فاصله بین جلسات لیزر چه قدر باید باشد؟

مدت زمان انتظار بین جلسه های لیزر چقدر است؟‌ - فاصله بین جلسات لیزر

آنچه در ادامه می‌خوانید

لیزر موهای زائد روشی محبوب و موثر برای از بین بردن موهای زائد است. با این حال، پیروی از برنامه درمانی مناسب برای اطمینان از بهترین نتایج مهم است. یکی از مهم ترین نکاتی که باید به خاطر بسپارید این است که فاصله بین جلسات لیزر را رعایت کنید. همچنین این موضوع که تعداد جلسات چقدر است در نتیجه لیزر تاثیر بسیاری دارد. در این مقاله به شما خواهیم گفت که فاصله بین جلسات لیزر و تعداد جلسات چه قدر باید باشد؟

فاصله بین جلسات لیزر موهای زائد بسته به عوامل مختلفی از جمله نوع لیزر مورد استفاده، ناحیه بدن تحت درمان و چرخه رشد فردی بیمار متفاوت است. به طور کلی توصیه می شود بین جلسات لیزر موهای زائد ۴ تا ۶ هفته صبر کنید.

مدت زمان انتظار بین جلسات لیزر موهای زائد به دلایل مختلفی اهمیت دارد.

 1. اول، اجازه می دهد تا روند بهبود طبیعی بدن انجام شود.
 2. دوم این که به فولیکول های مو اجازه می دهد تا چرخه رشد خود را طی کنند تا لیزر بتواند فولیکول های مو را که در مرحله رشد هستند هدف قرار دهد.

مدت زمان بین جلسات لیزر به طور معمول چقدر است؟

مدت زمان بین جلسات لیزر معمولا 4 تا 6 هفته است. فاصله بین جلسات لیزر اجازه می دهد تا روند طبیعی بهبودی بدن انجام شود و فولیکول های مو چرخه رشد خود را طی کنند تا لیزر بتواند فولیکول های مو را که در مرحله رشد هستند هدف قرار دهد.

دوره انتظار بین جلسات لیزر موهای زائد می تواند بسته به عوامل مختلفی متفاوت باشد، از جمله:

 • نوع لیزر مورد استفاده
 • ناحیه ای از بدن که تحت درمان قرار می گیرد
 • چرخه رشد موی فردی بیمار
 • نوع پوست بیمار
 • میزان تحمل درد بیمار

مهم است که با پزشک خود در مورد بهترین دوره انتظار بین جلسات لیزر موهای زائد برای شما صحبت کنید.

تصویر مراحل چهارگانه رشد مو

بهترین فاصله زمانی بین جلسات لیزر

بهترین فاصله زمانی بین جلسات لیزر همان 4-6 هفته است. مدت زمان کمتر از 4 هفته بین جلسات می تواند باعث شود که فولیکول های مو در فاز رشد نامناسب قرار بگیرند که می تواند اثربخشی درمان را کاهش دهد. انتظار بیش از 6 هفته بین جلسات می تواند به فولیکول های مو اجازه دهد تا دوباره رشد کنند که می تواند روند درمان را طولانی تر کند.

فاصله بین جلسات لیزر موهای زائد صورت

جلسات لیزر معمولاً در 4 هفته برای نواحی صورت برنامه ریزی می شوند. با این حال، فاصله بین جلسات لیزر موهای زائد صورت می تواند بسته به چرخه رشد موی فرد 2 متفاوت باشد.

تصویر لیزر موهای زائد صورت - فاصله بین جلسات لیزر

فاصله بین جلسات لیزر بیکینی

برای لیزر موهای زائد بیکینی، اکثر افراد بین جلسات 4 تا 6 هفته صبر می کنند. این به این دلیل است که فولیکول‌های مو در ناحیه بیکینی به صورت چرخه‌ای رشد می‌کنند و انتظار برای این مدت زمان به لیزر اجازه می‌دهد تا فولیکول‌های مو را که در مرحله رشد هستند هدف قرار دهد.

اگر بین جلسات کمتر از 4 هفته صبر کنید، فولیکول های مو ممکن است در مرحله رشد نباشند، که می تواند درمان را کم اثر کند. اگر بین جلسات بیش از 6 هفته صبر کنید، ممکن است فولیکول های مو دوباره رشد کرده باشند که می تواند روند درمان را طولانی تر کند.

فاصله بین جلسات لیزر موی زائد زیر بغل

مدت زمانی که باید بین جلسات لیزر موهای زائد زیر بغل صبر کنید به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله:

 • نوع پوست شما
 • رنگ موی شما
 • نوع لیزر مورد استفاده
 • ناحیه زیر بغل شما تحت درمان
 • چرخه رشد موهای فردی شما

تصویر پزشک در حال انجام لیزر موهای زائد زیر بغل مراجعه کننده

به طور کلی توصیه می شود بین جلسات لیزر موهای زائد زیر بغل 4-6 هفته صبر کنید. این اجازه می دهد تا روند طبیعی بهبودی بدن انجام شود و فولیکول های مو چرخه رشد خود را طی کنند تا لیزر بتواند فولیکول های مو را که در مرحله رشد هستند هدف قرار دهد.

اگر پوست حساسی دارید، بهتر است بین جلسات بیشتر صبر کنید. اگر موهای تیره دارید، ممکن است به جلسات بیشتری نسبت به افرادی که موهای روشن دارند نیاز داشته باشید. و اگر ناحیه بزرگتری از زیر بغل خود را تحت درمان قرار می دهید، ممکن است به جلسات بیشتری نیز نیاز داشته باشید.

مهم است که با پزشک خود در مورد بهترین دوره انتظار بین جلسات لیزر موهای زائد زیر بغل صحبت کنید. آنها می توانند به شما در ایجاد یک برنامه درمانی شخصی که برای آن مناسب است کمک کنند شما.

در اینجا چند نکته اضافی برای دریافت بهترین نتایج از لیزر موهای زائد زیر بغل وجود دارد:

 1. در هفته های منتهی به درمان از اپیلاسیون یا کندن موهای زیر بغل خودداری کنید.
 2. یک روز قبل از درمان زیر بغل خود را بتراشید.
 3. در هفته های قبل و بعد از درمان از قرار گرفتن زیر بغل خود در معرض نور خورشید خودداری کنید.
 4. بعد از درمان از کرم ضد آفتاب برای زیر بغل خود استفاده کنید.
 5. پس از درمان، یک کمپرس خنک روی زیر بغل خود اعمال کنید تا تورم و قرمزی کاهش یابد.
 6. پس از درمان منتظر قرمزی، تورم و کبودی باشید. این عوارض معمولاً خفیف هستند و در عرض چند روز خود به خود از بین می روند.
 7. صبور باشید. برای دستیابی به حذف دائمی موهای زائد چندین درمان لازم است.

اگر فاصله بین جلسات لیزر کم باشد چه می شود؟

اگر فاصله بین جلسات لیزر کم باشد فولیکول های مو ممکن است در مرحله رشد نباشند، که می تواند درمان را کم اثر کند. علاوه بر این، انتظار کمتر از 4 هفته بین جلسات می تواند خطر عوارض جانبی مانند قرمزی، تورم و کبودی را افزایش دهد.

در اینجا برخی از خطرات عدم انتظار کافی بین جلسات لیزر موهای زائد آورده شده است:

 • درمان ممکن است کمتر موثر باشد.
 • ممکن است عوارض جانبی بیشتری مانند قرمزی، تورم و کبودی را تجربه کنید.
 • ممکن است برای دستیابی به نتایج مطلوب به جلسات درمانی بیشتری نیاز داشته باشید.
 • ممکن است احتمال بیشتری برای ایجاد جای زخم در شما وجود داشته باشد.

اگر فاصله بین جلسات لیزر زیاد شود چه میشود؟

در پاسخ به اینکه اگر فاصله بین جلسات لیزر زیاد شود چه میشود باید گفت اگر فاصله بین جلسات لیزر بیش از حد باشد، می‌تواند باعث کاهش اثربخشی درمان و کم شدن ماندگاری لیزر موهای زائد شود. چرخه رشد مو می تواند بسته به فرد متفاوت باشد، اما مهم است که توصیه های ارائه دهنده خود را در مورد زمان بندی درمان خود دنبال کنید.

حداقل تعداد جلسات لیزر چقدر است؟

حداقل تعداد جلسات لیزر موهای زائد بسته به ناحیه بدن تحت درمان، ضخامت و رنگ مو و چرخه رشد فردی بیمار متفاوت است. برای اکثر افراد، برای دستیابی به کاهش قابل توجه مو، 6 تا 8 درمان لازم است. با این حال، برخی از افراد ممکن است به جلسه های بیشتری نیاز داشته باشند و برخی افراد ممکن است نتایج را با درمان های کمتر ببینند.

در اینجا یک مرور کلی از تعداد جلسات لیزر موهای زائد مورد نیاز برای نواحی مختلف بدن آورده شده است:

زیر بغل6-8 جلسه
ناحیه بیکینی6-8 جلسه
پاها6-10 جلسه
بازوها6-8 جلسه
صورت6-10 جلسه

لازم به ذکر است که اینها فقط دستورالعمل های کلی هستند. تعداد واقعی درمان های مورد نیاز از فردی به فرد دیگر متفاوت خواهد بود. مهم است که با پزشک خود در مورد نیازها و انتظارات فردی خود صحبت کنید.

در اینجا عواملی وجود دارد که می تواند بر تعداد جلسات لیزر موهای زائد مورد نیاز تأثیر بگذارد:

 • ناحیه ای از بدن که تحت لیزر قرار می گیرد: برخی از نواحی بدن، مانند صورت، ممکن است به جلسات بیشتری نسبت به سایر نواحی مانند زیر بغل نیاز داشته باشند.
 • ضخامت و رنگ مو: موهای تیره تر و ضخیم تر راحت تر توسط لیزر موهای زائد هدف قرار می گیرند تا موهای روشن تر و ظریف تر.
 • چرخه رشد موی فرد بیمار: موها به صورت چرخه‌ای رشد می‌کنند که شامل یک مرحله رشد، یک مرحله استراحت و یک مرحله ریزش است. لیزر موهای زائد زمانی که فولیکول های مو در مرحله رشد هستند بیشترین تاثیر را دارد.

لازم به ذکر است که لیزر موهای زائد یک راه حل دائمی نیست. موها می توانند دوباره رشد کنند، به خصوص در مناطقی که چرخه رشد مو نامنظم است. با این حال، اکثر افرادی که تحت لیزر موهای زائد قرار می گیرند، کاهش قابل توجهی از موهای زائد را تجربه می کنند که می تواند چندین سال طول بکشد.

اینفوگرافی تعداد جلسات لیزر موهای زائد - فاصله بین جلسات لیزر

آیا شیو بین جلسات لیزر مناسب است؟

شیو بین جلسات لیزر موهای زائد اشکالی ندارد. در واقع توصیه می شود در طول فاصله بین جلسات لیزر ناحیه مورد نظر را اصلاح کنید. این کمک می کند تا اطمینان حاصل شود که لیزر می تواند به فولیکول های مو برسد و آنها را از بین ببرد.

توجه به این نکته ضروری است که بین جلسات لیزر موهای زائد نباید اپیلاسیون انجام دهید. این می تواند به فولیکول های مو آسیب برساند و درمان آنها با لیزر را دشوارتر کند. هم چنین شیو بعد از لیزر مو باید بعد از سپری شدن دوره بهبود پوست انجام شود.

در اینجا چند نکته برای اصلاح بین جلسات لیزر موهای زائد وجود دارد:

 1. از تیغ تیز استفاده کنید.
 2. در جهت رشد مو اصلاح کنید.
 3. برای کمک به کاهش اصطکاک، از کرم یا ژل اصلاح استفاده کنید.
 4. تیغ را مرتباً بشویید.
 5. بعد از اصلاح از یک مرطوب کننده استفاده کنید تا به تسکین پوست کمک کند.

نکات نام برده را رعایت کنید تا در جلسه بعدی لیزر دچار مشکل نشوید.

قبل از لیزر می توانید با شیو یا کرم مو بر موی زائد ناحیه مورد نظر را رفع کنید

تا کنون 167 نفر این مطلب را پسندیده‌اند

سوالات متداول

شما می توانید انتظار داشته باشید که نتایج حاصل از لیزر موهای زائد را بعد از اولین جلسه خود مشاهده کنید. با این حال، معمولا دو تا سه هفته طول می کشد تا موها ریزش کنند.

لیزر موهای زائد یک معامله یکباره نیست. بعد از اینکه تمام جلسات خود را دریافت کردید، لیزر موهای زائد دو تا شش سال طول خواهد کشید. با این حال، جلسات نگهداری یک تا چهار بار در سال ممکن است مورد نیاز باشد تا این ناحیه برای همیشه بدون مو بماند.

پس از لیزر موهای زائد، پوست شما در برابر اشعه UV آسیب پذیرتر می شود. بنابراین توصیه می شود از قرار گرفتن در معرض نور خورشید اجتناب کنید. یک پرتوی متمرکز از گرما در طول لیزر موهای زائد به پوست شما ساطع می شود که رنگدانه های پوست شما آن را جذب می کند تا به فولیکول های مو آسیب برساند.

4 پاسخ

 1. برای موهای بدن زن لطیف است حدوددوروز کافی است ولی موهای مرد زبر وخشک است دوهفته باید فاصله داشته باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم درخواست مشاوره

لطفا اطلاعات زیر را تکمیل کنید ، مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس می گیرند.

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .