دلایل ریزش ابرو ها بعد از کاشت چیست ؟

علت ریزش ابروها بعد از کاشت چیست ؟

آنچه در ادامه می‌خوانید

کاشت ابرو یک روش جراحی است که می تواند برای ترمیم یا ضخیم شدن ابروهایی که به دلیل آسیب، بیماری یا کندن بیش از حد از بین رفته اند استفاده شود. این روش شامل پیوند فولیکول‌های مو از ناحیه اهداکننده، مانند پوست سر، به ناحیه ابرو است.در برخی مواقع ابرو های کاشته شده دچار ریزش می شوند که در این مقاله بررسی علل ریزش ، مراقب های پیشگیری از ریزش ابرو های می پردازیم.

علل ریزش ابرو های کاشته شده

ریزش ابروها بعد از کاشت ممکن است به عوامل مختلفی بستگی داشته باشد. برخی از دلایل پر تکرار در ریزش ابرو بعد از عمل کاشت ابرو شامل موارد زیر هستند :

 • تکنیک جراحی ضعیف: اگر عمل کاشت ابرو به درستی انجام نشود، می‌تواند منجر به آسیب به فولیکول‌های موی موجود یا قرار دادن نامناسب موهای کاشته شده و ریزش آنها شود.
 • ریشه‌های ضعیف: اگر ریشه‌ های مو به خوبی در فریم کاشت شده جذب نشوند و ریشه‌ های ضعیفی داشته باشند، کاشت به درستی انجام نمی‌ شود به همین دلیل ابروها می ریزند.
 • عفونت: عفونت در محل کاشت می تواند منجر به از بین رفتن موهای پیوند شده و فولیکول های موی اطراف آن شود.
 • عوارض: گاهی اوقات ممکن است افراد پس از جراحی کاشت با عوارضی مانند التهاب، جای زخم یا بهبود ضعیف مواجه شوند که می تواند به ریزش مو کمک کند.
 • شرایط پزشکی زمینه ای: برخی شرایط پزشکی مانند اختلالات خود ایمنی، عدم تعادل هورمونی یا کمبودهای تغذیه ای می توانند بر رشد مو تأثیر بگذارند و به مو کمک کنند. از دست دادن، حتی پس از کاشت ابرو.
 •  ضربه یا آسیب: ضربه فیزیکی یا آسیب به ناحیه ابرو پس از کاشت می تواند به موهای کاشته شده آسیب برساند و روند بهبودی را مختل کند.
 • ریزش طبیعی: مانند همه موها، موهای کاشته شده ابرو نیز چرخه های رشد طبیعی را طی می کنند. ریزش برخی از موهای کاشته شده طبیعی است، اما ریزش بیش از حد ممکن است نشان دهنده یک مشکل باشد.
 • رعایت نکردن دستورالعمل‌ های بعد از کاشت: اگر بعد از انجام عمل کاشت دستورالعمل‌ های مراقبتی را به خوبی رعایت نکنید قطعاً با ریزش ابروها مواجه خواهید شد. این ریزش‌ ها به دلیل ضدعفونی نکردن یا رعایت نکردن نکات بهداشتی است.
 • عوامل محیطی: عوامل محیطی مانند مراقبت نامناسب از ابروها، استفاده از محصولات شیمیایی ناسازگار، تماس با آب گرم و نور مستقیم خورشید یا ایجاد فشار به روی محل عمل شده منجر به ریزش ابرو ها می‌ شوند.
 • واکنش آلرژیک: بعضی از افراد ممکن است به مواد کاشت ابرو آلرژی داشته باشند و در نتیجه ریزش ابروها رخ می دهد.
 • خطاهای فنی: در بعضی موارد خطای فنی در روند کاشت ممکن است باعث ریزش ابروها شود، مثلاً اشتباه در زاویه کاشت یا استفاده از تکنیک‌ های نادرست برای کاشت ابروها از خطاهای رایج هستند.

در صورتی که مشکل ریزش ابروها بعد از کاشت در شما رخ داده است، توصیه می‌شود به کلینیک زیبایی مورد نظر مراجعه کرده و در مورد وضعیت خود مشورت کنید تا دلیل ریزش ابروها تشخیص داده و راه حل مناسب برای شما ارائه داده شود.

آشنایی با دلایل ریزش ابرو بعد عمل کاشت ابرو

آیا ریزش ابرو بعد از کاشتن طبیعی است؟

عموماً ریزش ابروها بعد از کاشت طبیعی معمولا فرایند معمولی است و حتی در افراد به طور معمول رخ می‌ دهد این مورد حتی در برخی از متقاضیان کاشت مو هم قابل مشاهده است. اینکه کاشت ابرو چگونه انجام شود در کاهش یا افزایش ریزش ابروها نقش بسیار مهمی را ایفا می‌ کند. گاهی اوقات بعد از کاشت طبیعی ابروها در دوره‌ای از زمان می‌ توانند ریزش بیشتری نسبت به حالت عادی داشته باشند.

این امر معمولا به دلیل تجدید سلولی در محل کاشت ابروها است. ریزش بعد از کاشت کاملا طبیعی است و به مرور زمان بهبود می‌ یاید و دلیلی برای نگرانی وجود ندارد‌. در صورتی که بعد از کاشت ابروها ریزش شدیدی را احساس می‌ کنید می‌ تواند به دلیل عوامل یا مشکلات دیگر باشد.

عدم رعایت نکات بهداشتی پس از کاشت قطعا ریزش ابروها را بیشتر می کند. به همین دلیل مهم است که این نکات را جدی بگیرید تا از ریزش های پیشگیری کنید. استفاده از محصولات مراقبتی، کرم ها و حمام داغ می تواند منجر به ریزش بیشتر ابروها شود.

عفونت یا التهاب در محل کاشت می‌تواند باعث ریزش موها شود، برخی از افراد ممکن است به علت مشکلات رشد مو دچار ریزش‌ های شدید می‌ شوند. مهم است بدانید که استرس و اضطراب می تواند تاثیر منفی روی روند کاشت ابرو بگذارد و ریزش ابروها را تسریع کند.

به طور کلی اگر بعد از کاشت ابرو، ریزش موها را تجربه کردید باید بدانید تا مدتی این ریزش‌ ها طبیعی هستند. در واقع هنگام کاشت موهای موجود در ناحیه کاشت ممکن است به دلیل فرایند جراحی و جایگزینی با موهای جدید، ریزش کنند.

اتفاقاً ریزش بعد از کاشت مو را می‌ توان به عنوان علامتی از رشد و بازسازی موی جدید تلقی کرد. پس از چند هفته تا چند ماه، موهای جدید به صورت طبیعی رشد می‌ کنند و جایگزین موهای ریخته شده خواهند بود.

مهم است که همواره با پزشک خود در ارتباط باشید و تمام نگرانی‌ ها و تغییرات را به او گزارش دهید. پزشک می‌ تواند وضعیت خاص شما را بررسی کرده و همراهتان باشد تا بهترین راه حل را ارائه دهد.

ریزش ابرو بعد از کاشت ابرو طبیعی است ؟

جلوگیری از ریزش ابروها پس از کاشت

برای انجام کاشت ابروها، بهتر است به متخصص زیبایی یا پزشک متخصص مراجعه کنید که تجربه کافی در این زمینه داشته باشد. انتخاب یک متخصص کیفیت کار را افزایش می‌ دهد و خطر ریزش ابروها را کاهش می‌دهد.

پس از عمل کاشت ابروها، مهم است دستورات و راهنمایی‌ های متخصص را به دقت دنبال کنید. این شامل استفاده از مراقبت‌ های مخصوص، محافظت از ابرو کاشت شده و جلوگیری از تماس زیاد با آب، آفتاب، و محصولات ضروری می‌ شود.

از محصولات شیمیایی مثل مواد رنگ کردن، مواد حاکم کننده و مواد قوت‌بخش استفاده نکنید. این می‌ تواند ابروها را تضعیف کرده و موجب ریزش آن‌ ها شود. تغذیه سالم، متنوع و غنی از ویتامین‌ ها و مواد مغذی می‌تواند سلامت و رشد ابروها را تقویت کند.

دوری از هر گونه ضربه و فشار غیر ضروری به ابروها می‌ تواند ریزش آن‌ ها را کاهش دهد. بنابراین، در هنگام شستشو و حمام کردن یا هرگونه فعالیتی که شامل تماس با ابروها است، بسیار ملاحظه کنید. هر فردی به طور طبیعی ممکن است متفاوت باشد و نتایج کاشت ابرو ممکن است براساس عوامل مختلف مانند وضعیت پوست، پاسخ بدن و مراحل مراقبت متفاوت باشد.

مراقبت و نظافت منظم ابرو ها بسیار مهم است. پاکسازی دقیق و ملایم ابروها در هر روز با استفاده از محصولات مراقبتی مناسب می‌ تواند به حفظ آن‌وها کمک کند. سعی کنید از کرم مرطوب‌کننده یا روغن مراقبتی ملایم پس از پاکسازی استفاده کنید.

نگرانی یا استرس زیاد می‌ تواند در ریزش ابرو ها تأثیر بگذارد. سعی کنید استرس روزانه را کاهش دهید و با روش‌ های آرامش بخش مانند یوگا، تمرینات تنفسی و مدیتیشن مشغول شوید.

ویتامین‌ ها و مواد مغذی ضروری را در نظر بگیرید. تغذیه مناسب دارای تأثیر مستقیم بر سلامت و رشد مو ها و جریان خون در اطراف ساقه مو است. مطمئن شوید که رژیم غذایی شامل مواد غذایی غنی از ویتامین‌ ها و مواد مغذی مانند پروتئین، آهن، زینک و ویتامین B باشد.

جلوگیری از استفاده از محصولات آرایشی و مراقبتی بر روی ابروها مهم است. مصرف محصولات آرایشی و مرطوب‌ کننده قوی بر ابروهای کاشته شده می‌تواند ریشه‌ها را ضعیف کند و منجر به ریزش ابروها شود.

چطور بعد از کاشت ابرو از ریزش آن جلوگیری کنیم ؟

مراقبت‌ های بعد از کاشتن ابرو

بعد از انجام کاشت ابرو، توجه و مراقبت‌ لازم است تا به خوبی ناحیه کاشت شده بهبود پیدا کند. در ادامه، چند مرحله مراقبتی پس از کاشت ابرو را بررسی می کنیم :

 • رعایت بهداشت دست‌ها: قبل از لمس ابرو های کاشته شده، دست‌ ها را به دقت با آب و صابون بشویید یا از ضدعفونی کننده دست استفاده کنید. این کار به جلوگیری از عفونت و التهاب‌دهای احتمالی کمک می‌ کند.
 • عدم لمس و دستکاری زیاد: سعی کنید به مدت حداقل 24 تا 48 ساعت ابروهای کاشته شده راحتی لمس نکنید، این اقدام به بهبود فرآیند بهبود و رشد عملیات کاشت کمک می‌کند.
 • استفاده از آنتی‌بیوتیک: در صورت تجویز پزشک، شما ممکن است آنتی‌ بیوتیک را به صورت قرص یا قطره استفاده کنید. این دارو ها به کاهش عفونت پس از عمل کمک می‌کنند. در هر صورت، همیشه به توصیه پزشکتان عمل کنید.
 • استفاده از کرم‌ های مرطوب‌ کننده: برخی ابرو ها کاشته شده، ممکن است پوست را خشک کنند. استفاده از کرم‌ها و ژل‌های مرطوب‌ کننده توصیه می‌ شود تا پوست بهبود یابد و احساس راحتی بیشتری داشته باشید.
 • پیروی از دستورات پزشک: هرگز از راهنمایی و دستورات پزشکتان غافا نشوید. برنامه‌ های پس از عمل و مراقبت ابرو های کاشته شده برای هر فرد ممکن است متفاوت باشند و بسته به شرایط خاص شما متغیر باشند.
 • محل را تمیز نگه دارید: به آرامی ناحیه پیوند شده را با یک پاک کننده ملایم و غیر ساینده طبق دستور جراح تمیز کنید. برای جلوگیری از آسیب به موهای تازه کاشته شده از مالش یا خراشیدن ناحیه خودداری کنید.
 • از دست زدن به ابروها خودداری کنید: از دست زدن یا چیدن موهای کاشته شده خودداری کنید. بگذارید به طور طبیعی جا بیفتند و از هرگونه اصطکاک غیرضروری در ناحیه خودداری کنید.
 • از نور مستقیم خورشید دوری کنید: در چند هفته اول پس از کاشت ابروهای خود را از نور مستقیم خورشید محافظت کنید. اگر مجبورید بیرون بروید، کلاه بپوشید یا از کرم ضد آفتاب با SPF بالا برای محافظت از ناحیه در برابر اشعه های مضر UV استفاده کنید.
 • از فعالیت‌های شدید خودداری کنید: حداقل تا یک هفته پس از عمل از فعالیت‌های فیزیکی شدید، ورزش و فعالیت‌هایی که ممکن است باعث تعریق بیش از حد شوند، خودداری کنید.
 •  در وضعیت بالا بخوابید: برای کاهش تورم در چند شب اول پس از پیوند، سر خود را بالا بخوابید.
 •  اجتناب از سیگار و الکل: از سیگار کشیدن و مصرف الکل در طول دوره نقاهت اولیه خودداری کنید، زیرا می تواند روند بهبودی را مختل کند.
 •  صبور باشید: ریزش موهای کاشته شده در چند هفته اول طبیعی است. رشد موهای جدید معمولا در عرض سه تا چهار ماه شروع می شود و ممکن است تا یک سال طول بکشد تا نتایج کامل را ببینید.

همیشه با جراح خود برای دستورالعمل های مراقبتی خاص پس از جراحی متناسب با نیازهای فردی خود مشورت کنید. پیروی مجدانه این دستورالعمل ها می تواند به اطمینان از پیوند موفق ابرو و دستیابی به نتایج طبیعی دلخواه کمک کند.

توصیه ها و مراقبت های جلوگیری از ریزش ابرو بعد از کاشت

نتیجه کاشت ابرو به طور کلی به عوامل مختلفی بستگی دارد. درصورتیکه کاشت ابرو درست و با توجه به استانداردهای آرایشی صورت انجام شود و به رعایت مراحل مراقبت و نگهداری پس از عمل پرداخته شود، معمولاً موجب تقویت و سفیدتر شدن ابروها می‌شود.

در مواردی که ریزش موی ابرو وجود داشته باشد، نتایج کاشت ابرو نیز ممکن است متفاوت باشد. کاشت ابرو می ‌تواند به بازگرداندن قسمتی از تراکم و شکل طبیعی ابروها کمک کند، اما نمی ‌تواند روند ریزش مو را به طور کامل متوقف کند. توجه داشته باشید که برای حفظ و نگهداری ابروهای بعد از کاشت، نیاز به مراقبت ‌های قوی و استفاده درست از لوازم آرایشی است. در موارد عمل های کاشت می توان گفت که بعد  هرکدام از مانند کاشت ریش و سبیل ، مو ، ابرو و … باید دوره بعد عمل را به حوصله و دقت به نکات اعلامی پزشک به صورت دقیق سپری کنید تا به نتیجه دلخواه برسید.

تا کنون نفر این مطلب را پسندیده‌اند

سوالات متداول

خارش ابرو پس از کاشت می تواند به دلیل عوامل مختلفی ایجاد شود. شایع ترین دلیل، روند بهبود فولیکول های مو پیوند شده است. همانطور که آنها بهبود می یابند و خود را در ناحیه جدید مستقر می کنند، می توانند باعث تحریک و خارش جزئی شوند. علاوه بر این، تشکیل دلمه، که بخشی طبیعی از روند بهبودی است، نیز می تواند به خارش کمک کند. برای جلوگیری از آسیب به فولیکول‌های تازه پیوند شده و پیروی از دستورالعمل‌های مراقبت‌های بعدی که توسط جراح ارائه می‌شود، مهم است که از خاراندن ناحیه خودداری کنید.

استفاده از هدبند پس از کاشت ابرو باید با احتیاط انجام شود. به طور کلی توصیه می شود از وارد کردن هرگونه فشار یا کشش به ناحیه تازه پیوند شده در مرحله بهبود اولیه اجتناب کنید. هدبندها به طور بالقوه می توانند پیوندها را مختل کنند، که ممکن است بر موفقیت آنها تأثیر منفی بگذارد. توصیه می شود قبل از استفاده از هدبند با جراح خود مشورت کنید و راهنمایی های او را در مورد زمان ایمن بودن انجام آن دنبال کنید.

ریزش موهای ابروی پیوند شده بخشی طبیعی از روند بهبودی است. این معمولاً حدود دو تا سه هفته پس از کاشت شروع می شود. ذکر این نکته ضروری است که این ریزش موقتی است و یک دوره رشد مجدد به دنبال دارد. موهای کاشته شده معمولاً پس از چند ماه شروع به رشد مجدد می کنند و شما باید در عرض چند ماه تا یک سال پس از عمل شاهد نتایج قابل توجهی باشید.

معمولاً بخشی از موهای کاشته شده در چند هفته اول پس از کاشت می ریزند. این ریزش بخشی طبیعی از روند بهبودی است و لزوماً نشان‌دهنده یک روش ناموفق نیست. فولیکول ها هنوز در زیر پوست زنده هستند و با گذشت زمان شروع به رشد مجدد موهای جدید خواهند کرد.

پس از ریزش اولیه، ممکن است چندین ماه طول بکشد تا موهای کاشته شده ابروی شروع به رشد مجدد کنند. رشد مجدد قابل مشاهده ممکن است در عرض چند ماه شروع شود، اما ممکن است تا یک سال طول بکشد تا نتایج کامل آشکار شود. صبر در این دوران مهم است.

اگر بعد از مرحله ریزش متوجه ریزش شدید و طولانی مدت مو شدید، بهتر است با جراح خود مشورت کنید. ممکن است عوامل زمینه‌ای وجود داشته باشد که باعث این امر می‌شود، و جراح شما می‌تواند راهنمایی‌هایی در مورد راه‌حل‌های بالقوه یا تنظیمات روتین مراقبت‌های بعد از شما ارائه دهد.

یک پاسخ

 1. سلام
  بعد از حدود ۳ ماه از کاشت ابرو هنوز پوسته های چسبنده به ابرو هست که از پوست ابروهام جدا نشدند و با شانه کردن موی ابرو همراه با تارهای کاشته شده کنده میشوند نگرانم که این موهای کنده شده همراه با فولیکول ها باشه و رشد مجدد نداشته باشند
  آیا همینطور هست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم درخواست مشاوره

لطفا اطلاعات زیر را تکمیل کنید ، مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس می گیرند.

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .