فرق مزوژل و فیلر زیر چشم در چه چیزهایی است؟

تزریق فیلر یا مزوژل به اطراف چشم زن توسط پزشک

آنچه در ادامه می‌خوانید

فرق مزوژل و فیلر زیر چشم در چیست؟ این دو روش برای چه کاری مورد استفاده قرار می گیرند؟ به طور کلی مزو ژل و فیلر زیر چشم، دو درمان  زیبایی برای از بین بردن سیاهی و همچنین گودی زیر چشم می باشند. در حالت طبیعی، پوست زیر چشم، نازک تر از پوست بقیه نواحی بدن است و با توجه به این موضوع، اگر از پوست زیر چشم در مقابل نور خورشید و سایر عوامل خارجی حفاظت نشود، پوست صورت دچار افتادگی و پیری می شود. برای جلوگیری از این مشکل پیشنهاد می شود که از فیلر یا تزریق مزوژل زیر چشم استفاده کرد. البته باید بگوییم که این دو روش با یک دیگر تفاوت هایی دارند. به همین دلیل هم ما در مقاله زیر به بررسی فرق مزوژل و فیلر زیر چشم می پردازیم تا بتوانید با دید بازتری یکی از این دو روش را انتخاب کنید. 

فیلر زیر چشم چیست؟

فیلر زیر چشم چیست؟ سوالی که بیماران پس از ورود به کلینیک زیبایی از پزشک خود می پرسند. به طور کلی، تزریق ژل زیر چشم یکی از پرکننده  های پوستی آرایشی است که به زیر چشم  تزریق می  گردد و حاوی ترکیباتی از قبیل هیالورونیک اسید می باشد. این ماده به قسمت های گود و فرورفته ای که در زیر چشم وجود دارند، تزریق می  شود و به خاطر این که می تواند گودی های زیر چشم  را پر کند، طرفداران زیادی پیدا کرده است. فرق مزو ژل و فیلر زیر چشم هم در همین است؛ چون که پرکننده های پوستی می توانند ظاهر سیاه و گودی زیر چشم  را بهبود ببخشند.

عکس قبل و بعد تزریق فیلر زیر چشم دختر

مزوژل زیر چشم چیست؟

حال بیایید به بررسی سوال مزوژل زیر چشم چیست؟ بپردازیم. به طور کلی، مزو ژل زیر چشم یک تکنیک درمانی به منظور از بین بردن و رفع مشکلات پوستی در اطراف چشم و صورت می باشد. تزریق مزوژل زیر چشم، روشی کاملا ایمن، بی خطر و حتی بدون درد است که بهترین نتایج را در کوتاه ترین زمان ممکن حاصل می کند. اما فرق مزوژل و فیلر زیر چشم در چیست؟ 

 • به طور کلی مزو ژل زیر چشم به آبرسانی عمیق پوست کمک می کند.
 •  مزوژل باعث شاداب تر و همچنین درخشنده تر شدن پوست صورت می شود. 
 • این روش درمانی به پوست بیمار کمک می کند تا خاصیت الاستیسیته خودش را افزایش دهد و نرم تر و لطیف تر شود.
 •  استفاده از مزوژل هیچ محدودیت سنی ندارد و هر کسی در هر محدوده سنی می تواند برای رسیدن به پوستی شاداب از این روش استفاده کند. 

مقایسه عوارض مزوژل زیر چشم و فیلر زیر چشم

مقایسه عوارض مزو ژل زیر چشم و فیلر زیر چشم، به شما در انتخاب بهترین روش کمک زیادی می کند؛ چون که هر روش زیبایی، چه غیر تهاجمی چه جراحی، عارضه های جانبی خاص خودش را دارد. مزو ژل و فیلر زیر چشم هم از این قاعده مستثنی نیستند و توجه کردن به فرق مزوژل و فیلر زیر چشم در این موضوع بسیار مهم است.

عوارض تزریق فیلر زیر چشم:

 1. کبودی: کبودی یک عارضه جانبی شایع و مورد انتظار پس از تزریق فیلر زیر چشم است که در اثر سوراخ شدن رگ  های خونی اطراف چشم ایجاد می گردد. 
 2. تورم: تورم خفیف در دوره بعد از درمان حاصل از تزریق فیلر، یکی دیگر از عوارض این روش است که می تواند ناشی از ضربه جزئی کانولای مورد استفاده برای تزریق فیلر باشد. 
 3. اثر تیندال: اثر Tyndall یک تغییر رنگ مایل به آبی است که به صورت سطحی در زمان تزریق فیلر زیر چشم رخ می دهد. 
 4. عفونت: عفونت یکی دیگر از عوارض جانبی بالقوه درمان فیلر زیر چشم است و به خاطر عدم رعایت کردن بهداشت کلینیک، اپراتور و حتی خود فرد به وجود می آید .
 5. بروز واکنش های آلرژیک: آلرژی های ناشی از تزریق فیلر زیر چشم می تواند به صورت قرمزی، خارش، تورم یا بثورات در محل تزریق ظاهر گردند. 
 6.  به وجود آمدن ندول: ندول ها برآمدگی های کوچک و محکمی هستند که می توانند در نواحی تحت درمان ایجاد شوند. این عارضه بیشتر به خاطر مهاجرت یا کلوخه شدن فیلر، پاسخ التهابی به ژل تزریقی و تکنیک تزریق ضعیف یا قرار دادن نامناسب فیلر رخ می دهد.
 7.  انسداد عروق: انسداد عروق یک عارضه جانبی نادر ولی جدی پس از تزریق فیلر زیر چشم است که می تواند در نتیجه درمان های پرکننده پارگی رخ دهد. 
 8. تشکیل گرانولوم: گرانولوم یک واکنش التهابی خاص می باشد که می تواند در پاسخ به فیلر های خاصی رخ دهد. هنگامی که سیستم ایمنی مواد خارجی را تشخیص می دهد اما نمی  تواند به طور موثر آن ها را از بین ببرد، سعی می  کند آن ترکیبات را جدا کرده و گرانولوم تشکیل دهد. 

عوارض مزو ژل زیر چشم:

 1. درد: درد، یکی از عوارض طبیعی تزریق مزو ژل است که در کوتاه ترین زمان ممکن از بین می رود.
 2. تورم و قرمزی: عمل تزریق موجب به وجود آمدن زخم  های ظریف در بافت حساس اطراف چشم خواهد شد. این موضوع باعث ورم پس از تزریق مزو ژل و ترمیم پوست می شود.
 3.  خارش: خشکی و تحریک شدن پوست پس از تزریق مزو ژل زیر چشم به خاطر سوزن و مواد تزریقی می تواند باعث خارش پوست شود. 
 4. وارد شدن آسیب به بافت نرم: اگر پزشک یا اپراتور از مهارت کافی در تزریق مزو ژل برخوردار نباشد، ممکن است به بافت زیر چشم یا حتی اطراف آن آسیب وارد کند. 
 5. عفونت: در صورت رعایت نکردن بهداشت در کلینیک زیبایی، استریل نبودن لوازم پزشکی و عدم رعایت مراقبت های بعد از تزریق، احتمال بروز عفونت در محل مورد نظر افزایش پیدا می کند.
 6.  خونریزی: در صورت پاره شدن رگ های خونی در محل مورد نظر، احتمال ایجاد خونریزی در فرد وجود دارد. 
 7. تغییر رنگ پوست: به طور کلی، احتمال بروز کبودی و تغییر رنگ پوست، پس از تزریق مزو ژل بالا است اما می توان این عارضه را با استفاده از کمپرس سرد یا استعمال پماد های تجویز شده از طرف پزشک از بین برد.
 8.  بروز آلرژی و حساسیت: برخی از افراد ممکن است به ترکیبات موجود در مزو ژل زیر چشم آلرژی داشته باشند و پس از تزریق، این عارضه را نشان دهند. 

مقایسه مزایای فیلر زیر چشم و مزوژل زیر چشم

مقایسه مزایای فیلر زیر چشم و مزوژل زیر چشم، نشان می دهد که هر دو این روش ها می توانند به شما در رسیدن به ظاهری جوان و پوستی زیبا و سرزنده کمک کنند. به خاطر همین مزایا می باشد که هم روش تزریق فیلر و هم مزوژل طرفداران زیادی پیدا کرده اند. 

مزایای فیلر زیر چشم:

 • تزریق فیلر زیر چشم روشی غیر تهاجمی می باشد که احتیاجی به بستری شدن در بیمارستان نخواهد داشت.
 • تزریق فیلر زیر چشم درد و خطری برای بیمار ندارد.
 •  سرعت انجام دادن تزریق فیلر زیر چشم بالا است و حدود نیم ساعت طول می کشد.
 •  سرعت اثرگذاری فیلر زیر چشم بسیار بالا است.
 •  اگر بیمار از نتیجه تزریق فیلر زیر چشم ناراضی باشد پزشک می تواند نتایج را برگرداند.
 •  تزریق فیلر می  تواند گودی زیر چشم را تا حد زیادی بهبود ببخشد و باعث ایجاد ظاهر بهتری شود.

مزایای تزریق مزو ژل زیر چشم:

 • بر طرف کننده و از بین برنده خطوط و چین و چروک های زیر چشم
 • بهبود یافتن وضعیت الاستیسیته  پوست زیر چشم
 • کمک کردن به شادابی و درخشنده تر شدن پوست
 • از بین بردن لکه های تیره پوست زیر چشم 
 • کمتر شدن تیرگی های دور چشم
 • تغذیه و آبرسانی کردن پوست زیر چشم
 • بهبودی تورم و همچنین پف زیر چشم 
 • احیا کردن و سفت کردن پوست 
 • از بین بردن خطوط و ترک های پوستی 

عکس از قبل و بعد تزریق مزوژل به زیر چشم زن

مقایسه هزینه مزوژل زیر چشم با فیلر زیر چشم

در مورد مقایسه هزینه مزوژل زیر چشم با فیلر زیر چشم هم باید بگوییم که به طور کلی، هزینه تزریق فیلر زیر چشم بالا تر است؛ در صورتی که قیمت مزوژل کمتر از هزینه پرکننده پوستی می باشد. البته عوامل مختلفی بر روی هزینه این دو روش اثر دارند که عبارتند از:

 • نوع فیلر و مزوژل
 • هزینه دستمزد پزشک
 • مدت ماندگاری مزوژل و فیلر
 • حجم مورد نیاز برای تزریق
 • برند تولید کننده

تا کنون 23 نفر این مطلب را پسندیده‌اند

سوالات متداول

فیلر زیر چشم بهتر است یا مزوتراپی؟ طبیعتا نمی توانیم بگوییم که کدام روش از دیگری بهتر است؛ چون که برای هر کسی متناسب با نیاز و هدف زیبایی که دارد، یکی از این روش ها بهترین است. اما اگر بخواهیم به مقایسه و بررسی فرق مزو ژل و فیلر زیر چشم در این مورد بپردازیم، باید این دو روش را به صورت زیر بررسی کنیم.

مواد: مزو ژل زیر چشم یا فیلر زیر چشم از مواد و ترکیبات مختلفی ساخته می شوند. به طور کلی فیلر زیر چشم از HA یا هیالورونیک اسید تهیه می شود؛ در صورتی که مزوژل از مواد دیگری همچون ویتامین  و اسید آمینه ساخته می شود. با توجه به این موضوع، پزشک متناسب با نیاز پوستی هر کس، یکی از این دو روش را بهترین گزینه برای تزریق انتخاب می کند. 

نتایج حاصله: به طور کلی نتایج تزریق فیلر زیر چشم فوری می باشد؛ در حالی که نتیجه مزوژل آهسته  تر خواهد بود. ولی با این حال، نتیجه مزوژل برای مدت زمان طولانی تری حفظ خواهد شد. 

عوارض جانبی: فیلر زیر چشم عوارض جانبی جدی تری برای بیمار به همراه دارد؛ در حالی که مزوژل عوارض جانبی کمتری خواهد داشت.

تفاوت میزان دوره نقاهت مزو ژل زیر چشم و فیلر زیر چشم با یک دیگر زیاد نیست و بیمار بلافاصله بعد از تزریق می تواند به انجام فعالیت های روزانه خودش بپردازد. البته بهتر است که بیمار تا ۴۸ ساعت دستورالعمل های گفته شده از جانب پزشک را رعایت کند، زیاد آب بخورد و تا چند روز به طور مستقیم زیر نور خورشید نرود. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم درخواست مشاوره

لطفا اطلاعات زیر را تکمیل کنید ، مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس می گیرند.

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .