لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد قطعا بهترین روش از بین بردن موهای زائد است. این روش بدون عوارض جانبی و بسیار موثر خواهد بود اگر با استفاده از دستگاه‌ های مدرن این حوزه انجام شود. شما به راحتی از شر موهای زائد خود خلاص خواهید شد اگر دوره های لیزر را بصورت کامل طی کنید و این کار را در مراکز معتبر، توسط دستگاه های مجهز و دارای مجوز، زیر نظر پزشک پوست و مو و توسط اپراتور با تجربه انجام دهید. روش های موثر کم هزینه نیستند و قیمت لیزر موهای زائد در شرایط درست قطعا همانند اکثر تبلیغات دستگاه‌های بی کیفیت، ارزان نیست. در کلینیک ایرانیان بهترین خدمات لیزر مو را با قیمت های منطقی دریافت خواهید کرد.

مشاوره رایگان ۲۴ ساعته
۷۵۹۰۰ – ۰۲۱

لیزر موهای زائد در کلینیک ایرانیان

مجهز به دستگاه لیزر سایناشور الیت پلاس ۲۰۲۳
مجوز FDA سازمان غذا و دارو آمریکا
مجهز به دستگاه خنک کننده پیشرفته جهت درد کمتر
لیزر مو توسط اپراتور مجرب و خوش برخورد
استفاده از سری اختصاصی برای هر فرد
دریافت خدمات لیزر مو در محیط آرام و تمیز

لیزر موهای زائد یک روش زیبایی است که با استفاده از نور لیزر موهای زائد را از قسمت‌های مختلف بدن از بین می‌برد. این روش با هدایت نور شدید به فولیکول‌های مو عمل می‌کند که مو را از بین می‌برد و رشد آینده را مهار می‌کند. این یک روش ایمن و موثر برای حذف موهای زائد در نظر گرفته می‌شود، اگرچه نتایج می‌تواند بر اساس عوامل فردی مانند نوع پوست و رنگ مو متفاوت باشد.

عملکرد لیزر مو به چه صورت است؟

دستگاه‌های لیزر موهای زائد از پرتویی از نور بسیار متمرکز برای هدف قرار دادن فولیکول‌های مو استفاده می‌کنند. نور لیزر توسط رنگدانه موجود در ساقه مو جذب می‌شود که به فولیکول آسیب می‌رساند و رشد مو در آینده را کند یا متوقف می‌کند. این دستگاه دارای مکانیزم خنک کننده برای محافظت از پوست در برابر آسیب گرما است. انواع مختلفی از لیزر برای رفع موهای زائد استفاده می‌شود که هر کدام دارای طول موج‌های متفاوتی هستند، بنابراین انتخاب دستگاهی مناسب با نوع پوست و موی شما بسیار مهم است.

چرخه از بین رفتن مو توسط لیزر

این روش به طور معمول در طول جلسات متعدد انجام می‌شود، زیرا موها دارای چرخه رشدند و فقط موهای در حال رشد فعال می‌توانند مورد هدف قرار گیرند. اثربخشی درمان به عواملی مانند رنگ پوست، رنگ مو و ضخامت مو بستگی دارد. به طور کلی هنگامی که لیزر توسط یک متخصص مجاز و آموزش دیده انجام شود هیچ خطری وجود ندارد، اما عوارض جانبی می‌تواند شامل قرمزی موقت، تورم و تغییر رنگ پوست باشد.

چه کسانی نباید لیزر موی زائد انجام دهند؟

لیزر موهای زائد برای همه افراد مناسب نیست و گروه‌های خاصی از افراد هستند که باید از این روش درمانی اجتناب کنند:

 1. زنان باردار یا شیرده به دلیل خطرات احتمالی برای جنین یا نوزاد باید از لیزر موهای زائد اجتناب کنند.
 2. افرادی که دارای رنگ پوست تیره یا پوست برنزه هستند نیز در معرض خطر آسیب یا تغییر رنگ پوست در اثر لیزر هستند، بنابراین باید از این روش درمانی اجتناب کنند.
 3. افرادی که دارای شرایط پزشکی مانند بیماری‌های پوستی، عفونت یا زخم هستند باید از لیزر موهای زائد تا زمانی که شرایطشان بهبود نیابد اجتناب کنند.
 4. افرادی که سابقه اسکار دارند، ممکن است کاندیدای خوبی برای لیزر موهای زائد نباشند، زیرا می‌تواند جای زخم را بدتر کند.
 5. افرادی که اخیرا آفتاب سوخته شده‌اند یا در معرض اشعه ماوراء بنفش قرار گرفته‌اند نیز باید از لیزر موهای زائد خودداری کنند، زیرا این می‌تواند خطر آسیب پوست را افزایش دهد.

مهم است که قبل از انجام لیزر موهای زائد، در مورد هرگونه نگرانی و شرایط سلامتی با پزشک متخصص پوست و مو صحبت کنید.

لیزر موهای زائد

دستگاه های لیزر چگونه باعث از بین رفتن موهای زائد می شوند؟

لیزر موهای زائد یک روش زیبایی است که در آن از لیزر برای هدف قرار دادن فولیکول‌های مو و جلوگیری از رشد موهای جدید استفاده می‌شود. لیزر یک پرتو نور تولید می‌کند که به طور انتخابی توسط رنگدانه موجود در ساقه مو جذب می‌شود و آن را گرم می‌کند و به فولیکول مو آسیب می‌رساند. این فرآیند باعث کوچک شدن فولیکول و کاهش توانایی تولید موهای جدید می‌شود که منجر به کاهش طولانی مدت مو می‌شود. این روش معمولاً توسط یک متخصص پوست یا متخصص زیبایی مجاز انجام می‌شود و معمولاً برای دستیابی به نتایج مطلوب نیاز به چندین جلسه لیزر دارد. میزان کاهش مو به عوامل مختلفی از جمله نوع لیزر مورد استفاده، رنگ و ضخامت مو و نوع پوست فرد بستگی دارد. با این حال، لیزر موهای زائد به طور کلی ایمن و موثر در نظر گرفته می‌شود و در بسیاری از موارد می‌تواند منجر به کاهش دائمی رشد مو شود.

میزان تاثیر لیزر در از بین بردن موهای زائد

لیزر موهای زائد روشی موثر برای کاهش موهای زائد بدن است. از فناوری لیزر برای هدف قرار دادن و از بین بردن فولیکول‌های مو استفاده می‌شود که منجر به کاهش طولانی مدت مو می‌شود. اثربخشی لیزر موهای زائد در افراد مختلف متفاوت است و به عواملی مانند رنگ پوست و مو، ضخامت مو و ناحیه تحت درمان بستگی دارد. به طور کلی، لیزر موهای زائد در افرادی با پوست روشن و موهای تیره موثرتر است. نتایج ممکن است متفاوت باشد، برخی از افراد حذف کامل موهای زائد را تجربه می‌کنند در حالی که برخی دیگر ممکن است برای نتایج دلخواه به جلسات متعدد نیاز داشته باشند. با این حال، لیزر موهای زائد به طور کلی روشی ایمن و موثر برای کاهش موهای زائد بدن در نظر گرفته می‌شود.

مناطق قابل لیزر کردن موهای زائد برای خانم ها و آقایان 

لیزر موهای زائد یک روش زیبایی است که در آن از نور شدید لیزر برای از بین بردن موهای زائد از قسمت‌های مختلف بدن استفاده می‌شود. این یک انتخاب محبوب برای کسانی است که می‌خواهند یک راه حل طولانی مدت برای رشد موهای ناخواسته داشته باشند. مناطق قابل لیزر کردن موهای زائد برای خانم‌ها و آقایان عبارتند از: صورت، پاها، بازوها، زیر بغل، پشت، قفسه سینه، معده، ناحیه بیکینی و گردن. این روش با هدف قرار دادن فولیکول‌های مو با نور لیزر عمل می‌کند که مو را در ریشه آن از بین می‌برد. این امر باعث کاهش دائمی مو و صاف شدن پوست می‌شود. با این حال، لیزر موهای زائد ممکن است برای همه مناسب نباشد، و مهم است که با یک متخصص دارای مجوز مشورت کنید تا مشخص شود آیا این روش برای شما مناسب است یا خیر. علاوه بر این، ممکن است چندین جلسه برای نتایج بهینه مورد نیاز باشد.

تعداد جلسات مورد نیاز  لیزر موهای زائد

وسعت ناحیه ی تحت درمان با لیزر برای از بین بردن موهای زائد تاثیر بسیاری بر تعداد جلسات مورد نیاز بر لیزر موهای زائد دارد. اما در حالت کلی شما باید یک دوره‌ ی درمانی را تکمیل کنید. این دوره ی معمولاً در حالت عادی شامل ۴ تا ۶ جلسه‌ ی لیزر با فواصل حدود ۶ هفته می باشد.

لیزر موهای زائد زیر بغل بانوان

لیزر موهای زائد بدن

در این بخش به برخی از نکات مربوط به لیزر موهای زائد پرداخته می‌شود.

مراحل انجام لیزر موهای زائد بدن

پرتوی نور ساطع شده از لیزر بسیار قوی است و فقط از یک رنگ ساخته شده است. وجود این تکنولوژی باعث شده تا از آن برای انجام بسیاری از اقدامات پزشکی استفاده شود. انجام لیزر موهای زائد بدن یکی از بزرگترین کاربردهای لیزر است که در سال های اخیر نیز بسیار فراگیر شده است. زمانی که پرتوی لیزر به بدن برخورد می کند، مستقیما بر روی فولیکول مو اثر می گذارد و ساختار آن را ضعیف می کند. در واقع لیزر ملانین موجود در مو را شناسایی کرده و آن را به ریشه انتقال خواهد داد. در نتیجه انجام این انتقال، ساقه مو حالت سوختگی پیدا کرده و از بین خواهد رفت. پرتوی لیزر را به تمامی قسمت هایی که موی زائد وجود دارد می تابانند و در نهایت همه آن ها از بین خواهند رفت.

فواید استفاده از دستگاه لیزر

بسیاری از افراد برای از بین بردن موی زائد بدن خود از روش‌های قدیمی مانند ژیلت زدن استفاده می‌کنند. این روش به دلیل معایب متعددی که برای شما دارد توصیه نمی شود. زمانی که شما از تیغ یا ژیلت استفاده می کنید، موی بدن ضخیم تر شده و در دفعات بعدی با قدرت بیشتری رشد خواهد کرد. در واقع استفاده از ژیلت مشکل موی زائد را بدتر می‌کند و ریشه آن را قوی خواهد کرد. به غیر از این موضوع ممکن است که شخص در هنگام به کارگیری ژیلت بخشی از پوست خود را زخمی کند که در بسیار از اوقات این اتفاق می‌ افتد. در حال حاضر بعضی دیگر از خانم ها برای حذف موی بدن خود از موم کمک می گیرند. استفاده از موم درد زیادی دارد که بسیاری از خانم ها توان تحمل این درد را ندارند. تمامی این روش ها برگشت پذیر هستند و پس از مدت کوتاهی موی بدن دوباره رشد خواهد کرد.

مزایای لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد یک روش زیبایی است که با استفاده از فناوری لیزر موهای زائد را از قسمت‌های مختلف بدن از بین می‌برد. این روش یک جایگزین محبوب برای روش‌های سنتی حذف موهای زائد مانند اصلاح، اپیلاسیون و کندن موهای زائد به دلیل مزایای بی‌شمار آن است. اولا، این یک راه حل دائمی‌تر است و نیاز به حذف مکرر موهای زائد را کاهش می‌دهد. ثانیا در مقایسه با روش‌های دیگر درد کمتری دارد. علاوه بر این، لیزر موهای زائد می‌تواند خطر رشد موهای زائد و تحریک پوست را کاهش دهد.

لیزر کردن موهای زائد خانم ها

همچنین یک روش سریع است که می‌تواند در عرض چند دقیقه تکمیل شود و برای افراد پرمشغله راحت است. علاوه بر این، لیزر موهای زائد برای انواع پوست مناسب است و می‌توان از آن برای درمان انواع رنگ و بافت مو استفاده کرد. در نهایت، در درازمدت مقرون به صرفه‌تر است، زیرا دفعات حذف موهای زائد با هر جلسه کاهش می‌یابد. به طور کلی، لیزر موهای زائد راهی ایمن، موثر و راحت برای خلاص شدن از شر موهای زائد و دستیابی به پوستی صاف و بدون مو است. از دیگر مزایای لیزر موهای زائد در بدن:

 • بدون عارضه
 • بدون درد
 • اثر بخشی سریع
 • در برابر روش های دیگر از بین بردن موهای زائد، لیزر می تواند بدون ناراحتی و درد باشد .
 • تکنولوژی لیزر موهای زائد توسط FAD برای کاهش موهای زائد به صورت دائمی تایید شده است.
 • پوست در این روش درگیر نخواهد شد و لیزر موهای زائد آسیبی به پوست وارد نمی کند.
 • در لیزر موهای زائد، تغییر رنگدانه و ایجاد زخم بر روی پوست در محل لیزر خیلی کم اتفاق می افتد.
 • لیزر موهای زائد به سرعت انجام می شود و بسته به ناحیه ی لیزر ممکن است از چند دقیقه تا چند ساعت طول بکشد.
 • درجه ی دستگاه لیزر بسته به ناحیه ی مورد نظر قابل تنظیم است و همین ویژگی باعث کاهش عوارض لیزر موهای زائد می شود.
 • نتایج لیزر موهای زائد در فاصله ی زمانی کوتاهی قابل مشاهده می باشد.

آیا لیزر موهای زائد موجب نازایی می شود؟

ممکن است شما نیز مانند ما شایعات بسیاری در رابطه با عوارض خطرناک لیزر موهای زائد بیکینی در راستای نازایی شنیده باشید. اما باید بدانید که نور لیزر فقط چند میلی ‌متر به پوست نفوذ می ‌کند و اصلاً نزدیک به تخمدان‌ ها نمی ‌شود که بخواهد آسیبی به پوست آن ناحیه وارد کند. پس می توان با قطعیت اعلام کرد که تمامی این نظرات اشتباه می باشند و استفاده از لیزر موهای زائد بیکینی چنین عوارضی را برای خانم ها به همراه ندارد.

راه های از بین بردن موهای زائد

بهترین مرکز لیزر موهای زائد

در زیر به برخی از ویژگی‌های بهترین مرکز لیزر موهای زائد برای دریافت خدمات لیزر اشاره شده است:

 • تکنسین‌های مجرب و مجرب
 • استفاده از دستگاه‌های لیزر مورد تایید FDA
 • محیط تمیز و استریل
 • ارتباط شفاف دستورالعمل‌ها و دستورالعمل‌های مراقبت‌های بعدی
 • قیمت مقرون به صرفه
 • برنامه ریزی انعطاف پذیر
 • نظرات و توصیه‌های مثبت بیمار
 • استفاده از کرم بی حس کننده یا گزینه‌های مدیریت درد
 • رعایت کلیه مقررات دولتی
 • در دسترس بودن مشاوره رایگان یا پچ تست.

 

لیزر موهای زائد صورت

لیزر موهای زائد یک روش زیبایی محبوب برای کاهش موهای زائد صورت است. این فرآیند شامل استفاده از پرتوهای شدید نور برای از بین بردن فولیکول‌های مو و کاهش رشد مو است. لیزر موهای زائد صورت روشی ایمن و موثر برای از بین بردن موهای صورت از جمله لب بالایی، چانه و گونه است. قبل از انجام لیزر موهای زائد، مهم است که با یک متخصص پوست یا متخصص دارای مجوز مشورت کنید تا مشخص شود آیا کاندید مناسبی برای این روش هستید یا خیر. عواملی مانند رنگ پوست و رنگ مو می‌تواند بر موفقیت درمان تأثیر بگذارند. در طول عمل، یک ژل خنک کننده روی پوست اعمال می‌شود تا پوست دچار ناراحتی نشود. لیزر پالس‌های کوتاهی از نور ساطع می‌کند که توسط فولیکول مو جذب می‌شود و آن را از بین می‌برد. برای دستیابی به نتایج مطلوب معمولاً چندین درمان مورد نیاز است. عوارض جانبی احتمالی شامل قرمزی، تورم و خارش است، اما این عوارض معمولاً در عرض چند روز برطرف می‌شوند. لیزر موهای زائد می‌تواند نتایج طولانی مدتی را به همراه داشته باشد.

لیزر موهای زائد زیر بغل

لیزر موهای زائد زیر بغل یک روش برای کاهش یا از بین بردن موهای زائد زیر بغل است. این روش شامل استفاده از لیزر برای هدف قرار دادن فولیکول‌های موی زیربغل و از بین بردن آنها و کاهش رشد مو است. قبل از انجام این روش، مهم است که با یک متخصص پوست یا پزشک زیبایی دارای مجوز مشورت کنید تا مشخص شود که آیا کاندیدای خوبی هستید یا خیر. این روش معمولاً در مطب پزشک یا کلینیک زیبایی انجام می‌شود و هر جلسه حدود 20 تا 30 دقیقه طول می‌کشد. برای کاهش ناراحتی در طول درمان، یک ژل خنک کننده روی پوست اعمال می‌شود. لیزر موهای زائد زیر بغل می‌تواند نتایج طولانی مدتی را به همراه داشته باشد، به طوری که برخی از افراد کاهش دائمی موهای زائد را تجربه می‌کنند. این یک جایگزین مطمئن و موثر برای روش‌های سنتی حذف موهای زائد مانند شیو کردن یا اپیلاسیون است.

لیزر موهای زائد آقایان

مردان می‌توانند از لیزر موهای زائد برای نواحی مختلف بدن از جمله پشت، سینه، شکم، بازوها، پاها و صورت استفاده کنند. قبل از انجام لیزر موهای زائد، مهم است که با یک متخصص پوست یا پزشک معتبر مشورت کنید تا مشخص شود آیا این روش برای شما مناسب است یا خیر. عواملی مانند رنگ پوست و رنگ مو می‌توانند بر موفقیت درمان تأثیر بگذارند. در طول عمل، یک ژل خنک کننده روی پوست اعمال می‌شود تا ناراحتی را کاهش دهد. برای دستیابی به نتایج مطلوب معمولاً به جلسات زیادی نیاز است. عوارض جانبی احتمالی شامل قرمزی، تورم و خارش است، اما این عوارض معمولاً در عرض چند روز برطرف می‌شوند.

لیزر موهای زائد آقایان با سایناشور

هزینه  لیزر موهای زائد

هزینه ‌ی کلی لیزر موهای زائد به تعداد جلسات لیزر، بخش‌ هایی که می ‌خواهید لیزر کنید بستگی دارد. همچنین برند دستگاه لیزر نیز بر این موضوع بسیار تاثیر گذار می باشد. بدیهی است که هزینه‌ ی لیزر مو های زائد کل بدن از هزینه‌ ی لیزر پشت لب و یا زیر بغل بسیار بیشتر است. دستگاه‌ های جدید تر لیزر موهای زائد با سیستم‌ های خنک کننده و تابشی پیشرفته ‌تر موثرتر و ایمن  ‌تر هستند ولی همزمان هزینه‌ ی بیشتری هم دارند.

چرا باید بین جلسات لیزر موهای زائد صبر کرد؟

به دلایل مختلف باید بین جلسات لیزر موهای زائد که فاصله رعایت بشود. چرا که باید بین جلسات لیزر موهای زائد صبر کرد. برای اینکه رشد موهای زائد کاملاً متوقف شود و لیزر نتیجه مطلوبی داشته باشد باید چندین جلسه با فواصل زمانی مناسب لیزر برای شما انجام شود. فاصله بین جلسات لیزر در نتیجه ی  نهایی لیزر موهای زائد اهمیت بسیار زیادی دارد و باید طبق چرخه  ی رشد مو پیش برود.

استراحت پوست

در اینجا چند نکته برای استراحت دادن به پوست در بین جلسات لیزر موهای زائد وجود دارد:

از قرار گرفتن در معرض نور خورشید اجتناب کنید

محافظت از پوست در برابر اشعه ماوراء بنفش مهم است، زیرا می‌تواند باعث التهاب و تغییر رنگ شود. از کرم ضد آفتاب با طیف وسیع با SPF 30 یا بالاتر استفاده کنید و از سولاریوم خودداری کنید.

از گرما پرهیز کنید

از دوش آب گرم و سونا خودداری کنید، زیرا می‌توانند باعث تحریک و التهاب پوست شوند.

از فعالیت بدنی خودداری کنید

ورزش و سایر فعالیت‌های بدنی می‌تواند جریان خون را در ناحیه تحت درمان افزایش داده و منجر به التهاب و تحریک پوست شود.

از لایه برداری اجتناب کنید

از اسکراب، کرم‌های لایه بردار یا لوفا در ناحیه تحت درمان استفاده نکنید. این می‌تواند باعث تحریک پوست شده و روند بهبودی را کند کند.

از محصولات مراقبت از پوست ملایم استفاده کنید

از محصولات مراقبت از پوست ملایم مانند کرم‌ها و لوسیون‌های بدون عطر استفاده کنید. از استفاده از محصولات خشن که می‌توانند پوست را تحریک کنند خودداری کنید.

دستورالعمل‌های مراقبت‌های بعدی را دنبال کنید

دستورالعمل‌های مراقبت‌های پس از لیزر را که توسط متخصص لیزر موهای زائد ارائه شده است، دنبال کنید تا مطمئن شوید که پوست شما زمان کافی برای استراحت و بهبودی دارد.

 

[ به یاد داشته باشید که همیشه قبل از انجام لیزر موهای زائد با یک متخصص دارای مجوز مشورت کنید و توصیه‌های آنها را برای بهترین نتیجه دنبال کنید ]

 

بازسازی فولیکول

بازسازی فولیکول در بین جلسات لیزر رخ نخواهد داد، اما می‌توانند به تولید موهای جدید ادامه دهند. لیزر موهای زائد با هدف قرار دادن فولیکول‌های مو و از بین بردن آنها عمل می‌کند که باعث کاهش رشد مو می‌شود. با این حال، فولیکول‌های موی جدید می‌توانند در طول زمان رشد کنند، به همین دلیل است که اغلب برای دستیابی به نتایج دلخواه به جلسات لیزر متعدد نیاز است. تعداد درمان‌های مورد نیاز به عوامل مختلفی مانند ضخامت و رنگ مو و نوع پوست و چرخه رشد مو بستگی دارد. در طول هر جلسه لیزر موهای زائد، تنها درصد مشخصی از فولیکول‌های مو مورد هدف قرار می‌گیرند، زیرا آنها در مرحله خاصی از رشد هستند. رشد مو در آینده به طور معمول پس از هر درمان کاهش می‌یابد، اما نمی‌توان تمام فولیکول‌های مو را با یک جلسه از بین برد. برای حفظ نتایج لیزر، ممکن است با گذشت زمان به جلسات تکمیلی نیاز باشد.

 

مراقبت های قبل از لیزر موهای زائد

مهم است که قبل از درمان اقدامات احتیاطی مناسب را انجام دهید تا از بهترین نتایج اطمینان حاصل کنید و عوارض جانبی احتمالی را به حداقل برسانید. در اینجا به برخی از مراقبت‌های قبل از لیزر موهای زائد می‌پردازیم:

از قرار گرفتن در معرض نور خورشید اجتناب کنید

از قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری کنید و حداقل 4 هفته قبل از لیزر از کرم ضد آفتاب استفاده کنید. قرار گرفتن در معرض نور خورشید می‌تواند پوست شما را حساس‌تر کند و خطر عوارض جانبی را افزایش دهد.

تراشیدن ناحیه درمان

24 ساعت قبل از لیزر محل درمان را اصلاح کنید. این کار به لیزر کمک می‌کند تا به جای ساقه مو، روی فولیکول‌های مو تمرکز کند.

از بند انداختن و اپیلاسیون خودداری کنید

حداقل 6 هفته قبل از لیزر از بند انداختن، اپیلاسیون و سایر اشکال حذف مو خودداری کنید. از این طریق اطمینان حاصل خواهد شد که موهای کافی برای لیزر وجود دارد.

از برنزه کردن خودداری کنید

حداقل 4 هفته قبل از درمان از برنزه کردن و استفاده از اسپری برنزه کننده یا تخت‌های برنزه اجتناب کنید. اینها می‌توانند پوست را تیره کنند و مانع دریافت نور توسط فولیکول‌های مو شوند.

با پزشک خود مشورت کنید

اگر مشکل پزشکی دارید یا دارویی مصرف می‌کنید، قبل از انجام لیزر موهای زائد با پزشک خود مشورت کنید.

اطلاعات خود را در اختیار متخصص لیزر بگذارید

به متخصص لیزر خود در مورد داروهایی که مصرف می‌کنید، از جمله محصولات بدون نسخه و مکمل‌های غذایی اطلاع دهید، زیرا این موارد می‌توانند بر نتیجه درمان تأثیر بگذارند.

با پیروی از مراقبت‌های قبل از لیزر موهای زائد، می‌توانید به اطمینان از یک تجربه موفق لیزر موهای زائد و دستیابی به نتایج دلخواه کمک کنید.

مراقبت قبل از لیزر مو

مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد

برای اطمینان از بهترین نتایج و به حداقل رساندن عوارض، پیروی از دستورالعمل‌های پزشک در خصوص مراقبت‌های بعد از لیزر موهای زائد بسیار مهم است. در اینجا برخی از اقداماتی که باید بعد از لیزر موهای زائد انجام دهید آورده شده است:

از قرار گرفتن در معرض نور خورشید اجتناب کنید

حداقل تا دو هفته پس از درمان از نور مستقیم خورشید دور بمانید. اگر نیاز به بیرون رفتن دارید، لباس پوشیده به تن کنید یا از ضد آفتاب با SPF بالا استفاده کنید.

ناحیه تحت درمان را تمیز نگه دارید

ناحیه تحت درمان را با آب و صابون ملایم تمیز کنید. از محصولات آرایشی و لایه‌بردار استفاده نکنید، زیرا می‌توانند پوست را تحریک کنند.

از تعریق اجتناب کنید

از فعالیت‌هایی که باعث تعریق شما می‌شود تا 24 ساعت پس از درمان اجتناب کنید، زیرا عرق می‌تواند پوست را تحریک کند.

از شیو کردن یا اپیلاسیون خودداری کنید

حداقل تا دو هفته پس از لیزر، ناحیه تحت درمان را شیو نکنید.

از دوش آب گرم اجتناب کنید

حداقل تا 24 ساعت پس از لیزر از دوش گرفتن یا حمام آب گرم خودداری کنید، زیرا گرما می‌تواند پوست را تحریک کند.

از خاراندن پوست پرهیز کنید

ناحیه تحت درمان را نخارانید، زیرا می‌تواند باعث تحریک پوست شود.

از ژل خنک کننده یا کیسه یخ استفاده کنید

ژل خنک کننده یا یک کیسه یخ را روی ناحیه تحت درمان قرار دهید تا به تسکین هر گونه ناراحتی کمک کند.

پرهیز از استفاده از محصولات آرایشی

حداقل تا دو روز پس از لیزر از محصولات آرایشی بر روی ناحیه تحت درمان استفاده نکنید.

با پزشک خود در ارتباط باشید

طبق توصیه پزشک خود فرآیند درمان را دنبال کنید. آنها ممکن است برای کمک به تسکین پوست، پماد یا سایر محصولات مراقبت‌های بعدی را تجویز کنند. در نتیجه، پیروی از دستورالعمل‌های مراقبت پس از لیزر برای گرفتن بهترین نتایج از لیزر موهای زائد مهم است. همچنین مهم است که با پزشک خود پیگیری کنید تا مطمئن شوید که ناحیه تحت درمان به درستی بهبود می‌یابد و هر گونه نگرانی یا سؤالی که ممکن است داشته باشید برطرف شود.

خطرات و عوارض لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد می‌تواند عوارض جانبی داشته باشد اما با مراجعه به متخصص معتبر خطرات و عوارض لیزر موهای زائد به حداقل می‌رسد. عوارض جانبی شایع عبارتند از قرمزی، تورم، خارش، درد یا ناراحتی و تغییرات موقتی در رنگدانه‌های پوست. عوارض جانبی نادر ممکن است شامل تاول، زخم و عفونت باشد. برای ارزیابی کامل خطرات و مزایای احتمالی، مهم است که با یک متخصص پوست یا زیبایی دارای مجوز مشورت کنید. عوارض جانبی رایج لیزر موهای زائد عبارتند از:

 • سرخی
 • تورم
 • خارش
 • درد یا ناراحتی
 • تغییرات موقتی در رنگدانه‌های پوست
 • تاول زدن
 • جای زخم
 • عفونت
  برای ارزیابی کامل خطرات و عوارض لیزر موهای زائد، مهم است که با یک متخصص پوست یا زیبایی دارای مجوز مشورت کنید.

انواع دستگاه های لیزر موهای زائد

دستگاه های لیزر مختلف و گوناگونی برای حذف موهای زائد وجود دارد که توسط متخصصین این زمینه استفاده می ‌شوند. فناوری‌ های الکساندرایت، Nd:YAG  و دایود از جمله لیزرهای پرکاربرد و پر طرفدار برای حذف موهای زائد می باشد. بدیهی است که این دستگاه های لیزر نام برده شده از نظر کاربرد با هم متفاوت هستند. به عنوان مثال دستگاه لیزر الکساندرایت بیشتر برای کسانی مناسب است که پوست روشنی دارند وهمچنین دستگاه لیزر Nd:YAG بیشتر برای پوست‌ های تیره استفاده می ‌شود. این تفاوت کاربردی به دلیل تفاوت خاصیت ‌های فیزیکی دستگاه های لیزر مانند فرکانس و طول موج می باشد.

لیزر مو زائد پای خانم با دستگاه سایناشور

بهترین دستگاه های لیزر موهای زائد

دستگاه‌ های لیزری که در ایران وجود دارند، ساخت کشورها و شرکت‌های مختلفی هستند؛ از برند های چینی و کره‌ ای گرفته تا برند های معتبر اروپایی و آمریکایی. خوب است که در این جا اشاره ‌ای به شباهت ‌ها و تفاوت‌ های دستگاه‌ های لیزر ساخت برند های کم ‌تر شناخته شده با برند های مشهور دنیا بپردازیم.

 • شباهت در فناوری: فناوری لیزر موهای زائد همه‌ ی این دستگاه ‌های لیزر یکسان است. دستگاه‌ های امروزی همه از لیزر الکساندریت، Nd:YAG یا دایود استفاده می ‌کنند. پرتوی لیزر تولید شده توسط دستگاه ‌های چینی یا دستگاه‌ های آمریکایی تفاوت چندانی با یک دیگر ندارند اما قطعا کیفیت آن‌ها متفاوت است.
 • تفاوت در کیفیت: برند های معتبرتر، دستگاه‌ های بهینه ‌تری دارند. اثرگذاری یک دستگاه لیزر علاوه بر پرتوی لیزر به عوامل بسیار زیادی بستگی دارد. مدت زمان تابش لیزر، قطر تابش، سیستم خنک کننده و بسیاری از موارد دیگر بر روی نتیجه‌ ی لیزر موهای زائد موثر هستند. هرچه دستگاه ‌ لیزر موهای زائد بهینه ‌تر باشد، نتایج لیزر نیز بهتر خواهد بود. دستگاه ‌های لیزر موهای زائد آمریکایی و اروپایی به مراتب بهینه ‌تر از دستگاه‌ های لیزر موهای زائد چینی و کره ‌ای هستند.
 • دستگاه لیزر سایناشور الیت پلاس : اگر بهترین دستگاه لیزر مو دنیا نباشد قطعا جزء بهترین دستگاه های لیزر است.
 • دستگاه کندلا جنتل پرو الکساندرایت : یکی از بهترین دستگاه‌ های لیزر الکساندریت در دنیا می باشد که سازنده‌ی آن شرکت مشهور آمریکایی کندلا است.
 • دستگاه لیزر دکا : دستگاهی که به طور همزمان از لیزر الکساندریت و Nd:YAG بهره می ‌برد. دکا شرکتی ایتالیایی است که از سال ۱۹۹۱ یعنی ۳۰ سال در صنعت تولید دستگاه ‌های لیزر پزشکی فعالیت داشته است.
 • دستگاه دایود وکتوس : این دستگاه از تکنولوژی دایود استفاده می‌ کند که تقریباً برای تمام رنگ‌ های پوست موثر است. دستگاه دایود وکتوس ساخت کشور آمریکا می باشد.

بهترین مرکز لیزر موهای زائد در تهران

بدون شک انجام لیزر موهای زائد در بهترین مرکز لیزر باعث می شود که شما بهترین نتیجه را از لیزر موهای زائد خود دریافت کنید. بهترین کلینیک های لیزر موهای زائد معمولا به ویژگی های زیر همراه می باشند:

 • بهترین کلینیک لیزر موهای زائد چند دستگاه مختلف لیزر دارد. تنوع دستگاه یعنی تنوع فناوری لیزر و این بسیار مهم است چرا که نمی ‌توانیم همه افراد را با یک نوع لیزر (مثلاً لیزر الکساندریت) درمان کنیم. کسانی که پوست‌ های تیره ‌تری دارند، به لیزر Nd:YAG یا دایود نیاز دارند تا نتیجه ی بهتری از لیزر موهای زائد دریافت نمایند.
 • بهترین مرکز لیزر موهای زائد زیر نظر پزشک متخصص اداره می ‌شود. نظارت پزشک بر فرآیند لیزر درمانی بسیار مهم است. برای همین اکیداً توصیه می‌ شود که لیزر موهای زائد را در آرایشگاه‌ ها، سالن‌ه ای زیبایی و اسپاها انجام ندهید. ارزیابی رنگ پوست، انتخاب دستگاه لیزر متناسب با شرایط شما، ارائه تنظیمات مناسب به اپراتور و اقدامات درمانی در صورت رخداد عوارض جانبی از جمله کارهای مهمی است که توسط پزشک متخصص مرکز لیزر انجام می شود.
 • بهترین کلینیک لیزر موهای زائد بهترین اپراتورها را دارد. در حضور دستگاه خوب و پزشک ناظر، مهم‌ ترین عامل موفقیت لیزر موهای زائد و کسب بهترین نتیجه از آن یک اپراتور ماهر و حرفه ‌ای می باشد. هرچه دانش و تجربه‌ ی اپراتور بیشتر باشد، سرعت و اثرگذاری لیزر درمانی نیز بیشتر می ‌شود و احتمال رخداد عوارض و آسیب‌ های لیزر موهای زائد به صفر می ‌رسد.
 • بهترین مرکز لیزر موهای زائد ، قیمت‌ های مناسبی دارد؛ نه کم و نه زیاد. از قیمت‌ های بسیار پایین برای لیزر موهای زائد بترسید، چرا که با توجه به نوسانات ارزی و با در نظر گرفتن این که دستگاه ‌های لیزر اجزای مصرفی زیادی دارند، نمی ‌توان قیمت را از حدی پایین ‌تر آورد؛ مگر این که مشکلی وجود داشته باشد. قیمت ‌های بسیار بالا هم غیر استاندارد و غیر اخلاقی هستند. لزوماً هم به این معنی نیستند که دستگاه بهتری برای شما استفاده می ‌شود یا نتایج بهتری می ‌گیرید.

و این اطمینان را می توانیم به شما بدهیم که تمامی موارد ذکر شده در بالا در واقع از خصوصیات بارز کلینیک زیبایی ایرانیان است در واقع بهترین مرکز تخصصی لیزر موهای زائد در ایران.

 

لینک‌های کوتاه این مطلب:

https://b2n.ir/j52047

بستن محتوا بیشتر بخوانید

درخواست رزرو نوبت در کلینیک ایرانیان

لطفا شماره تماس و مشخصات خود را در فرم زیر وارد نمایید، تا برای رزرو وقت قطعی و ثبت تاریخ و ساعت، همکاران ما با شما تماس بگیرند.

رزرو آنلاین نوبت

این قسمت برای اهداف اعتبارسنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند.
فیلم لیزر موهای زائد
پخش ویدیو

فیلم لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد از انرژی لیزر با حرارت بالا برای آسیب رساندن به فولیکول‌های مو استفاده می‌کند و از رشد مو در آینده جلوگیری می‌کند که می‌توانید این فرآیند را در فیلم لیزر موهای زائد مشاهده کنید. نور لیزر به رنگدانه (ملانین) مو جذب می‌شود و باعث آسیب به فولیکول می‌شود. این روش معمولا توسط یک متخصص پوست یا متخصص دارای مجوز و در جلسات متعدد برای نتایج مطلوب انجام می‌شود.

سوالات متداول لیزر موهای زائد

کلینیک ایرانیان مجهز به دستگاه‌های مدیو استار، الیت پلاس و دایود وکتوس برای رفع موهای زائد می‌باشد.
خیر، این باور غلط و بدون پایه علمی است.
خیر، چنین عوارضی وجود ندارد.
یک روز قبل از لیزر و خلاف جهت رویش موها شیو انجام شود.
در این مورد حدود ۷۰ تا ۸۰ درصد موها بعد از جلسه آخر به طور دائم برطرف می شوند و امکان رشد آن ها از بین می‌رود. انجام یک یا دو جلسه سالیانه می تواند به از بین رفتن دائمی آن کمک کند.
خیر، این باور غلط و بدون پایه علمی است.
در بارداری استفاده از لیزر ممنوع است.

مطالب خواندنی لیزر موهای زائد

آیا خوردن قرص زینک می تواند باعث رشد موهای زائد شود
رشد موهای ناخواسته می تواند ناامید کننده باشد و بر...
آیا می توان در هر سنی لیزر موهای زائد انجام داد - لیزر موهای زائد در چه سنی مناسب است
لیزر موهای زائد یک روش زیبایی محبوب است که به شما کمک...
هیرسوتیسم یا رشد هورمونی مو مشکل بسیاری از زنان و مردان است
درمان مو‌های زائد هورمونی یا هیرسوتیسم بخشی از مراقبت...
قبل از قرار دادن هندپیس لیزر باید از ژل خنک کننده استفاده کرد - تفاوت لیزر با ژل و بدون ژل
ژل خنک کننده یک بی حس کننده موضعی است که قبل از لیزر...
در دوران بارداری به دلیل عدم تعادل هورمون ها ممکن است موهایی که قبلا لیزر شده بود دوباره رشد کند
دوران بارداری زمانی است که بدن زن دچار تغییرات زیادی...

نظر مشتریان کلینیک ایرانیان

۹ دیدگاه

 • احساس می‌کنم لیزر موهای زائد درد داره، بعضی ها برای تبلیغات می‌گن که درد نداره. میشه بگید که واقعا دردش در چه حدی هست؟

  • اول اینکه لیزر موهای زائد درد دارد اما قابل تحمل است و اگر از کرم‌های بی حس کننده قبل از لیزر استفاده کنید این درد به حداقل می‌رسد و اصلا اذیت نخواهید شد. البته این نکته رو هم اضافه کنیم که دستگاه‌های لیزر خوب از سیستم‌های خنک کننده برخوردار هستند. مثلا دستگاه لیزر الیت پلاس سایناشور یکی از دستگاه‌های آمریکایی بسیار خوب هست که سیستم خنک کننده پیشرفته‌ای داره و کمترین درد رو حین لیزر احساس خواهید کرد.

  • همان‌طور که از اسم این دو پیداست کلینیک‌های زیبایی دارای مجوز فعالیت هستند و طبیعتا به جهت بازرسی‌هایی که از این کلینیک‌ها می‌شود حتما باید استانداردهایی را رعایت کنند اما در مراکز متفرقه لیزر این موضوع وجود ندارد. پیشنهاد ما دریافت خدمات از مراکز قانونی است چون با اطمینان بیشتری می‌توانید نیازمندی‌های خودتان را در حوزه زیبایی، پوست مو و لاغری برطرف کنید.

 • هزینه لیزر موهای زائد چرا اینقدر در کلینیک ها مختلف هست؟ ما تبلیغات می‌بینیم از ۵۰۰ هزار تومان لیزر می‌کنن به بالا. میشه این رو توضیح بدید

  • هزینه لیزر موهای زائد به عوامل مختلفی بستگی داره. یکی از مهم‌ترین عوامل دستگاه لیزر است که ما در بازار از دستگاه های چینی بی کیفیت تا دستگاه مدرن آمریکایی داریم و یکی از اصلی ترین عوامل تفاوت قیمت همین موضوع است.

  • انجام کامل لیزر موهای زائد بین ۶ تا ۸ جلسه در مرکز لیزر طول می‌کشد. بعد از این تعداد جلسات اگر همه اقدامات به درستی انجام شده باشد شما موهای زائد نخواهید داشت و به تشخیص اپراتور هر سال یک یا دو بار برای تمدید مراجعه می‌کنید و اگر مویی رشد کرده باشد را بصورت موردی لیزر می‌کنید. نتایج لیزر موهای زائد دائمی نیست چرا که فولیکول مو را غیرفعال می‌کند و با محرک‌های مختلفی از جمله استرس و تغذیه نامناسب یا بعضی از داروها امکان رشد مجدد مو وجود دارد اما باید به این موضوع دقت کنید که پس از طی جلسات شما موی زائد ندارید و نیاز نیست از روش‌های سنتی بصورت مداوم برای از بین بردن مو استفاده کنید و از شر موی زائد خلاص خواهید شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهدرباره ماجوانسازیتماس فوری