چند روز بعد از لیزر موها رشد میکند؟

چند روز بعد از لیزر موها رشد میکند؟

آنچه در ادامه می‌خوانید

چند روز بعد از لیزر موها رشد میکند، معمولاً برخی از موها چند روز قبل از ریزش به رشد خود ادامه می‌دهند. این به این دلیل است که لیزر موهای زائد فولیکول مو را هدف قرار می‌دهد و به آن آسیب می‌رساند و باعث ریزش مو می‌شود. با این حال، تمام فولیکول‌های مو در زمان درمان در یک فاز رشد نیستند، بنابراین برخی از موها ممکن است تحت تأثیر قرار نگیرند و تا رسیدن به مرحله ریزش به رشد خود ادامه دهند. مهم است که از کندن یا اپیلاسیون این موها خودداری کنید، زیرا در نهایت به خودی خود می‌ریزند. علاوه بر این، مهم است که از ناحیه تحت درمان در برابر قرار گرفتن در معرض نور خورشید محافظت کنید و هر دستورالعمل مراقبت پس از آن را که توسط تکنسین ارائه شده است، دنبال کنید.

چرا پس از لیزر موها دوباره رشد می‌کنند؟

پس از لیزر موهای زائد به چند دلیل می‌توانند دوباره رشد کنند یا همان چند روز بعد از لیزر موها رشد میکند. در مرحله اول، لیزر موهای زائد فولیکول مو را هدف قرار می‌دهد که مسئول رشد مو است. با این حال، تمام فولیکول های مو در زمان درمان در یک فاز رشد نیستند، بنابراین ممکن است برخی از فولیکول ها به طور کامل توسط لیزر آسیب نبینند. علاوه بر این، بدن توانایی ترمیم و بازسازی سلول های آسیب دیده از جمله فولیکول‌های مو را دارد. تغییرات هورمونی و برخی داروها نیز می‌توانند رشد مو را تحریک کنند. برای به حداکثر رساندن اثربخشی لیزر موهای زائد، معمولاً چندین درمان با فاصله چند هفته از هم مورد نیاز است تا فولیکول‌های مو را در مراحل مختلف رشد هدف قرار دهند.

چرا پس از لیزر موها دوباره رشد می‌کنند؟

رویش مجدد مو بعد از لیزر

بعد از لیزر موها رشد میکند اما دقیقا چند روز بعد از لیزر موها رشد میکند؟ رشد مجدد مو پس از لیزر موهای زائد بسته به عوامل مختلفی مانند نوع مو، رنگ پوست و اثربخشی درمان می‌تواند متفاوت باشد. رشد مجدد برخی از موها پس از درمان اولیه معمول است، اما معمولاً رنگ آنها ظریف تر و روشن تر است. درمان های بعدی می‌تواند به کاهش بیشتر رشد مجدد مو کمک کند. پیروی از دستورالعمل‌های مراقبت‌های بعدی که توسط تکنسین ارائه می‌شود، از جمله پرهیز از قرار گرفتن در معرض نور خورشید و کندن یا اپیلاسیون ناحیه تحت درمان بسیار مهم است، زیرا این امر می‌تواند در اثربخشی درمان اختلال ایجاد کند. با مراقبت مناسب و درمان های متعدد، لیزر موهای زائد می‌تواند راه حلی طولانی مدت برای کاهش رشد مجدد مو باشد.

جلوگیری از رشد موهای زائد بعد از لیزر

جلوگیری از رشد موهای ناخواسته پس از لیزر موهای زائد می‌تواند با ترکیبی از مراقبت های بعدی مناسب و نگهداری مداوم حاصل شود. مهم است که از قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری کنید و ناحیه تحت درمان را تا چند هفته پس از درمان اپیلاسیون نکنید تا فولیکول های مو به طور کامل ریزش کنند. علاوه بر این، حفظ یک رژیم غذایی سالم و مدیریت عدم تعادل هورمونی از طریق دارو یا تغییر شیوه زندگی می‌تواند به جلوگیری از رشد موهای ناخواسته کمک کند. برای نگهداری مداوم، ممکن است نیاز به برنامه ریزی دوره ای درمان لمسی برای هدف قرار دادن هر گونه رشد مجدد باشد زیرا بعد از لیزر موها رشد میکند. لایه برداری منظم همچنین می‌تواند به جلوگیری از رشد موهای زائد کمک کند، که می‌تواند منجر به رشد موهای ناخواسته شود.

چه فاکتورهایی در ریزش مو زائد بعد از لیزر تاثیر دارند؟

عوامل متعددی می‌تواند بر ریزش مو پس از لیزر موهای زائد تأثیر بگذارد. عواملی مانند فاصله بین جلسات لیزر، ضخامت و رنگ مو و همچنین رنگ پوست فرد می‌تواند بر اثربخشی درمان تأثیر بگذارد. موهای تیره و درشت روی پوست‌های روشن معمولاً بهترین پاسخ و ماندگاری لیزر موهای زائد را به لیزر موهای زائد می‌دهند، زیرا لیزر به راحتی می‌تواند رنگدانه‌های موجود در فولیکول مو را هدف قرار دهد. عدم تعادل هورمونی و داروها نیز می‌توانند بر رشد مو تأثیر بگذارند و ممکن است برای رفع کامل نیاز به درمان های بیشتری داشته باشند. مراقبت های بعدی مناسب، مانند پرهیز از قرار گرفتن در معرض نور خورشید و عدم کندن یا اپیلاسیون ناحیه تحت درمان، می‌تواند به حداکثر رساندن اثربخشی درمان و جلوگیری از رشد موهای ناخواسته کمک کند. برای دستیابی به ریزش موی طولانی مدت معمولاً چندین درمان مورد نیاز است.

علت اصلی برگشت موهای زائد بعد از لیزر چیست؟

علت اصلی بازگشت موهای ناخواسته پس از لیزر موهای زائد آسیب ناقص به فولیکول های مو در طول درمان اولیه است.زیرا بعد از لیزر موها رشد میکند لیزر موهای زائد فولیکول مو را هدف قرار می‌دهد و به آن آسیب می‌رساند تا جایی که دیگر قادر به تولید مو نباشد. با این حال، تمام فولیکول های مو در زمان درمان در یک فاز رشد نیستند و ممکن است برخی از آنها به طور کامل توسط لیزر آسیب نبینند. بدن قابلیت بازسازی سلول های آسیب دیده حتی فولیکول‌های آسیب دیده در لیزر را دارد. تغییرات هورمونی و برخی داروها نیز می‌توانند رشد مو را تحریک کنند. ممکن است برای هدف قرار دادن هر گونه رشد مجدد و دستیابی به نتایج طولانی مدت، درمان‌های لمسی منظم لازم باشد.

تصویر خانمی که زیربغل خود را نشان می‌دهد - چند روز بعد از لیزر موها رشد میکند

نریختن مو بعد از لیزر

ریزش مو پس از لیزر موهای زائد یکی از نتایج رایج این درمان است. لیزر موهای زائد فولیکول مو را هدف قرار می‌دهد و به آن آسیب می‌رساند تا جایی که دیگر قادر به تولید مو نباشد. این فرآیند معمولاً منجر به کاهش رشد مو در ناحیه تحت درمان می‌شود. با این حال، تمام فولیکول های مو در زمان درمان در یک فاز رشد نیستند و ممکن است برخی از آنها به طور کامل توسط لیزر آسیب نبینند. علاوه بر این، تغییرات هورمونی و برخی داروها می‌توانند رشد مو را تحریک کرده و به رشد مجدد بالقوه منجر شوند. برای رسیدن به ریزش موی طولانی مدت معمولاً چندین درمان مورد نیاز است و ممکن است برای هدف قرار دادن هر گونه رشد مجدد، نگهداری مداوم لازم باشد. امیدواریم که اکنون بدانید که چند روز بعد از لیزر موها رشد میکند، اما اگر نیاز به اطلاعات بیشتری دارید می‌توانید از طریق چت آنلاین سایت و یا شماره‌های کلینیک ایرانیان با ما در ارتباط باشید.

تا کنون 185 نفر این مطلب را پسندیده‌اند

سوالات متداول

خیر، معمولاً برخی از موها تا چند روز پس از درمان به رشد خود ادامه می‌دهند تا در نهایت ریزش کنند.

خیر، مهم است که از کندن یا اپیلاسیون ناحیه تحت درمان خودداری کنید، زیرا این امر می‌تواند در اثربخشی درمان اختلال ایجاد کند. بگذارید موها به طور طبیعی ریزش کنند.

همه فولیکول های مو در زمان درمان در یک فاز رشد نیستند، بنابراین ممکن است برخی از فولیکول ها به طور کامل توسط لیزر آسیب نبینند. علاوه بر این، بدن توانایی ترمیم و بازسازی سلول های آسیب دیده از جمله فولیکول های مو را دارد. تغییرات هورمونی و برخی داروها نیز می‌توانند رشد مو را تحریک کنند.

7 پاسخ

  1. سلام روز بخیر من موهای سرم ریزش داره از تابلیت های فیتو فرانسوی میخورم و در ضمن لیزر تو خونه هم انجام میدم برای بدنم ایا مشکل نداره همزمان فیتو واسه ریزش موهای شرم میخورم و لیزر برای بدنم انجام میدم یعنی پاهامو که لیزر میکنم فردایش دوباره مو درمیاد انگار لیزر کرده باشم.لطفا رهنمایی کنید

  2. سلام من یه هفته است لیزر کردم الان مو های بدنم در اومده نه زیاد ولی خوشم نمیاد این عادیه

  3. سلام وقت بخیر من چند جلسه رفتم لیزر ولی الان میخوام ریشام دربیاد راهی هست؟

  4. سلام .من تا الان ۱۵ جلسه لیزر رفتم.هربار ریزش مو هم داشتم .ولی باز هر سری رویش مجدد دارم تا الان .فقط زیربغل و بیکینی تا ۹۰٪ نتیجه داد.پاها ۶۰.۷۰٪ .ولی دست و صورت همچنان رویش داره

    1. سلام
      در مواردی ممکنه که این اتفاق رخ بده که در این صورت نیاز به انجام جلسات بیشتر خواهد بود. برای اطلاعات بیشتر با کلینیک ایرانیان تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم درخواست مشاوره

لطفا اطلاعات زیر را تکمیل کنید ، مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس می گیرند.

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .