جستجو
Close this search box.

راهنمای افزایش ماندگاری ژل لب

تزریق ژل لب

آنچه در ادامه می‌خوانید

تزریق ژل لب یک عمل زیبایی است که درآن از تزریق ماده‌ای به نام هیالورونیک اسید که به صورت طبیعی نیز در پوست ما تولید می‌شود برای افزایش حجم، شکل‌دهی و زیبایی ظاهری لب‌ها  استفاده می‌شود. محبوبیت استفاده از تزریق ژل لب و سایر انواع فیلرهای مورد استفاده برای بهبود ظاهر لب‌ها در سال‌های اخیر رو به افزایش بوده است، تا حدی که به لطف افراد مشهور داشتن لب‌های پر و حجیم به یک ترند در میان افراد تبدیل شده است. 

 امروزه استفاده از تزریق ژل لب به یک عمل زیبایی رایج و پرطرفدار در میان افراد تبدیل شده است که سالانه هزاران نفر این روش زیبایی را انتخاب می‌کنند. یکی از نکات مهم در کنار مقرون‌ به صرفه و در دسترس تر بودن این روش برای افزایش ماندگاری ژل لب است که اهمیت زیادی برای متقاضیان استفاده از این روش دارد، از این رو در این مقاله قصد داریم تا به طور مفصل به این موضوع و به ویژه روش های افزایش ماندگاری ژل لب بپردازیم. پس با ما همراه باشید.

ژل لب

ماندگاری ژل لب چقدر است؟

طول عمر پرکننده‌های لب می‌تواند بسته به عوامل مختلفی از جمله نوع  و برند ژل مورد استفاده، متابولیسم فرد و ناحیه تزریق شده متفاوت باشد. به طور کلی، انواع مختلفی از ژل‌های مورد استفاده برای حجیم سازی لب ‌ها می‌توانند از 6 ماه تا 2 سال دوام داشته باشند. عواملی که بر طول عمر پرکننده‌های لب تاثیر می‌گذارند عبارتند از:

نوع ژل مصرفی: انواع مختلفی از ژل ها در بازار موجود هستند که از جمله آنها می‌توان به ژل‌های رستیلن، ژوویدرم، رادیس و … اشاره کرد، که از میان آنها پرکننده‌های بر پایه اسید هیالورونیک، بیشتر از بقیه عمر می‌کنند.

متابولیسم فردی: سرعتی که بدن با آن فیلر را متابولیزه می‌کند می‌تواند بر مدت زمان ماندگاری آن تاثیر بگذارد.

محل تزریق: لب‌ها ناحیه بسیار متحرک صورت هستند و ممکن است به دلیل حرکات زیاد آن فیلرها در این ناحیه سریعتر از سایر نواحی صورت تجزیه شوند.

دقت داشته باشید مراقبت‌های بعد از تزریق نیز بر میزان ماندگاری ژل لب بسیار موثر خواهد بود پس توصیه‌های پزشک خود را جدی گرفته و مراقبت‌های لازم را به درستی انجام دهید. در حالت کلی پزشکان میزان ماندگاری ژل لب را به طور متوسط 6 الی 12 ماه در نظر می‌گیرند که در صورت تمایل فرد می‌تواند بعد از این مدت تزریق ژل لب خود را تجدید کند.

ماندگاری ژل لب

علت زود جذب شدن ژل لب چیست؟

وقتی کسی اقدام به تزریق ژل لب می‌کند قطعا تمایل دارد این ژل دوام و ماندگاری بالایی داشته باشد ولی متاسفانه در برخی افراد این ژل تزریقی زودتر از موعد مقرر جذب می‌شود که از علل آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

حرکات فیزیکی بالا: مثل بوسیدن، غذاخوردن، صحبت کردن زیاد و …

روش انجام تکنیک و نوع و کیفیت محصول مورد استفاده: مهارت و تخصص پزشک، نوع محصول و برندی که استفاده می‌شود تاثیر مستقیم بر ماندگاری ژل لب دارد.

وجود آنزیم‌های هضم و تجزیه کننده هیالورونیک اسید: برخی از افراد آنزیم هیالورونیداز در بدن خود دارند که ژل تزریقی را تجزیه کرده و همین عامل موجب جذب زود هنگام ژل لب می‌شود.

عوامل دیگری چون سرعت متابولیسم بدن و دفع طبیعی ترکیبات ممکن است ماندگاری ژل لب را کاهش دهد. پیری و بروز برخی تغییرات طبیعی در بدن مثل تغییر تعادل هورمونی و تغییر وزن نیز در سرعت جذب ژل تاثیر دارد.

در کل میزان جذب طبیعی بدن به ژل تزریقی لب در هر فرد کاملا متفاوت است و به عوامل مختلفی مانند: عوامل فردی و شرایط زندگی و بدنی آن‌ها بستگی دارد.

برای افزایش ماندگاری ژل لب چه کنیم؟

همانطور که گفتیم یکی از نگرانی‌هایی که اغلب افراد بعد از تزریق فیلر دارند میزان ماندگاری ژل لب است، در ادامه قصد داریم به ذکر نکات و راههای افزایش ماندگاری ژل لب بپردازیم تا بدین طریق مدت زمان بیشتری از ژل تزریق شده به لب‌های خود لذت ببرید.

رعایت مراقبت های بعد از تزریق ژل لب

اولین و مهمترین نکته انتخاب پزشک ماهر و خبره‌ای است که تجربه زیادی در زمینه تزریق ژل لب داشته باشد، یک پزشک خوب قطعا مهم‌ترین فاکتورها و نکات مراقبتی لازم برای افزایش ماندگاری ژل لب را برای مراجعه کننده‌های خود به درستی بیان خواهد کرد. رعایت مراقبت‌های بعد از تزریق ژل لب یکی از این فاکتور هاست، شما باید برای محافظت از پوست خود از کرم‌های آبرسان و مرطوب کننده استفاده کنید. اسیدهای هیالورونیک معمولا به سرعت جذب بدن شده و ماندگاری خود را از دست می‌دهند. از این جهت، با آشامیدن آب سرعت جذب آن را کم کرده و در نتیجه ماندگاری آن را افزایش دهید.

استفاده از ضد آفتاب مناسب پوست

برای حفظ نتایج مطلوب حاصل از تزریق ژل لب بهتر است با استفاده از کرم ضدآفتاب مناسب با پوستتان آن را از اثرات نامطلوب اشعه ماوراء بنفش خورشید حفظ کنید تا اشعه مضر خورشید بافت پوست و در نتیجه ژل تزریق شده را از بین نبرد.

ضدآفتاب

رژیم غذایی مناسب داشته باشید.

بهتر است برای ماندگاری ژل لب از غذاهای حاوی ویتامین‌های مختلف به ویژه زینک (روی) استفاده کنید تا عملکرد پوستتان بهتر شده و در نتیجه ماندگاری ژل‌های تزریقی بیشتر شود. در ضمن مصرف غذاهای فراوری شده و کنسروی  و یا مواد قندی مثل نوشابه‌ها و نوشیدنی‌های گازدار را نیز به میزان زیادی کاهش دهید.

رژیم غذایی

لب‌های خود را مرطوب کنید.

حفظ رطوبت پوست نه فقط به هنگام تزریق ژل لب بلکه در کل برای سلامتی سلول‌های پوست بسیار حیاتی است. پس برای افزایش ماندگاری ژل لب به میزان کافی آب نوشیده و از مرطوب کننده‌های مناسب پوست استفاده کنید.

مرطوب کردن لب

میزان استرس خود را کاهش دهید.

کورتیزول یکی از هورمون های موثر بر تسریع پیری است که به دنبال افزایش استرس در بدن تولید می شود. از طرفی این هورمون سرعت تجزیه هیالورونیک اسید موجود در بدن و نیز هیالورونیک اسید تزریق شده در لب ها را افزایش می‌دهد پس دوری از استرس برای کسانی که تمایل به افزایش ماندگاری ژل لب دارند ضروری است.

استرس

ماندگاری تزریق ژل به چه عواملی بستگی دارد؟

عوامل متعددی بر طول عمر و یا ماندگاری ژل لب تاثیر دارند که همین عوامل باعث می‌شوند این مدت زمان آن از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد. به طور کلی، نواحی از صورت که در آن ژل تزریق می‌شود اگر حرکت بیشتری داشته باشد در مقایسه با سایر نواحی صورت که حرکت کمتری دارند، سریعتر اثر ژل از بین می‌رود.

عواملی چون سبک زندگی مانند سیگار کشیدن و ورزش می‌توانند بر طول عمر پرکننده پوست تأثیر بگذارند. سیگار کشیدن همچنین ممکن است به دلیل انقباض مداوم ماهیچه ها و جمع شدن لب‌ها بر طول عمر فیلر یا ژل تزریقی تاثیرگذار باشد. 

ژنتیک و نیز سرعت متابولیسم بدن نیز از دیگر عوامل موثر بر ماندگاری ژل لب است، اگر دقت کرده باشید ماندگاری ژل در دو فردی که در یک زمان و به اندازه مساوی تزریق انجام داده اند یکسان نیست و از فردی به فرد دیگر متغیر است. اگر متابولیسم بالایی دارید، احتمالاً فیلر پوستی سریعتر در بدنتان متابولیزه خواهد شد. این حالت معمولاً در افرادی که به طور منظم ورزش می‌کنند دیده می‌شود، زیرا ورزش سرعت متابولیسم را افزایش می‌دهد و منجر به متابولیسم سریع‌تر فیلر می‌شود.

معمولاً در چند ماه اول پس از دریافت فیلر یا ژل پوستی، این مواد به آرامی و با سرعت کمتری شروع به تحلیل می‌کنند، اما نتایج قابل مشاهده آنها ثابت می‌ماند زیرا پرکننده‌ها با جذب آب ماندگاری خود را بالا می‌برند. بنابراین توصیه می‌‌شود پس از تزریق ژل لب تا می‌توانید آب بدن و پوستتان را تامین کنید.

ژل لب

چه مواردی دوام ژل لب را کاهش می دهند؟

امروزه افزایش حجم لب به یکی از بهترین و محبوب‌ترین روش‌های زیبایی تبدیل شده است که اصلی‌ترین ماده مورد استفاده به ویژه در برندهایی چون ژوویدرم و رستیلن هیالورونیک اسید است که هم به طور طبیعی در پوست وجود دارد و هم با جذب آب و حفظ آن در پوست لب‌ها را نرم و حجیم نشان می‌دهد ولی در این میان برخی افراد نگران مواردی هستند که دوام ژل لب را کاهش می‌دهند. 

تقریبا می‌توان گفت تمام عواملی که در ماندگاری ژل لب تاثیر دارند در دوام آن نیز موثر هستند. مثل سوخت و ساز بدن در صورتی که بالا باشد تجزیه ژل تزریقی نیز سریعتر صورت خواهد گرفت و یا حرکات بیش از حد لبها به دلیل تاثیری که در شکستن پیوند بین مولکول‌های ژل لب دارند می‌تواند دوام این ماده در لب‌ها را کاهش دهد.

ژل لب

یکی دیگر از موارد موثر در افزایش دوام ژل اینست که فرد بسته به تشخیص پزشک در فواصل زمانی استانداردی اقدام به تزریق ژل لب نماید چرا که معمولاً در بار اول دوام ژل پایین بوده و در مدت زمان کمتری ژل تجزیه می‌شود.در نهایت اینکه انتخاب برندی از ژل که دوام و ماندگاری بالایی داشته باشد بایستی توسط پزشک متخصص انجام گیرد چرا که هم دانش و تخصص کافی در این زمینه دارد و هم اینکه می‌تواند با توجه به ارزیابی‌هایی که از وضعیت شما می‌کند و نیز معیارهایی چون میزان رضایتمندی مشتریان پیشین بهترین ژل را بسته به شرایطتان برای شما انتخاب کند تا با ماندگاری ژل لب برای مدت طولانی از زیبایی خود لذت ببرید. پس در این مسیر حتما با یک پزشک متخصص خبره مشاوره داشته باشید تا بهترین نتیجه را از این تکنیک زیبایی کسب کنید.

تا کنون 167 نفر این مطلب را پسندیده‌اند

سوالات متداول

نوع ژل، میزان حجم‌دهی، متابولیسم بدن، سیگار کشیدن، قرار گرفتن در معرض نور خورشید

ترمیم ژل لب معمولاً بین 6 تا 12 ماه پس از تزریق اولیه انجام می‌شود. عوامل مختلفی مانند نوع ژل، میزان حجم‌دهی، متابولیسم بدن، و عوامل خارجی می‌توانند بر نیاز به ترمیم تأثیر بگذارند. اگر نگران نیاز به ترمیم زودتر یا دیرتر ژل لب خود هستید، می‌توانید با پزشک خود مشورت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوبترین مطالب

عکس 6 کاسه که در آنها 6 نوع مختلف از اوتمیل آماده شده است
عکس قوری که از آن دمنوش خالی می شود - دمنوش لاغری
عکس دو عدد کرفس در کنار یک ظرف کرفس خرد شده
عکس شیشه سرکه سیب در کنار یک سبد سیب - سرکه سیب برای لاغری
عکس زن جوان قبل و بعد از کاهش وزن - بهترین روش های لاغری
مشاوره رایگان و رزرو نوبت
بنر های تبلیغاتی

مطالب مرتبط

عکس 6 کاسه که در آنها 6 نوع مختلف از اوتمیل آماده شده است
iranianclinic
عکس قوری که از آن دمنوش خالی می شود - دمنوش لاغری
iranianclinic
عکس دو عدد کرفس در کنار یک ظرف کرفس خرد شده
iranianclinic
عکس شیشه سرکه سیب در کنار یک سبد سیب - سرکه سیب برای لاغری
iranianclinic
روز
ساعت
دقیقه
ثانیه‌
روز
ساعت
دقیقه
ثانیه‌
تا پایان جشنواره

فرم درخواست مشاوره

لطفا اطلاعات زیر را تکمیل کنید ، مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس می گیرند.

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .