فواید و مزایای لیزر موهای زائد

4 عکس مربوط به لیزر روی کتف مرد و لیزر روی پاهای زن و لیزر زیر بغل زن و لیزر روی دست زن

آنچه در ادامه می‌خوانید

تقریبا درصد زیادی از خانم ها و آقایان از مو های بدن خود احساس شرم می کنند. به احتمال زیاد، تعداد مساوی (یا بیشتر) از زنان همین احساس را دارند. در طول سالیان سال، ما با روش‌ های مختلفی به رفع مو های زائد بدن خود پرداختیم؛ روش هایی مانند اپیلاسیون و اصلاح که عوارض زیادی به همراه داشتند. این در حالی است که می توان مو های زائد بدن را با استفاده از لیزر به طور کامل ریشه کن کرد. اما با این حال خیلی از افراد در مورد استفاده از این روش دو به شک هستند و می خواهند بدانند که لیزر مو های زائد چه چیزی را ارائه می دهد که آن را از سایر گزینه ها بهتر می کند؟ در این مطلب ما تصمیم گرفتیم که به طور کامل در مورد فواید و مزایای لیزر موهای زائد صحبت کنیم تا شما بتوانید با اطمینان خاطر از این روش استفاده نمایید.

 فواید و مزایای لیزر موهای زائد برای نواحی مختلف چیست؟

اگر در گوگل در مورد فواید و مزایای لیزر موهای زائد برای نواحی مختلف سرچ بزنید، متوجه فواید بی شمار این روش می شوید. به طور کلی فواید و مزایای لیزر موهای زائد به شرح زیر است.

 • لیزر مو های زائد بسیار دقیق است.
  احتمالا وقتی که اپیلاسیون یا اصلاح کرده اید، متوجه شده اید که نتوانستید به خوبی شیو کنید و حتی پوست شما حساس شده یا می برد. با لیزر مو های زائد، نه تنها یک متخصص آموزش دیده کار حذف این مو ها را برای شما انجام می دهد، بلکه ذاتاً یک روش بسیار دقیق است و هیچ مویی جا نمی افتد. با هر استفاده از لیزر، فقط مو های زائد را از بین می روند، و به پوست آسیبی وارد نمی شود. همچنین لیزر فقط مو هایی را که زائد هستند و آن ها را نمی خواهید هدف قرار می دهد.
 • لیزر مو های زائد، بسیار سریع است.
  یکی از فواید و مزایای لیزر موهای زائد برای نواحی مختلف، سرعت بالای آن است. حتی اگر در اپیلاسیون و اصلاح ماهر شده باشید، انجام هر دو این روش ها به تنهایی زمان زیادی می برد.  از آنجایی که دستگاه های لیزر از نظر فناوری بسیار پیشرفته هستند، می توانند چندین تار مو را در یک حرکت از بین ببرند و هر شات آن فقط کسری از ثانیه طول می کشد. این بدان معنی است که می توانید مو های زائد ناحیه مورد نظر خود را در کوتاه ترین زمان ممکن از بین ببرید.
 • لیزر مو های زائد، درد کمتری دارد.
  در حالی که اصلاح همیشه ضرری ندارد (مگر اینکه پوست خود را برش دهید)، اپیلاسیون تقریباً مطمئناً با درجاتی درد همراه می باشد. اگر شدیداً از این کار متنفر هستید، خوشحال خواهید شد که بدانید لیزر مو های زائد درد زیادی ندارد. در نتیجه در زمان لیزر، بیشترین چیزی که احساس خواهید کرد کمی ناراحتی است و این فقط در جلسات اولیه شما است و بعد از چند بار رفتن به لیزر، چیزی احساس نخواهید کرد. به علاوه، تکنسین معمولاً از ژل خنک کننده استفاده می کند که می تواند به شما احساس آرامش دهد.
 • لیزر مو های زائد، عوارض جانبی کمتری دارد.
  یکی دیگر از فواید و مزایای لیزر موهای زائد برای نواحی مختلف مربوط به عوارض جانبی آن است. باز هم، با اصلاح و اپیلاسیون، پوست شما ممکن است قرمز و تحریک شود. زمانی که اپیلاسیون یا اصلاح می کنید، درد زیادی احساس خواهید کرد اما با لیزر مو های زائد، هیچ عارضه جانبی وجود دارد. درصد بسیار کمی از مردم ممکن است سوزش ناشی از لیزر را تجربه کنند، ولی در غیر این صورت، فقط کمی قرمزی وجود دارد که به زودی ناپدید می شود و در مواردی با استفاده از ژل آلوئه ورا می توان آن را سریع تر از بین برد.
 • با لیزر مو های زائد، احتمال بروز مو های زیر پوستی وجود ندارد.
  فناوری لیزری مورد استفاده در این روش به گونه ای عمل می کند که می تواند مو های شما را دقیقاً در  فولیکول های آن ها حذف کند؛ یعنی درست جایی که مو رشد می کند. هنگامی که اصلاح می کنید، مو های سطح پوست خود را می برید و این می تواند باعث رشد موهای زیر پوستی شود. حتی با اپیلاسیون هم این خطر وجود دارد. لیزر مو های زائد تضمین می کند که تک تک مو ها در فولیکول برداشته شوند؛ بنابراین به معنای واقعی کلمه، شانس 0 درصدی برای رشد مو های زیر پوستی وجود دارد. این یکی دیگر از عواملی است که به عدم خارش و تحریک پوست پس از حذف مو کمک می کند.
 • لیزر مو های زائد باعث نازک تر شدن مو می شود.
  یکی از مشکلات اصلی مو های زائد بدن، ضخیم و فراوان بودن آن ها است. نکته جالب در مورد لیزر مو های زائد این است که هر بار که برای لیزر می روید، موهای شما نازک تر و روشن تر می شوند. در واقع، با درمان های کافی، ممکن است ریزش موی دائمی را در برخی مناطق تجربه کنید. توجه داشته باشید که این یک تضمین دائمی نیست، ولی می تواند یک مزیت جانبی فوق العاده از این روش باشد. این مورد از فواید و مزایای لیزر موهای زائد بدان معنا است که دیگر نیازی به انجام لیزر درمانی در آن مناطق وجود ندارد و می توان در زمان و هزینه صرفه جویی کرد.

مزایای لیزر موهای زائد بدن

به طور کلی می توان با لیزر موهای زائد بدن مو ها را از هر قسمتی از بدن حذف کرد. با توجه به این موضوع، به جز مژه ها، لیزر مو های زائد را می توان برای هر قسمتی از بدن انجام داد؛ مخصوصاً برای ناحیه پشت که دسترسی به آن با تیغ سخت است و اپیلاسیون آن بسیار دردناک می باشد. یکی از فواید و مزایای لیزر موهای زائد بدن این است که از رشد مجدد آن ها جلوگیری می کند. تراشیدن، اپیلاسیون و سایر روش‌ های حذف مو های زائد می‌توانند باعث رشد بیشتر مو های زائد شوند. اگر بر روی بدنتان مستعد رشد مو های زائد هستید، لیزر آن ها یک گزینه عالی برای شما است. با از بین بردن مو ها در ریشه، هرگز نگران رشد مجدد آن هو یا حلقه شدن دوباره آن به داخل بدن نخواهید بود.

عکس اپراتور لیزر در حال لیزر کردن داخل ران مراجعه کننده

 علاوه بر این، برخی از روش ها، مانند اپیلاسیون و کندن، مستلزم آن می باشند که به طور مداوم آن ها را تکرار کرد؛ در صورتی که با لیزر مو های زائد بدن می توان همیشه از پوستی صاف و بدون مو لذت برد.

 همچنین این یک راه حل بلند مدت است. اکثر مردم با لیزر موهای زائد خود نتایج دائمی و ماندگاری را مشاهده می کنند. در برخی از موارد، ممکن است چند ماه یا سال بعد احتیاج به شارژ مجدد داشته باشید، اما این روش یکی از بهترین راه حل های دراز مدت موجود برای از بین‌ بردن مو های زائد است. از آنجا که این یک راه حل بلند مدت می باشد، مقرون به صرفه هم است.

مزایای لیزر موهای زائد صورت

درست است که لیزر مو های زائد صورت می تواند کمی هزینه بر باشد اما با این حال، مزایای زیادی دارد که می تواند قیمت آن را برای بسیاری از مردم به صرفه کند. مزایای لیزر موهای زائد صورت به شرخ زیر هستند.

 1. این یک راه حل طولانی مدت تر برای کاهش موهای زائد صورت است.
  لیزر مو های زائد صورت دائمی در نظر گرفته نمی شود، اما همچنان اثرات ماندگاری به همراه دارد. در نتیجه این روش تعداد مو های ناخواسته را در ناحیه صورت نظر کاهش می دهد و زمانی که مو ها دوباره رشد کردند، کمتر شده و ظریف‌ تر و روشن‌ تر خواهند شد.
 2. لیزر مو های زائد︎ صورت می تواند به سایر مشکلات پوستی نیز کمک کند.
  از آنجایی که از نور برای از بین بردن مو های زائد صورت استفاده می شود، خطر مواجهه با بریدگی ها و سوختگی با تیغ را که همراه با اصلاح هستند، ندارید.
 3. نیازی به زمان توقف نیست.
  در حالی که درمان لیزر مو های زائد ممکن است پوست را کمی قرمز و متورم کند، تقریباً می توانید بلافاصله پس از آن به روال روزانه خود بازگردید. پس این روش هیچ زمان از کار افتادگی ندارد؛ چون که غیر تهاجمی است. تنها کاری که پس از لیزر مو های زائد صورت نمی توانید انجام دهید این است که به هیچ عنوان نمی توانید فوراً زیر نور خورشید بروید.
 4. لیزر مو های زائد صورت می تواند احتمال برخی بیماری های پوستی را کاهش دهد.
  به گفته برخی از پزشکان، یکی از فواید و مزایای لیزر موهای زائد این است که می تواند شانس ابتلا به بیماری هایی همچون فولیکولیت را کاهش دهد‌.

عکس لیزر موی زائد لب بالای زن - مزایای لیزر موهای زائد

مزایای لیزر موهای زائد بیکینی

به طور کلی، لیزر کردن مو های زائد بیکینی، می تواند مو های خارج شده از مثلث جلویی بیکینی را از بین ببرد. به عبارت دیگر، مو های ناحیه‌ تناسلی خارج از خط وی (وی‌لاین) را به عرض حدودا 1 تا 2 انگشت، هدف می‌ گیرد. سایر فواید و مزایای لیزر موهای زائد بیکینی به شرح زیر می باشد.

 • از بین بردن دائمی یا طولانی مدت مو
 • نازک‌ تر یا کم‌ تراکم‌ تر شدن مو های بیکینی
 • اقتصادی بودن
 • عدم بروز موی زیر پوستی
 • عدم بروز سوختگی
 • شارژ و درد کم

تا کنون 185 نفر این مطلب را پسندیده‌اند

سوالات متداول

به طور کلی لیزر موهای زائد یک درمان طولانی مدت می باشد اما دائمی نیست. لیزر تا ۸۰ درصد سبب حذف مو های زائد و همچنین تراکم آن ها می گردد. با توجه به این موضوع به منظور تمدید مجدد آن باید هر شش ماه یکبار اقدام کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم درخواست مشاوره

لطفا اطلاعات زیر را تکمیل کنید ، مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس می گیرند.

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .