درمان ریزش مو با پی آر پی

درمان ریزش با پی آر پی مو یکی از بهترین و مؤثرترین روش‌هایی به شمار می‌رود که به شما کمک می‌کند برای همیشه از شر ریزش مو‌ها خلاص شوید و مو‌های پرپشتی داشته باشید. ریزش مو فقط مختص به یک جنس و یا سن خاصی نیست و هر کسی با هر سنی می‌تواند به ریزش مو شود.

به همین دلیل هم باید حتماً یک روش مؤثر و کارآمد برای درمان ریزش مو پیدا کنید تا بتوانید از بروز مشکلات بیشتر پیشگیری نمایید. ریزش مو می‌تواند یک اتفاق فوق‌العاده ناراحت‌کننده و آزاردهنده باشد. این فرایند در ابتدا با نازک شدن مو‌ها آغاز می‌شود و بعد از گذشت کمی زمان، مشاهده می‌کنید که مو‌های شما بیشتر از حالت طبیعی میریزند. به همین دلیل هم بهتر است قبل از این که تمام مو‌های شما بریزند که به عمل کاشت مو نیاز داشته باشید، به دنبال روشی برای درمان آن باشید. درمان ریزش مو با پی آر پی یکی از بهترین روش‌هایی است که از ریزش موی بیشتر جلوگیری می‌کند و به شما کمک می‌کند که مو‌های طبیعی و فوق‌العاده متراکمی داشته باشید.

پی آر پی مو چیست؟

قبل از این که اطلاعاتی درباره درمان ریزش مو با پی آر پی به دست بیاورید، باید بدانید که اصلاً پی آر پی چیست؟ پلاسمای خون که در جریان خون وجود دارد، به لخته شدن خون کمک زیادی می‌کند. این پلاکت تأثیر زیادی در بهبود بخش‌های مختلف بدن دارند. به همین دلیل هم پزشکان نشان دادند که پلاسمای غنی از پلاکت که همان prp هستند، می‌توانند تأثیر زیادی در بهبود جراحات داشته باشند. علاوه بر این، درمان ریزش مو با پی آر پی کاملاً ثابت شده و تقریباً همه پزشکان بر این روش اتفاق نظر دارند. پی آر پی مو یکی از بهترین و مؤثرترین شیوه‌ها برای درمان ریزش مو به شمار می‌رود که در آن، پلاسمای غنی از پلاکت که همان پی آر پی است را به سر تزریق می‌کنند. این روش باعث می‌شود که ریزش موی شما تا حد بسیار زیادی کاهش پیدا کند و مو‌های متراکم و پرپشتی داشته باشید.

پی آر پی مو چگونه انجام می شود؟

اولین مرحله برای درمان ریزش مو با پی آر پی این است که پزشک متخصص از شما آزمایش می‌گیرد و سپس فرایند استفاده از این روش را آغاز می‌کند. کل درمان ریزش مو با پی آر پی در مدت زمان ۴۵ دقیقه انجام می‌شود. اگر پوست شما به درد حساسیت زیادی دارد، اصلاً جای نگرانی نیست. زیرا در این روش، پزشک متخصص از بی‌حسی موضعی استفاده می‌کند تا هیچگونه دردی نداشته باشید. سپس بعد از بی‌حس شدن محل مورد نظر، با استفاده از یک سرنگ بسیار باریک، پلاسمای غنی از پلاکت را به پوست سر تزریق می‌کند. پس می‌توان نتیجه گرفت که درمان ریزش مو با پی آر پی در سریع‌ترین زمان ممکن انجام می‌شود که تأثیر فوق‌العاده زیادی هم دارد.

پی آر پی مو چگونه به درمان ریزش مو کمک می کند؟

یکی از مهم‌ترین اجزای اصلی خون که کمک زیادی به درمان و بازسازی سلول‌های مرده پوست می‌کنند، پلاکت‌ها هستند. پیش از این نیز گفتیم که پی آر پی مو همان پلاسمای غنی از پلاکت است که کمک زیادی به درمان و بازسازی سلول‌های پوست و مو می‌کند.

 

پی آر پی مو چگونه به درمان ریزش مو کمک می کند؟

 

یکی از مهم‌ترین دلایل درمان ریزش مو با بی‌آر پی این است که پلاسمای غنی از پلاکت، تقریباً ۵ برابر بیشتر از خون معمولی پلاکت را حمل می‌کند. به همین دلیل هم غلظت پلاکت در این پلاسما باعث می‌شود که رشد مو‌ها تا حد بسیار زیادی افزایش پیدا کند. در نتیجه، با استفاده از این روش می‌توانید در سریع‌ترین زمان ممکن به مو‌های پرپشتی دست پیدا کنید. یکی از دلایلی که درمان ریزش مو با بی‌آر پی کاملاً ثابت شده، این است که این روش می‌تواند برای تقویت مو‌ها نیز مورد استفاده قرار بگیرد. به همین دلیل هم اگر از سایر روش‌ها مانند کاشت مو نیز استفاده کرده باشید، استفاده از پی آر پی می‌تواند کمک زیادی به تقویت مو‌های تازه کاشته شده کند.

روش درمان ریزش مو با پی آر پی

درمان ریزش مو با پی آر پی روند بسیار ساده‌ای دارد و نیاز به هیچ گونه نگرانی نخواهید داشت. بعد از این که پزشک میزان ریزش موی شما را معاینه کرد، تشخیص می‌دهد که برای شما چه مقدار پی آر پی نیاز است. سپس بعد از بی‌حسی موضعی آن ناحیه از سر، مقدار مشخصی از پلاسمای غنی از پلاکت را درون سرنگ بسیار باریکی ریخته و به سر تزریق می‌کند.

کاندید مناسب درمان ریزش مو با پی آر پی

به طور کلی، تقریباً هر کسی که از ریزش مو رنج می‌برد، به دنبال روشی برای درمان ریزش مو با پی آر پی و یا هر روش دیگری است. همان طور که همه شما شنیده‌اید، پیشگیری بهتر از درمان است. این موضوع درباره پی آر پی هم صدق می‌کند و اگر ریزش موی شما به تازگی آغاز شده، به پیشنهاد می‌کنیم هر چه سریع‌تر برای درمان ریزش مو با پی آر پی اقدام کنید تا ریزش موی شما بیشتر نشود و مجبور به کاشت مو نشوید. البته توجه داشته باشید که برای استفاده از این روش، باید از نظر جسمی کاملاً سالم باشید و هیچ گونه بیماری زمینه‌ای جدی مانند سرطان نداشته باشید. در صورت داشتن هرگونه بیماری و یا مصرف هر دارویی، باید حتماً به پزشک خود اطلاع دهید تا اقدامات لازم را بکار گیرد.

 

کاندید مناسب درمان ریزش مو با پی آر پی

 

علاوه بر این، کسانی می‌توانند از درمان ریزش مو با پی آر پی استفاده کنند که دارو‌های رقیق‌کننده خون مانند آسپرین مصرف نمی‌کنند. همچنین کسانی که بیش از اندازه دخانیات و مشروبات الکلی مصرف می‌کنند، کاندید مناسبی برای درمان ریزش مو با پی آر پی نیستند. مشکلات پوستی نیز می‌تواند باعث بروز مشکلات بیشتر با پی آرپی شود. اگر فولیکول موی ضعیفی دارید و از هیچ گونه بیماری زمینه‌ای رنج نمی‌برید، پی آر پی می‌تواند برای درمان ریزش مو کمک زیادی به شما کند.

تعداد جلسات لازم برای درمان ریزش مو با بی آر بی

یکی از رایج‌ترین سؤالاتی که خیلی از افراد درباره درمان ریزش مو با پی آر پی می‌پرسند، این است که برای رسیدن به نتیجه دلخواه، باید چند جلسه به پزشک مراجعه کنیم؟ این موضوع به میزان ریزش موی شما بستگی دارد. اما به طور کلی، حداقل تعداد جلسات برای رسیدن به نتیجه دلخواه، ۳ جلسه است که باید بین ۴ تا ۶ هفته از یکدیگر فاصله داشته باشند. بعد از گذشت این جلسه، برای ماندگاری بیشتر این روش می‌توانید بعد از ۴ تا ۶ ماه مجدداً به پزشک مراجعه کنید.

سوالات متداول درمان ریزش مو با پی آر پی

در این بخش خواهید توانست سوالات متداول کاربران دیگر را مشاهده کنید:

درمان ریزش مو با پی آر پی چقدر ماندگاری دارد؟

مدت زمان ماندگاری این روش به عوامل زیادی بستگی دارد که مهم ترین آن ها شامل شرایط جسمانی شما و تعداد جلساتی که برای پی آر پی مراجعه کرده اید، می شوند. همچنین تخصص پزشکی در این زمینه اهمیت زیادی دارد. اما به طور کلی، پی آر پی مو حداقل ۱۲ ماه ماندگاری خواهد داشت.

مزایای پی آر پی مو چیست؟

مهم ترین مزایای پی آر پی مو شامل مواردی مانند تقویت فولیکول های ضعیف شده، کاهش سرعت ریزش مو، جلوگیری از ریزش بیشتر و همچنین رشد موهای جدید می شوند. علاوه بر این، در صورتی که عمل کاشت مو انجام داده باشید، پی آر پی به شما کمک می کند که زخم های پوست سر بعد از این عمل را نیز درمان کنید.

به این مقاله امتیاز دهید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

سوال یا نظرات را با ما در میان بزارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *