عکس دستگاه اندولیفت روی چانه فرد - اندولیفت غبغب

اندولیفت غبغب

با افزایش یافتن سن، پوست بدن در قسمت های مختلف، خاصیت ارتجاعی خودش را از دست می دهد و دچار افتادگی خواهند شود. همچنین در بعضی از افراد تجمع چربی در نقاط خاصی از بدن افزایش می یابد که زیبایی ظاهری آن ها را تغییر می دهد. تجمع چربی یا افتادگی پوست در قسمت زیر چانه که ما آن را با نام غبغب می شناسیم، یکی از این موارد است که با افزایش یافتن سن پدیدار می شود و حتی گاها در افراد جوان به صورت ژنتیکی رخ خواهد داد و ظاهر آن ها را دستخوش تغییر می کند. اندولیفت یکی از روش های درمان غبغب است که نیازی به بیهوشی ندارد و نتیجه کارآمدی خواهد داشت. این روش یک نوع لیزر درمانی می باشد که در آن پرتو های لیزر به شکل موضعی و سطحی مورد استفاده قرار نمی گیرند. شما در مورد اندولیفت غبغب چه می دانید؟

اگر بخواهیم به طور خلاصه در مورد این روش درمانی صحبت کنیم، باید بگوییم که اندولیفت از طریق فیبر هایی به ضخامت تار مو به پوست تابیده می شود و به بافت‌ های پایین تر د عمق تر فرستاده می شود. ما در این مقاله در مورد اندولیفت غبغب صحبت خواهیم کرد و به بررسی ماندگاری، مزایا و مراقبت های قبل و بعد از انجام این عمل می پردازیم.

 

هزینه
هدف

مقرون به صرفه

پزشک معالج
تعداد جلسات

خالی

ماندگاری
ماندگاری

بالا

نوع بی‌هوشی
زمان نتیجه گیری

ندارد

دوره نقاهت
دوره نقاهت

کوتاه

عوارض
عوارض

ندارد

تلفن تماس
مشاوره آنلاین

برای مشاوره و اطلاع از قیمت ها با ما در ارتباط باشید

پکیج ها و لیست قیمت

جهت مشاهده پکیج های کلینیک ایرانیان کلیک کنید

فرم مشاوره و رزرو

جهت تکمیل فرم درخواست رزرو و مشاوره کلیک کنید

مزایا و معایب

مزایای اندولیفت غبغب

معایب اندولیفت غبغب

بدون نیاز به جراحی

نیاز به جلسات متعدد

بدون دوره نقاهت

ورم و قرمزی پوست

سفت شدن و جوان شدن پوست

چرا اندولیفت غبغب در کلینیک های ایرانیان؟

شهرت کلینیک زیبایی ایرانیان در زمینه لیزر اندولیفت غبغب

جلسات مشاوره کامل

فراهم سازی امکانات رفاهی متقاضیان اندولیفت برای غبغب

آنچه در این مطلب می خوانید

اندولیفت غبغب چیست؟

اندولیفت غبغب یا Endolift of the neck نوعی لیزر درمانی بسیار ایمن می باشد که از آن برای سفت کردن پوست ناحیه زیر گلو و رفع و از بین بردن غبغب استفاده خواهد شد. این عمل زیبایی حدودا بین ۱۰ الی ۳۰ دقیقه به طول می انجامد ولی در مجموعه درمان‌ های زیبایی اما غیر تهاجمی قرار می گیرد که بدون جراحی کردن یا خونریزی انجام خواهد شد. این موضوع هم به خاطر آن است که در عمل اندولیفت غبغب از فیبر های نوری استفاده می شود که لایه‌ های عمیق و پایین موجود در پوست زیر گلو بیمار را هدف قرار خواهند داد. این فیبرها موجب تحریک شدن کلاژن سازی و همچنین از بین رفتن چربی اضافه پوست خواهند شد؛ در نتیجه پوست بیمار کشیده شده و غبغب وی از بین می رود. اندولیفت غبغب، یک شیوه نوین و جدید لیزری ابتکاری می باشد که به شکل کاملا کم تهاجمی انجام خواهد گرفت.

شاید بارها در مستندهای مربوط به اندولیفت غبغب مشاهده کرده باشید که انرژی لیزر، به همراه فیبرهای نوری باعث از بین رفتن شلی پوست ناحیه زیر گلو یا اطراف گردن شده است؛ همچنین این روش درمانی باعث تقویت شدن پوست این نواحی خواهد شد. در حقیقت امروزه این روش، جایگزین مناسبی به جای جراحی غبغب به حساب می‌ آید؛ چون که با انتخاب کردن اندولیفت برای غبغب می توان در کمترین زمان ممکن، بدون درد و بی‌ حسی، چهره ای جوان‌ و بسیار شاداب‌ داشت.

نحوه انجام و عملکرد اندولیفت غبغب

درمان اندولیفت غبغب، یک منحصر به فرد می باشد و از طریق فیبرهای میکرو نوری یکبار مصرف خاص که به نازکی مو هستند، عمل می کند. فیبرهای نوری مورد استفاده در این روش، به راحتی در زیر پوست به هیپودرم سطحی وارد خواهند شد و سپس حرارت انتخابی ناشی از لیزر، می تواند چربی های موجود در این نواحی را ذوب کند و از سوراخ های ورودی میکروسکوپی در ناحیه تحت درمان به بیرون بریزد. این موضوع به طور همزمان باعث برگشت فوری حالت قبلی پوست و کاهش شلی غبغب به دلیل فعال شدن نئوکلاژنز و عملکردهای متابولیک در ماتریکس خارج سلولی خواهد شد. سفت کردن پوست ایجاد شده توسط این روش با گزینش پذیری پرتو لیزر مورد استفاده مربوط است، یعنی به تعامل نور لیزر که به طور انتخابی به دو عنصر اصلی بدن انسان یعنی آب و چربی برخورد می کند.

عکس پزشک که با لیزر اندولیفت چانه زن جوان

این روش حداقل تهاجمی است و نیازی به هیچ گونه برشی ندارد. اما پزشکان ممکن است که برای کاهش دادن هر گونه درد احتمالی به بیمار پیشنهاد کنند که برای این عمل از مقداری بی حسی موضعی استفاده کنند. این روش درمانی زمان ریکاوری کمی نیاز دارد و بیمار می تواند بعد از چند ساعت به فعالیت های عادی خودش برگردد. نتایج این روش نه تنها فوری و بلند مدت خواهند بود، بلکه تا چند ماه بعد از عمل بهبود می یابند؛ چون که کلاژن اضافی در لایه های عمیق پوست تولید می شود. مانند تمام روش‌ و عمل های زیبایی، پاسخ و مدت اثر اندولیفت غبغب بستگی به بیمار دارد و در صورت لزوم می توان آن را بدون عوارض جانبی تکرار کرد یا با سایر درمان‌ های غیر جراحی مبتنی بر انرژی ترکیب نمود.

ماندگاری اندولیفت غبغب

اگر چه اندولیفت غبغب یک نوع عمل زیبایی به شمار می رود اما دائمی نیست. این روش پوست را برای مدت زمان حدودا ۳ الی ۴ سال سفت نگه خواهد داشت. البته این زمان ماندگاری بیشتر به مدل پوست و همچنین سن بیمار بستگی دارد. علاوه بر این، تغذیه سالم، انجام فعالیت‌ های ورزشی به طور صحیح و مراقبت های بعد از اندولیفت غبغب، به ماندگاری هر چه بیشتر اثرات این روش در اطراف صورت یا گردن کمک خواهد کرد. حتی با رعایت کردن مراقبت های بعد از انجام اندولیفت غبغب به طور کامل، می توان تا حدودا ۵ سال چهره‌ ای جذاب داشت. البته استفاده کردن کلینیک از تجهیزات مدرن نیز تاثیر زیادی بر روی ماندگاری اندولیفت غبغب دارد.

هزینه اندولیفت غبغب چقدر است؟

پس از آن که در مورد نحوه انجام و عملکرد اندولیفت غبغب صحبت کردیم، بهتر است که به مهم ترین قسمت آن یعنی هزینه اش بپردازیم. همان طور که گفتیم، اندولیفت غبغب از سایر عمل های جراحی آسان تر می باشد و به همین خاطر قیمتی کمتر دارد. عمدتا در اکثر کلینیک های زیبایی هزینه این روش چیزی بین 10 الی 18 میلیون تومان می باشد. اما با این حال قیمت این جراحی به عوامل متعددی بستگی دارند.

 • انتخاب پزشک متخصص
  بسیار ضروری است که برای انجام عمل اندولیفت غبغب از یک پزشک متخصص کمک گرفت. ولی باید بدانید که هزینه این عمل جراحی در سال 1402 برای بر اساس تخصص و تجربه آن ها تعیین می شود.
 • استفاده از امکانات تخصصی
  امکانات، تجهیزات و خدماتی که یک کلینیک ارائه می دهد، بر روی قیمت نهایی اندولیفت غبغب اثر می گذارد. اگر به دنبال مرکزی با امکانات بالا هستید، باید انتظار هزینه زیادتری را هم داشته باشید. البته کیفیت دستگاه ها در این کلینیک های با امکانات مناسب اما نه لاکچری هم می تواند عالی، مقرون به صرفه و مناسب باشد.
 • جلسات قبل و پس از اندولیفت غبغب
  یکی دیگر از مواردی که بر روی قیمت نهایی اندولیفت غبغب اثر می گذارد، جلسات قبل و پس از انجام این روش می باشد. در برخی از مراکز، مشاوره های قبل عمل به صورت رایگان انجام می گیرد و هزینه تنها برای جلسات معاینه پس از عمل دریافت خواهد شد. اما برای برخی دیگر از کلینیک ها و مراکز، مشاوره های پیش از عمل دارای هزینه قابل توجهی هستند.

مراقبت های قبل از انجام اندولیفت غبغب

به طور کلی، برای رسیدن به نتیجه خوبی از اندولیفت غبغب، حتما باید مراقبت های قبل از این روش را به طور دقیق انجام داد. مراقبت های قبل از انجام اندولیفت غبغب به شرح زیر می باشد.

 1. در صورتی که بیماری خاصی دارید یا حتی داروی خاصی مصرف می کنید، به پزشک خودتان اطلاع بدهید.
 2. اگر اهل استفاده از مشروبات الکلی یا دخانیات هستید، حتما ۱ تا ۲ هفته پیش از اندولیفت غبغب، از مصرف آن را بپرهیزید.
 3. از مصرف کردن دارو رقیق کننده خون از قبیل آسپرین خودداری نمایید.
 4. ناحیه و پوست قسمتی که قرار است endolift بر روی آن انجام گیرد باید کاملا تمیز و بدون هر گونه آرایشی باشد.
 5. پیش از انجام اندولیفت از اپیلاسیون کردن یا برنزه نمودن گردن خود جدا پرهیز کنید.
 6. حتما با پزشکان خود درباره انتظاراتتان و هدفتان از رفع کردن چین و چروک هایتان یا حتی از بین بردن شل شدگی پوستتان صحبت کنید تا از عوارض آن آگاه شوید.

مراقبت های بعد از انجام اندولیفت غبغب

انجام دادن مراقبت های بعد از اندولیفت ناحیه غبغب پس از این عمل بسیار مهم است. پس حتما بعد از عمل به توصیه های پزشک خود به طور دقیق توجه کرده و آن ها را کامل انجام دهید. مراقبت های بعد از انجام اندولیفت غبغب به شرح زیر می باشند.

 • در هنگام خواب، باید سر خودتان در موقعیت بالاتری نسبت به قفسه سینه قرار دهید.
 • فعالیت های روزانه و معمول خودتان را بلافاصله پس از درمان می توانید شروع کنید.
 • بعد از اندولیفت غبغب، پانسمان اطراف صورت‌تان را می توانید بردارید.
 • اگر دچار کبودی و تورم شده اید، معمولا 10 الی 14 روز بعد از عمل فروکش خواهد کرد.
 • بخیه هایی که برای این جراحی زده می شوند، جذبی هستند و با مرور زمان خود به خود از بین می روند. اما اگر پزشک از بخیه های غیر جذبی استفاده کنید، باید بعد از 5 الی 7 روز آن ها را بکشید.
 • از انجام دادن فعالیت های ورزشی و شدید فیزیکی برای سه هفته پرهیز کنید؛ چون که موجب بدتر شدن عوارضی همچون کبودی و تورم خواهند شد.

عکس زن جوان که خط فک و چانه مشخصی دارد و دست خود را روی چانه و گردن خود نگه داشته است - اندولیفت غبغب

عوارض جانبی لیزر اندولیفت غبغب

استفاده کردن از اندولیفت برای از بین بردن غبغب خطرات و عوارض جانبی خاصی ندارد. حتی با انجام دادن یک سری مراقبت ها می‌ توان احتمال رخ دادن عوارض احتمالی اندولیفت را به کمترین حد ممکن رساند. یکی از عوارض احتمالی اندولیفت غبغب به وجود آمدن تورم یا التهاب در ناحیه گردن است. البته باید به این نکته هم اشاره کنیم که این عارضه در همه‌ افراد ایجاد نمی شود. البته بعد از انجام عمل اندولیفت غبغب باید انتظار عوارضی همچون تورم یا کبودی را تا حدودا ۱ هفته از داشته باشید. مثل هر وسیله گرمایشی دیگری، اندولیفت ناحیه غبغب باعث سوختگی پوست یا تغییر رنگ این منطقه خواهد شد. حتی در موارد نادر تری، اندولیفت ناحیه غبغب ممکن است که باعث آسیب عصبی به این قسمت شود؛ در نتیجه ممکن است باعث ضعف عضلانی در اطراف دهان برای ۳ الی ۶ ماه شود. عدم تقارن یا حتی بی نظمی‌ کانتور هم ممکن است به وجود بیاید که در این مورد نیازمند درمان بیشتری خواهد داد. رخ دادن عوارض و خطرات احتمالی اندولیفت غبغب در بیماران مختلف، گوناگون خواهد بود و به عوامل متنوعی هم بستگی دارد. عوامل تاثیرگذار بر به وقوع پیوستن عوارض جانبی لیزر اندولیفت غبغب به شرح زیر می باشند.

 1. نوع پوست بدن فرد
 2. نوع مشکل پوستی بیمار
 3. میزان و شدت مشکل پوستی در بیمار
 4. مقدار و وسعت ناحیه ای که قرار است عمل شود.
 5. وضعیت جسمانی هر بیمار
 6. نوع دستگاه و خدمات استفاده شده برای انجام اندولیفت غبغب
 7. مهارت، تخصص و از همه مهم تر تجربه‌ پزشک انتخابی

اندولیفت غبغب برای چه کسانی مناسب نیست؟

به طور کلی، اندولیفت غبغب برای هر شخصی با رنگ پوست و هر نوعی مناسب است، ولی برای خانم های باردار یا بیمارانی که دچار دفیبریلاتور داخلی هستند، مناسب نخواهد بود. همچنین بیمارانی با ایمپلنت الکترونیکی و دائمی در محل مورد نظر از قبیل صفحات یا پیچ های فلزی نباید این عمل جراحی را انجام بدهند. علاوه بر این، انجام اندولیفت غبغب برای بیمارانی با ایمپلنت های سیلیکونی یا حتی مواد شیمیایی تزریق می کنند، توصیه نمی شود. حتی اشخاصی که سابقه بیماریهای حساس به دما از جمله عود کردن هرپس سیمپلکس یا تبخال و هر نوع بیماری فعالی دارند، نباید از این روش زیبایی استفاده کنند. به علاوه، اندولیفت کردن ناحیه غبغب برای افراد زیر ممنوع است.

 • افرادی با بیماری اگزما
 • اشخاصی که دچار بثورات پوستی هستند.
 • افرادی که دچار پسوریازیس در ناحیه درمان هستند.
 • زنان حامله
 • مادران زمان شیردهی
 • افرادی که در ناحیه غبغب خود عفونت دارند.
 • افرادی که بیماری ایمنی فعال دارند.

لیزر اندولیفت روی غبغب زن جوان

اگر می خواهید بدانید که آیا کاندیدای مناسبی برای اندولیفت کردن ناحیه گردن و غبغب هستید، حتما با یک پزشک متخصص در این مورد مشورت کنید. پزشک متخصص پس از انجام بررسی های لازم تشخیص می دهد که آیا می توانید این روش را انجام بدهید یا خیر. حتما پیش از انجام این روش مطمئن شوید که باردار نیستید و هیچ گونه بیماری پوستی و فعالی در ناحیه تحت درمان خود ندارید. از این که تا پایان این مقاله همراه ما بودید از شما متشکریم.

درخواست رزرو نوبت در کلینیک ایرانیان​

لطفا شماره تماس و مشخصات خود را در فرم زیر وارد نمایید، تا برای رزرو وقت قطعی و ثبت تاریخ و ساعت، همکاران ما با شما تماس بگیرند.

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .
اگر جواب سوال خود را پیدا نکردین با مشاوران کلینیک ایرانیان تماس بگیرید

رضایت مشتریان کلینیک ایرانیان

یک لیوان کافه لاته با آرت روی قهوه به شکل قلب - قهوه برای لاغری
iranianclinic
لاغری
مصرف قهوه برای لاغری و فواید شگفت انگیز آن
در دنیای پرشتاب امروزی، بسیاری از ما به دنبال راه‌ های ساده و مؤثر برای کاهش وزن و حفظ تناسب اندام هستیم. تصور کنید روزتان را با یک فنجان قهوه تلخ و گرم...
چند نفر خانم و آقا که لباس ورزشی پوشیده اند و در سالن ورزشی در حال ورزش هستند-ایروبیک برای لاغری
iranianclinic
لاغری
انواع ورزش ایروبیک برای لاغری شکم و پهلو
ورزش ایروبیک برای لاغری شکم و پهلو بسیار مفید است چون این ورزش دارای ریتم و تکرار است و باعث افزایش ضربان قلب و میزان مصرف اکسیژن بدن می ‌شود و به سوزاندن...
جعبه پروفایلو که روی میز قرار دارد
iranianclinic
تزریق
آیا پروفایلو می‌تواند جایگزین فیلر باشد؟
شاید برای شما این سؤال پیش آمده باشد که آیا پروفایلو می تواند جایگزین فیلر باشد. در پاسخ باید بگوییم که نه؛ زیرا هر کدام از این روشها تفاوت هایی را با...
پزشکی که به صورت دختر جوان پروفایلو تزریق می کند و سرنگ را کنار گونه دختر نگه داشته است - ماندگاری ژل پروفایلو
iranianclinic
تزریق
مدت ماندگاری ژل پروفایلو تا چند وقت است؟
ماندگاری ژل پروفایلو به عوامل بسیاری بستگی دارد و به همین دلیل ممکن است در افراد مختلف مدت زمان ماندگاری متفاوت باشد. نکته مهم این است که نتایج تزریق پروفایلو...
دستگاه کول تک لاغری
iranianclinic
لاغری
جدیدترین دستگاه لاغری چیست؟
در دنیای امروزه، جستجو برای یافتن جدیدترین دستگاه لاغری که به شما کمک کنند تا وزن بیشتری را از بدن خود کم کنید و اندامی فیت و سالم داشته باشید، همیشه یک...
یک سبد حصیری پر از گیلاس و یک لیوان شربت گیلاس خوشمزه که چند تا عدد گیلاس در آن ریخته شده است- گیلاس برای لاغری
iranianclinic
لاغری
مزایای بیشمار گیلاس برای لاغری
به دنبال راهی طبیعی و لذیذ برای لاغری هستید؟ به دنیای شگفت ‌انگیز گیلاس خوش آمدید! این میوه‌ی تابستانی نه تنها طعمی بی‌ نظیر دارد، بلکه مملو از خواصی است...

تا کنون 185 نفر این مطلب را پسندیده‌اند

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم درخواست مشاوره

لطفا اطلاعات زیر را تکمیل کنید ، مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس می گیرند.

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .