بهترین سن برای کاشت مو آقایان چه سنی است؟

بهترین سن برای کاشت مو آقایان چیست؟

آنچه در ادامه می‌خوانید

ریزش مو با الگوی مردانه یک مشکل شایع است که بسیاری از مردان را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار می دهد. در حالی که ریزش مو اغلب با افزایش سن همراه است، می تواند مردان جوان را نیز تحت تاثیر قرار دهد. کاشت مو یک گزینه درمانی محبوب برای مردانی است که دچار ریزش مو هستند. با این حال این سوال که بهترین سن برای کاشت مو اقایان چه سنی است ذهن بسیاری از مردان را به خود مشغول کرده است. در این مقاله، بهترین سن کاشت مو مردان و عواملی که باید قبل از تصمیم گیری در نظر بگیرید را بررسی خواهیم کرد.

بهترین زمان کاشت مو چه وقتی است؟

بهترین زمان کاشت مو معمولا زمانی است که درمان ریزش موی شما تثبیت شده باشد و ناحیه اهداکننده خوبی داشته باشید. سن کاشت مو مردان معمولاً در دهه 30 یا 40 سالگی آنها است. با این حال، کاشت مو را می توان در هر سنی انجام داد، به شرطی که از سلامت کامل برخوردار باشید. چند دلیل وجود دارد که باعث می شود قبل از کاشت مو صبر کنید تا به بهترین سن برای کاشت مو اقایان برسید و ریزش موی شما تثبیت شود. ابتدا، اگر قبل از تثبیت ریزش مو، پیوند مو انجام دهید، ممکن است در آینده نیاز به انجام اقدامات اضافی داشته باشید. دوم، اگر زمانی که ریزش موی شما در حال پیشرفت است، پیوند مو انجام دهید، موهای کاشته شده ممکن است در نهایت ریزش کنند.

چند کار وجود دارد که می توانید برای کمک به تثبیت ریزش مو قبل از کاشت و تعیین سن مناسب کاشت مو انجام دهید. ابتدا می توانید به پزشک مراجعه کنید تا هرگونه بیماری زمینه ای را که ممکن است در ریزش موی شما نقش داشته باشد رد کند. دوم، می توانید از داروهای ریزش مو مانند فیناستراید (پروپسیا) یا ماینوکسیدیل (روگین) استفاده کنید. این داروها می توانند به کاهش سرعت آن کمک کنند پیشرفت ریزش مو و حتی ممکن است به رشد مجدد برخی از موها کمک کند.

هنگامی که ریزش موی شما تثبیت شد و به سن کاشت مو مردان رسیدید، می توانید به دنبال جراح کاشت مو باشید. بسیاری از جراحان کاشت مو در دسترس هستند، بنابراین انجام تحقیقات و انتخاب جراح با تجربه و واجد شرایط بسیار مهم است. علاوه بر تاثیر سن کاشت مو مردان در نتیجه کاشت، در اینجا برخی از عواملی که باید در انتخاب جراح کاشت مو در نظر بگیرید آورده شده است:

 • تجربه: جراح باید تجربه زیادی در انجام کاشت مو داشته باشد.
 • مدارک: جراح باید در پیوند مو گواهی هیئت مدیره داشته باشد.
 • تکنیک ها: جراح باید از آخرین تکنیک ها و تکنولوژی استفاده کند.
 • نتایج: جراح باید سابقه خوبی در تولید نتایج طبیعی داشته باشد.

سن شروع ریزش مو در مردان

ریزش مو در مردان می تواند در هر سنی شروع شود، اما سن شروع ریزش مو در مردان بیشتر در 30 تا 40 سالگی دیده می شود. در واقع، تا سن 50 سالگی، حدود نیمی از مردان درجاتی از ریزش مو را تجربه خواهند کرد.

تعدادی از عوامل می توانند در تعیین سن شروع ریزش مو در مردان نقش داشته باشند، از جمله:

 1. ژنتیک: ریزش مو اغلب ارثی است، به این معنی که در خانواده ها ایجاد می شود. اگر پدر یا پدربزرگ شما کچل شده باشد، شما نیز به احتمال زیاد طاسی خواهید بود.
 2. سن: با بالا رفتن سن مردان، فولیکول های موی آن ها به هورمونی به نام دی هیدروتستوسترون (DHT) حساس تر می شود. DHT می تواند باعث کوچک شدن فولیکول های مو و در نهایت متوقف شدن تولید مو شود که این پدیده در تعیین سن کاشت مو مردان موثر است.
 3. استرس: استرس همچنین می تواند باعث ریزش مو در مردان شود. وقتی مردان استرس دارند، بدن آنها هورمون استرس کورتیزول بیشتری تولید می کند. کورتیزول همچنین می تواند باعث کوچک شدن فولیکول های مو و توقف تولید مو شود.
 4. شرایط خاص پزشکی: برخی از شرایط پزشکی مانند مشکلات تیروئید نیز می توانند باعث ریزش مو شوند.
 5. مصرف داروها: برخی داروها مانند داروهای شیمی درمانی نیز می توانند باعث ریزش مو شوند.

مراحل ریزش مو در الگوی ریزش مردانه

اگر شما اگر نگران ریزش مو هستید، مراجعه به پزشک برای رد هرگونه بیماری زمینه ای مهم است. همچنین تعدادی درمان برای ریزش مو وجود دارد، مانند:

 • ماینوکسیدیل (Rogaine): ماینوکسیدیل یک داروی موضعی است که می تواند به رشد مجدد مو کمک کند.
 • فیناستراید (پروپسیا): فیناستراید یک داروی خوراکی است که می تواند به کاهش پیشرفت ریزش مو کمک کند.
 • کاشت مو: کاشت مو یک روش جراحی است که می‌توان از آن برای کاشت فولیکول‌های مو از ناحیه‌ای از پوست سر به ناحیه دیگر استفاده کرد.
 • اگر به فکر درمان ریزش مو هستید، مهم است که با پزشک خود در مورد بهترین گزینه برای شما صحبت کنید.

حداقل سن لازم برای کاشت مو چیست؟

چیزی تحت عنوان حداقل سن لازم برای کاشت مو وجود ندارد. با این حال، پزشکان می گویند 25 سال حداقل سن کاشت مو مردان در نظر گرفته می شود زیرا ریزش مو در این سن شروع به تثبیت می کند.

الگوی ریزش موی مردانه چیست؟

الگوی ریزش موی مردانه که به نام آلوپسی آندروژنتیک نیز شناخته می شود، شایع ترین شکل ریزش مو در مردان است. این به دلیل ترکیبی از ژنتیک و هورمون ها ایجاد می شود.

ژنتیکطاسی با الگوی مردانه یک بیماری ارثی است، به این معنی که از والدین به فرزندان منتقل می شود. اگر پدر یا پدربزرگ شما کچل شده باشد، شما نیز به احتمال زیاد طاسی خواهید بود
هورمون هاطاسی با الگوی مردانه نیز توسط هورمون دی هیدروتستوسترون (DHT) ایجاد می شود. DHT محصول جانبی تستوسترون، هورمون جنسی مردانه است. DHT می تواند باعث کوچک شدن فولیکول های مو و در نهایت متوقف شدن تولید مو شود

طاسی با الگوی مردانه معمولاً با کاهش خط مو و نازک شدن مو در بالای سر شروع می شود و در تعیین سن کاشت مو مردان دخیل است. با پیشرفت این بیماری، ریزش مو می تواند شدیدتر شود و در نهایت منجر به طاسی شود.

مرد با سر طاس در نتیجه الگوی ریزش مردانه

مدت زمان رویش مو بعد از کاشت

زمان رویش مو بعد از کاشت چندین ماه طول می کشد. موهای کاشته شده در ابتدا طی 2 تا 3 هفته پس از جراحی می ریزند. به این مرحله از دست دادن ضربه می گویند. این طبیعی است و بخشی از چرخه رشد مو است.

رشد موهای جدید در عرض 4 تا 6 ماه پس از جراحی شروع می شود. موها در 9 تا 12 ماه آینده به رشد و ضخیم شدن ادامه خواهند داد. تا پایان سال اول، نتایج کامل کاشت مو را خواهید دید.

در اینجا جدول زمانی رشد مو پس از کاشت مو آورده شده است:

هفته 1-3موهای کاشته شده می ریزند. به این مرحله از دست دادن ضربه می گویند
ماه 1-3رشد موهای جدید شروع می شود. موها در ابتدا بسیار نازک خواهند بود
ماه 3-6مو به رشد و ضخیم شدن ادامه می دهد
ماه 6-12مو به ضخامت و تراکم کامل خود می رسد

توجه به این نکته ضروری است که رشد موی هر فردی متفاوت است. برخی از افراد ممکن است دیر یا زود نتایج را ببینند. همچنین مهم است که از پزشک خود پیروی کنید تا مطابق سن کاشت مو مردان فرایند کاشت مو را آغاز کنید.

چند نکته در خصوص رشد مو بعد از کاشت:

 1. وقتی بیرون هستید از کلاه یا کلاه محافظ استفاده کنید تا از پوست سر خود در برابر آفتاب و باد محافظت کنید.
 2. حداقل تا 24 ساعت پس از کاشت مو از شستن موها خودداری کنید.
 3. بعد از کاشت مو از شامپو و نرم کننده ملایم استفاده کنید.
 4. از استفاده از هر گونه مواد شیمیایی خشن مانند رنگ مو یا سفید کننده روی موهای خود اجتناب کنید.
 5. برای اینکه موهایتان مرتب و مرتب به نظر برسد موهایتان را مرتب کنید.

اگر بعد از کاشت مو در مورد رشد موهای خود نگرانی دارید، حتما با پزشک خود مشورت کنید.

زمان اصلاح مو بعد از کاشت

به طور کلی توصیه می شود پس از کاشت مو حداقل 3 هفته قبل از کوتاه کردن مو صبر کنید. مدت زمان اصلاح مو بعد از کاشت به موهای کاشته شده اجازه می‌دهد تا بهبود پیدا کنند گرچه این مدت می تواند در افراد مختلف متفاوت باشد و به سن کاشت مو مردان بستگی دارد. کوتاه کردن مو خیلی زود پس از کاشت مو می تواند به موهای کاشته شده آسیب برساند و روند بهبودی را به تاخیر بیندازد.

در اینجا چند نکته اضافی در خصوص زمان اصلاح مو بعد از کاشت وجود دارد:

 • به یک آرایشگر مجرب که در کار با بیماران کاشت مو مجرب است مراجعه کنید.
 • از آرایشگر خود بخواهید از یک شانه و برس ملایم استفاده کند.
 • از استفاده از هر گونه مواد شیمیایی خشن مانند رنگ مو یا سفید کننده روی موهای خود اجتناب کنید.
 • صبور باشید. ممکن است چندین ماه طول بکشد تا موهای کاشته شده رشد کنند و به ضخامت کامل خود برسند.

آرایشگر در حال اصلاح موی مرد بعد از کاشت مو - سن کاشت مو مردان

در اینجا برخی از مزایای 3 هفته صبر کردن قبل از کوتاه کردن مو پس از کاشت مو آورده شده است:

 • به موهای کاشته شده زمان می دهد تا بهبود یابد و دلمه ها ریزش کنند.
 • خطر آسیب دیدن موهای کاشته شده را کاهش می دهد.
 • روند بهبودی را تسریع می کند.

این تضمین می کند که کوتاهی مو به درستی انجام شده و موهای کاشته شده طبیعی به نظر می رسند. برخی از خطرات کوتاه کردن مو پس از کاشت مو به شرح زیر است:

 1. آسیب رساندن به موهای کاشته شده
 2. تأخیر در روند بهبودی.
 3. غیر طبیعی جلوه دادن موهای کاشته شده

زمان ریزش مو بعد از کاشت

پس از کاشت مو، گرافت های موی شما معمولا بین دو هفته تا دو ماه پس از کاشت می ریزند. این مدت زمان ریزش مو بعد از کاشت کاملا طبیعی است. شما اکنون در یک “مرحله استراحت” خواهید بود که در آن پوست سر شما بسیار شبیه قبل از عمل جراحی خواهد بود، بنابراین صبر لازم است! موهای جدید معمولاً از حدود چهار ماه پس از جراحی شروع به رشد می کنند.با کاشت مو می توانید اعتماد به نفس خود را بازگردانده و ظاهر خود را آراسته تر کنید.

موهای ریخته که روی بالش باقی مانده است

تا کنون 185 نفر این مطلب را پسندیده‌اند

سوالات متداول

اگرچه جراحی کاشت مو یک روش نسبتاً ساده است که می تواند نتایج شگفت انگیزی به همراه داشته باشد، افرادی که مشکلات سلامتی مزمن مانند بیماری قلبی، نارسایی کلیه یا کبد، دیابت و غیره دارند، ممکن است برای چنین جراحی مناسب نباشند. برای انجام جراحی کاشت مو به بیهوشی (چه موضعی یا عمومی) نیاز است. بنابراین، کسانی که واکنش‌های منفی به بی‌هوشی دارند یا شرایط پزشکی دارند که اجازه دریافت بی‌هوشی را به آنها نمی‌دهد، کاندیدای کاشت مو نیستند. افراد مبتلا به بیماری های منتقله از راه خون نیز کاندید مناسبی برای جراحی کاشت مو نیستند.

چیزی به عنوان حداکثر سن کاشت مو چه وجود ندارد. با این حال، جراح پوست سر و موهای شما را ارزیابی می کند تا مشخص کند آیا شما کاندید مناسبی برای این عمل هستید یا خیر. اگر شرایط پزشکی دارید که می تواند بر موفقیت جراحی یا توانایی شما برای بهبودی مناسب تأثیر بگذارد، جراح ممکن است آن را توصیه کند.

به گفته متخصصان برجسته کاشت مو، سن کاشت مو مردان40 سال به بالا است. این زمانی است که طاسی شروع می شود، بنابراین بیماران می توانند پیوند مناسب را برای خود دریافت کنند. از سوی دیگر، اگر کاشت مو در شرایطی انجام شود که موهای اطراف ممکن است به تدریج از بین بروند، می‌تواند به ظاهری غیرطبیعی منجر شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم درخواست مشاوره

لطفا اطلاعات زیر را تکمیل کنید ، مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس می گیرند.

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .