لیزر موهای زائد در زمان بارداری

پرتوهای نور لیزر فقط چند میلی متر به پوست نفوذ می کنند. با این حال، پرتوهای غیریونیزان می توانند توسط بافت اطراف جذب شوند. در حالی که ثابت شده است که هیچ اثر سوء بر روی بیمار ندارد، پزشکان مطمئن نیستند که چگونه می تواند بر جنین تأثیر بگذارد.

 درمان‌های رفع موهای زائد می‌تواند کمی دردناک باشد و برخی از کلینیک‌ها از کرم بی‌حس‌کننده استفاده می‌کنند. البته از آنجایی که بدن هر چیزی را که به پوست مالیده می شود جذب می کند، استفاده از این کرم در صورت بارداری توصیه نمی شود. که می تواند این روش را ناخوشایند کند و شاید دلیل خوبی برای صبر کردن تا بعد از تولد نوزاد باشد.   پوست در دوران بارداری حساس‌تر می‌شود، بنابراین ممکن است بیشتر احساس درد، قرمزی یا سوزش کنید.

آیا لیزر موهای زائد در بارداری باعث نازایی می شود؟

بر طبق باور غلط  که لیزر موهای زائد در بارداری باعث نازایی می شود عده ای بر این باور هستند که لیزر موهای زائد باعث میشود ناباروری برای فرد رخ دهد! باید صراحتا بگوییم که لیزر موهای زائد باعث ناباروری نمی شود. مطلقاً هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد فناوری لیزر می تواند باعث ناباروری یا عقیم شدن شما شود.در روش لیزر فقط سطح پوست تحت تأثیر تابش ها قرار می گیرد، بنابراین حداقل اشعه حاصل از این روش نمی تواند به هیچ یک از اندام های شما نفوذ کند.

بازگشت موهای لیزر شده در زمان بارداری

 تعداد درمان های مورد نیاز و مدت زمان بین درمان های مجدد به مدت چرخه رشد موهای شما بستگی دارد. از آنجایی که تغییرات هورمونی مرتبط با بارداری می‌تواند بلوغ فولیکول‌های موی خفته را تحریک کند یا چرخه رشد را کوتاه کند، برخی از زنان متوجه می‌شوند که رشد مجدد در دوران بارداری بسیار سریع‌تر ظاهر می‌شود. از آنجایی که لیزر موهای زائد می تواند هزینه بر باشد، چرا قبل از انجام درمان صبر نکنید تا هورمون های شما به حالت عادی برگردد؟

لیزر موهای زائد در زمان بارداری

 چند وقت بعد از لیزر موهای زائد می توان باردار شد؟

در حالی که شواهدی وجود ندارد که نشان دهد لیزر موهای زائد بر شانس باردار شدن شما تأثیر می گذارد، نتایج موفقیت آمیز حذف موهای زائد می تواند چندین درمان و چندین ماه طول بکشد تا به دست آید. اگر در حین تلاش برای بچه دار شدن به فکر درمان هستید، قبل از شروع با پزشک خود صحبت کنید. لیزر موهای زائد می تواند در مراحل بعدی بارداری ناخوشایند و ناراحت کننده باشد، به خصوص در سینه های حساس یا ناحیه بیکینی (که به هر حال باید از آن اجتناب کرد). از آنجایی که معمولاً بین ۶ تا ۱۲ ماه طول می کشد تا به نتایج کامل برسید، قبل از شروع باید مدت زمان این تعهد را در نظر بگیرید.

    توقف درمان در زمان بارداری مانع پیشرفت نمی شود. اگر قبلاً یک سری از درمان ها را شروع کرده اید و سپس متوجه شده اید که باردار هستید، توصیه می کنید بقیه جلسات خود را به بعد از زایمان موکول کنید.

زمان مناسب لیزر موهای زائد بعد از بارداری

قبلا اشاره کردیم که در بارداری به علت نوسان سطح هورمون های بدن رشد موهای بدن خارج از حالت عادی کم یا زیاد می شود. بنابراین بانوانی که قصد انجام لیزر را دارند بهتر است آن است که تا بعد از زایمان و معمولا بین ۳ تا ۶ صبر کنند تا میزان هورمون ها به مقدار عادی برگردد.  توصیه دقیق تر این است که از پزشک خود درباره بهترین زمان برای لیزر مشورت بگیرند.

آیا لیزر موهای زائد در زمان بارداری درست است؟

همه ما می خواهیم بهترین ظاهر و احساس خود را داشته باشیم. اگر تغییرات فیزیکی در دوران بارداری باعث شده احساس مطلوب کمتری نسبت به خودتان داشته باشید، سعی کنید صبور باشید و به یاد داشته باشید که این فداکاری موقت برای سلامتی شما و کودکتان ارزشش را دارد. پس از زایمان و آماده شدن برای خداحافظی با رشد موهای ناخواسته، برای انجام لیزر رفع موهای زائد آماده شوید.


برای دریافت مشاوره رایگان ۲۴ ساعته، همین حالا تماس بگیرید:

کارشناسان کلینیک ایرانیان آماده هستند تا شما را راهنمایی کنند.


رزرو آنلاین نوبت

این قسمت برای اهداف اعتبارسنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند.

به این مقاله امتیاز دهید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

سوال یا نظرات را با ما در میان بزارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *