باعث می‌شود که ریزش موی شما تا حد بسیار زیادی کاهش پیدا کند و مو‌های متراکم و پرپشتی داشته باشید.

پی آر پی مو چگونه انجام می شود؟

اولین مرحله برای درمان ریزش مو با پی آر پی این است که پزشک متخصص از شما آزمایش می‌گیرد و سپس فرایند استفاده از این روش را آغاز می‌کند. کل درمان ریزش مو با پی آر پی در مدت زمان ۴۵ دقیقه انجام می‌شود. اگر پوست شما به درد حساسیت زیادی دارد، اصلاً جای نگرانی نیست. زیرا در این روش، پزشک متخصص از بی‌حسی موضعی استفاده می‌کند تا هیچگونه دردی نداشته باشید. سپس بعد از بی‌حس شدن محل مورد نظر، با استفاده از یک سرنگ بسیار باریک، پلاسمای غنی از پلاکت را به پوست سر تزریق می‌کند. پس می‌توان نتیجه گرفت که درمان ریزش مو با پی آر پی در سریع‌ترین زمان ممکن انجام می‌شود که تأثیر فوق‌العاده زیادی هم دارد.

پی آر پی مو چگونه به درمان ریزش مو کمک می کند؟

یکی از مهم‌ترین اجزای اصلی خون که کمک زیادی به درمان و بازسازی سلول‌های مرده پوست می‌کنند، پلاکت‌ها هستند. پیش از این نیز گفتیم که پی آر پی مو همان پلاسمای غنی از پلاکت است که کمک زیادی به درمان و بازسازی سلول‌های پوست و مو می‌کند.

 

پی آر پی مو چگونه به درمان ریزش مو کمک می کند؟

 

یکی از مهم‌ترین دلایل درمان ریزش مو با بی‌آر پی این است که پلاسمای غنی از پلاکت، تقریباً ۵ برابر بیشتر از خون معمولی پلاکت را حمل می‌کند. به همین دلیل هم غلظت پلاکت در این پلاسما باعث می‌شود که رشد مو‌ها تا حد بسیار زیادی افزایش پیدا کند. در نتیجه، با استفاده از این روش می‌توانید در سریع‌ترین زمان ممکن به مو‌های پرپشتی دست پیدا کنید. یکی از دلایلی که درمان ریزش مو با بی‌آر پی کاملاً ثابت شده، این است که این روش می‌تواند برای تقویت مو‌ها نیز مورد استفاده قرار بگیرد. به همین دلیل هم اگر از سایر روش‌ها مانند کاشت مو نیز استفاده کرده باشید، استفاده از پی آر پی می‌تواند کمک زیادی به تقویت مو‌های تازه کاشته شده کند.

روش درمان ریزش مو با پی آر پی

درمان ریزش مو با پی آر پی روند بسیار ساده‌ای دارد و نیاز به هیچ گونه نگرانی نخواهید داشت. بعد از این که پزشک میزان ریزش موی شما را معاینه کرد، تشخیص می‌دهد که برای شما چه مقدار پی آر پی نیاز است. سپس بعد از بی‌حسی موضعی آن ناحیه از سر، مقدار مشخصی از پلاسمای غنی از پلاکت را درون سرنگ بسیار باریکی ریخته و به سر تزریق می‌کند.

کاندید مناسب درمان ریزش مو با پی آر پی

به طور کلی، تقریباً هر کسی که از ریزش مو رنج می‌برد، به دنبال روشی برای درمان ریزش مو با پی آر پی و یا هر روش دیگری است. همان طور که همه شما شنیده‌اید، پیشگیری بهتر از درمان است. این موضوع درباره پی آر پی هم صدق می‌کند و اگر ریزش موی شما به تازگی آغاز شده، به پیشنهاد می‌کنیم هر چه سریع‌تر برای درمان ریزش مو با پی آر پی اقدام کنید تا ریزش موی شما بیشتر نشود و مجبور به کاشت مو نشوید. البته توجه داشته باشید که برای استفاده از این روش، باید از نظر جسمی کاملاً سالم باشید و هیچ گونه بیماری زمینه‌ای جدی مانند سرطان نداشته باشید. در صورت داشتن هرگونه بیماری و یا مصرف هر دارویی، باید حتماً به پزشک خود اطلاع دهید تا اقدامات لازم را بکار گیرد.

 

کاندید مناسب درمان ریزش مو با پی آر پی

 

علاوه بر این، کسانی می‌توانند از درمان ریزش مو با پی آر پی استفاده کنند که دارو‌های رقیق‌کننده خون مانند آسپرین مصرف نمی‌کنند. همچنین کسانی که بیش از اندازه دخانیات و مشروبات الکلی مصرف می‌کنند، کاندید مناسبی برای درمان ریزش مو با پی آر پی نیستند. مشکلات پوستی نیز می‌تواند باعث بروز مشکلات بیشتر با پی آرپی شود. اگر فولیکول موی ضعیفی دارید و از هیچ گونه بیماری زمینه‌ای رنج نمی‌برید، پی آر پی می‌تواند برای درمان ریزش مو کمک زیادی به شما کند.

تعداد جلسات لازم برای درمان ریزش مو با بی آر بی

یکی از رایج‌ترین سؤالاتی که خیلی از افراد درباره درمان ریزش مو با پی آر پی می‌پرسند، این است که برای رسیدن به نتیجه دلخواه، باید چند جلسه به پزشک مراجعه کنیم؟ این موضوع به میزان ریزش موی شما بستگی دارد. اما به طور کلی، حداقل تعداد جلسات برای رسیدن به نتیجه دلخواه، ۳ جلسه است که باید بین ۴ تا ۶ هفته از یکدیگر فاصله داشته باشند. بعد از گذشت این جلسه، برای ماندگاری بیشتر این روش می‌توانید بعد از ۴ تا ۶ ماه مجدداً به پزشک مراجعه کنید.

سوالات متداول درمان ریزش مو با پی آر پی

در این بخش خواهید توانست سوالات متداول کاربران دیگر را مشاهده کنید:

درمان ریزش مو با پی آر پی چقدر ماندگاری دارد؟

مدت زمان ماندگاری این روش به عوامل زیادی بستگی دارد که مهم ترین آن ها شامل شرایط جسمانی شما و تعداد جلساتی که برای پی آر پی مراجعه کرده اید، می شوند. همچنین تخصص پزشکی در این زمینه اهمیت زیادی دارد. اما به طور کلی، پی آر پی مو حداقل 12 ماه ماندگاری خواهد داشت.

مزایای پی آر پی مو چیست؟

مهم ترین مزایای پی آر پی مو شامل مواردی مانند تقویت فولیکول های ضعیف شده، کاهش سرعت ریزش مو، جلوگیری از ریزش بیشتر و همچنین رشد موهای جدید می شوند. علاوه بر این، در صورتی که عمل کاشت مو انجام داده باشید، پی آر پی به شما کمک می کند که زخم های پوست سر بعد از این عمل را نیز درمان کنید.

هیر فیلر

راه‌ درمان ریزش مو(هیر‌فیلر)

برای افرادی که نوع شدیدی از ریزش مو دارند، درمان با هیر فیلر می‌تواند بسیار مفید باشد. هیر فیلر پرکننده مو به صورت تزریقی است که بر‌اساس فرمولی انحصاری برای احیای مو و پوست سر تزریق می‌شود. فیلر مو می‌تواند به کاهش ریزش مو کمک کند و دررشد مجدد مو موثر باشد. این محصول نتیجه 13 سال تحقیق و توسعه توسط Caregen است و با موفقیت در سال 2016 راه‌اندازی شد. هیر فیلر دارای تاییدیه CE اروپا است.

فیلر مو در بسیاری از موارد برای معکوس کردن روند ریزش مو استفاده می‌شود و در عین حال باعث احیای پوست سر و فولیکول‌های مو می‌شود تا رشد مو را تحریک کند.

هیر فیلر چگونه عمل می‌کند؟

برای رشد مجدد مو لازم است که ژن‌ها و پروتئین‌هایی که برای رشد مو ضروری هستند را تنظیم کنیم. فیلر مو شامل 7 پپتید اختراع شده است. هر پپتید با آزمایش‌های مختلف آزمایشگاهی انجام شده، اثر خود را در روند رشد و ریزش مو نشان داده است. فیلر مو باعث گردش خون در پوست سر می‌شود و به احیای فولیکول‌ها کمک می‌کند و باعث رشد مجدد مو می‌شود.

فیلر‌مو چگونه انجام می‌شود؟

ماده فیلر توسط یک سرنگ با سوزن بسیار ریز به پوست سر تزریق می‌شود. بلافاصله پس از وارد شدن فیلر به زیر پوست ، مواد داخل آن آزاد و فعال می‌شوند و در مدت زمان کوتاهی سلول‌های پوست و مو را تقویت می‌کند. این روش سلامت ناحیه تزریق‌شده را تضمین می‌کند. به همین دلیل ریزش غیر‌طبیعی موها قطع و درمان می‌شود. فیلر موجب سلامت و شادابی موها می‌گردد.
با احیای سلول‌های پوست سر گردش خون بهبود می‌یابد. بهبود گردش خون مواد لازم برای تغذیه فولیکول‌ها را تامین می‌کند و در نتیجه فولیکول‌ها تحریک شده و سرعت رشد آن‌ها افزایش می‌یابد.

عملکرد کلیدی فیلر‌مو

تحریک رشد مو: هیر‌فیلر می‌تواند با تقویت عملکرد بتا-کاتنین و با فعال کردن سلول‌های بنیادی آن، مجددا رشد مو در مرحله رشد آناژن را ایجاد کند. به عبارت دیگر ژن‌هایی را که رشد مو را تحریک مثبت می‌کند تحریک می‌نماید.
مهار آلوپسی: هیر‌فیلر با مهار مهمترین عوامل ریزش مو می‌تواند پوست سر را در برابر آلوپسی محافظت کند.

آنتی‌اکسیدان: هیر‌فیلر می‌تواند آلوپسی ناشی از اشعه ماوراء بنفش، استرس و سایر عوامل بیرونی را مهار کند.

تحریک رگ‌زایی: هیر‌فیلر با تهیه مواد‌مغذی و رساندن آن به ریشه مو می‌تواند به تولید ‌فولیکول‌های مو کمک کند.

اثر هیر‌فیلر چقدر ماندگاری دارد؟

تاثیر درمان هیر‌فیلر در بیماران متفاوت است، اما می‌تواند تا حدود یک سال قابل مشاهده باشد. در طول و بعد از این دوره، درمان می‌تواند تا حدی تکرار شود. علاوه براین، توصیه می‌شود که پس از درمان هیرفیلر با استفاده از کوکتل‌های تقویتی مو، به بهبود اثر بلند‌مدت هیر‌فیلر کمک نمود. راه‌ درمان ریزش مو(هیر‌فیلر)

آثار فیلر‌مو

با اولین جلسه درمانی با هیرفیلر پیش‌بینی می‌شود که روند ریزش‌مو در ناحیه تزریق شده مهار شود جلسات بعدی باعث تحریک گردش خون و احیای فولیکول‌های مو می‌شود و در نتیجه روند رشد مجدد موهای بیشتر، ضخیم‌تر و حیاتی‌تر تسریع می‌شود.

آیا تزریق فیلر مو درد دارد؟

تزریق فیلر مو دردناک‌تر از سایر تزریق‌ها نیست. برخی از بیماران تزریقات را در بعضی از نقاط پوست‌سر به عنوان چیزی حساس‌تر تجربه می‌کنند. در اصل درمان نیازی به بیهوشی ندارد. در صورت تمایل، با مشورت پزشک می‌توان از ژل بی‌حسی موضعی استفاده کرد. در طول درمان، پزشک همچنین می‌تواند یک ماساژ ملایم و فشرده بر روی لکه‌های تزریق‌شده انجام دهد تا هرگونه درد را کاهش دهد.

تعداد جلسات تزریق فیلر‌مو

تزریق هیر‌فیلر برای هر فرد و مشکل مو متفاوت است. بنابراین ممکن است به یک روش درمانی پاسخ‌های متفاوتی دهند. پزشک شما قادر خواهد بود در این مورد تعداد جلسات را به شما توصیه کند.
تزریق فیلر‌مو استاندارد: 1 تزریق در هر دو هفته، به مدت 8 هفته (در کل 4 جلسه)
تزریق درمان فیلر‌مو در موارد شدیدتر:1 تزریق در هر 2 هفته، به مدت 8 هفته ( در کل 4 جلسه)، سپس 1 جلسه نگهداری ماهانه به مدت 6-3 ماه.

تزریق فیلر‌مو برای چه کسانی توصیه نمی‌شود؟

افرادی با حساسیت به اسید‌هیالورونیک
خانم‌هایی که در دوران بارداری یا شیردهی قرار دارند
افرادی که از داروهای ضد‌انعقاد یا رقیق‌کننده خون استفاده می‌کنند
افرادی که در سیستم ایمنی بدن خود دچار مشکل هستند
افرادی که مبتلا به التهاب پوست سر هستند
تزریق فیلر‌مو برای چه کسانی توصیه می‌شود؟
افرادی که از هر نوع ریزش مو غیر‌اسکاری رنج می‌برند
افرادی که در هر سنی با موهای نازک و بطور کلی ضعیف هستند
افرادی که با ریزش بیش از حد مو درگیر هستند
افرادی که می‌خواهند احتمال بقای پیوند مو خود را افزایش دهند
بیماران ریزش مو که میخواهند درترکیب با سایر درمان‌های مو تاثیر بیشتری ایجاد کنند

مزایای فیلر مو

ریزش مو را مهار می‌کند
رشد مو را تحریک می‌کند
تراکم مو و ضخامت مو را افزایش می‌دهد
فولیکول‌های مو را احیا می‌کند
گردش خون و هیدراتاسیون خون را در پوست سر تحریک می‌کندراه‌ درمان ریزش مو(هیر‌فیلر)

عوارض جانبی احتمالی فیلر‌مو

قرمزی، تورم، ورم، هماتوما، خارش و درد جزئی در ناحیه تزریق پس از درمان ایجاد می‌شود و به طور کلی پس از 72 ساعت فروکش می‌کند.
حساسیت به هر یک از مواد تشکیل‌دهنده می‌تواند عوارض جانبی فیلر‌مو باشد.
خطر بالقوه این عوارض جانبی توسط پزشک برای بیمار توضیح داده می‌شود. تمام عوارض جانبی به غیر از مواردی که توضیح داده شد و یا بیشتر از یک هفته ادامه داشته باشد باید توسط بیمار به پزشک گزارش شود.

سوالات متداول

تزریق فیلر به پوست سر برای چه کسانی مناسب است؟

برای کسانی که جنس موهایشان نازک و ضعیف است
تقویت رشد موها
افزایش حجم و پرپشتی موها
یک درمان مکمل برای ریزش مو
جلوگیری از پیشرفت طاسی در مردان و زنان
کسانی که کاشت مو انجام داده‌اند
افزایش اثرگذاری عمل کاشت مو

خواص فیلر‌موی سر چیست؟

با توجه به شرایط زندگی، آلودگی‌هوا، رنگ کردن مو، استفاده از سشوار و اتو‌ی مو، آسیب دیدن موها اجتناب‌ناپذیر است. به همین دلیل خشکی و دوشاخه شدن موها امری طبیعی می‌باشد. فیلر‌مو به رفع این مشکلات کمک می‌کند. این محصول برای جلوگیری از ریزش مو، تقویت فولیکول‌مو مو و تسریع رشد مو به کار می‌رود. فیلر مو موادی از قبیل فاکتورهای رشد، آنزیم‌های لازم، مواد‌‌معدنی و ویتامین‌ها را به ریشه موها می‌رساند. برای افرادی که موهای ضعیف و شکننده دارند انتخاب فیلر مو بهترین گزینه است.

 

لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره دقیق‌تر پوستی با کارشناسان کلینیک ایرانیان با شماره تماس ۰۲۱.۷۵۹۰۰ تماس حاصل فرمایید.

تلفن تماس
021-75900

برای مشاوره و اطلاع از قیمت ها با ما در ارتباط باشید

پکیج ها و لیست قیمت

جهت مشاهده پکیج های کلینیک ایرانیان کلیک کنید

فرم مشاوره و رزرو

جهت تکمیل فرم درخواست رزرو و مشاوره کلیک کنید

فرم درخواست مشاوره

لطفا اطلاعات زیر را تکمیل کنید ، مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس می گیرند.

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .