جستجو
Close this search box.
دست فرد که روی دسته صندلی قرار گرفته و پزشکی که به کف دستان او بوتاکس تزریق می کند - تزریق بوتاکس کف دست

تزریق بوتاکس کف دست

تزریق بوتاکس کف دست موثر ترین راه برای از بین ‌بردن عرق بیش از حد این ناحیه می باشد. تعریق بیش از حد کف دست معمولا یک بیماری ارثی است که پزشکان آن را هایپرهیدروزیس می نامند. در حال حاضر، بوتاکس یک درمان سریع، ساده و بسیار موثر برای درمان این بیماری است. پزشکان پس از انجام مطالعات دقیق، به این نتیجه رسیدند که با تزریق بوتاکس به نواحی خاصی از کف دست می توان از شر این بیماری خلاص شد اما با این حال باید در مورد نحوه تزریق، آمادگی های لازم و مراقبت های بعد از آن آگاهی داشت. شما در مورد تزریق بوتاکس کف دست چه می دانید؟ نحوه تزریق بوتاکس کف دست چگونه است؟ با ما همراه باشید تا با یک دیگر به بررسی تزریق بوتاکس کف دست بپردازیم.

مشاوره توسط پزشک به صورت رایگان

هزینه
هدف

خالی

پزشک معالج
تعداد جلسات

خالی

ماندگاری
ماندگاری

خالی

نوع بی‌هوشی
زمان نتیجه گیری

خالی

دوره نقاهت
دوره نقاهت

خالی

عوارض
عوارض

خالی

تلفن تماس
021-75900

برای مشاوره و اطلاع از قیمت ها با ما در ارتباط باشید

پکیج ها و لیست قیمت

جهت مشاهده پکیج های کلینیک ایرانیان کلیک کنید

فرم مشاوره و رزرو

جهت تکمیل فرم درخواست رزرو و مشاوره کلیک کنید

مزایا و معایب

مزایای تزریق بوتاکس کف دست

معایب تزریق بوتاکس کف دست

کاهش تعریق کف دست

کمی دردناک

افزایش اعتماد به نفس

بدون نیاز به جراجی

نتایج ماندگار

چرا تزریق بوتاکس کف دست در کلینیک های ایرانیان؟

تجربه متخصصان تزریق بوتاکس کف دست

قیمت گذاری شفاف

مشاوره قبل از درمان

نظرات مثبت مشتریان پیشین

آنچه در این مطلب می خوانید

تزریق بوتاکس کف دست چیست؟ 

پیش از آنکه بگوییم تزریق بوتاکس کف دست چیست باید گفت بوتاکس یکی از بهترین گزینه‌ ها برای درمان هیپرهیدروزیس کف دست است و برای سایر روش‌ های درمانی که نتوانسته‌ اند نتایج دلخواه را به همراه داشته باشند، جایگزین بسیار خوبی است. بوتاکس با نام سم بوتولینوم نوع A یک نوروتوکسین است که عصب‌ سازی انتهای عصبی را متوقف خواهد کرد. این فرآیند در ابتدا توسط Allergan برای استفاده در اختلالات عضلانی به کار برده می شد و مدت کوتاهی پس از آن برای استفاده های زیبایی در دنیای پوست و جراحی پلاستیک مثل درمان خطوط ریز و چین و چروک محبوبیت یافت. از آن زمان به بعد بوتاکس برای درمان طیف وسیعی از شرایط پزشکی، از جمله هیپرهیدروزیس کف دست، گسترش یافت.

به طور کلی تزریق سم بوتولینوم برای از کار انداختن غدد عرق کف دست استفاده می شود. بوتاکس با جلوگیری از آزاد شدن استیل کولین، فعالیت غدد عرق را در محل تزریق قطع می کند. اثرات تزریق بوتاکس بسته به ناحیه تحت درمان می تواند بین 4 تا 6 ماه باقی بماند و طبق تحقیقات انجام گرفته، نشان داده شده است که تعریق کف دست را 80 تا 90 درصد کاهش می دهد. پس جای تعجب نیست که چرا تزریق بوتاکس به طور گسترده توسط متخصصان پوست و مو برای درمان هیپرهیدروزیس کف دست توصیه می شود. توجه داشته باشید که درمان هیپرهیدروزیس کف دست با بوتاکس یک روش غیر تهاجمی د عالی برای تسکین طولانی مدت تعریق کف دست است.

تزریق بوتاکس کف دست به خودی خود سریع و نسبتاً بدون درد می باشد اما به طور معمول، مستلزم استفاده از کرم بی حس کننده موضعی یک ساعت پیش از تزریق می باشد. به طور کلی، 20 تا 30 تزریق بسیار ظریف برای قرار دادن بوتاکس در هر کف دست استفاده می شود که در مجموع می تواند در 15 دقیقه تمام شود. از آنجایی که این روش درمانی یک تکنیک پیشرفته تزریق بوتاکس است، باید با یک متخصص پزشکی دارای گواهی هیئت مدیره که تجربه تزریق بوتاکس برای هایپرهیدروزیس را دارد، کار کنید. 

نحوه تزریق بوتاکس کف دست چگونه است؟ 

نحوه تزریق بوتاکس کف دست بسیار ساده است و زمان زیادی نمی برد و پس از انجام فرآیند نیازی به استراحت نیست. البته بهتر است که پیش از تزریق در مورد وضعیت خاص خود با پزشک تان صحبت کنید تا تعداد واحد های بوتاکس لازم برای درمانتان را تعیین کند. برای آماده کردن ناحیه قبل از تزریق، دکتر یک بی‌ حسی موضعی برایتان تجویز می‌ کند که باید یک ساعت قبل از تزریق آن را استفاده کنید تا احساس درد دست کاهش یابد.

عکس پزشک در حال تزریق بوتاکس به کف دست فرد

سپس، دکتر سم بوتولینوم نوع A (به طور متوسط ​​100 واحد در کل) را به 20 تا 30 نقطه روی کف دستتان تزریق می کند. این تزریق ها برای جلوگیری از انتشار استیل کولین توسط سلول های عصبی کولینرژیک، که یک انتقال دهنده عصبی مسئول تولید عرق می باشد، به کار می روند‌. خود درمان طولی نمی کشد تا کامل شود و هیچ وقفه ای در بین آن وجود ندارد، به این معنی که می توانید بلافاصله پس از عمل به فعالیت های معمول خود بازگردید. اثرات سم بوتولینوم باید 2 تا 4 روز بعد از درمان مشهود باشند. حدود 2 هفته پس از دریافت بوتاکس، باید با پزشک خود ملاقات کنید تا محل تزریق و ناحیه کلی درمان را ارزیابی کند و ببیند که آیا نیازی به تزریق مجدد وجود دارد یا خیر. کاهش تعریق در کف دست ها می تواند تا 6 ماه ادامه داشته باشد؛ در ناحیه درمان بوتاکس برای اثر مداوم باید مجددا تکرار شود.

نحوه درمان هایپرهیدروزیس کف دست با بوتاکس 

هیپرهیدروزیس شدید کف دست یک بیماری مزمن است که به درمان های رایج مقاوم می باشد. سم بوتولینوم با مسدود کردن مسیر آزاد شدن استیل کولین از غشاهای پیش سیناپسی، تولید عرق را مهار می کند. پس از تحقیقات انجام شده، متخصصان به این نتیجه رسیده اند که تزریق سم بوتولینوم به طور قابل توجهی تولید عرق را در نواحی تحت درمان کف دست کاهش داد. پس به جرات می توانیم بگوییم که سم بوتولینوم یک روش درمانی جایگزین مؤثر، ایمن و طولانی‌ مدت برای درمان هیپرهیدروزیس شدید کف دست است.

هایپرهیدروزیس یا تعرق بیش از حد کف دست

هزینه بوتاکس کف دست

هزینه بوتاکس کف دست برای هیپرهیدروزیس به تعداد واحدهای بوتاکس مورد نیاز، موقعیت جغرافیایی که برای تزریق انتخاب می شود و تجربه تزریق کننده بستگی دارد. توجه داشته باشید که مقدار بوتاکس لازم از فردی به فرد دیگر و نیاز های هر بیمار متفاوت خواهد بود. مردان معمولاً دست‌ های بزرگ‌ تر و عضلات قوی‌ تری در مقایسه بل زنان دارند؛ در نتیجه به واحد های بیشتری از بوتاکس در هر ناحیه کف دست خود نیاز دارند. در حالی که میانگین تعداد واحدهای لازم 100 واحد است، بیماران ممکن است بسته به شرایط و اندازه دست‌ هایشان به دوز بیشتر یا کمتر نیاز داشته باشند؛ این خود مسئله ای است که قیمت تزریق بوتاکس کف دست را تا حد زیادی تغییر می دهد. هزینه بوتاکس برای درمان هیپرهیدروزیس کف دست نیز به موقعیت جغرافیایی کلینیک هم بستگی دارد. یک مطب پزشکی در بالا شهر تهران ممکن است هزینه بیشتری نسبت به سایر پایین شهر داشته باشد. عامل مهم دیگر هم تجربه انژکتور است؛ به طور کلی، یک انژکتور متخصص، دستمزد گران تری نسبت به تزریق کننده تازه کار دارد. توجه به این نکته ضروری است که انجام این روش توسط یک متخصص با تجربه، تا حد زیادی خطر عوارض جانبی احتمالی این روش را کاهش می دهد؛ پس به فکر رفتن به جای ارزان برای تزریق بوتاکس نباشید.

نقاط تزریق بوتاکس کف دست

برای پیدا کردن نقاط تزریق بوتاکس کف دست، پزشک یک الگوی شبکه ای روی کف دست ها ایجاد می کند. الگو کشیده شده شامل مناطقی از تزریق می باشند که در فاصله حدود ۱ الی ۲ سانتی متری از یک دیگر قرار گرفته اند و به شکل خط های عمودی و افقی بر کف دست قرار خواهند گرفت. تعداد نقاط تزریقی برای هر فردی متفاوت بوده به شدت عرق بستگی دارد. یعنی برای بیمارانی که تعریق نسبتا شدید تری دارند، به نواحی تزریق بیشتری احتیاج است.

نقاط تزریق بوتاکس روی دست - تزریق بوتاکس کف دست

آمادگی قبل از بوتاکس کف دست

برای رسیدن به نتایج خوب از تزریق بوتاکس کف دست، مهم است که به بهترین نحوه برای این کار آماده شوید. آمادگی قبل از بوتاکس کف دست عبارت است از:

  1. یک یا دو هفته قبل از تزریق بوتاکس کف دست از مصرف دارو های رقیق کننده خون خودداری کنید. داروهایی مانند ایبوپروفن، آسپرین، وارفارین، ویتامین E و مکمل های امگا 3، همه این ها خون را رقیق می کنند و ممکن است باعث خونریزی بیش از حد در طول عمل شوند. 
  2. 48 ساعت پیش از تزریق بوتاکس کف دست، سیگار و نوشیدنی را ترک کنید. سیگار کشیدن و نوشیدن الکل روند بهبود طبیعی بدن را کاهش می دهد، بنابراین اجتناب از این مواد مهم است؛ زیرا ممکن است روند بهبودی را مختل کرده و طولانی تر کنند. 

مراقبت های بعد از بوتاکس کف دست

معمولاً چیزی تحت عنوان مراقبت های بعد از بوتاکس کف دست به افراد توصیه نمی شود و بیماران می توانند بلافاصله بعد از تزریق بوتاکس کف دست به بیشتر فعالیت های روزانه خود بازگردند. ممکن است پزشک به شما توصیه کند که تا چند روز بعد از تزریق بوتاکس کف دست از نوشیدن الکی و مشروب خودداری کنید. در صورت نیاز می توانید از یخ برای تورم نیز استفاده نمایید؛ از طرفی تمام تلاش خود را بکنید تا دستان همیشه تمیز و خشک باشد. ممکن است در عرض چند روز اثر بوتاکس هیپرهیدروزیس مشاهده شود. با این حال، تا دو هفته طول می کشد تا اثرات کامل بروز یابند. ممکن است پزشک بخواهد شما را در این زمان برای ارزیابی نتایج بوتاکس کف دست ببیند. اگر عرق کردن همچنان مشکل ایجاد می کند، ممکن است واحدهای اضافی را به دستتان تزریق نماید.

فردی که با دو دست خود چند قطعه یخ را نگه داشته است

عوارض بوتاکس کف دست

به طور کلی بوتاکس برای درمان هیپرهیدروزیس کف دست هم بی خطر و هم موثر است؛ اما در صورتی که درمان توسط متخصص پوست با تجربه انجام شود. این روش به خودی خود نسبتاً بدون درد است و پس از درمان نیازی به استراحت نیست، به این معنی که می توانید بلافاصله به فعالیت های معمول خود بازگردید. عوارض بوتاکس کف دست بسیار کم است که شامل کبودی و ضعف عضلانی در دست ها می شود. علاوه بر این، شواهد کمی وجود دارند که نشان دهند این درمان منجر به تعریق جبرانی در سایر نقاط بدن می شود. به عبارت دیگر، کمترین خطری وجود دارد که بدن شما کمبود تعریق در کف دست را با تعریق در سایر نواحی بدن جبران کند. اما با این حال، درمان بوتاکس یک روش بسیار ظریف و دقیق است و خطر عوارض جانبی بالقوه را به طور قابل توجهی کاهش می دهد؛ البته اگر این فرآیند را با یک متخصص پوست انجام دهید.

درخواست رزرو نوبت در کلینیک ایرانیان​

لطفا شماره تماس و مشخصات خود را در فرم زیر وارد نمایید، تا برای رزرو وقت قطعی و ثبت تاریخ و ساعت، همکاران ما با شما تماس بگیرند.

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .
اگر جواب سوال خود را پیدا نکردین با مشاوران کلینیک ایرانیان تماس بگیرید

اکثر افراد تنها درد خفیفی را در طول فرآیند تزریق بوتاکس به کف دست گزارش می کنند. برای به حداقل رساندن هرگونه ناراحتی، می توان قبل از عمل از یک کرم بی حس کننده موضعی روی کف دست استفاده کرد.

نتایج تزریق بوتاکس برای کف دست ها معمولاً حدود 6 تا 12 ماه طول می کشد. این مدت زمان ممکن است از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد.

رضایت مشتریان کلینیک ایرانیان

عکس 6 کاسه که در آنها 6 نوع مختلف از اوتمیل آماده شده است
iranianclinic
لاغری
طرز تهیه اوتمیل برای لاغری
اگر شما تصمیم به کاهش وزن‌ دارید، اوتمیل برای لاغری یک‌ راه سالم و رضایت بخش است. جو دو سر یک منبع تغذیه ای است که می تواند به کاهش وزن شما کمک کند و در...
عکس قوری که از آن دمنوش خالی می شود - دمنوش لاغری
iranianclinic
لاغری
بهترین دمنوش لاغری چیست؟
دمنوش لاغری به عنوان یکی از پرکاربردترین روش‌ های طبیعی برای لاغری و کاهش وزن مورد توجه قرار می‌ گیرند. گرچه دمنوش‌ ها اغلب به عنوان یک افزونه در رژیم‌...
عکس دو عدد کرفس در کنار یک ظرف کرفس خرد شده
iranianclinic
لاغری
خواص آب کرفس برای لاغری
کرفس یک سبزی مغذی است که معمولاً در پخت‌وپزهای معمول روزمره از آن استفاده می‌شود و مصرف آب کرفس برای لاغری طرفداران زیادی دارد. همچنین استفاده از کرفس...
عکس شیشه سرکه سیب در کنار یک سبد سیب - سرکه سیب برای لاغری
iranianclinic
لاغری
سرکه سیب برای لاغری چه فوایدی دارد؟
سرکه سیب از فرآیند تخمیر میوه‌ سیب به ‌وسیله مخمر و باکتری ‌های مفید به‌دست می ‌آید. این فرآیند باعث تبدیل تمامی قندهای موجود در سیب به اسید استیک م ی‌شود...
عکس زن جوان قبل و بعد از کاهش وزن - بهترین روش های لاغری
iranianclinic
لاغری
بهترین روش های لاغری و کاهش وزن
بهترین روش های لاغری کدام هستند؟ چرا باید با بهترین روش لاغری آشنا شد؟ به طور کلی اکثر افراد جامعه با مشکل اضافه وزن رو به رو هستند و به دنبال بهترین روش...
دانه زنیان
iranianclinic
لاغری
طریقه مصرف زنیان برای لاغری شکمی
زنیان یکی از گیاهان بومی کشور هندوستان است. از مشخصات ظاهری این گیاه می‌توان به‌به دانه‌های ریز و بیضی‌شکل آن اشاره کرد که به رنگ زرد یا خاکستری بارگه‌هایی...

خدمات مرتبط

خدمات تزریق نانوفت در کلینیک ایرانیان
مزوتراپی مو - کلینیک ایرانیان
عکس تزریق کوکتل مزو به زیر فک زن - مزوتراپی غبغب
جوانسازی صورت
پزشک در حال تزریق آمپول مزو زیر چشم زن - مزوتراپی زیر چشم
تزریق فیلر بینی
تزریق ژل به فک برای اصلاح زاویه فک
جالوبوتاکس ترکیبی از ژل جالپرو و بوتاکس است
تصویر یک زن جوان که نصف تصویر صاف و نصف دیگر تصویر چروک شده است - جالپرو
تزریقات زیبایی در کلینیک ایرانیان
تزریق مزوژل - جوانسازی صورت خانم ها در کلینیک با تزریق مزوژل
پزشک در حال تزریق فیلر به لب مراجعه کننده زن
پزشک در حال تزریق فیلر به لب زن - تزریق ژل لب نچرال
عکس لب های حجیم قلوه‌ای - تزریق ژل لب مدل قلوه ای
عکس مدل تزریق ژل لب روسی
دکتر زیبایی در حال تزریق فیلر به گونه مرد - تزریق ژل گونه
زن جوان در حال خندیدن که خط لبخند او مشخص شده است - تزریق ژل خط خنده
طرح بدن زن - تزریق ژل به باسن

تا کنون 167 نفر این مطلب را پسندیده‌اند

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه‌
روز
ساعت
دقیقه
ثانیه‌
تا پایان جشنواره

فرم درخواست مشاوره

لطفا اطلاعات زیر را تکمیل کنید ، مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس می گیرند.

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .