عکس تزریق کوکتل مزو به زیر فک زن - مزوتراپی غبغب

مزوتراپی غبغب

امروزه یکی از موثرترین و بهترین روش های زیبایی برای خلاص شدن از شر چربی‌ اضافی انباشته در مناطقی همچون چانه یا گردن که باعث به وجود آمدن غبغب می شوند، مزوتراپی غبغب می باشد. به طور کلی، در این روش از سوزن‌ بسیار ظریفی برای تزریق کردن مواد خاصی به زیر پوست استفاده می شود. در نتیجه سلول‌ های چربی انباشته شده در زیر پوست تجزیه می شوند و سپس توسط متابولیسم بدن دفع خواهند شد. با توجه به این موضوع، مزوتراپی غبغب، طرفداران زیادی در سراسر دنیا پیدا کرده است. شما در مورد این روش زیبایی چه می دانید؟ انواع مزوتراپی غبغب کدام است؟ نحوه رفع غبغب با مزوتراپی چگونه می باشد؟ کوکتل مزوتراپی غبغب برای چه کسانی ضرر دارد؟ با ما همراه باشید.

هزینه
هدف

خالی

پزشک معالج
تعداد جلسات

خالی

ماندگاری
ماندگاری

خالی

نوع بی‌هوشی
زمان نتیجه گیری

خالی

دوره نقاهت
دوره نقاهت

خالی

عوارض
عوارض

خالی

تلفن تماس
مشاوره آنلاین

برای مشاوره و اطلاع از قیمت ها با ما در ارتباط باشید

پکیج ها و لیست قیمت

جهت مشاهده پکیج های کلینیک ایرانیان کلیک کنید

فرم مشاوره و رزرو

جهت تکمیل فرم درخواست رزرو و مشاوره کلیک کنید

مزایا و معایب

چرا مزوتراپی غبغب در کلینیک های ایرانیان؟

آنچه در این مطلب می خوانید

مزوتراپی غبغب چیست؟ 

مزوتراپی غبغب روش تزریق کردن مواد حلال چربی به نواحی چانه و گردن می باشد که مواد و ترکیبات مخصوص آن از طریق سوزن‌ های نازک داخل پوست تزریق خواهند شد. این مواد پس از وارد شدن به پوست، چربی های اطراف ناحیه هایی همچون چانه و گردن را تا حد امکان حل می‌ کنند. پس از حل شدن سلول های چربی‌، متابولیسم بدن به صورت طبیعی، می تواند سلول‌ های چربی موجود در ناحیه غبغب را از این ناحیه دفع کند.

در این روش، پزشک هورمون ها، ویتامین ها و آنزیم ها را با استفاده از سوزن های بسیار نازک به پوست غبغب تزریق می کند تا آن را سفت و احیا نماید. هدف از این درمان رسیدگی به علل ریشه ای بدتر شدن پوست، مانند التهاب و گردش خون ضعیف می باشد. این روش برای کمک به کسانی که از ناراحتی ناشی از مسائل پزشکی در ناحیه غبغب خود رنج می برند، ایجاد شده است. اما متعاقباً از آن در درماتولوژی زیبایی برای از بین بردن سلول های چربی استفاده می شود و اغلب به عنوان جایگزینی برای لیپوساکشن مورد استفاده قرار می گیرد. مزوتراپی صورت معمولاً برای درمان انواع مشکلات پوستی موجود در ناحیه غبغب، از جمله رنگدانه، سفت شدن پوست، چین و چروک، خطوط و غیره هم استفاده می شود. افتادگی پوست غبغب و گردن نیز با استفاده از این فرآیند قابل تقویت و سفت شدن است.

عکس قبل و بعد مزو غبغب

انواع مزوتراپی غبغب 

 مزوتراپی غبغب یک روش درمانی بسیار گسترده می باشد و تا به امروز، انواع مختلفی از این روش توسعه یافته است. انواع مزوتراپی غبغب:

 • مزوتراپی غبغب ویتامینی: در این روش کوکتل حاوی ویتامین‌ های C، E و A به منظور تغذیه، ترمیم پوست و همچنین کاهش علائم پیری به ناحیه غبغب تزریق می شوند.
 • مزوتراپی ناحیه غبغب ضد پیری: از این نوع برای بهبود یافتن ظاهر خطوط و چین و چروک‌ های پوست، افزایش یافتن الاستیسیته و کاهش ترشح ملانین درون لک‌ های پوستی استفاده می شود.
 • مزوتراپی غبغب از نوع روشن‌ کننده و همچنین تسکین‌ دهنده لکه های پوستی: از این روش به کاهش دادن نقاط تیره پوست و بهبود رنگ آن استفاده می شود.
 • مزوتراپی غبغب آبرسان: از این روش برای افزایش یافتن رطوبت و همچنین لطافت پوست استفاده می شود.

نحوه رفع غبغب با مزوتراپی

در مزوتراپی غبغب با استفاده از سوزن های بسیار ظریف، محلول های مخصوص به لایه میانی پوست به ناحیه مربوطه تزریق می شود. این روش، یک درمان برای آسیب های پوستی و تنظیم گردش خون ضعیف می باشد. محتوای محلول‌ ها به منطقه کاربرد، هدف مصرف، سن فرد و عوامل دیگری مانند مواد مورد نیاز فرد (ویتامین‌ های شخصی، اسید های آمینه و مواد معدنی) بستگی دارد. قبل از استفاده از مزوتراپی غبغب، ابتدا یک معاینه فیزیکی بر روی بیمار انجام می شود. پس از معاینه فیزیکی بیمار، تشخیص قطعی درباره هر ناراحتی بیمار داده خواهد شد. بعد از نهایی شدن تشخیص، یک کرم بی حس کننده روی ناحیه مد نظر، اعمال می شود. در این روش درمانی برای هر بیمار از سوزن‌ های یکبار مصرف استفاده خواهد شد و محلول‌ هایی که برای بیمار مناسب تشخیص داده می‌ شود بر روی آن ناحیه اعمال می گردد.

پزشک که غبغب زن جوان را در دست گرفته است - مزوتراپی غبغب

گاهی از اوقات می توان این ترکیبات را با استفاده از یک تفنگ مکانیکی اعمال کرد تا فرآیند تزریق در ناحیه ای که به طور مکرر اعمال می شود راحت تر و آسان تر شود. تزریق زاویه دار کوکتل های مزوتراپی توسط پزشک به لایه میانی پوست ناحیه غبغب انجام می شود اما مقدار بسیار کمی از محلول به این ناحیه تزریق خواهد شد. توجه داشته باشید که جلسات مزوتراپی بیشتری را می توان با توجه به نیاز ناحیه غبغب انجام داد. این یک روش درمانی سرپایی می باشد که پس از استفاده نیازی به پانسمان ندارد. در صورت عدم بروز عارضه، بیمار بعد از انجام مزوتراپی غبغب به راحتی می تواند به زندگی عادی خودش ادامه دهد. 

عوارض مزوتراپی غبغب

استفاده از مزوتراپی غبغب مانند هر عمل پزشکی دارای عوارض جانبی و خطراتی است. عوارض جانبی که بعد از استفاده از مزوتراپی این ناحیه ایجاد می شوند، معمولاً طولانی نیستند. بروز عوارض جانبی از فردی به فرد دیگر متفاوت است و حتی برخی از بیماران هیچ عارضه جانبی را تجربه نمی کنند. برخی از ترکیبات و داروهایی که در حین مزوتراپی غبغب استفاده می شوند می توانند باعث بروز واکنش های آلرژیک در افراد گردند. به منظور جلوگیری از واکنش های آلرژیک، واکنش های پوستی لازم است که با استفاده از دارو در قسمت کوچکی از سطح پوست غبغب دقیقاً 24 ساعت پیش از انجام این روش درمانی مشاهده می شود به شرح زیر هستند.:

 • حالت تهوع
 • استفراغ
 • اسهال
 • تورم پوست
 • حساسیت پوست
 • احساس خارش
 • سوزش بر روی پوست
 • بروز بثورات بر روی سطح پوست
 • کبودی بر روی سطح پوست

واکنش هایی مانند بثورات پوستی و جوش ممکن است در افرادی که پوستی بسیار حساس دارند، دیده شود. حتی ممکن است اسکار های تیره در ناحیه غبغب وجود داشته باشند. از آنجایی که مزوتراپی مستقیماً بر روی ناحیه گورد نظر یعنی غبغب انجام می شود، اعتقاد بر این است که عوارض جانبی آن محدود یا کاهش می یابد. سایر عوارض جانبی گزارش شده از مزوتراپی ناحیه غبغب عبارتند از:

 • بروز واکنش آلرژیک فوری یا تاخیری به داروها یا محلول های تزریقی
 • التهاب
 • عفونت های پوستی
 • مشکلات رنگدانه ای در محل تزریق تزریق
 • زخم
 • اسکار
 • تغییر شکل در محل تزریق
 • پانیکولیت

تحریک و قرمزی پوست گردن یکی از عوارض مزو غبغب است

در حال حاضر، مشخص نیست که پس از خروج سلول‌ های چربی از ناحیه هدف چه اتفاقی برای این سلول‌ ها چربی می‌ افتد و مواد مختلف تزریق شده ممکن است چه تاثیراتی بر روی اندام‌ ها و بافت‌ های بدن داشته باشند. تحقیقات بیشتری در مورد ایمنی این تکنیک مورد نیاز است.

ورم بعد از مزوتراپی غبغب 

ورم پس از مزوتراپی غبغب یکی از عوارض جانبی موقتی این روش است که به‌ دلیل واکنش های پوست به تزریق کوکتل و دارو ها ایجاد می گردد. بعد از انجام مزوتراپی غبغب، پوست ممکن است ترشح مایعات بیشتری را داشته باشد؛ در نتیجه ورم را به دنبال خواهد داشت. در مواردی که بیمار به مواد مصرفی آلرژی دارد هم ورم بعد از مزو رخ می دهد.

هزینه مزوتراپی غبغب

به طور کلی، هزینه مزوتراپی غبغب در هر کسی متفاوت است و عوامل مختلفی بر روی قیمت آن تاثیر می گذارند. غبغب با افزایش سن و وزن به وجود می آید. گاهی از مواقع عوامل ارثی هم بر روی به وجود آمدن آن اثر می گذارند. با توجه به این موضوع باید بگوییم که دلیل ایجاد غبغب برای از بین بردنش توسط مزوتراپی تاثیرگذار می باشد. یکی از عوامل تاثیر گذار بر روی هزینه این روش تعداد جلسه های مزوتراپی غبغب است که معمولا ۴ الی ۵ جلسه در نظر گرفته می شوند ولی متناسب با شرایط هر بیمار می تواند کم یا زیاد شود. سایر عوامل تاثیر گذار بر روی قیمت مزوتراپی غبغب عبارتند از:

 1. شرایط فردی
 2. میزان رشد غبغب
 3. ابزار مورد استفاده
 4. مواد و نوع ابزار های تزریقی

کوکتل مزوتراپی غبغب برای چه کسانی ضرر دارد؟

به طور کلی استفاده از مزوتراپی غبغب و از همه مهم تر کوکتل آن در شرایط خاصی توصیه نمی شود؛ چون که ممکن است احتمال بروز عوارض جانبی را در این افراد افزایش دهد. کوکتل مزوتراپی غبغب برای افراد زیر ضرر دارد.

 • خانم های حامله
 • مادران شیرده
 • بیمارانی که سابقه فلج دارند.
 • اشخاص دیابتی که مجبور به استفاده از انسولین می باشند.
 • بیماران سرطانی
 • بیماران مبتلا به اختلالات انعقاد خون
 • افرادی که به هر ماده ای که در فرآیند میکرواینجکشن استفاده می شود، حساسیت و آلرژی دارند.
 • اشخاصی که مشکل کهیر دارند.
 • افراد مبتلا به بیماری های قلبی که چندین نمونه دارو مصرف می کنند.
 • بیمارانی که عفونت پوستی فعال دارند.
 • اشخاصی که از اضافه وزن شدید رنج می برند.
 • بیماران دیابتی
 • بیماران کلیوی، قلبی و کبدی
 • بیماران مبتلا به بیماری های خاصی مانند بیماری‌ های خون، خود ایمنی، عفونی و سیستمیک

مزوتراپی غبغب برای چه کسانی مناسب است؟

در حالت کلی، مزوتراپی غبغب یک روش ترمیم کننده است و با اثر سفت کنندگی خودش پوست ناحیه غبغب را جوان می کند. در نتیجه این روش برای بسیاری از افرادی که در ناحیه غبغب خود دچار افتادگی و چین و چروک شده اند، مناسب است. این روش درمانی که با تزریق مواد احیا کننده به پوست با سوزن های بسیار ظریف اعمال می شود، تفاوت های بسیار زیادی بر روی پوست ناحیه غبغب ایجاد می کند و در مدت زمان بسیار کوتاهی می توان اثرات آن را دید. مزولیفتینگ برای هر مرد یا زنی که از علائم پیری در غبغب خود رنج می برد مناسب است. این روش همچنین می تواند چروک‌ های تازه شروع شده ناشی از افزایش سن و اثرات مضر آفتاب را از بین ببرد و برای تمام بیمارانی که می‌ خواهند حتی اندکی از شر سلول های چربی پوست خود خلاص شوند، قابل استفاده است. پس به طور کلی، افرادی که دچار چاقی در ناحیه غبغب خود هستند، می توانند با استفاده از مزوتراپی غبغب این مشکل خود را حل کنند. 

فاصله جلسات مزوتراپی غبغب 

بسته به مدل مزوتراپی غبغب، ناحیه تحت درمان، احتیاج بیمار و همچنین وضعیت پوست او، فاصله جلسات متفاوت هستند. در حالت کلی، حداقل ۲ الی ۴ جلسه برای مزو لازم است و فاصله بین جلسه ها هم باید حدودا دو هفته یا حتی هفته‌ ای یکبار باشند.

نحوه آمادگی قبل از رفع غبغب با مزوتراپی 

توجه داشته باشید که استفاده از تمامی درمان های تزریقی، احتمال کبودی در فرد وجود دارد. کبودی را می توان با پرهیز از دارو ها و محصولاتی که خون را رقیق می کنند، مانند آسپرین، روغن ماهی، ایبوپروفن و الکل به حداقل رساند. البته ما هرگز نمی توانیم تضمین کنیم که شما پس از انجام مزوتراپی غبغب دچار تورم یا کبودی نخواهید شد، ما تمام تلاش خود را می کنیم تا بتوانید راحت تر با این عوارض کنار بیایید. در حالی که اکثریت قریب به اتفاق بیماران دچار کبودی نمی شوند، چند مراقب “در منزل” وجود دارد که می توانند بروز عوارض جانبی این روش را کاهش دهند.

 1. چند روز قبل از درمان از روغن ماهی، آسپرین، ایبوپروفن و الکل خودداری کنید. این مواد طبیعی، رقیق کننده خون هستند و احتمال کبودی شما را افزایش می دهند. 
 2. به مدت 1 هفته پیش از درمان از مصرف مواد غذایی همچون سیر، جینسینگ و ویتامین E خودداری کنید.
 3. از مصرف محصولات موضعی مانند ترتینوئین (رتین-A)، رتینول ها، رتینوئید ها، اسید گلیکولیک یا هر محصول ضد پیری با قدرت بالا به مدت حدود 3 روز پیش از درمان خودداری کنید.
 4. 3 روز قبل از درمان از اپیلاسیون، سفید کردن، استفاده از موچین یا کرم موبر روی ناحیه مورد درمان اکیدا خودداری کنید. البته در مواردی هم توصیه می شود که تا 8 هفته قبل از درمان این کار ها را انجام نداد.
 5. از قرار گرفتن بیش از حد در معرض نور خورشید خودداری نمایید.
 6. 24 ساعت پیش از درمان از مصرف نوشیدنی های الکلی خودداری کنید.
 7. شما می توانید پیش از درمان از آرنیکا خوراکی و موضعی که یک داروی هومیوپاتی است، استفاده کنید. آرنیکا می تواند احتمال و شدت کبودی را کاهش دهد‌.
 8. اگر فردی هستید که به راحتی کبود می‌ شوید، اگر پوست نازکی دارید، یا اگر از دارو های رقیق‌ کننده خون استفاده می‌ کنید، احتمال کبودی‌تان بیشتر می شود.
 9. در صورت بارداری، شیردهی یا حساسیت به هر یک از ترکیبات تزریقی، استفاده از این روش برای شما مناسب نیست.
 10. در صورت داشتن هرگونه نگرانی در رابطه با درمان، فوراً با کلینیک مزوتراپی خود تماس بگیرید.
 11. حداقل 4 هفته قبل و یا بین مزوتراپی غبغب، پوست خود را در معرض اشعه ماوراء بنفش یا برنزه قرار ندهید.
 12. 1 تا 2 هفته قبل از ویزیت باید از مصرف داروهای حساس اجتناب کنید.
 13. 1 هفته قبل از درمان از لایه برداری شدید یا میکرودرم ابریژن خودداری کنید. ناحیه درمان نباید قبل از درمان خشک یا پوسته پوسته شده باشد.
 14. 24-48 ساعت قبل از درمان از مصرف کرم های سفید کننده یا محصولات خوشبو کننده استفاده نکنید. توصیه می‌شود 48 ساعت پیش از درمان، روی ناحیه درمان، روغن نمالید.
 15. قبل درمان از شنا در آب قوی کلردار خودداری کنید.
 16. با نوشیدن آب زیاد بدن را آبرسانی کنید.
 17. با لباس مناسب از پوست غبغب خود در برابر آفتاب محافظت کنید و پیش از اولین درمان و حتی بین جلسات درمانی بعدی از کرم ضد آفتاب با SPF 30+ استفاده نمایید، اما از مصرف کرم های ضد آفتاب تا 24 ساعت پس از درمان اجتناب کنید.

مراقبت های بعد از مزوتراپی غبغب

پس از انجام مزوتراپی غبغب مواردی وجود دارند که باید به آن ها توجه کرد تا به نتیجه خوبی از این روش رسید. 

 1. فردی که تحت مزوتراپی غبغب قرار می گیرد، قطعاً نباید از دارو های رقیق کننده خون مانند آسپرین قبل و بعد از درمان خود مصرف استفاده کند.
 2. در 10 تا 15 ساعت اول بعد از استفاده از مزوتراپی بر روی این ناحیه، هیچ آبی نباید به ناحیه کاربرد زده شود.
 3. در دو روز اول پس از استفاده از مزوتراپی، فرد نباید از لحاظ فیزیکی به خود فشار بیاورد.
 4. در 10 الی 15 ساعت اول پس از مزوتراپی نباید از لوازم آرایشی روی پوست استفاده کرد.
 5. قبل و بعد از مزوتراپی نباید از دارو های ضد التهابی استفاده نمود.
 6. حتما باید قبل و بعد از مزوتراپی مواد غذایی سالم مصرف کرد.
 7. الکل، کافئین، سیگار کشیدن و غذا های پر پروتئین نباید به هیچ عنوان مصرف شود.
 8. به منظور جلوگیری از تورم، کبودی و قرمزی در ناحیه استعمال، استفاده از کمپرس سرد بر روی ناحیه و اطراف آن انجام شود.
 9. کمپرس چای بابونه سرد برای بهبود عوارض این فرآیند کافی است.
 10. ناحیه ای که مزوتراپی در آن اعمال می شود نباید به هیچ عنوان خراشیده شود.
 11. هیچ فشاری نباید به ناحیه مربوطه وارد گردد.
 12. برای جلوگیری از عفونت تا حد امکان نباید ناحیه غبغب را لمس کرد.
 13. قبل از دست زدن به محل مورد نظر، دست ها باید حتما شسته شوند.
 14. تمام توصیه ها و دستورالعمل های پزشک باید در نظر گرفته شوند و بدون از قلم انداختن رعایت گردند.
 15. بروز قرمزی و تورم بعد از مزوتراپی غبغب، طبیعی می باشند. کبودی نیز ممکن است مشاهده شود. 
 16. بسته به ناحیه غبغب و محصول مورد استفاده، ممکن است به مدت 1 تا 2 هفته پس از درمان احساس سفتی در ناحیه تحت درمان داشته باشید. اما با گذشت زمان، این منطقه نرم شده و ترکیبات تزریق شده به آن، ته نشین می شود.
 17. همان طور که گفته شد با استفاده از یک بسته یخ یا ژل سرد بر روی ناحیه غبغب می توان از فشار جلوگیری کرد؛ زیرا به کاهش تورم و احتمال کبودی کمک می کند.
 18. تا 12 ساعت پس از درمان از آرایش کردن خودداری کنید.
 19. از وارد کردن فشار بیش از حد به ناحیه تحت درمان در چند ساعت اولیه و تا 2 الی 3 روز خودداری کنید.
 20. هنگام تمیز کردن غبغب بسیار ملایم باشید.
 21. 24 ساعت پس از درمان از ورزش یا فعالیت های شدید خودداری کنید. البته شما می‌ توانید فوراً سایر فعالیت‌ ها و روال‌ عادی زندگی خود را از سر بگیرید. 
 22. از سونا، اتاق های بخار و قرار گرفتن در معرض طولانی مدت اشعه ماوراء بنفش تا زمانی که قرمزی و تورم فروکش نکرده است خودداری کنید.
 23. قبل از دریافت هرگونه مراقبت از پوست یا حتی لیزر درمانی حداقل شش هفته (طبق دستور پزشک خود) صبر کنید.  همچنین از شنا در آب های به شدت کلردار بپرهیزید.
 24. از کرم های سفید کننده استفاده نکنید.
 25. از محصولات معطر مانند صابون، کرم یا عطر خودداری کنید.

به کدام کلینیک برای مزوتراپی غبغب در تهران مراجعه کنم؟

سعی کنید به کلینیکی برای مزو غبغب مراجعه کنید که از پزشکان و متخصصان با تجربه برای این کار استفاده کند. همچنین کلینیکی را انتخاب کنید که از بهترین تجهیزات، مواد و دارو ها برای درمان شما استفاده کنند. علاوه بر این توجه به بهداشت مرکز درمانی هم بسیار مهم است. 

درخواست رزرو نوبت در کلینیک ایرانیان​

لطفا شماره تماس و مشخصات خود را در فرم زیر وارد نمایید، تا برای رزرو وقت قطعی و ثبت تاریخ و ساعت، همکاران ما با شما تماس بگیرند.

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .
اگر جواب سوال خود را پیدا نکردین با مشاوران کلینیک ایرانیان تماس بگیرید

رضایت مشتریان کلینیک ایرانیان

یک لیوان کافه لاته با آرت روی قهوه به شکل قلب - قهوه برای لاغری
iranianclinic
لاغری
مصرف قهوه برای لاغری و فواید شگفت انگیز آن
در دنیای پرشتاب امروزی، بسیاری از ما به دنبال راه‌ های ساده و مؤثر برای کاهش وزن و حفظ تناسب اندام هستیم. تصور کنید روزتان را با یک فنجان قهوه تلخ و گرم...
چند نفر خانم و آقا که لباس ورزشی پوشیده اند و در سالن ورزشی در حال ورزش هستند-ایروبیک برای لاغری
iranianclinic
لاغری
انواع ورزش ایروبیک برای لاغری شکم و پهلو
ورزش ایروبیک برای لاغری شکم و پهلو بسیار مفید است چون این ورزش دارای ریتم و تکرار است و باعث افزایش ضربان قلب و میزان مصرف اکسیژن بدن می ‌شود و به سوزاندن...
جعبه پروفایلو که روی میز قرار دارد
iranianclinic
تزریق
آیا پروفایلو می‌تواند جایگزین فیلر باشد؟
شاید برای شما این سؤال پیش آمده باشد که آیا پروفایلو می تواند جایگزین فیلر باشد. در پاسخ باید بگوییم که نه؛ زیرا هر کدام از این روشها تفاوت هایی را با...
پزشکی که به صورت دختر جوان پروفایلو تزریق می کند و سرنگ را کنار گونه دختر نگه داشته است - ماندگاری ژل پروفایلو
iranianclinic
تزریق
مدت ماندگاری ژل پروفایلو تا چند وقت است؟
ماندگاری ژل پروفایلو به عوامل بسیاری بستگی دارد و به همین دلیل ممکن است در افراد مختلف مدت زمان ماندگاری متفاوت باشد. نکته مهم این است که نتایج تزریق پروفایلو...
دستگاه کول تک لاغری
iranianclinic
لاغری
جدیدترین دستگاه لاغری چیست؟
در دنیای امروزه، جستجو برای یافتن جدیدترین دستگاه لاغری که به شما کمک کنند تا وزن بیشتری را از بدن خود کم کنید و اندامی فیت و سالم داشته باشید، همیشه یک...
یک سبد حصیری پر از گیلاس و یک لیوان شربت گیلاس خوشمزه که چند تا عدد گیلاس در آن ریخته شده است- گیلاس برای لاغری
iranianclinic
لاغری
مزایای بیشمار گیلاس برای لاغری
به دنبال راهی طبیعی و لذیذ برای لاغری هستید؟ به دنیای شگفت ‌انگیز گیلاس خوش آمدید! این میوه‌ی تابستانی نه تنها طعمی بی‌ نظیر دارد، بلکه مملو از خواصی است...

تا کنون 185 نفر این مطلب را پسندیده‌اند

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم درخواست مشاوره

لطفا اطلاعات زیر را تکمیل کنید ، مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس می گیرند.

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .