آیا پروفایلو می‌تواند جایگزین فیلر باشد؟

جعبه پروفایلو که روی میز قرار دارد

آنچه در ادامه می‌خوانید

شاید برای شما این سؤال پیش آمده باشد که آیا پروفایلو می تواند جایگزین فیلر باشد. در پاسخ باید بگوییم که نه؛ زیرا هر کدام از این روشها تفاوت هایی را با هم دارند و هدف درمانی هر کدام از آن ها از هم متمایز است. توصیه ما این است که از هر دو روش در کنار هم استفاده کنید.

پروفایلو چیست؟

در پاسخ به اینکه تزریق پروفایلو چیست باید گفت تزریق پروفایلو جدیدترین روش درمان تزریقی موجود در دنیا است که برای رفع علائم پیری از صورت و گردن مورد استفاده قرار می گیرد. این روش پوست را بازسازی می کند؛ زیرا با تحریک کلاژن و الاستین به عمیق ترین لایه های پوستی نفوذ کرده و پوست را آب‌رسانی می کند. با افزایش سن، بدن ما اسید هیالورونیک کمتری (HA) تولید می کند، این می تواند منجر به خشکی و چین و چروک پوست شود. پروفایلو یک ماده مبتنی بر تزریق است که می تواند به بهبود ظاهر پوست و رفع چین و چروک ها کمک کند. پروفایلو به عنوان انقلابی در بین روش های زیبایی محسوب می شود. این روش برای آبرسانی و هیدراته کردن و سفتی پوست بسیار مناسب است. نتایج حاصل از درمان با پروفایلو معمولاً تقریباً شش ماه باقی می‌ماند تا اینکه برای حفظ نتایج به درمان‌های تکمیلی نیاز باشد.

متداول ترین مناطق درمانی در این روش شامل صورت و گردن است و همچنین می تواند برای زیبایی و جوانی دست، بازوها، زانوها و ناحیه شکم مورد استفاده قرار گیرد که به طور موثری تری پوست را درمان می کند. این درمان برای مردان و زنان مناسب است و همچنین برای متقاضیان در هر سنی فواید پوستی متناسب را ارائه می دهد. بعد از گذشت 30 روز از تزریق، روند بازسازی پوست شما اتفاق می افتد. اسید هیالورونیک عمیقاً بافتهای شما را هیدراته می کند. در این مدت تحریک چهار نوع مختلف کلاژن و الاستین با آزاد شدن آهسته اسید هیالورونیک صورت می گیرد.

پروفایلو در یک یا دو جلسه درمان نیم ساعته انجام می شود و یک روش کاملاً ایمن است و شما می توانید بعد از تزریق فعالیت های روزمره خود را از سر بگیرید. اگر پوستی دارید که فاقد خاصیت ارتجاعی است، یا فاقد حجم و چربی است. این درمان می تواند برای شما بسیار مناسب باشد. پروفایلو برای پوست هایی که حالت پوسته پوسته دارند و یا دچار آفتاب سوختگی هستند نیز مناسب است و می تواند برای درمان مشکلات پوستی نیز مناسب باشد.

فیلر هیالورونیک اسید چیست؟

فیلر هیالورونیک اسید نوعی از پرکننده های پوستی است که در محل های مختلف از پوست تزریق می شود تا به بهبود و بازسازی و حجم دهی پوست کمک کند. این درمان نیمه دائمی به بازگرداندن مناطقی که حجم آن را از دست داده اند (به عنوان مثال، کیسه های زیر چشم) مورد استفاده قرار می گیرند. با افزایش و از بین رفتن چربی های طبیعی، پوست صورت لاغر شده و حجم ظاهری و زیبایی خود را از دست می دهد. با تزریق فیلر شما می توانید حجم صورت و لب ها را بهبود ببخشید. نتایج فیلر بلافاصله بعد از تزریق قابل مشاهده است. البته ماندگاری آن در هر فردی با توجه به ساختار صورت و بدن متفاوت است.

سرنگ حاوی فیلر که در دست زن قرار دارد

سن بیمار و ویژگی های پوستی او می تواند تاثیر زیادی در موفقیت تزریق داشته باشد. افرادی که قصد دارند از این روش استفاده کنند باید برای بررسی ساختار و آناتومی صورت به پزشک مراجعه کنند تا بعد از معاینه، نواحی تزریق و مقدار آن مشخص می شود. پزشک در یک جلسه نیم ساعته درمان را آغاز می کند و از طریق بی حسی موضعی تزریق فیلر انجام می شود. ماندگاری این روش بین 6 تا 18 ماه متغیر است و می توانید برای ادامه درمان به کلینیک مراجعه کنید.

آیا می توان بجای پروفایلو فیلر تزریق کرد؟

اگر هنوز شک دارید که آیا پروفایلو می تواند جایگزین فیلر باشد، پاسخ منفی است زیرا این دو روش ساز و کار متفاوت از هم دارند. هر دو درمان شامل تزریق ژل مبتنی بر اسید هیالورونیک است که برای درمان علائم پیری در صورت و گردن مورد استفاده قرار می گیرند. بیشترین تاثیرات پیری بر صورت شامل خطوط، چین و چروک، پوست شل و بافت عمیق پوست است. هر دو روش برای درمان پوست مناسب هستند ولی در مکانیسم عمل بسیار متفاوت عمل می کنند. پرکننده های پوستی یا همان فیلرها دارای قوام بسیار غلیظ تر هستند و حالت حجم دهندگی دارند و به گونه ای طراحی شده اند که در قسمت های متداول صورت مانند لب یا گونه ها، حجم از دست رفته را دوباره پر کنند.

 پس از تزریق، فیلر مبتنی بر اسید هیالورونیک در همان موقعیت باقی می ماند که به تغییر شکل و تقویت حجم در مناطق صورت هدفمند کمک می کند. اما هنگامی که پروفایلو تزریق می شود، حالت زیست سازگاری دارد و بافت آن زنده و ایمن است. این بدان معناست که این محصول به راحتی از محل تزریق به مناطق بسیار وسیع تری پراکنده می شود و منجر به اثرات سفت کننده پوست می شود. پروفایلو حجم را در مناطقی که تزریق می شود افزایش نمی دهد و برای تغییر شکل چهره طراحی نشده است. در مقابل، فیلرها به طور خاص برای پر کردن حجم در قسمت های خاص صورت مانند گونه ها، زیر چشم ها و لب ها طراحی شده اند، با نتیجه ای که می توانند 12 ماه یا بیشتر دوام داشته باشند.

عکس از قبل و بعد تزریق فیلر به صورت زن

تفاوت های بین فیلر هیالورونیک اسید و پروفایلو چیست؟

 فیلر هیالورونیک اسید و پروفایلو هر دو حاوی اسید هیالورونیک تقویت کننده رطوبت هستند. پرکننده های پوستی به گونه ای طراحی شده اند که در یک مکان بمانند و باعث اضافه شدن فوری حجم به پوست می شوند. در حالی که پروفایلو منحصر به فرد عمل می کند و برای تحریک فرآیندهای ضد پیری طبیعی بیمار، با پوست ترکیب می شود. همچنین از آنجایی که حاوی مواد افزودنی نیست، خطر عوارض جانبی را کاهش می دهد. هر دو روش درمانی دارای مزایای مشخص اما به همان اندازه چشمگیر هستند. در مقابل با یک فیلر، فقط مناطق خاصی از صورت مورد هدف قرار می گیرد، مانند گونه ها، چین و چروک های عمیق و لب ها. با این حال، درمان با پروفایلو فقط به یک منطقه محدود نمی‌شود. در عوض، آنچه پروفایلو انجام می دهد، احیای مجدد و محکم کردن تمام صورت است.

تا کنون 32 نفر این مطلب را پسندیده‌اند

سوالات متداول

هر دو روش تزریق فیلر و پروفایلو دارای عوارض جانبی جزئی مشابهی مانند قرمزی، تورم و کبودی در محل تزریق هستند. با این حال، ماهیت قابل پخش Profhilo معمولاً منجر به تورم و کبودی کمتر در مقایسه با فیلرها می شود که عمیق تر تزریق می شوند و ممکن است باعث تورم موضعی بیشتری شوند. زمان بهبودی برای هر دو درمان حداقل است و اکثر بیماران بلافاصله به فعالیت های عادی خود باز می گردند.

فرآیند تزریق پروفایلو و فیلرها از نظر تکنیک و مناطق هدف متفاوت است. Profhilo شامل مجموعه ای از تزریقات کوچک است که معمولاً در پنج نقطه استراتژیک در هر طرف صورت انجام می شود که به عنوان تکنیک BAP (نقاط زیبایی زیستی) شناخته می شود. این روش اجازه می دهد تا محصول به طور یکنواخت پخش شود. فیلرهای پوستی مستقیماً در نواحی که نیاز به حجم یا کانتورینگ دارند مانند گونه ها، لب ها یا چین های بینی با استفاده از تکنیک های تزریق دقیق برای شکل دادن و بلند کردن نواحی مورد نظر تزریق می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم درخواست مشاوره

لطفا اطلاعات زیر را تکمیل کنید ، مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس می گیرند.

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .