صفحه اصلی > مقالات > تکنیک های جوانسازی و لاغری موضعی > تزریق کلاژن برای جوانسازی 


تزریق کلاژن برای جوانسازی

 


 

پوست از یک پروتئین به نام کلاژن ساخته شده است. با افزایش سن و قرار گرفتن در معرض اشعه خورشید، گرما ، آلودگی، و عوامل دیگر ، پوست  چروکیده میشود. تزریق کلاژن می تواند بافت  چروک پوست را بهبود بخشد و پوست را جوان تر و بهتر کند. خانمهایی که لب بسیار نازکدارند با تزریق کلاژن لبهای خود را به اندازه مناسب می رسانند.

تزریق فیلرها یکی از راه‌های بسیار شایع برای از بین بردن برخی ضایعات پوستی است که زیبایی فرد را تحت تأثیر قرار می‌دهد. این مشکلات شامل خطوط خنده، چین های سطحی و اسکارهای ناشی از آکنه می‌شود. تأثیر اکثر فیلرها موقتی است و معمولا بین ۳ تا ۶ ماه به‌طول می‌انجامد. برای این منظور، از مواد مختلفی از جمله کلاژن، چربی، هیالورونیک اسید و غیره می‌توان استفاده نمود.

کلاژن چیست؟

کلاژن یک پروتئین طبیعی است که در استخوان‌ها، غضروف‌ها، پوست و تاندون‌های بدن یافت می‌شود. در بدن انسان بیش از ۲۷ نوع کلاژن وجود دارد که کلاژن‌های ویژه بافت پوست، وظیفه استحکام و حفظ خاصیت ارتجاعی پوست را به عهده دارند.

افراد مناسب برای درمان با کلاژن

در افرادی با سطح سلامت عمومی مناسب در سن ۳۵ تا ۶۰ سال که پوست هنوز خاصیت ارتجاعی خود را حفظ کرده است؛ تزریق کلاژن یک روش مناسب محسوب می شود. دیگر فاکتورهای مهم در انتخاب بیمار عبارتند از:

۱) سابقه داروهای مصرفی بیمار: مصرف داروهایی از قبیل آسپرین و داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی در فاصله‌ی زمانی ۳ هفته قبل از تزریق، خطر خونریزی و کبودی پس از درمان را افزایش می دهد. بنابراین مصرف کنندگان دائمی این داروها (افرادی با سابقه انفارکتوس های مغزی، مبتلایان به بیماریهای دریچه‌ای قلب و بیماران درگیر ضایعات روماتوئیدی) افراد مناسبی برای درمان با کلاژن تزریقی نیستند.

۲) حساسیت به فرآورده‌های گاوی یا لیدوکایین: از آنجا که کلاژن های مصرفی بیشتر از نوع گاوی است، در افرادی با سابقه آلرژی به فرآورده‌های گاوی می‌تواند ایجاد حساسیت نماید. در این افراد می‌توان کلاژن‌های انسانی را جایگزین نوع گاوی کرد. برای تشخیص حساسیت احتمالی، مقدار کمی از کلاژن را ابتدا روی ساعد و سپس روی پیشانی تزریق کرده و موضع را از نظر تورم، قرمزی و خارش مورد بررسی قرار می‌دهند. در صورت بروز واکنش های حساسیتی باید از تزریق کلاژن خودداری کرد. لیدوکایین (بی حس کننده موضعی) که همراه کلاژن تزریق می‌شود نیز در برخی افراد می تواند ایجاد حساسیت کند.

۳) تغییرات پیشرفته ناشی از سن یا اسکارهای وسیع: کلاژن، درمان مناسبی برای ضایعات وسیع جلدی نیست و افرادی با افتادگی پوست یا چین های عمیق نمی‌توانند از آن کمک زیادی بگیرند.

۴) حاملگی یا شیردهی: درمان با کلاژن تزریقی باید تا پایان دوره حاملگی و شیردهی به تعویق بیفتد.

۵) افرادی با بیماری اتوایمیون (خودایمنی) بهتر است این کار را انجام ندهند.

 

نکاتی در مورد تزریق کلاژن

 

اگراز نظر جسمی سلامت کامل دارید و از نظرروحی- روانی دارای ثبات هستید چنانچه واقعا"خواستار این هستید که جوانتر وشاداب تر به نظر برسید و ظاهر زیباتری داشته باشید بعد از اینکه کاملا" در زمینه این کار و عواقب احتمالی آن آگاه شدید برای تزریق مناسب هستید البته باید بدانید با وجود داشتن همه این شرایط ممکن است نسبت به تزریق کلاژن واکنش آلرژیک نشان دهید، پس حتما"قبل از هرگونه تزریقی باید تست پوستی انجام دهید که شامل دو تست پوستی در عرض یکماه و به فاصله دو هفته است که توسط پزشک برایتان انجام می شود ولازم به ذکر است که حتی اگر تست انجام شده نیز منفی باشد ممکن است بعضی از افراد بعد از انجام تزریق دچار واکنش آلرژیک شوند.

 

تصمیم خود را بگیرید

اگر قصد انجام تزریق کلاژن دارید باید اطلاعات دقیقی از فواید این کار،ماندگاری آن،هزینه آن و عوارض احتمالی آن داشته باشید. خوب فکر کنید که این کار چقدر برایتان اهمیت دارد و از نظر روانی چقدر در دادن اعتماد به نفس به شما کمک کننده است.بنابراین بهتر است با یک متخصص جراجی زیبایی یا یک متخصص پوست که در این زمینه تجربه کافی دارد مشورت کنید.

امروزه مواد مختلفی جهت پرکردن صورت وترمیم آن به کار میرونداما کلاژن مطلوب ترین ماده موجود در بازار است.کلاژن یک پروتئین طبیعی است که از سال 1976 جهت انجام کارهای زیبایی استفاده میشود و توسط FDA نیز در سال 1981 تایید شده است.بر طبق آمار ارائه شده از جامعه جراحان آمریکا 576255 بیمار در آن کشوردرسال2003 تحت تزریق کلاژن قرار گرفته اند.کلاژنی که مورد استفاده قرار میگیرد از کلاژن تصفیه شده گاوی یا کلاژن انسانی هستند. ZydermوZyplast کلاژن های گرفته شده از محصولات گاوی هستند که درلایه درم در مناطقی که با گذشت زمان کلاژن از دست داده اند جایگزین میشوند.این مواد قبل از تزریق احتیاج به انجام تست پوستی دارند زیرا امکان واکنش آلرژیک به آنها زیاد است.CosmodermوCosmoplast محصولات کلاژنی گرفته شده از انسان هستند که همان مصارف را دارند اما مزیتشان این است که احتیاج به انجام تست پوستی قبل از درمان اولیه با آنها وجود ندارد.

 

 

 

فروشگاه خرازی پروتز سینه لیزر لیپولیز ژنیکوماستی شمع خرید شمع شمع عمده خرازی تشریفات مجالس تشریفات عروسی خدمات مجالس پذیرایی مجالس پروتز سینه بزرگی سینه آقایان جراحی زیبایی شکم تزریق چربی لیزر لیپولیز تزریق بوتاکس درمان هموروئید با لیزر درمان شقاق درمان فیستول مقعد با لیزر درمان كیست مویی با لیزر جدیدترین روش درمان فتق بهترین جراح بیماریهای نشیمنگاه