روش های کاهش وزن | لاغری با دستگاه بهتر است یا جراحی؟

لاغری با دستگاه بهتر است یا جراحی

آنچه در ادامه می‌خوانید

در حال حاضر، دلایل زیادی برای چاقی و اضافه وزن خیلی از افراد وجود دارد. با این حال، به همان اندازه هم روش های متفاوت برای لاغری و رسیدن به تناسب اندام ایجاد شده اند که هر یک از آن‌ها مزایا و معایب مخصوص به خود را دارند. اما به نظر شما لاغری با دستگاه بهتر است یا جراحی؟ ما در این مقاله مزایا و معایب استفاده از هر یک از این روش ها را برای شما توضیح می‌دهیم این دو روش را کاملاً با یکدیگر مقایسه می‌کنیم. اگر شما هم دچار چاقی و اضافه وزن شده اید و به دنبال روشی برای رسیدن به تناسب اندام هستید، باید بدانید که روش های زیادی برای این مشکل وجود دارند. دستگاه های متفاوتی برای رسیدن به لاغری ساخته شده اند که همه آنها می‌توانند بدون هیچ گونه دردی، تناسب اندام را برای شما به ارمغان بیاورند. این در حالی است که متخصصان می‌توانند با روش های جراحی، به بهترین شکل چربی های شما را از بین ببرند. اما به نظر شما لاغری با دستگاه بهتر است یا جراحی؟

لاغری با دستگاه چگونه انجام می‌شود؟

برای رسیدن به لاغری با استفاده از دستگاه های مختلف، فقط کافی است که دستگاه مورد نظر خود را انتخاب کنید. البته در این زمینه، باید با پزشک متخصص مشورت کنید. بعد از این که پزشک معاینات لازم را انجام داد، وقت آن می‌رسد که از دستگاه مورد نظر استفاده کند. این دستگاه ها غلتک هایی دارند که با اعمال فشار های مکانیکی به بدن، جریان گردش خون را افزایش می‌دهند. سپس با استفاده از مکنده های موجود در دستگاه، چربی ها را به یک بخش بدن منتقل کرده و سپس آنها را از بین می‌برند. در نهایت، چربی های از بین برده شده با روش های طبیعی مانند تعریق یا ادرار از بدن دفع می‌شوند. به همین دلیل هم اگر می‌خواهید بدانید لاغری با دستگاه بهتر است یا جراحی و کدام یک درد کمتری دارد، باید بگوییم که تقریباً همه دستگاه ها به شما این امکان را می‌دهند که با کمترین درد به بهترین نتیجه برسید.

جراحی چاقی چگونه انجام می‌شود؟

از طرف دیگر، روش های جراحی متفاوتی نیز برای رسیدن به لاغری وجود دارند که همه آنها باید توسط یک فرد متخصص و با تجربه انجام شوند. این جراحی ها که هم برای آقایان و هم برای خانم ها کاملا مناسب است، چربی های بدن را در عرض چند ساعت از بین می‌برند. بسته به نوع جراحی که انتخاب می‌کنید، هریک از آنها مزایا و معایب مخصوص به خود را دارند. برای این که مطمئن شوید لاغری با دستگاه بهتر است یا جراحی و یکی از آنها را استفاده کنید، باید فرایند این روش ها را بشناسید. برای مثال، در برخی از روش های لاغری با جراحی، بخشی از معده فرد را بر می‌دارند تا مجبور شود کمتر از حد معمول غذا بخورد. در برخی دیگر، چربی های بخش های مختلف بدن را با دستگاه های مکنده از بدن خارج می‌کنند. پس به طور کلی، می‌توان گفت که جراحی چاقی مراقبت های بیشتر و همچنین هزینه بالاتری نیاز دارد.

جراحی چاقی چگونه انجام می شود؟

مقایسه لاغری با دستگاه و جراحی چاقی

همان طور که مشاهده کردید، روش های جراحی و دستگاه های مختلفی برای رسیدن به تناسب اندام و لاغری وجود دارند. پس برای این که مطمئن شوید لاغری با دستگاه بهتر است یا جراحی و یکی از این دو روش را انتخاب کنید، باید حتماً با پزشک متخصص مشورت نمایید. هر دوی این روش ها هم می‌توانند لاغری را برای شما به ارمغان بیاورند؛ البته در صورتی که توسط یک فرد متخصص در کلینیک معتبری انجام شوند. در اینجا ما این دو روش را از برخی جوانب با یکدیگر مقایسه می‌کنیم.

مقایسه کاندید مناسب برای لاغری با دستگاه و جراحی چاقی

مطمئناً بهترین کاندید برای هر دوی این روش ها، کسانی هستند که از چاقی و اضافه وزن رنج می‌برند. به طور کلی، کسانی کاندید مناسب برای استفاده از جراحی برای لاغری هستند که به خوبی اطلاعات کافی درباره این روش داشته باشند و بدانند که بعد از جراحی، باید رژیم غذایی و سبک زندگی خود را به کلی تغییر دهند. همچنین کسانی که به دیابت نوع دو مبتلا هستند هم می‌توانند از این روش برای لاغری استفاده کنند. پاسخ به این سوال که لاغری با دستگاه بهتر است یا جراحی برای این افراد بسیار ساده است زیرا در بسیاری از موارد توانایی انجام حرکات فیزیکی با دستگاه های لاغری را ندارند. توجه داشته باشید که در سن پایین نمی‌توانید از جراحی برای لاغری استفاده کنید؛ مگر این که شاخص توده بدنی شما بیشتر از 35 باشد و اضافه وزن خیلی شدیدی داشته باشید. این گونه افراد می‌توانند از جراحی برای رسیدن به تناسب اندام و لاغری استفاده کنند.

از سوی دیگر، استفاده از دستگاه برای لاغری برای کسانی مناسب است که شاخص توده بدنی بیشتر از 40 داشته باشند. فراموش نکنید که برای استفاده از دستگاه های مختلف برای لاغری، باید از نظر جسمی کاملاً سالم باشید و به هیچ گونه بیماری زمینه ای مبتلا نباشید. در پاسخ به اینکه لاغری با دستگاه بهتر است یا جراحی باید گفت افرادی می‌توانند از این روش استفاده کنند که سیگار نکشند.

مقایسه دوره نقاهت بعد از لاغری با دستگاه و جراحی چاقی

برای این که مطمئن شوید لاغری با دستگاه بهتر است یا جراحی و کدام یک دوره نقاهت کمتری دارد، باید به شما بگویم که دوره نقاهت جراحی چاقی خیلی بیشتر از دستگاه است. در بسیاری موارد، شما تنها چند روز بعد از استفاده از دستگاه برای لاغری می‌توانید به راحتی به کارهای معمولی خود بپردازید. این در حالی است که برای رسیدن به نتیجه خوب بعد از جراحی چاقی، باید دوره نقاهت نسبتاً طولانی را بگذرانید.

مقایسه نتایج لاغری با دستگاه و جراحی چاقی

به نظر شما نتایج لاغری با دستگاه بهتر است یا جراحی؟ در ابتدای مقاله به اختصار گفتیم که در جراحی چاقی، تنها در چند ساعت می‌توانید فرایند لاغری را به اتمام برسانید. این در حالی است که برای لاغری با استفاده از دستگاه، باید چندین جلسه به پزشک مراجعه کنید تا نتیجه خوبی به دست بیاورید. از این رو، در صورتی که می‌خواهید از روش آسان تر دستگاه برای لاغری استفاده کنید، باید صبر نسبتاً زیادی داشته باشید.

مقایسه نتایج لاغری با دستگاه و جراحی چاقی - لاغری با دستگاه بهتر است یا جراحی

برای کاهش وزن، دستگاه های لاغری بهتر است یا جراحی چاقی؟

خیلی از کسانی که می‌خواهند بدانند لاغری با دستگاه بهتر است یا جراحی چاقی، می‌خواهند به کاهش وزن برسند. این در حالی است که شاید برای شما جالب باشد که بزنید جراحی چاقی اصلاً به کاهش وزن کمک نمی‌کند و شما باید با رژیم غذایی متناسب، به کاهش وزن دست پیدا کنید. این در حالی است که دستگاه های لاغری به شما این امکان را می‌دهند که بعد از گذشت چند جلسه به صورت مداوم، به کاهش وزن برسید.

تا کنون نفر این مطلب را پسندیده‌اند

سوالات متداول

مطمئنا جراحی برای رسیدن به لاغری خیلی تهاجمی تر از استفاده از دستگاه های مختلف برای لاغری است. این روش دوره نقاهت طولانی تری نسبت به دستگاه دارد.

اگر هزینه برای شما مهم است، باید بدانید که جراحی هزینه خیلی بیشتری نسبت به دستگاه دارد. البته برای لاغری با دستگاه، باید چندین جلسه مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم درخواست مشاوره

لطفا اطلاعات زیر را تکمیل کنید ، مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس می گیرند.

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .