صفحه اصلی > مقالات > تکنیک های جوانسازی و لاغری موضعی > آیا لیزر موهای زائد خطرناک است؟ 


آیا لیزر موهای زائد خطرناک است؟


 

برخی مراجعین سوالاتی در خصوص عوارض لیزر موهای زائد می پرسند، مانند :

-          آیا با انجام لیزر احتمال دارد سرطان بگیرند؟

-          آیا لیزر موهای زائد بیکینی در آینده روی بارداری تاثیر منفی دارد؟

-          آیا من که مجرد هستم می توانم لیزر موهای زائد انجام دهم؟

 

در پاسخ این عزیزان وقتی می پرسیم این مطالب را از کجا شنیده اید، جواب در تمامی موارد یکسان است: "دوستان و آشنایان"!!!

 

از شما خواهشمندیم نه تنها در حوزه پزشکی بلکه در هر موضوعی هر مطلبی شنیدید به دنبال منبع متبر آن باشید.

شنیدن کلمات پرتو یا تابش لیزر به بدن، ناخوداگاه ما را به یاد سرطان می اندازد، خیر چنین نیست به این دلیل که لیزر استفاده شده برای دستگاههای موهای زائد امواجی است که برای تابش غیریونیزه استفاده می شود این امواج در پوست تولید گرما می کنند که منجر به غیرفعال شدن فولیکول مو و در نهایت مانع رشد مو می شود. این انرژی تنها جذب لایه های سطحی پوست شده و به هیچ عنوان باعث جهش سلولی نمی شود. از طرفی دیگر عمق نفوذ لیزر فقط تا ریشه مو می باشد که حدود 3 میلیمتر است. درضمن اگر دستگاههای دفع موهای زائد حتی  یک درصد خطر بیماری هایی مثل سرطان را تشدید می کردند (حتی یک مورد گزارش در دنیا)  در اولین اقدام تولید آن توسط سازمان غذا و دارو ایالات متحده FDA متوقف می شد.

گاهاً دیده شده بعضی افراد از لیزر ناحیه بیکینی ترس دارند، به این علت که مبادا در آینده توانایی بارداری از آنها سلب شود!

قطعاً با توضیحات فوق متوجه می شویم که با عمق نفوذ کم پرتو لیزر امکان آسیب رسیدن به اندام های داخلی به هیچ عنوان وجود دارد. فراموش نکنیم اگر از سویی دیگر حتی یک مورد گزارش بیماری های بدخیم و خطرناک در خصوص لیزر موهای زائد اتفاق افتاده بود توسط رسانه های عمومی اطلاع رسانی و به طور کلی جلوی فعالیت آن گرفته می شد دقیقاً مثل دستگاههای سولاریوم که در کشور فقط به صورت غیرقانونی فعالیت می کنند و بارها روابط عمومی وزارت بهداشت از طریق رسانه های عمومی از مضرات آن سخن گفته است.

فروشگاه خرازی پروتز سینه لیزر لیپولیز ژنیکوماستی شمع خرید شمع شمع عمده خرازی تشریفات مجالس تشریفات عروسی خدمات مجالس پذیرایی مجالس پروتز سینه بزرگی سینه آقایان جراحی زیبایی شکم تزریق چربی لیزر لیپولیز تزریق بوتاکس درمان هموروئید با لیزر درمان شقاق درمان فیستول مقعد با لیزر درمان كیست مویی با لیزر جدیدترین روش درمان فتق بهترین جراح بیماریهای نشیمنگاه