جراحی زیبایی پلک

جراحی زیبایـی پلک (بلفاروپلاستی) به منظـور اصلاح و ایـجاد ظاهری جوانتر انجام می شود.

این جراحی یکی از شایعترین روش های جراحی زیبایی است که با برداشتن پوست، چربی و عضـله اضـافی پلک باعث بهبـود قابل توجـهی در ظاهر فرد شـده و صورتی جوانتـر و سرحال تـر به فرد می بخشد.

نتایـج مفیـد آن تا سال ها و گاهـی به صـورت مادام العمـر بـرای فـرد باقی می ماند.

مشاوره رایگان ۲۴ ساعته
۷۵۹۰۰ – ۰۲۱

مزایای جراحی زیبایی پلک

توسط فوق تخصص جراحی پلاستیک
اصلاح پف و افتادگی پلک ها
برداشتن پوست اضافی
انجام عمل به صورت سرپایی
دوره نقاهت کوتاه

جراحی پلک چیست؟

جراحی پلک چیست؟ چه زمانی نیازمند پیاده‌سازی این روش درمانی خواهیم بود؟ به حتم شما نیز سوالاتی در رابطه با این روش درمانی دارید که به دنبال پاسخ درست آنها هستید. یکی از اصلی ترین دلایل استفاده از این روش درمانی، برای حل مشکلاتی نظیر وجود پوست اضافه پلک و یا افتادگی می باشد.

زمانی که متخصصین به استفاده از این جراحی روی می آورند با قابلیت های مختلف آن نیز آشنایی دارند و به این مورد آگاه هستند که این روش می تواند پوست پشم را سفت و لیفت کند و همچنین باعث شود که ظاهر شما بسیار جذاب تر، جوانتر و زیباتر از قبل شود. در این روش درمانی شاهد طی شدن مراحل مختلف هستیم که از مهمترین آن ها می توان به حذف عضلات، بافت ها، چربی ها و پوست های اضافه در پلک های پایینی و بالایی اشاره داشت.

بلفاروپلاستی زیبایی

یکی از کاربرد های اصلی روند درمانی جراحی زیبایی پلک، بلفاروپلاستی زیبایی می باشد. از نظر پزشکان و متخصصان لزومی برای استفاده از این کاربرد نخواهد بود اما در صورت نیاز می تواند باعث افزایش زیبایی و جوانسازی پوست شما شود. در گذر زمان و افزایش سن شاهد این هستیم که بر اثر تجمع چربی، پلک های بالایی و حتی پایینی متورم شده و پف می کنند.

زمانی که سن شما افزایش می یابد، به مرور زمان شاهد این هستیم که پوست پلک های فرد شل می شوند و همچنین بالشتک های چربی مربوط متورم خواهند شد. به موارد مذکور عضلات ضعیف را هم اضافه کنید تا دیگر امیدی به وضعیت پلک ها وجود نداشته باشد. در این وضعیت بهترین روش برای درمان استفاده از جراحی پلک می باشد که اگر از دید متخصص صلاح باشد، همزمان از روش بلفاروپلاستی زیبایی نیز استفاده خواهد کرد تا بتواند زیبایی از دست رفته شما را باز گرداند.

بلفاروپلاستی درمانی

یکی دیگر از روش هایی که در روند جراحی پلک مورد استفاده قرار می گیرد، بلفاروپلاستی درمانی می باشد. این روش در اصل به آن دسته از جراحی هایی گفته می شود که به علت وجود مشکلاتی در ساختار پلک انجام می شود و از نظر افراد متخصص بسیار مهم است. در بیشتر مواقع شاهد این هستیم که در زمانی از روش مذکور استفاده به عمل می آید که پوست اضافه پلک باعث اذیت و آزار بسیاری در بیمار شده باشد و برای مثال به علت سنگینی جلوی دید فرد را بگیرد.

در بعضی از شرایط نیز شاهد این مورد بوده ایم که استفاده از عینک برای افرادی که دارای تورم پلک هستند بسیار سخت و یا حتی غیر ممکن شده است که باعث می شود زندگی روزانه آن ها مختل شود. در این شرایط نیز بهتر است که با معاینه توسط متخصص، به فکر استفاده از روش های درمانی پیشرفته جراحی زیبایی باشید.

کاربردهای جراحی پلک

جراحی زیبایی پلک دارای کاربرد های فراوانی است که باعث شده است در حوزه درمان و زیبایی به محبوبیت بسیاری دستیابی پیدا کند. در این بخش از مطلب با ما همراه باشید تا به ذکر مهمترین کاربرد های جراحی پلک بپردازیم:

 • استفاده برای برطرف کردن مشکلاتی نظیر پف و تورم پلک ها و پف و تورم زیر چشم.
 • در طی روند درمانی می توان به درمان افتادگی پلک پرداخت، مشکلی که علت اصلی آن سنگینی پوست اضافه فرد است که می تواند در بینایی او نیز اختلال ایجاد کند.
 • رفع مشکلاتی نظیر افتادگی پلک در بخش پایینی که می تواند باعث بیشتر دیده شدن بخش های سفید چشم در قرنیه شود.
 • آخرین مورد نیز کاربردی بودن برای درمان مشکل افتادگی پوست یا شل بودن پوست پلک بالا می باشد. مشکلی که می توان در طولانی مدت باعث به‌وجود آمدن عوارضی نظیر چین و چروک های مختلف بر روی پلک شود.

بهترین کاندیدای جراحی پلک

در نگاه اول نمی توان به راحتی افرادی که نیازمند استفاده از این روش درمانی هستند را تشخیص داد و اصلی ترین روش برای قطعی کردن این تصمیم، معاینه شدن توسط متخصص حرفه ای و جراحی زیبایی پلک می باشد. شما پس از اینکه به صورت کامل معاینه شدید و وضعیت جسمی و پوستی شما مشخص شد، حال می توان اقدام به انجام درمان کرد.

به صورت کلی شاهد این هستیم که اگر افراد دارای تورم بخصوصی در پوست اطراف چشم های خود باشند و یا پوست آن ها حالت افتاده داشته باشد، نیازمند استفاده از جوانسازی پوست خواهند بود. البته قابل توجه است که این مورد همیشه به علت مشکلات پوستی نخواهد بود و در بعضی شرایط افراد به علت داشتن مشکلاتی نظیر آلرژی به این حالت دچار می شوند، پس بهتر است که با داشتن دانش کامل نسبت به این موضوع، اقدام به انجام جراحی زیبایی پلک کنید.

هزینه جراحی پلک

یکی از معیار هایی که همیشه در ذهن افراد از اهمیت بسیار زیادی برخوردار بوده است، هزینه نهایی یک روش درمانی می باشد. جراحی پلک نیز از این قاعده مستثنا نیست و لذا شاید شما نیز به دنبال دریافت اطلاعاتی در رابطه با این موضوع باشید. معیار های زیادی وجود دارند که دارای تأثیر بر روی هزینه نهایی جراحی پلک هستند که در بخش زیر به ذکر آن ها پرداخته ایم:

 • هزینه اصلی جراحی زیبایی پلک که دارای بیشترین تأثیر است و برای تعیین آن مواردی نظیر دانش متخصص، کلینیک درمانی مورد نظر و … تاثیرگذار هستند.
 • به علت اینکه پس از جراحی شما قادر هستید تا به خانه خود بروید، در رابطه با بستری شدن نیازی به پرداخت هزینه وجود نخواهد داشت.
 • هزینه دارو و مراقبت ها.
 • آزمایش های پزشکی که قبل از عمل گرفته می شود.
 • هزینه اقامت افراد خانواده و یا نزدیکان و همچنین فرد بیمار.

آمادگی و مراقبت‌های پیش از جراحی پلک

زمانی که هنوز اقدام به انجام روند درمانی و جراحی زیبایی پلک نکرده اید، باید موارد مختلفی را رعایت کنید تا بتوانید روند درمانی را به خوبی طی کنید. در این جراحی شما از بی حسی موضعی استفاده خواهد کرد که به نواحی چشم شما تزریق می شود، در بعضی شرایط نیز ممکن است برای آرام شدن شما از آرام بخش های خوراکی استفاده به عمل آید. شما باید قبل از اینکه به کلینیک مراجعه کنید موارد زیر را در نظر داشته باشید:

 • صبح روز جراحی، دارو های مورد نیاز خود را مصرف کنید، اگر دارای مشکل حادی هستید.
 • از مصرف داروهای رقیق کننده خون خودداری کنید.
 • در طول روز خود را آرایش نکنید.
 • سعی کنید بعد از جراحی به مکانی آرام بروید و استراحت کنید.
 • در آخر نیز باید این مورد را در خاطر داشته باشید که نیازی به بستری شدن شما در بیمارستان نخواهد بود، لذا فردی را برای برگشت خود به خانه در نظر داشته باشید.

مراحل جراحی پلک

جراحی پلک نیز به مانند هر روش درمانی، دارای پیچیدگی های به‌خصوص خود است که باعث می شود فقط متخصصین بتوانند به پیاده‌سازی این روند درمانی بپردازند. روند جراحی زیبایی پلک که با نام بلفاروپلاستی نیز شناخته می شود، قابل انجام بر روی دو بخش پلک یعنی بالای و پایینی است. در روند جراحی، شاهد این هستیم که با خطوط طبیعی برش هایی در بخش زیرین شکاف پلک بالا ایجاد می شود و نحوه برش به این شکل است که بعد از بهبودی قابل مشاهده نخواهد بود.

این روند با استفاده از ابزارهای نوین حوزه درمانی انجام خواهد شد، لذا محل ضخیم و بخیه های پیاده‌سازی شده به قدری دقیق و کوچک خواهند بود که کوچکترین تاثیری بر روی زیبایی و ظاهر افراد ندارند. همچنین قابل توجه است که مقدار پوست های اضافی، چربی ها و همچنین عضلات کنار چشم حذف خواهند شد.

نقاهت بعد از جراحی پلک

زمانی که هر روش درمانی به پایان می رسد، دوره نقاهت و بهبود فرد آغاز می شود که در این دوره بیمار نیازمند استراحت طولانی مدت و همچنین تغذیه مناسب خواهد بود تا بتواند در سریع ترین زمان ممکن به بهبود وضعیت خود بپردازد. بعد از اینکه روند درمانی جراحی زیبایی پلک تمام شود، متخصص بر روی ناحیه هایی که درمان انجام شده است آنتی بیوتیک موضعی قرار خواهد داد تا عفونت ها خنثی شوند.

در روز دوم شاهد این هستیم که شما باید به صورت مداوم و در اصل هر ده الی پانزده دقیقه از کمپرس سرد استفاده کنید تا سریعا تورم های ایجاد شده از بین بروند. همچنین بهتر است که بعد از گذشت دو روز از عمل جراحی، به همین منوال از کمپرس گرم استفاده کنید. در رابطه با مصرف دارو نیز بهتر است که این کار را با هماهنگی متخصص و افراد حرفه ای انجام دهید تا صدمه ای به شما وارد نشود.

عوارض و خطرات جراحی پلک

جراحی پلک نیز به مانند هر روش درمانی دیگر دارای عوارض و خطرات به‌خصوص خود می باشد، لذا بهتر است قبل از نهایی کردن تصمیم انجام این روش، در رابطه با عوارض آن نیز اطلاعات کاملی داشته باشید. در ادامه با ما همراه باشید تا به ذکر مهمترین عوارض این جراحی بپردازیم:

 • اولین مورد عفونت پلک می باشد که دارای اهمیت زیادی است و می تواند در طولانی مدت باعث به‌وجود آمدن خطرات زیادی برای بیمار شود، پس بهتر است در مراحل اولیه آن به پزشک متخصص مراجعه کنید.
 • عدم توانایی در بستن کامل چشم ها که در مدت کوتاهی بهبود خواهد یافت.
 • مورد دوم دوبینی می باشد که در رابطه با آن جای نگرانی وجود ندارد.
 • ایجاد شدن زخم و یا اسکار که در مدت کوتاه بهبود خواهد یافت.
 • تشکیل اسکار یا جای زخم واضح.
 • اشکال در قرارگیری پلک‌ها.
 • کوتاه شدن پلک‌های فرد بیمار که می تواند در طولانی مدت بهبود یابد.
 • عدم برداشت کامل پوست اضافه.
 • بی حس شدن پلک‌ها.

 

بستن محتوا بیشتر بخوانید

درخواست رزرو نوبت در کلینیک ایرانیان

لطفا شماره تماس و مشخصات خود را در فرم زیر وارد نمایید، تا برای رزرو وقت قطعی و ثبت تاریخ و ساعت، همکاران ما با شما تماس بگیرند.

رزرو آنلاین نوبت

این قسمت برای اهداف اعتبارسنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند.
این به موقعیت و جایگاه ابرو بستگی دارد. در جلسه مشاوره و معاینه اولیه، دکتر با دستش پوست پیشانی بیمار را تا یک حد مشخص می کشد. وقتیکه پوست پیشانی کشیده شد اگر بیشتر پوست پلک بالایی ناپدید شد، جراحی کشیدن پیشانی برای بیمار سودمند تر است. اگر کشیدن پوست پیشانی تأثیر کمی داشت یا اصلا تأثیری روی پوست پلک بالایی نداشت. بلفاروپلاستی بهترین عمل جراحی پلاستیک خواهد بود. اگر ابروی کیسه ای شکل کشیده شود ولی پوست اضافه کماکان روی پلک ها باقی بماند، برای پیدا کردن یک ظاهر جوانتر توصیه می شود که از عمل های کشیدن ابرو، بلفاروپلستی ابروی بالایی بصورت همزمان استفاده شود.
اکثر بیماران می گویند که وقتی بعد انجام عمل به جمع اطرافیان خود باز می گردند با اظهارات زیر مواجه می شوند: وای خدای من، توفوق العاده شدی! یا مدل موها تو عوض کردی! یا توی تعطیلات بودی و… حفظ حالت منحصر به فرد بودن شما نشان دهنده موفقیت آمیز بودن جراحی است. اگر چه تغییر ظاهر ممکن است برای شما مهم باشد و خیلی به چشمتان بیاید ولی اگر این تغییرات توسط اطرافیان شما حس نشوند، نباید زیاد تعجب کنید.
این یک سئوال خیلی سخت است چون پاسخ دادن به آن برآورده کننده انتظارات واقع گرایانه فرد است. تنها یک جراح خوب و صادق می تواند در ملاقت با بیمار او را از توقعات واقع گرایانه یا غیر واقع گرایانه اش مطلع سازد. و این پاسخ در مورد افراد مختلف متفاوت خواهد بود. برای دریافت پاسخ بهتر برای این سئوال پیشنهاد می کنیم به افرادیکه این عمل را انجام داده اند، مراجعه کنید ببینید که آیا آنها از انجام این عمل راضی بوده اند یا خیر.
اگر شما گوشهایتان را قبلا سوراخ کرده اید، به خوبی می توانید نحوه خوب شدن زخم ها و جراحات ناشی از جراحی پلاستیک را درک نمائید. چون یکبار آنرا تجربه کرده اید. زخم های موجود در سایر نواحی بدن نمی توانند الگوی مناسبی برای درک نحوه خوب شدن زخم های جراحی پلاستیک باشند. در زمان مشاوره با پزشکتان حتما محل زخم های قبلی خود را به وی نشان دهید (اثر زخم ها) به این ترتیب پزشک می تواند آگاهی مناسبی از نحوه درمان زخم های جراحی به شما ارائه نماید.
برخی بیماران علاوه بر پوست کیسه ای شکل در اطراف پلک هایشان، روی پوست دور چشمهایشان اختلالات بافتی یا سطحی دارند. افرادی که بلفاروپلاستی را بصورت همزمان با روش های صاف کننده پوست انجام می دهند می توانند این اختلالات بافتی و crow feet را نیز از بین ببرند. روش های صاف کننده پوست، اختلالات بافتی روی سطح پوست را از بین می برند. این روشها عبارتند از لیزر و لایه برداری های شیمیایی.
بیمارانی که درخواست بازنگری بلفاروپلاستی را دارند، اقدامات خاص خود را باید انجام دهند .در بازنگری بلفاروپلاستی، جراح باید روی نقطه ای که قبلا تحت تأثیر تغییرات قرار گرفته، کار کند. اگر از ما خواسته شود که جراحی قبلی یک جراح دیگر را تصحیح کنیم، آنگاه بازنگری بلفاروپلاستی کمی پیچیده تر می شود. لذا ممکن است نسبت به جراحی اول زمان بیشتری طول بکشد. همچنین تورم های حاصل از بازنگری بلفاروپلاستی شدیدترند و درمان آنها زمان بیشتری می برد. این نوع بیماران نیز باید اقدامات مشابهی با سایر بیماران متقاضی بلفاروپلاستی انجام دهند.
بیماران با تزریق یک مسکن به خواب می روند و دچار بی حسی موضعی می شوند. بیماران در حین عمل نه چیزی می شنوند و نه چیزی می بینند و در طول عمل کاملاً راحتند. بیماران بلافاصله بعد از عمل به هوش می آیند. تزریق مسکن بصورت درون رگی، نوعی هوش بری است. بنابراین بیماران باید در هنگام شب بعد از عمل یک همراه بالغ در کنار خود داشته باشند. تا۲۴ ساعت بعد از عمل نباید بیماران رانندگی کنند (این مدت با توجه به نوع عمل بیشتر نیز می شود).
اکثر بیماران بعد از عمل از اینکه درد کمی کشیده اند اظهار تعجب می کنند. بالطبع بعد از هر نوع عمل جراحی باید انتظار کمی ناراحتی را داشته باشیم. به تمام بیماران نسخه ای از داروهای مسکن ارائه می شود. گاها بیماران ۵ ـ ۴ روز بعد از عمل اقدام به مصرف داروهای مسکن می نمایند. افرادیکه جراحی صورت انجام داده اند تا ۴۸ ساعت هنگام جویدن غذا احساس درد می کنند. معمولا افراد بعد از انجام عمل هیچ گونه درد غیر قابل کنترلی ندارند.
مدت جراحی به عوامل مختلفی نظیر پیچیدگی پلک های هر فرد بستگی دارد. بازنگری بلفاروپلاستی کمی بیشتر طول می کشد چون به دقت بیشتری نیاز دارد.
خیر ـ به خاطر اثرات بی هوشی، بیماران قادر نخواهند بود بعد از عمل رانندگی کنند.
اکثر بیماران ۲ هفته مرخصی می گیرند ولی معمولا یک هفته بعد بیمار می تواند به کارش بازگردد. بعد از ۲ هفته، تمام آثار و بقایای کوفتگی و تورم را می توان به راحتی با آرایش کردن استتار نمود.
اکثرا این عمل بصورت سرپایی انجام می شود، از آنجائیکه بعد از تسکین یافتن شما باید به خانه برگردید، باید یک فرد مورد اطمینان شما را به منزل برساند و شب را در کنار شما بماند تا فردا دوباره برای بازکردن بانداژ شما را تا مطب همراهی نماید.
باید تا ۲ هفته از فعالیت های ایروبیک خودداری کرد. و بلند کردن اجسام سنگین یا فعالیتهای سنگین بدنی را باید ۳ هفته بعد از عمل آغاز کرد. از خم شدن، بار سنگین بلند کردن و تقلا کردن جداً بپرهیزید چرا که این کارها می تواند باعث افزایش تورم و تأخیر در درمان شوند.
روش های صاف کردن پوست از قبیل، بوتاکس، تزریق کلاژن و لایه برداری می تواند فرصتی برای افرادی باشد که برای انجام جراحی زیبایی آمادگی ندارند.
در پایان هفته اول، کوفتگی ها و تورم های بعد از عمل شروع به خوب شدن می کنند. ناپدید شدن کامل این علائم ۳ ـ ۲ هفته به طول می انجامد. شما می توانید کوفتگی ها را به خوبی با کمک لوازم آرایش ۱۰ ـ ۷ روز بعد از عمل استتار کنید.
عصبی شدن امری عادیست. هر گونه مشکلی دارید با ما در میان بگذارید. یکی از بهترین کارها برای مقابله با عصبی بودن، نگاه کردن به افرادی است که این عمل را انجام داده اند و از آن نتیجه گرفته اند. به خاطر داشته باشید، بیماران تحصیل کرده می دانند که چه وقت جراحی برایشان مناسب است.
آشنایی با مزایای مزوتراپی مو
مو بخش مهمی از ظاهر یک فرد است و بسیاری از افراد در...
خصوصیات تزریق ژل پروفایلو
یک درمان مراقبت از پوست را تصور کنید که بدون نیاز به...
اندازه گیری دور کمر - لاغری شکم و پهلو
لاغری شکم و پهلو یک چالش بسیار بزرگ است. هنگام چاق...
چند نکته قبل از انجام لیزر موهای زائد
لیزر موهای زائد یک روش محبوب و موثر برای از بین بردن...
قرمزی پوست یکی از عوارض شایع لیزر موهای زائد است
لیزر موهای زائد یک روش زیبایی رایج است که از لیزر برای...

نظر مشتریان کلینیک ایرانیان

۳ دیدگاه

  • سلام وقت بخیر . چه زمانی عمل را انجام دادید و اینکه لطفا در صورت امکان با ما تماس بگیرید تا بهتر بتونیم راهنماییتون کنیم.
   شماره تماس کلینیک : ۰۲۱۷۵۹۰۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهدرباره ماجوانسازیتماس فوری