جستجو
Close this search box.

اگر فاصله بین جلسات لیزر زیاد شود چه می شود؟

اپراتور لیزر که بدن زن جوان را لیزر می کند - فاصله بین جلسات لیزر

آنچه در ادامه می‌خوانید

به نظر شما، فاصله بین جلسات لیزر باید چقدر باشد؟ خیلی از ما از مو های زائد به شدت شاکی هستیم؛ این مو ها بسیار آزار دهنده‌ هستند و باید به‌ طور منظم شیو و اصلاح شوند. در نتیجه این فرآیند موجب سوختگی، ایجاد زخم با تیغ و تحریک‌ پوست می‌ شود. رشد کردن مو های زائد می تواند بر روی اعتماد به نفس شما تاثیر منفی بگذارد، اما خبر خوب این است که می توان با استفاده از لیزر این مو ها را از بین برد. با این حال خیلی از مراجعه کنندگان نمی دانند که فاصله بین دو جلسه لیزر آن ها باید چقدر باشد. همچنین از ما می پرسند که اگر فاصله بین جلسات لیزر زیاد شود چه می شود؟ به طور کلی، برای این که درمان شما کاملاً مؤثر باشد و به نتایج مطلوبی برسید، باید در چندین جلسه درمانی شرکت کنید و بین هر نوبت خودتان هم مدت زمان مناسبی را صبر کنید. از آنجایی که در حال حاضر، این روش درمانی طرفداران زیادی پیدا کرده است، ما در این مقاله به بررسی فاصله بین جلسات لیزر موهای زائد می پردازیم.

عکس لیزر سایناشور روی زیر بغل مراجعه کننده زن جوان - فاصله بین جلسات لیزر

فاصله بین جلسات لیزر چقدر باید باشد؟

توجه داشته باشید، این موضوع که فاصله بین جلسات لیزر چقدر باید باشد، به ناحیه تحت درمان شما بستگی دارد. به عنوان مثال:

 1. تعداد جلسات لیزر گردن باید 6 تا 8 جلسه باشد و بین هر جلسه 4 تا 6 هفته فاصله بیفتد.
  صورت و گردن یکی از رایج ترین نواحی برای لیزر مو های زائد می باشند. مردان و زنان به طور یکسان علاقه زیادی به درمان مو های زائد در این نواحی دارد؛ چون نه  مو های این نواحی از بدن کاملاً قابل مشاهده هستند. اگر مدتی می باشد که صورت خود را اپیلاسیون یا اصلاح کرده اید، این احتمال وجود دارد که به فولیکول های مو هایتان در این ناحیه آسیب وارد کرده باشید. این یعنی در زمان هنگام شروع فرآیند لیزر مو های زائد، احتمالاً به جلسات کمتری نیاز خواهید داشت. در اینجا یک عامل کلیدی مهم وجود دارد که به میزان درمان و طول مدتی که باید بین هر جلسه لیزر خود صبر کنید کمک می کند؛ آن هم سطح تعادل هورمون ها است. صورت و گردن نواحی هورمونی بدن هستند.
  نواحی هورمونی بدن اغلب به درمان های بیشتری نسبت به نواحی غیر هورمونی بدن (مانند پا ها) نیاز دارند. پس می توانید انتظار داشته باشید که ناحیه صورتتان را باید حدود شش تا هشت بار پیش از اینکه فولیکول های مو دیگری تولید نکنند، درمان کنید. همچنین باید حدود چهار تا شش هفته بین هر جلسه لیزر موهای زائد صورت خود صبر کنید. این موضوع ممکن است یک فرآیند نسبتاً طولانی به نظر برسد، ولی مهم است که فولیکول‌ های موی در بین درمان‌ ها کمی رشد کنند تا وقتی که توسط لیزر آسیب می‌ بینند در مرحله ایده‌آل رشد قرار گیرند. این روند طولانی نتایج طولانی مدتی به شما می دهد، اما به خاطر داشته باشید که ممکن است برای اطمینان از حذف فولیکول های مو، یک یا دو بار در سال نیاز به لیزر مجدد دارید.
 2. برای لیزر بیکینی به 5 تا 10 جلسه درمانی نیاز است که بین هر کدام باید 4 تا 6 هفته فاصله بیفتد.
  این قسمت هم یک ناحیه هورمونی دیگر است. این یعنی به جلسه های درمانی بیشتری نسبت به یک ناحیه غیر هورمونی بدن نیاز است و باید به خاطر داشته باشید که بین درمان های این ناحیه از بدن هم باید حدود چهار تا شش هفته فاصله داد.
 3. برای لیزر زیر بغل به 6 تا 8 جلسه درمانی با فاصله 4-6 هفته نیاز است.
  زیر بغل نیز یکی دیگر از قسمت های هورمونی بدن است؛ چون که مو ها بعد از بلوغ تولید می‌ شوند. بنابراین می‌ توانیم انتظار داشته باشیم که هر ۶ هفته یکبار حدود شش تا هشت جلسه درمان را پیش از مشاهده نتایج مطلوب باید سپری کرد. این بازه های زمانی ممکن است برای افراد دلهره آور به نظر برسد، اما نگران نباشید زیرا درمان ها فقط حدود ده دقیقه یا بیشتر طول می کشند.

اپراتور لیزر در حال لیزر بدن زن

بین جلسات لیزر موهای زائد چه کارهایی باید انجام شود؟

برای آن که بتوانید به نتیجه خوبی از لیزر موهای زائد برسید، حتما باید به دستورالعمل های گفته شده از سمت پزشک با دقت گوش دهید. به طور کلی، یکسری از فعالیت ها هستند که به هیچ عنوان نباید در فاصله بین جلسات لیزر آن ها را انجام دهید که شامل موارد زیر هستند.

به هیچ عنوان در بین جلسات لیزر از موم، وکس یا سفید کننده استفاده نکنید.

پیش از درمان نباید موهای خود را اپیلاسیون کنید؛ چون که این کار بر روی فولیکول مو و همچنین ریشه مو اثر بدی می گذارد.  به طور کلی برای لیزر کردن فولیکول های مو باید دست نخورده باقی بمانند تا LHR به طور موثر کار کند. به همین خاطر، حداقل شش هفته قبل از درمان باید از هر گونه کندن، اپیلاسیون و الکترولیز مو های خود خودداری کنید. علاوه بر این، سفید کردن مو، رنگدانه های لازم برای جذب انرژی لیزر و حتی فولیکول ها را از بین می برد. طبیعی ماندن با رنگ مو بهترین کار بین جلسات لیزر است.

درست قبل از جلسه لیزر خود اصلاح کنید.

در حالی که کندن یا اپیلاسیون مو ها در بین جلسات لیزر غیرممکن است، حتما باید یک روز قبل از جلسه لیزر اصلاح کرد. پس تراشیدن مو ها به حفظ فولیکول و ساقه مو فقط با برداشتن موهای سطحی در سطح پوست، برای داشتن یک لیزر خوب کمک کننده است. در واقع، اصلاح پیش از لیزر ممکن است نتایج و سطح راحتی شما را در طول روند درمان بهبود ببخشد. ولی پس از درمان، باید در روز های اول، از اصلاح کردن خودداری کنید؛ چون که این کار به پوست حساس فرصت بهبودی می دهد.

از قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری کنید.

به طور کلی، بعد از لیزر مو های زائد قرار گرفتن در معرض نور خورشید می‌ تواند خطرات و عوارض جانبی لیزر مو های زائد را افزایش بدهد. به عنوان مثال باعث روشن شدن پوست در افرادی می شود  که پوست تیره‌ تری دارند. اگر قبلاً برنزه کرده اید، به شما توصیه می کنیم که قبل از انجام لیزر مو های زائد، صبر کنید تا برنزه کاملاً محو شود. باز هم، این به نحوه جذب انرژی لیزر در طول مدت زمان درمان مربوط می شود؛ چون که تضاد بین پوست روشن و مو های تیره اغلب به معنای نتایج بهتر می باشد. درست مثل کندن یا اپیلاسیون، باید سعی کنید که تا شش هفته قبل و بعد از درمان از قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری نمایید.

پوست خود را مرطوب نگه دارید.

لیزر موهای زائد گاهی اوقات از مواقع پوست را خشک می کند؛ در نتیجه حفظ رطوبت بدن بسیار مهم است. بعد از عمل، ممکن است در چند ساعت اول کمی قرمزی و تورم مشاهده بکنید، اگر چه این مسئله باید به سرعت محو شود. ممکن است پزشک به شما پیشنهاد کند که برای کاهش هر گونه ناراحتی، از یخ بر روی ناحیه تحت درمان خود استفاده کنید. یا حتی دكتر می‌ تواند ژل یا نوع دیگری از لوسیون را برای استفاده به شما بدهد. از آنجایی که تجربه هر فرد از لیزر مو های زائد متفاوت می باشد، حساسیت پوست ممکن است اصلا برای شما مشکلی نداشته باشد.

عوارض تاخیر در جلسات لیزر

اگر فاصله میان جلسات لیزر شما بسیار زیاد باشد یا با تاخیر زیادی این جلسات را شرکت کنید، مسلما فولیکول‌ های مو هایتان به اندازه کافی آسیب نخواهند دید تا رشد آن ها را شود. در نتیجه فقط شاهد نازک تر شدن مو های خود خواهید بود و به نتیجه دلخواه تان نمی رسید. از طرفی با تاخیر بین فاصله بین جلسات لیزر، زمان زیادی طول نخواهد کشید که مو ها دوباره به روند قبلی و طبیعی رشدشان بازگردند. پس فاصله زمانی زیاد بین جلسات لیزر ایده آل نیست و نتیجه بهتری را برایتان تضمین نمی‌ کند. با توجه به این موضوع برای دریافت نتیجه عالی و حداکثری، فاصله ارائه شده توسط کلینیک لیزر خود را مد نظرتان قرار داده و آن را رعایت کنید.

عکس موهای بلند زیر بغل

بهترین فاصله زمانی بین جلسات لیزر

به طور کلی ایده آل ترین و همچنین بهترین فاصله زمانی میان جلسات لیزر حدودا 30 الی 45 روز می باشد که چرخه رشد مو ها حدودا یک باز تکمیل شده است و دوباره این چرخه از سر گرفته شود. البته اگر ناحیه مد نظر بسیار حساس باشد، فاصله زمانی بیشتری تخمین زده خواهد شد ولی به هر حال بهترین فاصله بین جلسات لیزر، مقدار مذکور است. 

تا کنون 167 نفر این مطلب را پسندیده‌اند

سوالات متداول

اگر فاصله بین جلسات لیزر کم باشد، نتایج به دست آمده، نا مطلوب خواهد بود و فقط اتلاف هزینه می باشد. توجه داشته باشید که رشد دوباره مو ها در قسمت های مختلف بدن گوناگون و متفاوت می باشد. به همین خاطر زمانی که شخصی بخواهد لیزر انجام دهد به او توصیه می شود که بعد از ۴ هفته، مجدداً برای تنظیم جلسه لیزر خود کنند و اگر مو هایتان به اندازه کافی نکرده بود؛ جلسه درمانی خود را ۶ تا ۸ هفته عقب بیندازند. 

به طور کلی، عوامل متفاوتی از قبیل نوع پوست، رنگ مو، ناحیه رویش و همچنین قدرت دستگاه لیزر بر روی تعداد و فاصله بین جلسات لیزر تاثیر می گذارد. توجه داشته باشید که تجربه هر فردی با دیگری متفاوت است ولی برای اشخاصی که مایل به حذف دائمی مو های زائدشان هستند، بین 4 الی 6 جلسه لیزر احتیاج خواهد بود. اگر پیش از تعداد جلسه های تعیین شده از سمت پزشک، رشد مو هایتان متوقف شد، نباید جلسات لیزر خود را قطع نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوبترین مطالب

عکس چشم درشت و کشیده زن جوان - تزریق بوتاکس چشم گربه ای
مرد جوان با موهای پرپشت که انگشتان خود را لای موهای خود برده است
شیشه های تست خون دریافتی از افراد
عکس پزشک که با مداد روی پیشانی مرد طاس می کشد
عکس کاشت موی مرد جوان از زوایای مختلف - عوارض کاشت مو
عوارض کاشت مو
مشاوره رایگان و رزرو نوبت
بنر های تبلیغاتی

مطالب مرتبط

عکس چشم درشت و کشیده زن جوان - تزریق بوتاکس چشم گربه ای
iranianclinic
مرد جوان با موهای پرپشت که انگشتان خود را لای موهای خود برده است
iranianclinic
شیشه های تست خون دریافتی از افراد
iranianclinic
عکس پزشک که با مداد روی پیشانی مرد طاس می کشد
iranianclinic
روز
ساعت
دقیقه
ثانیه‌
روز
ساعت
دقیقه
ثانیه‌
تا پایان جشنواره

فرم درخواست مشاوره

لطفا اطلاعات زیر را تکمیل کنید ، مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس می گیرند.

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .