جستجو
Close this search box.

چند بار می توان هایفوتراپی انجام داد؟

آنچه در ادامه می‌خوانید

افزایش سن و به دنبال آن چروک شدن و افتادگی پوست، به خصوص پوست صورت اتفاقی ناگزیر است که با گذر زمان رخ می‌دهد. اما راه هایی برای رفع این مشکل وجود دارد که یکی از آن‌ها هایفوتراپی صورت می‌باشد. این روش با متمرکز کردن انرژی اولتراسوند به صورت باعث تحریک جوان‌سازی بافت و تولید کلاژن می شود و جایگزین مناسبی برای جراحی لیفت صورت است. در این مطلب می خواهیم به این موضوع بپردازیم که چند بار می‌توان هایفوتراپی انجام داد؟

چند بار می‌شود هایفو کرد؟

در جواب به این سوال که چند بار می شود هایفو کرد باید گفت، بی شک هر عمل زیبایی از جمله هایفوتراپی به دلیل نتایج خوب و دلپذیری که دارد باعث می‌شود که فرد زیباجو به انجام دوباره و دوباره‌ی آن مشتاق شود، بنابراین اولین سوالی که از خود می پرسد این است که چند بار می‌توان هایفو تراپی انجام داد. خوب است بدانید که انجام متعدد این روش درمانی در طول یک سال، نتایج مطلوب بالایی نخواهد داشت و به طورمعمول تعداد جلسات هایفوتراپی صورت و بدن در طول سال را یک مرتبه اعلام کرده‌اند. این درمان، لایه های پوست را به تولید کلاژن تحریک می‌کند.

انجام موفق یک هایفوتراپی خوب مجدد نیازمند گذشت حداقل 3 ماه است تا پوست زمان مناسبی برای ریکاوری داشته باشد و نتیجه‌ی کامل هایفوتراپی انجام شده مشخص شود. بنابراین بعد از انجام یک مرحله هایفوتراپی ابتدا به پوست خود برای ریکاوری و نشان دادن تغییر اصلی زمان دهید و سپس اگر قبل از گذشت یک سال تمایل به تمدید هایفوتراپی داشتید حتما با پزشک متخصص خود در این باره مشورت کنید زیرا ممکن است پزشک متخصصتان با توجه به شرایط پوست شما مثل داشتن افتادگی زیاد پوستی، به شما پیشنهاد دهد که این درمان را دو بار در سال به فاصله‌ی 6 ماه انجام دهید.

چند بار باید هایفو تراپی انجام داد ؟

عوارض تکرار هایفوتراپی

متقاضیان انجام هایفو از مزایای هایفوتراپی صورت مطلع هستند برایشان مسئله عوارض تکرار هایفوتراپی نیز خیلی مهم است ، ممکن است نیاز به تمدید جلسات باشد. متقاضیان بدانند هایفوتراپی یک درمان غیر تهاجمی است که با کمک آن امواج اولتراسوند بر لایه‌هایی از پوست متمرکز می‌شوند. تمرکز امواج اولتراسوند باعث می‌شود که دمای لایه‌ی مورد نظر به سرعت افزایش یابد. شاید تصور ‌کنید که این موضوع باید برای پوست مضر باشد اما این طور نیست. رسیدن دما به سلول‌های این لایه باعث تحریک پروتئین‌هایی به نام کلاژن می شود و اینگونه کلاژن‌سازی و جوان‌سازی پوست انجام می‌گیرد.
 برای همه‌ی این مراحل 3 ماه زمان نیاز دارید و تا قبل از آن وقتی هنوز متوجه نتیجه‌ی دلخواه نشدید و به پوست زمان مناسب ندادید باید بدانید که انجام هایفوتراپی مجدد می‌تواند مشکل‌ساز باشد و باعث شود که سلول‌های زیرپوستی به طور کلی تخریب شوند و پوست اجازه‌ی بهبود و ریکاوری نداشته باشد.

ماندگاری هایفوتراپی چقدر است؟

یکی از رایج‌ترین سوالات این است که هایفوتراپی چقدر ماندگاری دارد؟
ماندگار بودن هایفوتراپی شما به عوامل و شرایط متفاوت و متعددی بستگی دارد. اما به طور معمول باید گفت مدت زمان ماندگاری آن حداقل 6 ماه و حداکثر 2 سال بیان شده‌است. چند نمونه از عوامل دخیل در مدت زمان ماندگاری هایفوتراپی به این شرح است.

عوامل موثر در مدت زمان ماندگاری هایفوتراپی عبارتند از:

  • نوع و میزان افتادگی پوست: نوع و میزان افتادگی پوست شما در مدت زمان ماندگاری هایفوتراپی نقش مهمی دارد. اگر پوستتان افتادگی کمی دارد تاثیر این روش درمانی برای شما بیشتر و حتی طولانی مدت‌تر خواهد بود، اما اگر پوستی با افتادگی‌های فراوان دارید ممکن است برای تاثیر بیشتر و ماندگاری بالا نیاز داشته باشید که در کنار هایفوتراپی درمان‌های ترکیبی را نیز انجام دهید.
  • سن: میزان سن فردی که هایفوتراپی انجام می‌دهد با ماندگاری و اثر بخشی هایفوتراپی ارتباط مستقیم دارد. چون در این روش پوست صورت برای کلاژن‌سازی تحریک می‌شود. هر چه سن شما پایین‌تر باشد این روش بهتر پاسخ خواهد داد.
  • پاسخ طبیعی بدن شما: از دیگر عوامل موثر در ماندگاری هایفوتراپی واکنش بدن هر فرد است. اینکه سوخت و ساز و پاسخ‌دهی بدن شما چطور باشد هم در مدت زمان ماندگاری هایفوتراپی تاثیرگذار است.
  • سبک زندگی: شاید برایتان تعجب‌برانگیز باشد اما باید بدانید که داشتن سبک زندگی سالم و تغذیه‌ی مناسب در ماندگاری و اثر این روش درمانی موثر است. برای مثال شما با نوشیدن آب فراوان می توانید به دفع سموم بدن و پوست و همچنین به دهیدراته نگه‌داشتن پوست کمک کنید. از آنجایی که دستگاه هایفو باعث تحریک پوست به کلاژن‌سازی می شود شما با داشتن یک رژیم غذایی مناسب که به تولید کلاژن کمک می‌کند می توانید به راحتی به اثر بخشی و ماندگاری هر چه بیشتر هایفوتراپی کمک کنید.   
  • نوع دستگاه هایفو و پزشک مناسب: علاوه بر همه‌ی موارد بالا نوع دستگاه هایفو و میزان تسلط پزشک مورد نظرتان نیز نقش بسزایی دارد. پزشک منتخب باید به درستی قدرت دستگاه و تعداد شات مورد نیاز صورتتان را به کار ببرد. بنابراین پیش از مراجعه به مرکز هایفوتراپی تحقیقات مدنظر را انجام داده و از معتبر بودن مرکز مورد نظر اطمینان حاصل نمایید.

هایفو چقدر ماندگاری دارد ؟

هایفوتراپی چند جلسه است؟

حال باید به این سوال پاسخ داد که هایفوتراپی چند جلسه است؟
باید گفت هایفوتراپی یک جلسه در سال ( یا به توصیه‌ی پزشک در صورت نیاز دو جلسه در سال به فاصله 6 ماه) انجام می‌شود.
به طور کلی نیز از نظر پزشکان متخصص تعداد جلسات هایفوتراپی تا حدود 3 تا 4 سال مجاز می‌باشد.

آیا تمدید هایفوتراپی لازم است؟

شما می‌توانید بعد از گذشت 12 تا 18 ماه هایفوتراپی خود را تمدید کنید. اما آیا تمدید هایفوتراپی لازم است، به طور کلی باید گفت بدون بررسی تخصصی پوست تعیین نیاز یا عدم نیاز به تمدید هایفوتراپی کار دشواری است. بنابراین اگر زودتر از 12 ماه مثلا پس ازگذشت 3 ماه که نتیجه‌ی کامل هایفوتراپی مشخص شد تمایل داشتید که دوباره این روش را انجام دهید ابتدا باید به پزشک متخصص پوست و مو مراجعه کنید تا با بررسی پوست شما زمان مناسب تمدید هایفوتراپی را برایتان مشخص کند.

عمل ها و متد‌های زیبایی و درمانی برای افراد تغییرات مفیدی به همراه دارد اما در بسیاری از موارد تکرار آن‌ها به خصوص در مدت زمان کوتاه می‌تواند عواقب و عوارض بدی به جا بگذارد که نه تنها رضایت اولیه از درمان انجام شده را از بین می‌برد بلکه باعث بروز مشکلاتی می‌شود. بنابراین قبل از تکرار هر متدی از جمله هایفوتراپی حتما توسط پزشک متخصص از ایمن و بی خطر بودن تکرار آن اطمینان حاصل کنید.

هایفوتراپی را باید تمدید کرد ؟

 

تا کنون 167 نفر این مطلب را پسندیده‌اند

سوالات متداول

درمان HIFU برای شرایط پزشکی مختلف، از جمله سرطان پروستات، فیبروم رحم، سرطان کبد، سرطان پانکراس و انواع خاصی از تومورهای کلیه استفاده می شود. در زمینه آرایشی نیز از آن برای سفت کردن و لیفتینگ پوست استفاده می شود.

درمان هایفو به طور کلی است هنگامی که توسط متخصصان پزشکی واجد شرایط و با تجربه انجام شود، ایمن تلقی می شود. به عنوان یک روش غیر تهاجمی، از خطرات مرتبط با جراحی سنتی جلوگیری می کند. با این حال، مانند هر درمان پزشکی، ممکن است برخی از عوارض جانبی و خطرات احتمالی وجود داشته باشد که باید قبل از آن با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود در میان گذاشته شود.

 تعداد جلسات درمانی هایفو مورد نیاز می تواند بسته به شرایط تحت درمان و پاسخ فرد به درمان متفاوت باشد. در برخی موارد، یک جلسه ممکن است کافی باشد، در حالی که برخی دیگر ممکن است نیاز به جلسات متعددی داشته باشند که در طول چند هفته یا چند ماه تقسیم می شوند.

 مدت زمان هر جلسه درمانی هایفو می تواند بسته به اندازه ناحیه تحت درمان و شرایطی که تحت درمان قرار می گیرد متفاوت باشد. مدت زمان جلسات می تواند از 30 دقیقه تا چند ساعت باشد.

 یکی از مزایای هایفو تراپی این است که یک روش غیر تهاجمی، به این معنی که معمولا حداقل تا بدون توقف وجود دارد. بیماران معمولاً می توانند فعالیت های روزانه خود را مدت کوتاهی پس از درمان از سر بگیرند. با این حال، برخی ممکن است درد یا قرمزی خفیفی را در ناحیه تحت درمان تجربه کنند که معمولاً در عرض چند روز فروکش می‌کند.

 بسته به شرایط پزشکی خاص و برنامه درمانی مشخص شده توسط تیم مراقبت های بهداشتی، گاهی اوقات می توان از درمان هایفو در ترکیب با سایر درمان ها مانند جراحی، پرتودرمانی یا شیمی درمانی استفاده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوبترین مطالب

عکس 6 کاسه که در آنها 6 نوع مختلف از اوتمیل آماده شده است
عکس قوری که از آن دمنوش خالی می شود - دمنوش لاغری
عکس دو عدد کرفس در کنار یک ظرف کرفس خرد شده
عکس شیشه سرکه سیب در کنار یک سبد سیب - سرکه سیب برای لاغری
عکس زن جوان قبل و بعد از کاهش وزن - بهترین روش های لاغری
مشاوره رایگان و رزرو نوبت
بنر های تبلیغاتی

مطالب مرتبط

عکس 6 کاسه که در آنها 6 نوع مختلف از اوتمیل آماده شده است
iranianclinic
عکس قوری که از آن دمنوش خالی می شود - دمنوش لاغری
iranianclinic
عکس دو عدد کرفس در کنار یک ظرف کرفس خرد شده
iranianclinic
عکس شیشه سرکه سیب در کنار یک سبد سیب - سرکه سیب برای لاغری
iranianclinic
روز
ساعت
دقیقه
ثانیه‌
روز
ساعت
دقیقه
ثانیه‌
تا پایان جشنواره

فرم درخواست مشاوره

لطفا اطلاعات زیر را تکمیل کنید ، مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس می گیرند.

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .