جستجو
Close this search box.
میکرودرم

میکرودرم ابریژن

میکرودرم ابریژن روشی بـرای پاکـسازی و جوانـسازی است کـه لايه‌های شـاخی و آسيـب ‌ديده سطـح پوست تـوسـط هندپيس برداشـته شده و در عین حال ساده و سريع برای درمان عوارض ناشی از پيری پـوست به كار بـرده می شود. بـرای انجـام آن، آمادگـی قبلـی خاصی نياز نیست. بـدون درد و عوارض بـوده و بـعد از اتـمام درمـان شخــص می‌تواند به کارهای روزمره خود بپردازد.

مشاوره توسط پزشک به صورت رایگان

هزینه
هدف

پاک سازی و لایه برداری

پزشک معالج
تعداد جلسات

3 تا 6 جلسه

ماندگاری
ماندگاری

تا 6 ماه

نوع بی‌هوشی
زمان نتیجه گیری

معمولا بعد از پایان جلسات

دوره نقاهت
دوره نقاهت

ندارد

عوارض
عوارض

ندارد

تلفن تماس
021-75900

برای مشاوره و اطلاع از قیمت ها با ما در ارتباط باشید

پکیج ها و لیست قیمت

جهت مشاهده پکیج های کلینیک ایرانیان کلیک کنید

فرم مشاوره و رزرو

جهت تکمیل فرم درخواست رزرو و مشاوره کلیک کنید

مزایا و معایب

مزایا تزریق میکرودرم ابریژن

معایب میکرودرم ابریژن

لایه برداری و پاک سازی پوست

نتایج موقت

کلاژن سازی و کاهش چروک های سطحی

جلسات متعدد

بهبود منافذ پوستی

چرا میکرودرم ابریژن در کلینیک های ایرانیان؟

لایه برداری پوست

کاهش عمق جای جوش

کاهش چروکهای سطحی

درمان لک های حاملگی و پیری

رفع اسکارهای خفیف

آنچه در این مطلب می خوانید

میکرودرم ابریژن یا فیس آپ؟ مسئله این است!

میکرودرم ابریژن و فیس آپ هردو از روش های لایه برداری و جوانسازی هستند که امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته‌اند.

اما این که کدامیک بهترین نتیجه را برای پوست به ارمغان می‌آورد مستلزم این است که ابتدا با عملکرد هریک از این روش ها آشنا شویم:

میکرودرم ابریژن:

میکرودرم ابریژن یک روش غیر تهاجمی است که برای تجدید رنگ و بافت پوست به کار می رود. این روش می‌تواند چین و چروک ، خطوط ظریف ، لکه‌های پیری ، اسکار آکنه ، ملاسما و سایر نگرانی ها و شرایط مربوط به پوست را بهبود بخشد.

در این روش از یک اپلیکاتور مخصوص با سطح ساینده استفاده می‌شود تا لایه جوان و ضخیم پوست را به آرامی سنباده زده تا جوان شود.

در یکی از روش های میکرودرم ابریژن (نوع کریستالی) ، ذرات ریز اکسید آلومینیوم یا بی کربنات سدیم را با خلا یا مکش روی پوست پاشش می‌دهند تا به عنوان سطح ساینده عمل کند.

میکرودرم ابریژن یک روش ایمن برای همه سنین و انواع مختلف پوست با هر رنگ بندی به حساب می‌آید.

معمولا در صورت داشتن نگرانی های پوستی زیر ، افراد ممکن است تصمیم بگیرند که این روش هارا انجام دهند:

 • خطوط و چین و چروک
 •  لکه های پیری و لکه های قهوه ای
 • منافذ بزرگ و جوش‌های سرسیاه
 • جوش و آکنه
 • رنگ پوست مات و مبهم
 • رنگ و بافت پوست ناهموار
 • ملاسما
 • آسیب خورشیدی

میکرودرم ابریژن چگونه کار می‌کند؟

میکرودرم ابریژن یک روش در کلینیک پوست است که معمولاً حدود یک ساعت طول می کشد. این کار معمولاً توسط یک پزشک مراقبت از پوست دارای مجوز انجام می‌شود که باید دانش و تجربه کافی در زمینه  انواع پوست داشته باشد.

برای میکرودرم استفاده از بیهوشی یا عامل بی حسی لازم نیست.

در حین انجام کار ، شما در یک صندلی دراز کشیده یا نشسته اید. متخصص مراقبت از پوست از یک دستگاه دستی برای اسپری کردن آرام ذرات یا سمباده زدن لایه بیرونی پوست در مناطق مورد نظر استفاده خواهد کرد. در پایان درمان ، یک مرطوب کننده و همچنین ضد آفتاب روی پوست شما قرار می‌گیرد.

چند روش مختلف برای انجام این روش وجود دارد که براساس نوع دستگاه،ممکن است متفاوت باشد:

1-هندپیس نوک الماس:

یک دست نوک الماسی برای لایه برداری ملایم از سلولهای مرده در پوست شما طراحی شده است که در همان لحظه با مکش روی پوست اعمال می‌شود.

عمق سایش ممکن است تحت تأثیر فشار وارد شده بر روی هندپیس و همچنین مدت زمان باقی ماندن مکش روی پوست شما،متغیر باشد. این نوع اپلیکاتور میکرودرم ابریژن به طور کلی در نواحی حساس تری از صورت مانند نزدیک چشم استفاده می شود.

2-میکرودرم ابریژن کریستال:
میکرودرم ابریژن کریستال با استفاده از یک دست ساز ساطع کننده کریستال ، به آرامی روی کریستال‌های ظریف اسپری می‌شود تا لایه های خارجی پوست را از بین ببرد. سلول های مرده پوست توسط هندپیس نوک الماس ، بلافاصله ساکشن می شوند.

انواع مختلفی از کریستال‌هایی که ممکن است مورد استفاده قرار گیرند شامل اکسید آلومینیوم و بی کربنات سدیم است.

میکرودرم ابریژن یا فیس آپ؟ مسئله این است!

اما فیس آپ چیست؟؟

فیس آپ یک راه حل عملی و آسان برای استفاده به منظور جوان سازی پوست، سفت شدن پوست، کاهش چین و چروک و درمان لایه برداری است.

که با درخشش و فشردگی پوست را بازیابی  می‌کند.

روشی که برای انواع پوست ،مناسب و حداکثر ایمنی و بهداشت را در کاهش عمیق ترین چین و چروک ها و افزایش ضخامت پوست تضمین می‌کند.

برای درمان های لایه برداری ایده آل است ، یک اثر صاف کننده عمیق ایجاد می کند و اجازه می‌دهد جوان سازی صورت شما قابل توجه و رضایت بخش باشد.

اگر یک رژیم غذایی متعادل و داروهای درمانی در مورد زیبایی شما نتیجه ای نداشته باشد، روش فیس آپ روشی است که با لایه برداری جدید  به ویژه برای جوان سازی، سفت شدن پوست، به حداقل رساندن چین و چروک دارد، به کمک شما می‌آید.

فیس آپ دارای یک قطعه دستی مکانیکی میکرو ضربان دار است اما میکرودرم ابریژن با یک سری قابل تعویض ساخته شده از کاربید سیلیکون انجام می‌شود. حرکت مداری شکلی که دارد، امکان از بین بردن یک یا چند لایه از اپیدرم را از هر قسمت از صورت فراهم می‌کند و پوست را براق و مستحکم می‌کند.

میکرو ضربان فیس آپ، پوست را ماساژ می‌دهد و همزمان عضلات صورت را در زیر  پوست تحریک می‌کند و گردش خون را بهبود می‌بخشد. عمل هم افزایی این دو تکنیک، که در یک قطعه دستی وجود دارد،باعث تحریک کلاژن‌سازی پوست می‌شود.

در روش فیس آپ از سری های یکبار مصرف استفاده می‌شود که حداکثر بهداشت و ایمنی را تضمین می کند و متناسب با هر نوع پوستی انجام می‌شود.

از عمده ترین تفاوت بین میکرودرم و فیس آپ می توان به این موارد اشاره کرد که :

 1. میکرودرم با استفاده از پودر کریستالی و فیس آپ بدون پودر کریستالی انجام می‌شود.
 2. فیس آپ دارای یک قطعه دستی مکانیکی میکرو ضربان دار است اما میکرودرم ابریژن با یک سری قابل تعویض ساخته شده از کاربید سیلیکون انجام می‌شود. حرکت مداری شکل سری دستگاه آن امکان از بین بردن یک یا چند لایه از اپیدرم را از هر قسمت از صورت فراهم می‌کند و پوست را براق و فشرده می‌سازد. اما از آنجا که میکرودرم لایه برداری عمیق تری انجام می‌دهد، می‌تواند باعث بهبود رنگ و بافت پوست شود حتی پس از فقط یک بار احساس خواهید کرد که پوست شما صاف تر است و چهره شما روشن و سالم به نظر می‌رسد.
 3. فیس آپ  پوست و عضلات صورت را ماساژ می‌دهد ، بنابراین باعث تحریک و بهبود گردش خون در بافت ها می‌شوند و با این عملکردی که دارد، باعث تحریک کلاژن سازی پوست می‌گردد.

میکرودرم ابریژن یا فیس آپ؟ مسئله این است!

سوالات متداولی که بسیاری از مراجعین درباره این روش ها از ما می‌پرسند:

آیا میکرودرم ابریژن باعث از بین رفتن جوش های سر سیاه می‌شود؟

در طی استفاده از میکرودرم ابریژن ، کریستال های ساینده ملایم در یک جهت مناسب از روی پوست عبور می‌کنند. این عمل باعث از بین رفتن پوست مرده و از بین بردن جوش های سرسیاه می‌شود.

همانطور که برای درمان های بیشتر به جلو می روید ، جوش های سرسیاه به تدریج برداشته می شوند.

آیا میکرودرم ابریژن باعث از بین بردن موهای صورت می‌شود؟

خیر،در حالی که این فرآیند سلولهای مرده پوست را از بین می‌برد ، اماهیچ تاثیری در کاهش موهای صورت ندارد.

نتایج میکرودرم ابریژن چه زمانی مشخص می‌شود؟

مدت زمان نتایج میکرودرم ابریژن می‌تواند متفاوت باشد ، اما به طور معمول  نتایج میکرودرم ابریژن بعد از حدود یک ماه مشخص می‌شود.

میکرودرم ابریژن برای چه مشکلات پوستی مناسب نیست؟

برای مشکلات عمیق تر مانند زخم،چین و چروک یا جای زخم های عمیق موثر نیست.

مراقبت های کلی بعد از لایه برداری پوست به روش میکرودرم یا فیس آپ چیست؟

صورت خود را بلافاصله بعد از صورت شستشو ندهید و به پوست خود 24 ساعت فرصت دهید تا تمام مواد موثری که در لایه برداری برای پوست شما استفاده شده است وارد پوست شده و از بین نرود.

چه زمان می‌توانیم پوست خود را بشوییم؟

3-4 ساعت پس از انجام صورت باید صورت خود را با آب بشویید. با این کار روغن اضافی ، آلودگی صورت از بین می‌رود و منافذ پوست نیز تمیز می‌شود.

پس از پاکسازی پوست از چه مواردی باید استفاده کرد؟

 • پاک کننده
 • تونر
 • سرم های مناسب پوستی
 • کرم های دور چشم
 • کرم ضد لک متناسب با نیاز پوستی شما
 • مرطوب کننده
 • رتینول (از مشتقات ویتامینA) با تشخیص پزشک
 •  روغن های مناسب باتوجه به نیاز پوستی
 • ضدآفتاب

دوره درمان هریک به چه صورت می‌باشد؟

هر دو روش برای رسیدن به نتیجه بهتر به تعداد جلسات حدودا 3 تا 6 جلسه  به فواصل زمانی یک ماه نیاز دارندکه این مورد با توجه به نیاز هر پوست می‌تواند متغیر باشد.

جمع بندی کلی:

هر دو روش میکرودرم و فیس آپ به نوبه خود می‌توانند تاثیر بسیار مناسبی روی لایه برداری پوست شما داشته باشد اما اینکه کدام مورد بیشترین جوابدهی را دارد،نیازمند تشخیص متخصص،با توجه

به نیاز پوستی شما است.

لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره دقیق‌تر پوستی با کارشناسان کلینیک ایرانیان با شماره تماس ۰۲۱.۷۵۹۰۰ تماس حاصل فرمایید.

درخواست رزرو نوبت در کلینیک ایرانیان​

لطفا شماره تماس و مشخصات خود را در فرم زیر وارد نمایید، تا برای رزرو وقت قطعی و ثبت تاریخ و ساعت، همکاران ما با شما تماس بگیرند.

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .
اگر جواب سوال خود را پیدا نکردین با مشاوران کلینیک ایرانیان تماس بگیرید

سوالات متداول میکرودرم ابریژن

مدت زمان جوانسازی پوست با استفاده از میکرودرم ابریژن به طور معمول بین ۵ تا ۱۰ دقیقه می باشد. پس از گذراندن یک جلسه درمانی میتوان نتایج آن را کاملا مشاهده کرد اما برای مشاهده نتایج نهایی نیاز به سپری شدن چندین جلسه است.

به طور کلی براساس نوع مشکل مراجعه کننده و بنا به تشخیص پزشک، فاصله جلسات از ۱ تا ۴ هفته؛ برای جوانسازی تعداد جلسات از ۴ تا ۶ جلسه و ۱۰-۱۲ تا جلسه برای رفع لک و روشن شدن پوست می باشد.

میکرودرم ابریژن یک روش کاملا غیر تهاجمی و بسیار ایمن است که کمترین خطر و عوارض را به همراه دارد. بعد از انجام این روش فرد بلافاصله می تواند طراوت و شادابی پوست خود را حس کند.

با استفاده از این روش می توان جای جوش هایی که عمیق نیستند را ازبین برد. استفاده از این روش برای از بین بردن جای جوش های عمیق مناسب نیست.

میکرودرم ابریژن در رفع جای جوش، رفع لکه های پیری و از بین بردن جای اسکار و آبله مرغان بسیار تاثیر گذار می باشد و افرادی که با این مشکلات مواجه هستند می توانند با استفاده از این روش ظاهر زیبایی را در پوست خود ایجاد نمایند و به پوست شاداب و جوانی دسترسی پیدا کنند. انجام این روش از جوانسازی پوست در افرادی که مبتلا به درماتیت پوستی، اگزما، آکنه فعال و روزآسه هستند توصیه نمی شود .

تا جایی که ممکن است باید از قرار گرفتن در زیر نور آفتاب خودداری نمائید و از کرم های لایه بردار و ضد لک استفاده ننمائید و به مدت ۱ تا ۲ روز توصیه می شود که آرایش نکنید .تا ۲۴ ساعت از آب گرم استفاده نشود ولی مرتب با آب سرد پوست شسته شود.

در این روش هیچ دردی احساس نمی شود زیرا بلورهای ریز اکسید آلومینیوم به آرامی بروی پوست مالیده می شوند.

رضایت مشتریان کلینیک ایرانیان

مطالب خواندنی درباره میکرودرم ابریژن

عکس چشم درشت و کشیده زن جوان - تزریق بوتاکس چشم گربه ای
iranianclinic
تزریق
تزریق بوتاکس چشم گربه ای
تزریق بوتاکس چشم گربه ‌ای یک فرآیند زیبایی است که با استفاده از تزریق بوتاکس به نقاط خاصی از ماهیچه ‌های اطراف چشم انجام می ‌شود. این فرآیند به منظور کشیدن...
مرد جوان با موهای پرپشت که انگشتان خود را لای موهای خود برده است
iranianclinic
کاشت
مراقبت های بعد از کاشت مو
با کاشت مو، شما می ‌توانید به زیبایی و جذابیت خود جلوه‌ای تازه ببخشید. اما اگر فکر می ‌کنید که پس از عمل جراحی، کار تمام شده است، اشتباه می ‌کنید! مراقبت...
شیشه های تست خون دریافتی از افراد
iranianclinic
کاشت
معرفی آزمایشات لازم قبل از کاشت مو
موفقیت عمل کاشت مو به شدت به آمادگی قبلی و بررسی دقیق وضعیت فیزیکی و سلامتی فرد بستگی دارد. برای اطمینان از اینکه بدن شما آماده این روند پیچیده و جذاب...
عکس پزشک که با مداد روی پیشانی مرد طاس می کشد
iranianclinic
کاشت
جدیدترین روش کاشت مو 2024
در دنیای امروز، زیبایی و جذابیت به یکی از موارد حائز اهمیت بیشتری تبدیل شده است و یکی از عوامل مهم در این زمینه، موهای سر ما می‌ باشد اما برای بسیاری از...
عکس کاشت موی مرد جوان از زوایای مختلف - عوارض کاشت مو
iranianclinic
کاشت
عوارض کاشت مو
کاشت مو یکی از روش‌های پرکاربرد در جراحی زیبایی است که برای حل مشکلات ریزش مو و کاهش تعداد موهای سر استفاده می‌شود. اما همانطور که در هر جراحی دیگری، کاشت...
دکتر زیبایی در حال بررسی خط رویش سر مرد جوان
iranianclinic
کاشت
بهترین کلینیک کاشت مو در تهران
کاشت مو در ایران این روز ها به یکی از محبوب ‌ترین پروسه ‌های زیبایی تبدیل شده و تهران به عنوان پایتخت و یکی از پر جمعیت‌ ترین شهر های کشور، یکی از مراکز...

خدمات مرتبط

هایفوتراپی دور چشم
عوارض هایفوتراپی دست - هایفوتراپی دست
هایفوتراپی بینی
لیفت نخ - مادلینگ صورت با لیفت نخ
پزشک در حال لیفت بینی مراجعه کننده با نخ
عکس نخ لیفت روی صورت زن جوان
کانتورینگ یا مادلینگ صورت شامل انواع روش های جوانسازی است
تصویر زن جوان که روی گونه خود کرم می مالد - فیس آپ
عکس صورت زن جوان که دچار جای آکنه و جوش است - سابسیژن
جوانسازی
درمااکسی
تکنسین زیبایی در حال قرار دادن ماسک برای پاکسازی صورت

تا کنون 167 نفر این مطلب را پسندیده‌اند

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه‌
روز
ساعت
دقیقه
ثانیه‌
تا پایان جشنواره

فرم درخواست مشاوره

لطفا اطلاعات زیر را تکمیل کنید ، مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس می گیرند.

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .