سوختگی با لیزر موهای زائد

سوختن پوست با لیزر موهای زائد

آنچه در ادامه می‌خوانید

این روزها روش های زیادی برای از بین بردن موهای زائد وجود دارد که لیزر یکی از موثرترین آنهاست. این روش موثر می تواند شما را برای طولانی مدت از شر موهای زائد خلاص کند، با این حال اگر برای لیزر موهای زائد خود به یک کلینیک زیبایی معتبر مراجعه نکنید؛ احتمال سوختگی پوست در اثر لیزر وجود خواهد داشت. در این مقاله قصد داریم به سوالات شما در زمینه احتمال سوختگی با لیزر موهای زائد بپردازیم. در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر می توانید با کارشناسان ما در کلینیک زیبایی ایرانیان در ارتباط باشید.

سوختگی با لیزر موهای زائد ممکن است؟

متاسفانه باید بگوییم که هر چند این روش یکی از موثرترین روشهای از بین بردن موهای زائد است؛ با این حال احتمال سوختگی با آن وجود دارد. در صورتی که لیزر توسط تکنسین بی تجربه انجام شود یا این که حرارت دستگاه بر اساس رنگ و نوع پوست شما انتخاب نشود؛ احتمال سوختگی با لیزر موهای زائد وجود خواهد داشت.

در واقع پس از لیزر، احتمال مشاهده قرمزی یا لکه هایی روی پوست وجود دارد که این التهاب، قرمزی و درد روی پوست پس از لیزر طبیعی بوده و در مدت زمان کوتاهی پس از لیزر با مراقبت صحیح از بین خواهند رفت.

در صورتی که پس از لیزر شاهد تورم بیش از حد، قرمزی، التهاب و درد زیاد در ناحیه لیزر شده شدید؛ حتما به پزشک مراجعه کنید؛ چون دچار سوختگی با لیزر موهای زائد شده اید که تاثیر منفی روی لایه های پوست شما خواهد گذاشت.

به این ترتیب سوختگی با لیزر موهای زائد ممکن است و برای جلوگیری از آن بهتر است به کلینیک های زیبایی معتبر مانند کلینیک زیبایی ایرانیان مراجعه کرده و پیش از شروع لیزر توسط پزشک متخصص ویزیت شوید تا لیزر مناسب با پوست خود را دریافت کنید.

امکان دارد لیزر موهای زائد پوست را بسوزاند ؟

علت سوختگی ناشی از لیزر موهای زائد

اگر علل و عواملی که منجر به سوختگی در اثر لیزر می شوند را بدانیم؛ بدون شک از شر این سوختگی ها تا حد زیادی در امان خواهیم بود. در واقع تعدادی از اصلی ترین دلایل سوختگی ناشی از لیزر موهای زائد شامل موارد زیر هستند:

 • تکنسین های بی تجربه که مهارت و دانش کافی برای استفاده از دستگاه های لیزر را ندارند؛ می توانند با عملکرد نامناسب خود، موجب سوختگی غیرطبیعی پوست شما شوند. به این ترتیب پیشنهاد می کنیم مهارت تکنسین را در اولویت قرار دهید.
 • اگر دستگاه لیزر برای جنس و رنگ پوست شما مناسب نباشد، موجب سوختگی پوست شما خواهد شد. پیش از شروع جلسات لیزر بایستی توسط پزشک متخصص ویزیت شوید تا نوع دستگاه و درجه حرارت مناسب برای پوست شما تعیین شود.
 • مراقبت های پس از لیزر که می تواند شامل قرار نگرفتن زیر نور آفتاب و استفاده از کرم های مرطوب کننده و ضد سوختگی مخصوص باشد، باید به طور کامل رعایت شود. در غیر این صورت احتمال این که آثار سوختگی روی پوست ظاهر شده و باقی بمانند وجود خواهد داشت.
 • هرگز به فکر لیزر با حرارت بالا نباشید؛ شاید اینطور به نظر برسد که با این روش پول کمتری پرداخت کرده و زودتر به نتیجه دلخواه می رسید؛ اما در واقع وارد کردن حرارت شدید به پوست موجب بروز سوختگی های غیرقابل جبرانی خواهند شد.

اگر می خواهید جلسات لیزر خود را به صورت اصولی زیر نظر پزشک متخصص و مجرب ترین تکنسین های لیزر بگذرانید؛ پیشنهاد می کنیم به کلینیک زیبایی ایرانیان مراجعه کنید.

علائم سوختگی در اثر لیزر موهای زائد چیست؟

چگونه سوختگی طبیعی لیزر را از سوختگی غیرطبیعی لیزر تشخیص دهیم؟ در واقع مشهود ترین علائم سوختگی در اثر لیزر موهای زائد شامل موارد زیر هستند:

 • تورم شدید در ناحیه لیزر شده که با درد همراه بوده و حتی پس از چندین ساعت همچنان پایدار است
 • قرمزی بیش از حد پوست
 • خنک نشدن پوست تا چند ساعت پس از لیزر
 • تغییر رنگ پوست

در صورت مشاهده این علائم باید هرچه زودتر به پزشک مراجعه کنید تا آثار سوختگی روی پوست دائمی نباشد. با مصرف دارو و استفاده از پمادهای مخصوص می توان درد این سوختگی را کاهش داده و علائم آن را بهبود بخشید.

در کدام قسمت های بدن احتمال سوختگی با لیزر موهای زائد بیشتر است؟

اگر به فکر لیزر توتال بادی هستید؛ باید بدانید که احتمال سوختگی لیزر در بعضی نقاط بدن بیشتر از سایر نقاط است. همچنین اگر پوست حساسی دارید، باید این موضوع را با تکنسین باتجربه کلینیک در میان بگذارید تا مواظب حرارت دستگاه و نحوه لیزر باشد.

به طور کلی، نواحی از بدن که پوست نازک تر و حساس تری دارند، برای سوختگی در اثر لیزر مستعد هستند. به عنوان مثال نواحی بیکینی یا همان اندام های خصوصی، زیر بغل، صورت، سینه، دست ها و در نهایت کشاله ران ها نسبت به سوختگی لیزر حساس ترند.

راه های درمان سوختگی ناشی از لیزر موهای زائد کدامند ؟

بسته به ناحیه سوخته شده، جنس و رنگ پوست و میزان سوختگی؛ زمان بهبودی علائم سوختگی ناشی از لیزر هم متفاوت خواهد بود که می تواند بین 3 تا 20 روز باشد. پس از مراجعه به پزشک و دریافت داروهای مخصوص؛ بایستی برخی مراقبت های لازم را به خوبی رعایت کنید تا سوختگی ناشی از لیزر التیام پیدا کرده و آثار آن از بین برود.

 • از ترکاندن تاول های ناشی از سوختگی بپرهیزید چون موجب عفونی شدن زخم هایتان خواهند شد.
 • بهتر است برای درمان سوختگی از کرم های آنتی بیوتیک و هیدروکورتیزون استفاده کنید.
 • ناحیه سوخته شده را به طور مرتب خنک نگهدارید.
 • حتما پوست سوخته شده را از آلودگی و محیط غیر بهداشتی دور نگهدارید.
 • به هیچ عنوان از روغن یا نرم کننده های گیاهی و محلی روی زخم سوختگی استفاده نکرده و فقط از پماد و داروهای تجویز شده توسط پزشک روی زخم هایتان بزنید.

به نظر شما چه مراقبت های دیگری در تسریع بهبودی جای سوختگی موثر هستند؟ نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

آیا جای سوختگی لیزر موهای زائد از بین می رود؟

اگر نمی خواهید این نشانه های سوختگی در اثر لیزر روی پوست شما باقی بماند، باید به توصیه های پزشک اهمیت داده و مراقبت های لازم را به درستی رعایت کنید. با رعایت صحیح مراقبت های ضروری می توانید تا حد زیادی جای این سوختگی ها را تسکین دهید؛ با این حال پیشنهاد می دهیم برای جلوگیری از بروز این قبیل آسیب ها، به کلینیک های زیبایی معتبر مراجعه کنید.

بهبودی جای سوختگی با لیزر موهای زائد تا حد زیادی به محل سوختگی و شدت آن دارد. پس در این زمینه باید پزشک متخصص نظر بدهد که ایا جای سوختگی دائمی است یا موقتی!

درمان سوختگی لیزر موهای زائد

نتیجه گیری

در این مقاله به بررسی سوختگی با لیزر موهای زائد پرداختیم. از آن جایی که این روزها تعداد کلینیک های زیبایی بسیار زیاد است؛ حتما انتخاب برای شما زیباجویان عزیز سخت می شود. با توجه به اهمیت بالای اعتبار کلینیک، مهارت تکنسین لیزر و دستگاه های مورد استفاده؛ پیشنهاد می کنیم برای لیزر موهای زائد خود به سراغ یک کلینیک محبوب و شناخته شده مانند کلینیک زیبایی ایرانیان بروید. در صورتی که در این زمینه نیاز به راهنمایی دارید؛ حتما با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

تا کنون نفر این مطلب را پسندیده‌اند

سوالات متداول

عوارض کلی لیزر می تواند شامل بروز حساسیت، التهاب، قرمزی، درد، تورم و در موارد شدیدتر بروز دمل و تاول روی پوست باشد. البته در صورتی که یک لیزر اصولی و درست داشته باشید؛ این موارد را تجربه نخواهید کرد یا این که شدت و دوام آن بسیار محدود خواهد بود.

در صورتی که موارد بهداشتی را رعایت نکرده و آرایش روی پوست داشته باشید یا این مبتلا به بیماری های پوستی و خشکی بیش از حد پوست باشید، احتمال سوختگی در اثر لیزر وجود خواهد داشت. با این حال بهتر است پیش از شروع جلسات با پزشک متخصص مشورت کنید.

برای بهبود جای سوختگی خفیف یا طبیعی پس از لیزر بهتر است هر سه ساعت یک بار از کرم زینک استفاده کنید. همچنین تا 24 ساعت پس از لیزر دوش نگیرید و تا 2 ساعت پس از لیزر در معرض مستقیم نور آفتاب قرار نداشته باشید.

افرادی که به بیماری های پوستی مانند کهیر یا اگزما مبتلا هستند نباید از روش لیزر برای رفع موهای زائد خود استفاده کنند وگرنه احتمال آسیب به پوست، درد و سوختگی وجود خواهد داشت.

بهترین راه درمان در صورت مشاهده علائم سوختگی پس از لیزر این است که به پزشک مراجعه کنید، مراقبت های لازم را به درستی رعایت کرده و از داروهای مخصوص استفاده کنید. در غیر این صورت جای این سوختگی ها روی پوست شما باقی خواهد ماند.

حرارت لیزر باید بر اساس تعداد جلسات، نوع و رنگ پوست شما انتخاب شود؛ در غیر این صورت موجب سوختگی شده و هیچ سودی برایتان به همراه نخواهد داشت. بنابراین اجازه دهید در این مورد پزشک متخصص و اپراتور لیزر باتجربه تصمیم بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم درخواست مشاوره

لطفا اطلاعات زیر را تکمیل کنید ، مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس می گیرند.

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .