صفحه اصلی > مقالات > کاهش وزن و افزایش وزن > موادغذایی بی نظیر برای سوزاندن چربی 


مواد غذایی بی نظیر برای سوزاندن سریع چربی


غذاهای چربی سوز غذاهایی هستند كه بیشتر از محتوی كالری خود، كالری سوزی نموده و درنتیجه با چربی های ذخیره در بدن نیز مقابله می كنند
راز كم كردن وزن این است كه از موادغذایی و نوشیدنی های مناسب تا اندازه ای استفاده كنید كه سیر شوید. اگر وعده های غذایی را نادیده بگیرید، سوخت و ساز بدنتان پایین می آید و سلامت بدنتان به خطر می افتد. موادغذایی خاصی وجود دارد كه چربی بیشتری نسبت به محتوی خود آن می سوزاند. این موادغذایی چربی سوز موادغذایی گیاهی طبیعی هستند و اگر از این موادغذایی استفاده كنید و كمی هم ورزش كنید، سوخت و ساز بدنتان بالا می رود و كالری بیشتری را با سرعت بیشتر حتی برای ساعاتی پس از ورزش می سوزانید. لیست كامل موادغذایی چربی سوز را در زیر برایتان آورده ایم.


لیست موادغذایی چربی سوز*******


1.
میوه های سرشار از ویتامین C-مركبات: لیمو، پرتقال، گواوا، گریپ فروت، پاپایا، لیمو شیرین، نارنگی و گوجه فرنگی سرشار از ویتامین C و فیبر هستند و ویژگی چربی سوزی دارند. ویتامین C به بدن كمك می كند سریعتر روی چربی كار كند و همچنین آمینواسید كارنتین را تحریك می كند تا ظرفیت چربی سوزی بدن را بالا برد.
ویتامین C چربی را رقیق می كند و اثر آنرا كمتر می كند و به آزاد كردن چری از بدن كمك میكند.

2.
سیب: پكتین موجود در سیب از جذب چربی توسط سلول ها جلوگیری می كند و همچنین جذب آب از مواد غذایی را افزایش داده و موجب دفع ته نشین چربی از بدن می شود. آنتی اكسیدان های موجود در سیب نیز می تواند از ایجاد سندرم سوخت و ساز كه موجب چاق شدن شكم یا هیكل سیبی شكل می شود، جلوگیری كند.

3.
مواد لبنی سرشار از كلسیم: موادلبنی مثل شیر، پنیر، و ماست بعنوان چربی سوز عمل می كنند و با افزایش تجزیه چربی در سلولهای چربی، كاهش وزن را تقویت می نماید. بر اساس تحقیقات و مطالعات دكتر مایكل زمل (Michael Zemel) در دانشگاه تنسی، رژیم غذایی سرشار از موادلبنی با محدودیت مصرف كالری یكسان می تواند میزان چربی سوزی و كاهش وزن را تا دوبرابر كند. تحقیق او نشان داده است كه خوردن 3 تا 4 وعده از موادلبنی در روز برای تسریع كاهش وزن بسیار موثرتر از مصرف مكمل كلسیم است. ازاینرو می توان موادلبنی را جزء موادغذایی چربی سوز دانست.محققان دریافته اند كه:
افرادیكه اضافه وزن دارند و 3 وعده در روز از موادلبنی سرشار از كلسیم مصرف كردند نسبت به آنها كه رژیم غذایی یكسانی داشته اما دو تا سه وعده كمتر از موادلبنی استفاده می كردند، میزان چربی بیشتری از ناحیه شكم كم كردند. مكمل های كلسیم به اندازه شیر خوب عمل نمی كنند.


4.
آجیل: براساس گفته های جوردی سالاس-سالوادو (Jordi Salas-Salvado) از دانشگاه روویرا ای ویرجیلی (Rovira I Virgili) در اسپانیا به سیر نگه داشتن كمك كرده و در عین حال توانایی فرد برای چربی سوزی را افزایش می دهد.5.
فلفل ها: موادغذایی حاوی فلفل جزء موادغذایی چربی سوز به حساب می آیند. فلفل حاوی كپساسین است كه به بالا بردن متابولیسم كمك می كند. كاپساسین یك ماده غذایی ترموجنیك است كه باعث می شود بدن برای 20 دقیقه پس از خوردن آن، كالری بیشتری بسوزاند.6.
پروتئین ها: موادغذایی سرشار از پروتئین و فیبر بهترین موادغذایی برای كاهش چربی های شكم هستند. پروتئین نسبت به چربی برای هضم به انرژی بیشتری نیاز دارد. پس تا می توانید از موادغذایی مثل لبنیات، حبوبات، تخم مرغ و امثال آن استفاده كنید.

عدس نیز سرشار از پروتئین و فیبر محلول است كه به ثابت نگه داشتن قند خون كمك میكنند، درنتیجه عدس برای از بین بردن چربی شكم عالی است.7.
بعضی از موادغذایی دیگر كه می توان جزء موادغذایی چربی سوز لیست كرد عبارتند از ریشه چغندر، كلم بروكلی، كلم، هویج، فلفل قرمز، سویا، سیب زمینی شیرین، تمشك آبی و هندوانه.

دقت كنید كه برای كاهش وزن باید كالری های بیشتری را نسبت به كالری های مصرفی خود بسوزانید. اینكار را می توانید با مصرف بیشتر موادغذایی چربی سوز و انجام تمرینات ورزشی انجام دهید. این باعث می شود چربی اضافه بدن را از بین ببرید

 

فروشگاه خرازی پروتز سینه لیزر لیپولیز ژنیکوماستی شمع خرید شمع شمع عمده خرازی تشریفات مجالس تشریفات عروسی خدمات مجالس پذیرایی مجالس پروتز سینه بزرگی سینه آقایان جراحی زیبایی شکم تزریق چربی لیزر لیپولیز تزریق بوتاکس درمان هموروئید با لیزر درمان شقاق درمان فیستول مقعد با لیزر درمان كیست مویی با لیزر جدیدترین روش درمان فتق بهترین جراح بیماریهای نشیمنگاه