مدت ماندگاری ژل پروفایلو تا چند وقت است؟

پزشکی که به صورت دختر جوان پروفایلو تزریق می کند و سرنگ را کنار گونه دختر نگه داشته است - ماندگاری ژل پروفایلو

آنچه در ادامه می‌خوانید

ماندگاری ژل پروفایلو به عوامل بسیاری بستگی دارد و به همین دلیل ممکن است در افراد مختلف مدت زمان ماندگاری متفاوت باشد. نکته مهم این است که نتایج تزریق پروفایلو تحت تأثیر سن ، نوع پوست و روتین مراقبت پوستی می تواند متغیر باشد. فرایند تزریق و مهارت پزشک نیز در موفقیت و ماندگاری تزریق ژل پروفایلو تأثیرگذار است.

ماندگاری ژل پروفایلو چقدر است؟

برای این سوال نمی توان نظر قطعی داد زیرا ماندگاری ژل پروفایلو در افراد مختلف متفاوت است اما به صورت کلی ماندگاری پروفایلو حدود ۶ ماه است. پروفایلو باعث ترمیم و بازسازی سلول های پوستی می شود و با تولید کلاژن و الاستین جوانی و شادابی را به پوست هدیه می کند. ماندگاری ژل پروفایلو در همه افراد به یک شکل نیست و برخی از عوامل می تواند در کاهش و یا افزایش ماندگاری آن تأثیر گذار باشد. برخی از افراد ممکن است بلافاصله بعد از تزریق نتایج آن را به صورت ملموس مشاهده کنند و برخی دیگر دیرتر به نتایج لازم از تزریق دست پیدا کنند.

عکس قبل و بعد از نتایج تزریق ژل پروفایلو

بهتر است که قبل از تزریق پروفایلو در جلسات مشاوره نیاز و مشکلات خود را با پزشک مطرح کنید و در خصوص ماندگاری ژل پروفایلو و روند تزریق سؤالات خود را مطرح کنید. برای ماندگاری بیشتر نتایج تزریق می توانید از درمان های ترکیبی استفاده کنید و جلسات تزریق را تکرار کنید تا نتایج بهتری از درمان دریافت کنید. در هنگام انتخاب پزشک و کلینیک برای تزریق با افراد دیگری که سابقه تزریق ژل پروفایلو را داشته اند، مشورت کنید، زیرا توانایی و مهارت پزشک تأثیر زیادی در ماندگاری تزریق دارد.

عوامل موثر بر مدت ماندگاری پروفایلو

عوامل موثر بر مدت ماندگاری پروفایلو تا حد زیادی به وضعیت پوست و سبک زندگی افراد بستگی دارد که در ادامه نی‌توانید بیشتر درباره این دو مورد بدانید تا به کمک آنها بتوانید ماندگاری ژل پروفایلو را بیشتر کنید.  

سلامت عمومی و سبک زندگی: سلامت کلی و شیوه زندگی فرد در تعیین مدت ماندگاری ژل پروفایلو بسیار حائز اهمیت است. افراد که از سلامتی عمومی برخوردارند و شیوه زندگی متعادل و سالم را حفظ می کنند، احتمالاً اثرات طولانی مدت درمان را مشاهده می کنند. یک سبک زندگی سالم شامل جنبه های مختلف مانند رژیم غذایی متعادل، ورزش منظم، هیدراته نگه داشتن بدن و خواب کافی است که همه در کیفیت بهتر پوست و ماندگاری نتایج درمانی نقش مؤثری دارند.

در مقابل، کسانی که با چالش هایی در سلامتی و سبک زندگی خود روبرو هستند ممکن است ماندگاری طولانی مدتی از ژل پروفایلو مشاهده نکنند. زندگی فردی افراد می تواند بر توانایی پوست در حفظ ماندگاری ژل پروفایلو تأثیر بگذارد و منجر به کاهش سریعتر اثرات درمان شود .فعالیت های شدید بدنی نیز می تواند ماندگاری تزریق ژل را تحت تاثیر قرار دهد.

وضعیت پوستی افراد: وضعیت اولیه پوست نیز نقش اساسی در ماندگاری پروفایلو دارد. افرادی که دارای مشکلات شدید پوستی مانند سستی قابل توجه یا چین و چروک های عمیق هستند، ممکن است دریابند که برای حفظ نتایج بهینه، نیاز به درمان های جدی تری دارند. توانایی پوست در پاسخ و حفظ مزایای درمان اسید هیالورونیک بسته به وضعیت اولیه آن می تواند بسیار متفاوت باشد.علاوه بر این پوست های چرب پاسخ دهی بیشتری نسبت به تزریق دارند.

علاوه بر این، برای کسانی که مشکلات شدید پوستی دارند ترکیب پروفایلو با سایر درمان های زیبایی مانند پرکننده های صورت توصیه می شود. این روش ترکیبی می تواند کیفیت کلی پوست را ارتقا بخشد و به طور بالقوه طول عمر نتایج را افزایش دهد. با استفاده از درمان های ترکیبی بیماران می توانند به پیشرفت برجسته تر و پایدار در ظاهر پوست خود دست یابند.

برای افزایش ماندگاری پروفایلو چه مراقبت هایی لازم است؟

برای افزایش ماندگاری پروفایلو مراقبت هایی لازم است و شما بعد از درمان باید این دستورالعمل و نکات را اجرا کنید تا بتوانید به نتایج پایدارتری از درمان برسید. گاهی نیاز است که تزریق های مکرری داشته باشید تا بتوانید نتایج ماندگار تری را دریافت کنید و این موضوع مستلزم دستور پزشک معالج شما است. مراقبت های پوستی منظم می تواند شما را به نتایج پایدارتری از درمان برساند. حفظ رطوبت پوست می تواند در کاهش مشکلات پوستی و ماندگاری درمان ها بسیار موثر باشد. مهم ترین مراقبت های بعد از تزریق ژل پروفابلو شامل موارد زیر است:

دختری که روی گونه خود کرم مرطوب کننده می مالد

  1. برای ماندگاری ژل پروفایلو به پوست خود استراحت دهید و اجازه دهید سیر طبیعی درمان را طی کند. تورم و کبودی بعد از تزریق پروفایلو طبیعی است و می توانید برای کمک به بهبود سریع تر آن از یک کمپرس یخ بر روی صورت استفاده کنید تا روند درمان را سریع تر طی کنید. این کار فقط باید در روز درمان انجام شود و استفاده بیش از حد نیز مجاز نیست. اگر تورم و کبودی ادامه پیدا کرد باید پزشک را در جریان قرار دهید.
  2. از مالش و دستکاری پوست خودداری کنید؛ زیرا در ساعت های اولیه بعد از تزریق پوست دردناک است و هر گونه دستکاری و ماساژ در صورت می تواند باعث جا به جایی ژل شود و  نتایج درمان را تحت تاثیر قرار دهد.
  3. از انجام ورزش و فعالیت های بدنی سنگین خودداری کنید. ما برای 24 ساعت اول بعد از درمان پیشنهاد می کنیم استراحت کامل داشته باشید و تمامی فعالیت هایی را که باعث بالا رفتن فA تعریق می شود را متوقف کنید. فعالیت بدنی شدید باعث سوخت و ساز بیشتر و از بین رفتن تأثیر تزریق ژل پروفایلو می شود. در طول مدت درمان از سونا و جکوزی و هر فعالیتی که باعث تعریق می شود خودداری کنید.
  4. رژیم غذایی مناسب را دنبال کنید و بدن را هیدراته نگه دارید. به هیچ وجه بعد از تزریق پروفایلو از غذاهای کنسروی و حاوی قند یا نمک بیش از حد استفاده نکنید؛ زیرا باعث کاهش ماندگاری ژل پروفایل خواهد شد.
  5. تا 48 ساعت بعد از تزریق از هیچ گونه ماده آرایشی و بهداشتی برای پوست استفاده نکنید؛ زیرا می تواند باعث عفونت پوست و واکنش های آلرژیک شود و درمان را متوقف کند. در ساعت های اولیه بعد از تزریق از قرار گرفتن در معرض تابش نور خورشید خودداری کنید و در صورت نیاز از کرم های ضدآفتاب استفاده کنید.
  6. اگر پزشک برای شما دارویی را تجویز کرده است، آن ها را طبق دستور و به موقع مصرف کنید. ممکن است پزشک برای کاهش عوارض پروفایلو از کرم ها و پمادهای خاص برای شما استفاده کند که بهتر است این درمان ها را جدی بگیرید. در صورتی که هر کدام از عوارض تشدید شد و در روزهای بعد از تزریق ادامه پیدا کرد با پزشک خود تماس بگیرید و از او راهنمایی بخواهید.

تا کنون 23 نفر این مطلب را پسندیده‌اند

سوالات متداول

نتایج حاصل از تزریق پروفیلو معمولاً در عرض 2 تا 3 هفته پس از دومین جلسه درمانی قابل مشاهده است. اکثر بیماران نیاز به یک دوره اولیه دو درمان با فاصله حدود چهار هفته دارند. فواید کامل، از جمله بهبود بافت و استحکام پوست، در هفته‌های بعد به رشد خود ادامه می‌دهند و بیشتر قابل توجه می‌شوند.

بله، تزریق های بعدی برای حفظ نتایج تزریق پروفایلو توصیه می شود. پس از دو تزریق اولیه، جلسات نگهداری معمولاً هر 6 ماه یکبار توصیه می شود. تزریق های منظم به ماندگاری اثرات پروفایلو و تحریک کلاژن کمک می‌کند و پوست را شاداب و سالم نگه می‌دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم درخواست مشاوره

لطفا اطلاعات زیر را تکمیل کنید ، مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس می گیرند.

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .