صفحه اصلی > مقالات > جراحی های زیبایی > جراحی زیبایی گوش یا اتوپلاستی 


 

جراحی زیبایی گوش یا اتوپلاستی

 


 

گوش ها نیز جز اجزای مهم در صورت هستند که در زیبایی چهره موثر هستند و نقص در آن می تواند اعتماد به نفس افراد  الپایین بیاورد مثلا لاله گوش در بعضی از افراد ممکن است برجسته تر از افراد دیگر باشد که در زیبایی چهره بسیار تاثیر داشته و این تصور که می توان آن را پنهان کرد ، اشتباه است .

برای از بین بردن این حالت می توان از جراحی های زیبایی استفاده کرد . گوش ها در حالت طبیعی از بالا با ابروها و از پایین با قاعده بینی در یک راستا قرار می گیرند.

نقائص گوش به اشکال مختلف خود را نشان می دهد  که مهم ترین و شایع ترین حالت آن این است که گوش ها به دلایل ژنتیکی یا رشد ناکافی به عقب نرفته و به ظاهر بزرگ هستند در صورتی که این گوش ها معمولا اندازه طبیعی دارند. به این حالت در اصطلاح بلبله گوش یا گوش های برجسته می گویند.این حالت غیر عادی بوده و متناسب سر و صورت نخواهد بود و هماهنگی لازم را ندارد.

 

 

این مشکلات را می توان با جراحی و تغییراتی در غضروف گوش اصلاح کرد و به حالت طبیعی برگرداند..

 

 

چه کسی نیاز به عمل جراحی گوش و یا اتوپلاستی دارد ؟

اگر به طور مادرزادی دارای گوش های بیش ازحد بزرگی هستید یااندازه و قرارگیری گوشهایتان نسبت به سر متناسب نمی باشدو یا برجسته هستند و یا اینکه دچار آسیب در ظاهر گوش ها شده ایدمی توانید جهت جراحی اقدام نمایید.عمل جراحی زیبایی گوش یا اتوپلاستی می تواند باعث بهتر شدن شکل، موقعیت و تقارن گوش ها شود. این عمل می تواند نقص هایی که در هنگام تولد در ظاهر گوش وجود داشته، مثل بزرگ بودن بیش از حد گوش ها را اصلاح کند و همچنین می تواند شکل نامتناسب گوش و بد شکلی ایجاد شده در اثر جراحت و تصادفات را درمان کند.

نحوه انجام جراحی زیبایی گوش :

به این صورت است که عمل از پشت گوش شروع می شود و پشت لاله گوش برش می خورد. به این صورت که یک باریکه نازک از پوست پشت گوش برداشته می شود و برای جلوگیری از برگشت غضروف لاله گوش و دادن حالت طبیعی به گوش ، قسمتی از غضروف پشت تراشیده می شود و با کمک بخیه ها دائمی و ایجاد چند چین کوچک ، گوش حالت عادی پیدا می کند . جای بخیه هم پنهان می ماند و قابل رویت نیست.

جراحی گوش عمل سنگینی نیست اما بهتر است که توسط متخصصین این کار که مهارت کافی دارند انجام شود. زیرا ممکن است ایجاد مشکلاتی کند مثلا نداشتن حالت متقارن و طبیعی یا اینکه بعد از تراشیدن غضروف ، پشت گوش حالت برجسته  پیدا کند.

معمولا بهترین زمان برای انجام جراحی زیبایی صورت در سنین ابتدایی زندگی می باشد . زیرا ممکن است بدلیل مشکلات موجود در روابط اجتماعی مثلا مورد تمسخر قرار گرفتن توسط همبازیانش اعتماد به نفس خود را از دست داده و دچار مشکلات روحی و روانی شود.

بعضی از مادر ها برای برطرف کردن این نقص مادرزادی در فرزندان خود ، گوش هایشان را محکم می بندند اما این روش ها کاربردی نیستند و در دوران کودکی موجب ایجاد خونمردگی و بدشکلی گوش در کودکان می شود.

بعد از عمل ، پانسمان روی گوش باید  تا ۵ روز باقی بماند و رعایت بهداشت و شست و شوی گوش ها لازم است . نکته حائز اهمیت مصرف آنتی بیوتیک هاست.

هفته اول بعد از عمل بطور شبانه روز باید بیمار از هدبند استفاده کند که هر۲ تا ۳ ساعت به مدت نیم ساعت هدبند برداشته شود.

در طی هفته دوم استفاده از هدبند در طول شب لازم است و روز ها ضرورتی ندارد.

مقداری تورم و خونمردگی نیز ایجاد می شود که طبیعی بوده و بعد از گذشت زمان لازم از بین می رود.

 

عمل جراحی زیبایی گوش برای افرادی مناسب است که :

* از سلامت کامل برخوردار باشند و مبتلا به عفونت های مزمن درمان نشده ی گوش نباشند.

* بطور معمول 8 سال یا بیشتر سن داشته باشند، زمانی که غضروف گوش فرد رشد کامل را انجام داده باشد .

* از سلامت روحی برخوردار باشند و مبتلا به بیماری های خاص که در بهبودی اختلال ایجاد می کنند، نباشد.

* سیگاری نباشد.

* افرادی که دارای دید مثبت هستند و دارای اهداف مشخص برای عمل جراحی گوش هستندو انتظارات غیر معقول از عمل خود نداشته باشند.

 

آمادگی قبل از عمل جراحی زیبایی گوش

انتخاب جراح قابل اعتماد و با تجربه ی کافی

جراحی پلاستیک ، خواه به منظور زیبائی یا با هدف بازسازی ، نیازمند انتخاب های فراوانی است . نخستین و مهمترین آنها ، انتخاب یک جراح قابل اعتماد وبا تجربه می باشد . یکی از بهترین شاخص های آموزش یک پزشک ، دارابودن دانشنامه بورد می باشد . از جراح خود در مورد داشتن دانشنامه بورد جراحی پلاستیک سوال نمائید ، چرا که این دانشنامه تنها مدرکی است که نمایانگر صلاحیت فرد برای انجام جراحی پلاستیک صورت و تمام نواحی دیگر بدنی است .

فروشگاه خرازی پروتز سینه لیزر لیپولیز ژنیکوماستی شمع خرید شمع شمع عمده خرازی تشریفات مجالس تشریفات عروسی خدمات مجالس پذیرایی مجالس پروتز سینه بزرگی سینه آقایان جراحی زیبایی شکم تزریق چربی لیزر لیپولیز تزریق بوتاکس درمان هموروئید با لیزر درمان شقاق درمان فیستول مقعد با لیزر درمان كیست مویی با لیزر جدیدترین روش درمان فتق بهترین جراح بیماریهای نشیمنگاه