جستجو
Close this search box.

تزریق چربی به لب بهتر است یا تزریق ژل؟

تزریق ژل لب چگونه انجام می شود؟

آنچه در ادامه می‌خوانید

اگر لب‌های پرتر و جوان‌تری می‌خواهید، باید تصمیم بگیرید که آیا تزریق چربی برای لب بهتر است یا تزریق ژل ؟ تفاوت اصلی این است که تزریق ژل لب موقتی است در حالی که تزریق چربی دائمی است یا، حداقل، قرار است دائمی باشد.

تزریق چربی به لب چگونه انجام می شود؟

استفاده از تکنیک های پیوند چربی پوستی یک روش ظریف و تخصصی است که می تواند نتایج استثنایی را در صورت انجام توسط یک متخصص جراحی ارائه دهد. تزریق چربی به لب یکی از تکنیک ها است .

کدام بهتر است؟ تزریق چربی به لب یا تزریق ژل

اگر در طول سال‌ها متوجه حجم از دست رفته لب‌های خود شده‌اید و می‌خواهید به برجسته کردن لب ها بپردازید، پیوند چربی ممکن است گزینه مناسبی باشد. پزشک در ابتدا مقداری چربی را از ناحیه دیگری که اغلب شکم شما است برمیدارد و پس از تصفیه آن را به لب های شما تزریق می کند.

تزریق ژل لب چگونه انجام می شود؟

ژل لب به لب های شما حجم می دهد.  ژل نوعی پرکننده پوست است. پرکننده های لب از اسید هیالورونیک مصنوعی (HA) تشکیل شده اند که یک ماده طبیعی در بدن شما است.

تزریق چربی به لب بهتر است یا تزریق ژل؟ در طول تزریق ژل لب، ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی شما یک بی حس کننده موضعی را روی لب های شما اعمال می کند. بی‌حسی موضعی لب‌های شما را بی‌حس می‌کند تا دردی احساس نکنید و این روند تا حد امکان راحت باشد.

کرم های بی حس کننده اغلب از بنزوکائین، لیدوکائین و تتراکائین (BLT) تشکیل شده اند. حدود 15 تا 30 دقیقه بعد، لب های شما باید بی حس شوند. سپس پزشک شما از یک سوزن نازک برای تزریق پرکننده لب به هر یک یا همه قسمت‌های لب شما، از جمله لبه‌های لب (حاشیه ورمیلیون)، انحنای مرکز لب بالایی (کمان کوپید) و کمان‌های دهانی استفاده می‌کند.

شما هیچ دردی احساس نخواهید کرد، اما ممکن است احساس نیشگون گرفتن داشته باشید، و چشمانتان ممکن است جمع شود. به طور متوسط، ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی شما 1 میلی لیتر (میلی لیتر) پرکننده لب را به لب های شما وارد می کند که حدود یک پنجم قاشق چای خوری است.

سوزن بیشتر از 2.5 میلی متر (میلی متر) در پوست شما فرو نمی رود. ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی شما ممکن است یک کیسه یخ روی لب های شما در طول عمل قرار دهد تا تورم و کبودی را به حداقل برساند. کل این روش ممکن است 30 دقیقه یا تا دو ساعت طول بکشد.

مقایسه تزریق چربی به لب و تزریق ژل

سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) استفاده از ژل لب را در افراد زیر 21 سال تایید نکرده است. در نتیجه، برای دریافت پرکننده های لب مورد تایید FDA باید حداقل 21 سال سن داشته باشید. در نتیجه تزریق چربی به لب بهتر است یا تزریق ژل ؟. قبل از تزریق پرکننده لب، با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود ملاقات خواهید کرد. 

آنها عوامل بسیاری از جمله سلامت روانی و هر شرایط اجتماعی را ارزیابی می کنند. ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی شما ممکن است سوالات زیر را بپرسد: چرا لب های بزرگ تر می خواهید؟ چه انتظاراتی دارید؟ آیا در مورد نقص های  بسیار کوچک بدن خود زیاد فکر می کنید؟ آیا همسر، شریک زندگی یا دوست شما را تشویق می کند که  از تزریق لب استفاده کنید؟ سلامت جسمانی و فرم صورت شما نیز مهم است. همچنین مقاله ای جامع درباره تفاوت تزریق ژل و چربی به لب نوشته ایم.

تزریق چربی به لب بهتر است یا تزریق ژل

ارائه‌دهنده مراقبت‌های بهداشتی شما سلامت عمومی شما را ارزیابی می‌کند، از جمله شرایط سلامتی قبلی یا عوامل خطر. با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود در مورد هر گونه حساسیتی که دارید نیز صحبت کنید. نهایتا آن ها روشی را که برای شما مناسب تر باشد را به شما پیشنهاد می دهند. پس هیچ نگرانی ای بابت این که تزریق چربی به لب بهتر است یا تزریق ژل نداشته باشید

مقایسه ماندگاری تزریق چربی لب و تزریق ژل

ژل لب معمولا 12 تا 18 ماه دوام می آورد. با این حال، این بستگی به سن شما دارد و اینکه بدن شما با چه سرعتی کالری ها را به انرژی (متابولیسم) تجزیه می کند. افراد جوان تر تمایل دارند کالری را سریعتر بسوزانند، بنابراین پرکننده های لب دوام زیادی ندارند. این در حالی است که پیوند چربی حداقل پنج سال طول می کشد.  پس در بعد ماندگاری در پاسخ به این که تزریق چربی به لب بهتر است یا تزریق ژل باید گفت تزریق چربی بهتر است. البته در سایر موارد مثل تزریق چربی به گونه هم به همین شکل است.

مقایسه نتایج تزریق چربی به لب و تزریق ژل

اگر مقایسه این بین نتایج داشته باشیم برخی از بیماران سراغ ژل نمی روند زیرا آنها چیزی را می خواهند که واقعا ماندگار باشد. این می تواند به معنای پیوند چربی باشد. مقدار کمی چربی، معمولاً حدود یک قاشق چای‌خوری، از یک ناحیه اهداکننده در بدن شما گرفته می‌شود (اغلب این ناحیه شکم است).

سپس چربی به لب ها تزریق می شود. این یک جراحی بسیار جزئی در مقایسه با جراحی های زیبایی تهاجمی تر است، اما همچنان با خطرات ذاتی هر روش جراحی همراه است. داشتن لب های به ظاهر دائمی پرپشت با استفاده از چربی های خود به نظر می رسد برای بسیاری از مردم ارزش این خطر را دارد.

تزریق چربی به لب بهتر است یا تزریق ژل ؟  یک مشکل در تزریق چربی وجود دارد. تمام چربی های منتقل شده به لب ها زنده نمی مانند. درصد معینی معمولا آب می شود. اما هیچ راهی وجود ندارد که بگوییم چقدر یا در چه منطقه‌ای! این بدان معناست که جراحان اغلب لب ها را بیش از حد پر می کنند تا میزان مشخصی از مرگ سلول های چربی را به حساب آورند. درواقع به سادگی هیچ راهی وجود ندارد که به طور قطع بدانیم که چگونه به پیوند چربی پاسخ می دهید.

مقایسه قیمت تزریق چربی لب و تزریق ژل

 در پاسخ به این سوال که قیمت تزریق چربی به لب بهتر است یا تزریق ژل ؟  باید گفت هزینه تزریق چربی به دلیل فرآیند پیچیده تری که دارد بیشتر است. این در حالی است که تزریق فیلر هرچند قیمت پایین تری دارد اما ماندگاری آن بسیار کمتر است و نیاز به تزریق مجدد خواهید داشت.

برای افزایش حجم، تزریق ژل به لب بهتر است یا چربی؟

افزایش حجم لب ها با تزریق چربی طبیعی تر است. ماده اصلی تزریق از بدن خود شما گرفته می شود و اگر به مراقبت های بعد از تزریق پای بند باشید نهایتا لب های حجیم خواهید داشت که می تواند دائمی باشد. این در حالی است که تزریق ژل  در واقع تزریق ماده ای مصنوعی است که گرچه کیفیت بالایی دارد میتواند نتیجه مطلوب شما را نداشته باشد. تصمیم این که برای حجیم شدن، تزریق چربی به لب است یا تزریق ژل با خود شماست.

تا کنون 167 نفر این مطلب را پسندیده‌اند

سوالات متداول

پرکننده های لب دائمی نیستند. آنها به آرامی با گذشت زمان از بین می روند، معمولاً 12 تا 18 ماه پس از دریافت آنها، بسته به متابولیسم شما. ممکن است برای حفظ حجم مورد نظر خود به درمان‌های روتین لمسی نیاز داشته باشید.

 هیچ مطالعه ای در مورد بی خطر بودن فیلر لب در دوران بارداری انجام نشده است. در نتیجه، FDA استفاده از پرکننده های لب در دوران بارداری را تایید نکرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوبترین مطالب

عکس 6 کاسه که در آنها 6 نوع مختلف از اوتمیل آماده شده است
عکس قوری که از آن دمنوش خالی می شود - دمنوش لاغری
عکس دو عدد کرفس در کنار یک ظرف کرفس خرد شده
عکس شیشه سرکه سیب در کنار یک سبد سیب - سرکه سیب برای لاغری
عکس زن جوان قبل و بعد از کاهش وزن - بهترین روش های لاغری
مشاوره رایگان و رزرو نوبت
بنر های تبلیغاتی

مطالب مرتبط

عکس 6 کاسه که در آنها 6 نوع مختلف از اوتمیل آماده شده است
iranianclinic
عکس قوری که از آن دمنوش خالی می شود - دمنوش لاغری
iranianclinic
عکس دو عدد کرفس در کنار یک ظرف کرفس خرد شده
iranianclinic
عکس شیشه سرکه سیب در کنار یک سبد سیب - سرکه سیب برای لاغری
iranianclinic
روز
ساعت
دقیقه
ثانیه‌
روز
ساعت
دقیقه
ثانیه‌
تا پایان جشنواره

فرم درخواست مشاوره

لطفا اطلاعات زیر را تکمیل کنید ، مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس می گیرند.

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .