تفاوت تزریق ژل و تزریق چربی

هر دو روش درمانی تزریق ژل و تزریق چربی برای پر کردن خطوط، صاف کردن چین و چروک ها و بازگرداندن حجم از دست رفته صورت بسیار محبوب هستند، اگرچه هر کدام مجموعه ای از ویژگی های منحصر به فرد خود را دارند که ممکن است یکی یا دیگری گزینه مناسب تری برای شما باشد. در این مقاله به تفاوت تزریق چربی با تزریق ژل خواهیم پرداخت.

تزریق چربی چه کاربردی دارد؟

ممکن است مناطقی از صورت یا بدن شما حجم خود را از دست داده باشد. به عنوان مثال، گونه‌های شما ممکن است گود افتاده‌تر از گذشته به نظر برسند، یا ممکن است شیارهایی داشته باشید که از بینی به سمت دهان شما می‌رود. در این مواقع میتونید با تزریق چربی به بهبود ظاهرتان کمک کنید.

مقایسه تزریق چربی با تزریق ژلیکی دیگر از کاربردهای رایج آن و تفاوت تزریق چربی با ژل، حجم دهی بیشتر به مناطقی است که ممکن است نسبت به آنها اعتماد به نفس نداشته باشید . به عنوان مثال  اگر همیشه آرزو می کردید که سینه هایتان کمی بزرگتر باشد، انتقال چربی ممکن است راه حل مناسب شما باشد. یکی از مزایای انتقال چربی این است که پوست ناحیه تزریق شده اغلب بهبود می یابد.

مثلا، اگر از انتقال چربی برای پر کردن چین و چروک استفاده کنید، پوست روی آن بعد از تزریق صاف تر به نظر می رسد. بدن شما احتمالاً مقداری از چربی را که از یک قسمت بدن شما به قسمت دیگر منتقل می شود، دوباره جذب کرده و دفع می کند. کارشناسان تخمین می زنند که حدود ۲۰ تا ۵۰ درصد انتقال را می توان دائمی در نظر گرفت.

تزریق ژل چه کاربردی دارد؟

ژل ها برای جوانسازی نواحی از صورت که به دلیل روند طبیعی پیری حجم خود را از دست داده اند استفاده می شود. ژل که معمولاً برای حجیم کردن لب‌ها، حجم دادن به گونه‌ها و به حداقل رساندن گودافتادگی زیر چشم استفاده می‌شود، همچنین می‌تواند برای اصلاح شکل بینی (معروف به رینوپلاستی مایع) و تعیین خط فک استفاده شود.

برای بیماران مبتلا به افتادگی پوست ممکن است مقدار کمی فیلر برای صاف کردن پوست تزریق شود.  ریکاوری و زمان بهبودی پس از تزریق ژل حداقلی ترین زمان ممکن است. فعالیت عادی را می توان بلافاصله از سر گرفت (اگرچه ممکن است به شما گفته شود که تا ۲۴ ساعت از ورزش کردن خودداری کنید). باید توجه داشت که تورم و کبودی در محل تزریق ممکن  ایجاد شود و معمولاً در طی پنج تا هفت روز برطرف می شود. همچنین نتایج این تزریق فوری مشاهده خواهد شد.  تفاوت در دوره نقاهت نیز تفاوت تزریق چربی با ژل است.

مقایسه تزریق ژل و چربی

در حالی که هم انتقال چربی و هم پرکننده های پوستی می توانند به طور چشمگیری علائم قابل مشاهده پیری را کاهش دهند، اما این دو روش درمانی بسیار متفاوت هستند. تفاوت تزریق چربی با تزریق ژل در این است که  انتقال چربی که به عنوان پیوند چربی صورت نیز شناخته می شود، شامل برداشتن مقدار کمی چربی ناخواسته از ناحیه دیگری از بدن و تزریق آن به صورت است. در حالی که، پرکننده های پوستی تزریقی، محصولات مصنوعی هستند. همچنین ماندگاری و قیمت دو فاکتور مهم دیگر در تفاوت تزریق ژل با چربی هستند. این موضوع درباره تفاوت تزریق ژل و تزریق چربی به لب نیز صادق است.

مقایسه تزریق چربی با ژل از لحاظ ماندگاری

به طور متوسط، بیماران می توانند انتظار داشته باشند که تزریق ژل حدود ۱۲ تا ۱۸ ماه دوام بیاورد و نیاز به تزریق مجدد نباشد. بسته به نوع فیلر مورد استفاده، سرعت تجزیه ژل توسط بدن بیمار و عوامل دیگر، این بازه زمانی ممکن است تا حدودی متفاوت باشد. نتایج انتقال چربی می تواند سال ها یا حتی دهه ها طول بکشد. در حالی که نوسانات وزن و افزایش سن می تواند بر نتایج انتقال چربی صورت تأثیر بگذارد، تکرار روش معمولاً می تواند به بازیابی نتیجه اولیه بیمار کمک کند. ماندگاری بالا یک تفاوت تزریق چربی با  ژل است که برای بسیاری از مراجعه کنندگان مهم است.

به طور کلی تزریق ژل و چربی برای مردان و زنانی که امیدوارند چین‌ها و خطوط عمیق را پر کنند یا ویژگی‌های صاف طبیعی را تقویت کنند، ایده‌آل در نظر گرفته می‌شوند. برخی از رایج‌ترین نگرانی‌های صورت که می‌توان با تزریق چربی و ژل به طور چشمگیری بهبود بخشید عبارتند از:

  • لب های نازک
  • چین های بینی
  • خطوط اطراف دهان

کاندید مناسب برای تزریق ژل در مقایسه با چربی

بیمارانی که در درجه اول علاقه مند به بازگرداندن کاهش حجم هستند و به طور کلی جوان تر به نظر می‌رسند، ممکن است از انتقال چربی سود بیشتری ببرند، آن ها می توانند جهت ترمیم این نواحی اقدام کنند:

  • گونه های توخالی
  • حلقه های سیاه زیر چشم
  • خط فک ناهموار
  • چانه فرورفته

با این حال، ذکر این نکته مهم است که پیوند چربی و پرکننده‌ها اغلب به جای هم استفاده می‌شوند. در بیشتر موارد، هر کدام می‌توانند به عنوان راه‌حلی رضایت‌بخش برای همه نگرانی‌های ذکر شده در بالا مورد استفاده قرار گیرند، اگرچه پزشک متخصص ممکن است بر اساس نیازها، اهداف و سایر عوامل خاص بیمار، یکی یا دیگری را توصیه کند. در برخی موارد، ترکیبی از پیوند چربی به همراه پرکننده ها قانع کننده ترین نتیجه را ارائه می‌دهد. بنابراین تفاوت تزریق چربی با تزریق ژل با توسط پزشک به شما اعلام می شود تا بتوانید بهتر تصمیم بگیرید.

تزریق چربی بهتر است یا تزریق ژل ؟

مقایسه قیمت تزریق چربی و ژل

تفاوت تزریق چربی با تزریق ژل در قیمت نیز برای مراجعه کنندگان بسیار مهم است. چون این تزریق پیچیده انجام می شود هزینه آن در مقایسه با ژل بسیار بیشتر است. البته این نکته را نیز مدنظر داشته باشید که به دلیل این که ژل باید در نوبت های مکرری تزریق شود می تواند در دراز مدت هزینه بیشتری از چربی برای شما داشته باشد.

تزریق چربی بهتر است یا ژل؟

اگرچه تزریق چربی می‌تواند منجر به بهبودهایی شود که برای مدت نامحدودی دوام می‌آورند. اکثر بیماران، تزریق ژل را ترجیح می دهند. JUVÉDERM و Restylane می توانند تا ۱۲ ماه و JUVÉDERM VOLUMA® برای ۲ سال یا بیشتر دوام می آورد. اگر قصد صرفه جویی در هزینه  دارید و نمی خواهید اثر درمان طولانی مدت باشد بهتر است این تزریق را انتخاب کنید. در این مقاله به تفاوت تزریق چربی با ژل اشاره شد اما نهایتا پس از مشورت پزشک میتوانید بهترین روش را انتخاب کنید.

به این مقاله امتیاز دهید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

سوال یا نظرات را با ما در میان بزارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *