جوانسازی با هایفوتراپی بهتر است یا لیفت صورت

هایفوتراپی بهتر است یا لیفت صورت - بهترین روش برای جوانسازی پوست صورت خانمها

آنچه در ادامه می‌خوانید

برای بسیاری از افرادی که  به دنبال جوان سازی صورت هستند این سوال مطرح است که هایفوتراپی بهتر است یا لیفت صورت؟ هایفوتراپی یا هایفو بهترین درمان برای لیفت و جوانسازی صورت است که صورت، گردن، چشم ها، بازوها، خط فک را شکل می دهد که با استفاده از امواج اولتراسوند به لایه های عمقی پوست می رسد و منجر به جوانسازی و لیفت پوست بدون هیچ جای زخمی می شود.

 هایفو روشی ایمن، موثر و غیرتهاجمی برای سفت کردن پوست صورت است. مزایای آن نسبت به لیفت صورت بسیار قابل توجه است پس در واسخ به این که هایفوتراپی بهتر است یا لیفت صورت؟ باید گفت صد البته هایفوتراپی. هیچ برشی، جای زخم و زمان استراحت یا بهبودی لازم نیست. HIFU صورت، یک درمان غیرتهاجمی برای پیری صورت است. این روش بخشی از روند رو به رشد درمان های ضد پیری است که برخی از مزایای لیفت صورت را بدون نیاز به جراحی ارائه می دهد.

مقایسه هایفوتراپی با لیفت صورت با نخ

مقایسه هایفوتراپی با لیفت صورت با نخ

روش جوانسازیتهاجمیریسکاثرتاثیرات بلند مدت
هایفوتراپیغیر تهاجمی؛ بدون برش پوستقرمزی و تورم خفیف94 درصد از افراد بهبود لیفت پوست را در یک ویزیت پیگیری 3 ماهه توصیف کردند.هنگامی که روند طبیعی پیری شروع شد، احتمالاً نیاز به درمان های HIFU اضافی خواهید داشت.
لیفتروش تهاجمی که نیاز به برش و بخیه دارد.
  • خطرات بیهوشی
  • •خون ریزی
  • •عفونت
  • •لخته شدن خون
  • • درد یا جای زخم
  • •ریزش مو در محل برش
97.8٪ از افراد بهبود را پس از یک سال بسیار خوب یا فراتر از انتظار توصیف کردند.68.5 درصد از افراد بهبود را بسیار خوب یا فراتر از انتظارات پس از میانگین 12.6 سال پس از این روش ارزیابی کردند.

کاندید مناسب برای هایفوتراپی و لیفت صورت چه کسانی هستند

شواهد بیشتری مورد نیاز است تا مشخص شود چه کسی برای این نوع روش مناسب تر است. تاکنون مشخص شده است که هایفو یک درمان امیدوارکننده است که می تواند جایگزین لیفت صورت شود، به خصوص در افراد جوان تر که نمی خواهند خطرات و زمان بهبودی مرتبط با جراحی را داشته باشند. برای افرادی که احساس افتادگی پوست صورت می کنند، هایفوتراپی بهتر است یا لیفت صورت؟ هرکسی که بخواهد پوست صورت و گردن خود را سفت و بلند کند می تواند هایفوتراپی را در نظر بگیرد. بیماران 30 ساله می توانند از این روش درمانی برای تحریک تولید کلاژن و در نتیجه به تاخیر انداختن روند پیری استفاده کنند. بیماران 40 و 50 ساله اصلی ترین گروه سنی هستند که می توانند از این درمان بهره مند شوند.

کاندید مناسب برای هایفوتراپی و لیفت صورت

میزان ماندگاری نتایج هایفوتراپی صورت در مقایسه با لیفت با نخ

این درمان‌های کمتر تهاجمی دوره نقاهت کوتاه‌تری نسبت به گزینه‌های جراحی دارند، اما نتایجی که ارائه می‌دهند چندان چشمگیر نیستند و به همان اندازه دوام ندارند. به همین دلیل، متخصصان پوست، HIFU را فقط برای علائم خفیف تا متوسط یا اولیه پیری توصیه می کنند.

هایفوتراپی بهتر است یا لیفت صورت؟ هیئت جراحی زیبایی آمریکا می گوید که سفت کردن پوست با اولتراسوند معمولاً در 2 تا 3 ماه نتایج مثبت ایجاد می کند و مراقبت خوب از پوست می تواند به حفظ این نتایج تا 1 سال کمک کند.

چندین آزمایش بالینی کوچک نشان داده اند که هایفو برای لیفت صورت و رفع چین و چروک ایمن و موثر است. افراد توانستند نتایج را در چند ماه پس از درمان، بدون خطرات مرتبط با جراحی مشاهده کنند.

میزان درد هایفوتراپی در مقایسه با لیفت صورت

هایفوتراپی بهتر است یا لیفت صورت؟ هنوز به پاسخ قطع نرسیده اید؟ پس بیایید بیشتر بررسی کنیم. هایفوتراپی از انرژی اولتراسوند برای هدف قرار دادن لایه های پوست استفاده می کند و باعث می شود که آنها به سرعت گرم شوند. اما  این گرما دردناک نیست.

اما در مقابل معمولاً پس از لیفت صورت، درد واقعی بسیار کمی وجود دارد، اما ممکن است در نتیجه تورم، احساس کبودی عمیقی داشته باشید و صورتتان سنگین به نظر برسد. بانداژی که شب اول می‌زنید ممکن است زیر چانه‌تان را اذیت کند. پس اگر نمی دانید هایفوتراپی بهتر است یا لیفت صورت، پیشنهاد میکنیم گزینه ای را که درد کمتری دارد را انتخاب کنید.

بین هایفوتراپی و لیفت با نخ کدام یک دوران نقاهت کمتری دارد

در هایفوتراپی دوره نقاهت بسیار کمتر از لیفت است. در این روش شما باید مراقبت های پزشکی را رعایت کنید تا نتیجه مطلوب را بگیرید. یکی از مهم ترین نکات مراقبتی قرار نگرفتن در مقابل نور مستقبم خورشید است؛ بنابراین بهتر است پس از انجام هایفوتراپی در طول روز بیرون نروید تا در معرض تابش آفتاب نباشید.

جواب قطعی این که  آیا هایفوتراپی بهتر است یا لیفت صورت دست خودتان است. آیا درد و مراقبت بیشتر را به نتیجه طولانی مدت تری ترجیح میدهید؟ پس از لیفت با نخ، بیماران می‌توانند اکثر فعالیت‌های روزانه خود را از سر بگیرند، اما باید از فعالیت‌های بدنی شدید و ورزش برای حدود یک هفته یا تا زمانی که توسط ارائه‌دهنده شما رفع شود، خودداری شود. در این روش نیز قرار گفتن در معرض نور خورشید عوارض دارد.

برای جوانسازی پوست صورت هایفوتراپی بهتر است یا لیفت صورت

در پاسخ به این پرسش که هایفوتراپی بهتر است یا لیفت صورت؟ طبق گزارش انجمن جراحی پلاستیک زیبایی آمریکا، محبوبیت روش های غیرجراحی در سال 2017 تا 4.2 درصد افزایش یافته است و از آن جا که هایفو یک روش غیرتهاجمی است روز به روز به محبوبیت آن اضافه می شود.

صورت هایفو از امواج فراصوت برای ایجاد گرما در سطح عمیق پوست استفاده می کند. این گرما به سلول های هدف پوست آسیب می رساند و باعث می شود بدن برای ترمیم آنها تلاش کند. برای انجام این کار، بدن کلاژن تولید می کند تا به رشد مجدد سلول کمک کند. کلاژن ماده ای در پوست است که به آن ساختار و خاصیت ارتجاعی می بخشد.

طبق گفته هیئت جراحی زیبایی آمریکا، درمان‌های اولتراسوند غیرجراحی مانند HIFU می‌توانند:

  • پوست گردن را سفت کنید
  • برداشتن پلک یا ابروهای افتاده   
  • برداشتن چین و چروک های روی صورت
  • صاف و سفت کردن پوست سینه

بنابراین در پاسخ به این که هایفوتراپی بهتر است یا لیفت صورت باید گوییم هایفو به دلیل غیرتهاجمی بودن راحت تر و بهتراست.

تا کنون 55 نفر این مطلب را پسندیده‌اند

سوالات متداول

اگر ظاهر افتادگی پوست یا خطوط و چین های عمیق روی اعتماد به نفس شما تأثیر گذاشته است، یا اگر به نظر نمی رسد درمان های کم تهاجمی دیگر آن را کاهش دهند، لیفت با نخ صورت ممکن است مؤثرترین راه حل باشد. برای پاسخ به این که هایفوتراپی بهتر است یا لیفت صورت، پیشنهاد میکنیم عوارض هر دو را بخوانید.

هایفو از اولتراسوند متمرکز استفاده می کند و یک درمان مبتنی بر نور نیست. ملانین فراصوت را جذب نمی کند، بنابراین هرگونه رنگی در پوست مانند لکه های افزایش سن تحت تأثیر قرار نمی گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم درخواست مشاوره

لطفا اطلاعات زیر را تکمیل کنید ، مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس می گیرند.

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .