صفحه اصلی > مقالات > تکنیک های جوانسازی و لاغری موضعی > رفع خطوط دور چشم 


رفع خطوط دور چشم


 

برای آنکه آثار چروک اطراف چشم شما پدیدار شود، لازم نیست که حتماً یک فرد سالخورده باشید. چروک‌های اطراف دهان و گونه‌ها که به نام "خطوط لبخند" شناخته می‌شوند (به خاطر آنکه در زمان خندیدن به وجود می‌آیند) و چروک زیر چشم شما می‌تواند باعث شود که چهره شما پیرتر از سن واقعی شما به نظر برسد. بسته به اینکه چه عاملي باعث به وجود آمدن چین و چروک دور چشم شده باشد، شما می‌توانید با استفاده از روش‌هایی، این چروک‌ها را به طور کامل برطرف کنید یا مشکل ظاهري آن را به طور قابل ملاحظه‌ای کاهش دهید.

 

پوست اطراف چشم بر اثر خندیدن، دست مالیدن و... دچار چین و چروک می شود. پوست زیر چشم خشک و بی آب می شود و حالت افتادگی پیدا می کند. پوست دور چشم، حساس ترین پوست در صورت است. سازندگان کرم های دور چشم مدعی اند که محصولاتشان چین و چروک زیر چشم را کاهش می دهد یا از بین می برد یا روند پیری را متوقف می کند اما در واقع اگر چه این کرم ها به مرطوب کردن پوست دور چشم کمک می کند اما راه درمانی موثری برای از بین بردن چین و چروک نیست.

از آنجایی‌که اين خطوط همانند پنجه‌های يك پرنده به سمت بيرون منشعب می‌شوند، آن‌ها را خطوط پنجه كلاغي می‌نامیم.

 

چرا چین‌ و چروک دور چشم باید درمان شود

 

دلایل فیزیکی، روحی و اجتماعی برای درمان چین‌ و چروک دور چشم عبارت‌اند از:

 

     بهبود ظاهری

     افزایش اعتماد به‌ نفس

 

آنچه بايد بدانيد

 

دو نوع اصلی از چین‌ و چروک زیر چشم وجود دارد:

 

     خطوط موقت

 

این خطوط به‌ واسطه حرکت عضلات اصلی ایجاد می‌شوند. اخم کردن، لبخند زدن ( چروک دور لب  ) و جمع‌کردن چشم‌ها موجب فعال‌سازی این عضلات می‌شود.

 

     خطوط پايدار

 

این خطوط همواره وجود دارند، حتی در هنگام خواب. این‌ها خطوط واقعي موجود در روی پوست هستند كه از تكرار حركاتی چون جمع‌کردن چشم‌ها، اخم و آسیب‌های نور خورشید ناشی می‌شوند.

سؤال اينجاست كه چگونه می‌توانیم با اين خطوط ريز مقابله كنيم؟‌

برای رفع چین و چروک اطراف چشم ها می توان  از روش های درمانی زیادی مثل تزریق بوتاکس، تزریق ژل ، لیفت با نخ، لیزر اربیوم، لیزر فرکشنال، آر اف اسکارلت، مزوتراپی، پی آر پی و هایفوتراپی بهره برد. اما انتخاب هر یک از این روش ها باید با نظر پزشک معالج و بعد از معاینه پوست و عمق چروک ها و همچنین با توجه به سن فرد صورت گیرد.

فروشگاه خرازی پروتز سینه لیزر لیپولیز ژنیکوماستی شمع خرید شمع شمع عمده خرازی تشریفات مجالس تشریفات عروسی خدمات مجالس پذیرایی مجالس پروتز سینه بزرگی سینه آقایان جراحی زیبایی شکم تزریق چربی لیزر لیپولیز تزریق بوتاکس درمان هموروئید با لیزر درمان شقاق درمان فیستول مقعد با لیزر درمان كیست مویی با لیزر جدیدترین روش درمان فتق بهترین جراح بیماریهای نشیمنگاه