هایفوتراپی بهتر است یا مزوتراپی؟ ماندگاری کدامیک بیشتر است؟

هایفوتراپی بهتر است یا مزوتراپی؟ - بهترین روش برای جوانسازی پوست صورت

آنچه در ادامه می‌خوانید

«هایفوتراپی بهتر است یا مزوتراپی؟» این سوال بسیاری از متقاضیان لیفت بدون جراحی است. لیفت صورت از محبوب‌ترین روش‌های جوان‌سازی و زیبایی پوست است. از روش‌های لیفت صورت می‌توان به هایفوتراپی و مزوتراپی اشاره کرد.

 اگر شما هم به دنبال پاسخ این پرسش هستید پیشنهاد می‌کنیم به خواندن این مطلب ادامه دهید. ما سعی داریم در این نوشته این دو روش پرطرف‌دار را مقایسه کنیم و مزایا و معایب هر یک را ذکر کنیم. شما می‌توانید باتوجه‌به نیاز خود و توصیه پزشک به نتیجه‌ای دررابطه‌با انتخاب روش مناسب جوان‌سازی برسیم.

مقایسه هایفوتراپی با مزوتراپی

برای پاسخ به پرسش  هایفوتراپی بهتر است یا مزوتراپی؟ باید با مزایا و معایب هر روش آشنا شویم. اثربخشی هرکدام از این روش‌ها به نوع پوست، میزان چین‌وچروک و عمق حفره‌های ایجادشده روی آن بستگی دارد.

هایفوتراپی برای چه کسانی مناسب است

اگر می‌خواهید بدانید هایفوتراپی بهتر است یا مزوتراپی، باید ابتدا با تعریف هر روش آشنا شوید. هایفوتراپی از جدیدترین روش‌های جوان‌سازی پوست صورت و درمان چین و چروک‌های پوستی است. در این روش با استفاده از امواج متمرکز فراصوت با شدت بالا لیفت صورت انجام می‌شود. امواج استفاده‌شده در روش هایفو همان امواج به‌کاررفته در سونوگرافی است. در نتیجه خطر پایینی برای افراد دارد.  

روش انجام هایفوتراپی به این صورت است که با واردکردن مستقیم این امواج متمرکز فراصوت به لایه‌های عمیق و زیرین پوست، به سلول‌های پوستی شوک وارد می‌کند. در نتیجه‌ی این شوک، سلول‌ها وادار به ساختن کلاژن می‌شوند. این روش با استفاده از دستگاه انجام می‌شود. هایفوتراپی نیازی به برش دادن پوست ندارد و بدون خونریزی است.

 تنها به وسیله‌ی تماس دستگاه به سطح پوست می‌توان این امواج فراصوت را به لایه‌ی موردنظر پوستی فرستاد. به وسیله‌ این امواج، اصلاح پوست صورت می‌گیرد. این اصلاح بر روی لایه‌ی اصلی مؤثر در لیفتینگ انجام می‌شود. با هایفوتراپی عضلات پوستی جمع می‌شوند یا به‌اصطلاح لیفت داده می‌شوند.

کاربردهای هایفوتراپی شامل این موارد است:

 • لیفت صورت
 • رفع چین‌وچروک
 • جوان‌سازی پوست و کلاژن‌سازی
 • سفت‌کنندگی پوست
 • برطرف‌ کردن غبغب
 • لیفت و بالاکشیدن ابرو و پلک
 • درمان چروک دور و اطراف چشم
 • لیفت پیشانی و ازبین‌بردن چروک پیشانی
 • ازبین‌بردن جای جوش
 • درمان شل‌شدگی و افتادگی پوست

هایفوتراپی به افرادی توصیه می‌شود که پوستشان تا حدی افتادگی پیدا کرده، شل شده، و استحکام خود را ازدست‌داده است. هایفوتراپی برای افراد بالای سی‌سال تأثیر بیشتری دارد و بهتر جواب می‌دهد. درمان افتادگی و شل‌شدگی خفیف و متوسط با استفاده از هایفو راحت‌تر انجام می‌شود. همین‌طور افرادی که می‌خواهند وزنشان را کم کنند نیز می‌توانند از هایوفوتراپی بهره ببرند. در کاهش وزن، فرد نگران افتادگی و شل‌شدگی پوست صورت و گردن است. با هایفوتراپی می‌توان از عوارض آن جلوگیری کنند.

مزوتراپی برای چه افرادی توصیه می‌شود

برای پاسخ دادن به پرسش هایفوتراپی بهتر است یا مزوتراپی؟ باید با مزوتراپی نیز آشنا شویم. در روش مزوتراپی با تزریق انواعی از مواد مغذی کلاژن ساز مانند ویتامین، مواد معدنی و آب‌رسان به لایه میانی (دوم) پوست، لیفت صورت انجام می‌شود. تزریق با استفاده از سرنگ انجام می‌شود. به‌طورکلی مزوتراپی شباهت زیادی به بوتاکس دارد.

از کاربردهای مزوتراپی می‌توان به این موارد اشاره کرد:

 • برطرف‌کردن چین و چروک‌های پوست صورت
 • برطرف‌کردن لک‌ها و نقاط سیاه صورت
 • برطرف‌کردن منافذ و گودی‌ها
 • کلاژن‌سازی و جوان‌سازی پوست صورت
 • درمان افتادگی پوست صورت

مزوتراپی برای افراد کمتر از 35 سال بهتر جواب می‌دهد. اما برای بعضی اشخاص ممکن است روش مناسبی نباشد.

 اگر از این دسته از افراد هستید بهتر است از مزوتراپی استفاده نکنید:

 • بانوان باردار و شیرده
 • افراد مبتلا به بیماری‌های دیابتی و قلبی
 • افراد باسابقه حساسیت دارویی
 • افراد مبتلا به بیماری نوروپاتی و بیماری پسوریازیس شدید
 • افراد مبتلا به سرطان‌های پیشرفته

مزایای هایفوتراپی در مقایسه با مزوتراپی

هایفوتراپی بهتر است یا مزوتراپی؟ ابتدا به مزایای هایفوتراپی می‌پردازیم. هایفوتراپی در درمان چین و چروک‌های پوستی مؤثرتر از مزوتراپی عمل می‌کند.  در عوض مزوتراپی برای برطرف‌کردن چین و چروک‌های کم‌عمق روش مناسب‌تری است.

نکته‌ی دیگری که باید ذکر کنیم این است که هایفوتراپی از مزوتراپی ایمن‌تر است. هایفوتراپی در بیشتر موارد عارضه و مشکلی برای بیمار ایجاد نمی‌کند. تحقیقات ایمنی متعددی که روی هایفوتراپی انجام شده نشان می‌دهد که این روش خطر چندانی برای افراد ندارد.

از طرف دیگر ایمنی مزوتراپی به این دلیل تزریق مستقیم موادی به درون‌پوست جای بحث دارد. موادی که برای هر فرد استفاده می‌شود متفاوت است. ممکن است مواد مختلف منجر به عکس‌العمل‌های متفاوتی در افراد شوند. البته برتری هایفوتراپی در این مورد شرطی است. ممکن است که پوست شما به امواج فراصوت و عمق نفوذش به پوست حساسیت نشان دهد.

همان‌طور که قبلاً هم ذکر کردیم سن مناسب برای مزوتراپی معمولاً زیر 35 سال است؛ درحالی‌که هایفوتراپی برای پوست افراد بین 30 تا 45 سال بهتر جواب می‌دهد.

هایفوتراپی بهتر است یا مزوتراپی؟ هایفوتراپی مزایای زیادی در مقایسه با مزوتراپی دارد:

 • جلسات کوتاه و سریع
 • درمان سرپایی
 • بدون ایجاد زخم و جراحت در سطح پوست
 • دوره نقاهت کوتاه (چند ساعت تا دو روز)

تعداد جلسات لازم برای هایفوتراپی در مقایسه با مزوتراپی

هایفوتراپی بهتر است یا مزوتراپی؟ تعداد جلسات لازم و طول دوره‌ی درمان از فاکتورهای مهم پاسخ‌‌دهی محسوب می‌شوند. هایفوتراپی روش بسیار سریعی برای لیفت است. در موارد معمول در 1 تا 3 جلسه‌ جوان‌سازی انجام می‌شود.

در مقابل، در مزوتراپی افراد به 8 الی 12 جلسه برای درمان نیاز خواهند داشت. عوارض ‌هایفوتراپی ممکن است قرمزی، تورم و بی‌حسی پوست در ناحیه تحت درمان باشد. این عوارض بسیار نادر و موقت هستند و معمولاً تا چند ساعت بعد از انجام هایفو از بین می‌روند.

مقایسه ماندگاری نتایج هایفوتراپی و مزوتراپی

هایفوتراپی بهتر است یا مزوتراپی؟ مدت زمان ماندگاری نتایج هم بسیار مهم است. هایفوتراپی به‌طورکلی ماندگاری و نتیجه بهتری نسبت به تزریق ژل دارد.

برای جوان‌سازی پوست هایفوتراپی بهتر است یا مزوتراپی؟

حال که با هم مزایا و معایب هر دو روش هایفوتراپی و مزوتراپی را بررسی کردیم، می‌توانیم با دیدی بازتری به پرسش بالا پاسخ دهیم. هایفوتراپی بهتر است یا مزوتراپی ؟

در جوان‌سازی به روش مزوتراپی کیفیت و غلطت مواد تزریقی بسیار دارای اهمیت است و در نتیجه نهایی تأثیر فراوانی دارد. هم هایفوتراپی و مزوتراپی هر دو در درمان شل‌شدگی و افتادگی پوست استفاده می‌شوند و چین‌وچروک را برطرف می‌کنند.

بهترین روش برای لیفت صورت روشی هست که پزشک متخصص پوست برای شما مناسب می‌داند. باتوجه ‌به نکات بررسی‌شده، هایفوتراپی روش مناسب‌تری برای لیفت و جوان‌سازی است. البته این در صورتی است که  پوست شما به امواج فراصوت استفاده شده در هایفوتراپی حساسیت و با عمق نفوذ آنها به داخل لایه‌های پوستی مشکلی نداشته باشد. طبق تحقیقات و مشاهدات انجام‌شده روی هایفوتراپی می‌توان گفت با یک یا دو جلسه در سال به نتیجه مطلوبی می‌رسید و پوست جوان و شادابی خواهید داشت.

تا کنون 58 نفر این مطلب را پسندیده‌اند

سوالات متداول

از آنجایی که تزریقی در هایفوتراپی صورت نمی‌گیرد، روش امن‌تری است. هایفوتراپی با استفاده از امواج فراصوت متمرکز انجام می‌شود.

هایفوتراپی سریع‌تر جواب می‌دهد. با یک یا دو جلسه در سال، نتیجه‌ی مطلوب به دست خواهد آمد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم درخواست مشاوره

لطفا اطلاعات زیر را تکمیل کنید ، مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس می گیرند.

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .