جستجو
Close this search box.

تزریق چربی بهتر است یا لیفت نخ؟

لیفت صورت با نخ یا تزریق چربی - انتخاب روش مناسب برای رفع خطوط صورت

آنچه در ادامه می‌خوانید

به دنبال جوان سازی پوست خود هستید؟ کدام گزینه را ترجیح میدهید؟ لیفت با نخ یا تزریق چربی؟ در این مقاله به طور همه جانبه بررسی خواهیم کرد که تزریق چربی بهتر است یا لیفت نخ. لیفت با نخ برای پایین صورت، وسط صورت و گردن بهتر است. پیوند چربی و سایر پرکننده‌ها می‌توانند نتایج عالی داشته باشند.

مقایسه لیفت صورت با نخ و تزریق چربی

بیایید لیفت صورت یا تزریق چربی را یک به یک با یکدیگر مقایسه کنیم. لیفت با نخ نوعی روش است که در آن از بخیه های موقت برای ایجاد “لیفت” ظریف اما قابل مشاهده در پوست استفاده می شود. به جای برداشتن پوست شل شده صورت بیمار با جراحی، جراح زیبایی به سادگی آن را با بخیه زدن قسمت هایی از آن معلق می‌کند. این کار باعث می شود که پوست کمی به عقب کشیده شود و در نتیجه صورت را لیفت و سفت کند. نخ‌ها علاوه بر ایده‌آل بودن برای لیفت پوست، به روشی دیگر با پیری مبارزه می‌کنند: با تحریک «پاسخ درمانی» بدن و وادار کردن بدن به هدایت موج‌های زیادی از کلاژن به مناطق تحت درمان. این به دلیل نقش حیاتی کلاژن در روند پیری مهم است.

به عبارت دیگر، این فرآیند باعث جوانسازی مداوم و پیشرونده بافت های صورت می شود. بیمارانی که لیفت با نخ را به منظور تحریک کلاژن انجام می دهند، متوجه بهبود تدریجی رنگ و استحکام پوست خود خواهند شد. در حالی که نخ های آنها در جای خود قرار دارند، پاسخ درمانی بدن به طور مداوم فعال می شود زیرا بدن می خواهد نواحی بخیه شده را “درمان” کند و بخیه ها را خارج کند. بدن از نظر بیولوژیکی طوری برنامه ریزی شده است که وقتی هر جسم خارجی موجود را حس می کند به این شکل واکنش نشان دهد. خوشبختانه از آنجایی که نخ های قرار گرفته در زیر پوست در حین لیفت با نخ، بسیار کوچک هستند، بیمار هیچ یک از این اتفاقات را احساس نخواهد کرد. اکثر مردم پس از بهبودی پوست اطراف خود به هیچ وجه نمی توانند بخیه های خود را احساس کنند.

لیفت یا تزریق چربی در حال برای جوان سازی انجام می شود. هدف انتقال چربی جوانسازی صورت با افزایش حجم، تغییر خطوط و کاهش ظاهر چین و چروک است. به بازگرداندن پری بافت های صورت که با افزایش سن از بین رفته اند کمک می کند. تزریق چربی که به عنوان تزریق صورت یا تزریق صورت نیز شناخته می شود، می تواند راهی موثر برای کاهش چین و چروک، کاهش جای زخم آکنه و بازیابی ظاهری جوان تر باشد. نتقال چربی می تواند با کاهش علائم قابل مشاهده پیری در صورت که ممکن است شامل خطوط عمیق زیر پلک ها و از اطراف بینی تا گوشه دهان و همچنین بهبود شکل گونه ها باشد، به جوان سازی صورت شما کمک کند. اگرچه مقداری جذب چربی وجود دارد، اما نتایج انتقال چربی دائمی است. با این حال، انتقال چربی روند پیری را متوقف نمی کند. لیفت صورت یا تزریق چربی نهایتا شما را جوان تر خواهد کرد اما با روش هایی کاملا متفاوت.

نتایج ظاهری لیفت صورت در مقایسه با تزریق چربی

لیفت صورت می تواند چهره و گردن شما را جوان تر کند. اما نتایج لیفت صورت دائمی نیستند. با افزایش سن، پوست صورت ممکن است دوباره شروع به افتادگی کند. به طور کلی می توان انتظار داشت که لیفت صورت 10 سال طول بکشد.

یکی از مهمترین مزایای پیوند چربی صورت، طبیعی به نظر رسیدن نتایج است. با جراح پلاستیک مناسب، نتایج حاصل از پیوند چربی صورت می تواند طبیعی به نظر برسد. با این حال، انتقال چربی صورت مشابه در واقع طبیعی است. نتایج ظاهری لیفت صورت یا تزریق چربی کما بیش شبیه به هم است اما به لحاظ دوره اثرگذاری با هم دیگر تفاوت دارند.

ماندگاری لیفت در مقایسه با تزریق چربی

لیفت یا تزریق چربی جزو روش های ماندگار زییبایی صورت است. نتایج لیفت به طور کلی بین یک تا سه سال میتواند به طول بی انجامد.

برخلاف فیلرهای پوستی که معمولاً هر 12 تا 18 ماه یکبار نیاز به تزریق مجدد دارند، انتقال چربی صورت می‌تواند نتایجی را ارائه دهد که سال‌ها، دهه‌ها یا حتی بیشتر طول می‌کشد.

مقایسه میزان درد لیفت صورت با تزریق چربی

لیفت به روش های کم تروما تعلق دارد و یک روش نسبتاً بدون درد در نظر گرفته می شود. در صورتی که هنگام تزریق چربی صررفا درد ورود سوزن را حس خواهید کرد که البته به دلیل استفاده از بی حسی این درد نیز بسیار کم و ناچیز است.

مقایسه دوره نقاهت لیفت صورت و تزریق چربی

لیفت صورت یا تزریق چربی در هر صورت دوره نقاهتی به همراه خواهد داشت که باید در این دوره مراقبت های بیشتری داشته باشید. بهبودی پس از تزریق چربی برای جراحی جوانسازی صورت یک فرآیند تدریجی است. معمولاً برش حداقلی وجود دارد، اما مقداری کبودی و تورم وجود دارد که به طور کلی در 2 هفته پس از جراحی برطرف می شود. برخی از تورم های خفیف ممکن است برای چند ماه باقی بماند و ممکن است تا یک سال طول بکشد تا نتایج به طور کامل ظاهر شوند

شما می توانید انتظار بهبودی کامل از لیفت نخ خود را در کمتر از دو هفته داشته باشید. مهم است که از پزشک خود در مورد اینکه از چه فعالیت هایی با بهبود بافت اجتناب کنید، مشاوره بگیرید. به عنوان مثال، توصیه می کنیم از ورزش شدید و ماساژ صورت خودداری کنید..

کاندید مناسب برای لیفت نخ صورت و تزریق چربی

جوانسازی صورت با تزریق چربی یک گزینه عالی برای بیمارانی است که می خواهند حجم نواحی خاصی را در صورت افزایش دهند یا حجم از دست رفته با افزایش سن را بازگردانند. چربی تزریق شده در این نواحی باعث افزایش حجم و بهبود کانتور می شود تا ظاهری جوان تر داشته باشید. انتقال چربی همچنین برای جبران حجم از دست رفته که باعث ایجاد چین و چروک و گودی می شود مفید است. چربی های منتقل شده به خطوط عمیق لبخند، گوشه های دهان، چشم های گود شده و گونه های افتاده می تواند حجم را بازگرداند و اثرات پیری را بهبود بخشد. جراح پلاستیک شما با مشاوره با شما ملاقات می کند و نگرانی ها و تغییرات مورد نظر و همچنین سابقه پزشکی شما را بررسی می کند تا تعیین کند که لیفت صورت یا تزریق چربی؛ کدام یک برای شما مناسب است. . شرایط فیزیکی مانند فشار خون بالا، دیابت، استعمال دخانیات، بیماری کلیوی، مشکلات قلبی و سایر شرایط جدی ارزیابی خواهد شد.

کاندیدهای موفق برای لیفت معمولاً 55 سال یا کمتر هستند که قادر به تحمل لیفت صورت سنتی نیستند یا علاقه ای به جراحی سنتی ندارند. همچنین باید انتظارات درستی در مورد اینکه درمان می تواند برای شما انجام دهد داشته باشید.

لیفت صورت و تزریق چربی همزمان

تشخیص لیفت یا تزریق چربی بعد از مشورت شما با پزشک انتخاب خواهد شد. معمولا انتخاب یکی از روش های جوانسازی با توجه به هدف و میزان ماندگاری انجام می شود. شما میتوانید برای انتخاب بهترین راه حل با پزشک متخصص خودتان صحبت کنید تا شما را راهنمایی کند.

تا کنون 167 نفر این مطلب را پسندیده‌اند

سوالات متداول

اگر نگرانی اصلی شما از دست دادن پری صورت است، پیوند چربی صورت احتمالاً انتخاب بهتری نسبت به فیلر صورت است، به خصوص اگر حجم بیشتری در اطراف چشم ها، گونه ها و خط فک مورد نیاز باشد.

پژوهشگران یک مطالعه در سال 2019 دریافتند که لیفت با نخ باعث بهبود فوری افتادگی پوست پس از این روش می شود. با این حال، 6 ماه بعد کاهش قابل توجهی در نتایج مشاهده شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوبترین مطالب

عکس 6 کاسه که در آنها 6 نوع مختلف از اوتمیل آماده شده است
عکس قوری که از آن دمنوش خالی می شود - دمنوش لاغری
عکس دو عدد کرفس در کنار یک ظرف کرفس خرد شده
عکس شیشه سرکه سیب در کنار یک سبد سیب - سرکه سیب برای لاغری
عکس زن جوان قبل و بعد از کاهش وزن - بهترین روش های لاغری
مشاوره رایگان و رزرو نوبت
بنر های تبلیغاتی

مطالب مرتبط

عکس 6 کاسه که در آنها 6 نوع مختلف از اوتمیل آماده شده است
iranianclinic
عکس قوری که از آن دمنوش خالی می شود - دمنوش لاغری
iranianclinic
عکس دو عدد کرفس در کنار یک ظرف کرفس خرد شده
iranianclinic
عکس شیشه سرکه سیب در کنار یک سبد سیب - سرکه سیب برای لاغری
iranianclinic
روز
ساعت
دقیقه
ثانیه‌
روز
ساعت
دقیقه
ثانیه‌
تا پایان جشنواره

فرم درخواست مشاوره

لطفا اطلاعات زیر را تکمیل کنید ، مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس می گیرند.

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .