جستجو
Close this search box.
تزریق چربی زیر چشم

تزریق چربی زیر چشم

گودی و تیرگی زیر چشم یکی از رایج ترین مشکلاتی است که باعث می‌شود تأثیر زیادی بر چهره شما بگذارد. به همین دلیل خیلی از افراد می‌خواهند با روش‌های مختلف، برای برطرف کردن این گودی اقدام کنند. تزریق چربی زیر چشم یکی از بهترین و مؤثرترین روش ها برای رفع گودی و تیرگی زیر چشم است.

مشاوره توسط پزشک به صورت رایگان

عوارض
عوارض

کم

دوره نقاهت
دوره نقاهت

کوتاه

هزینه
هزینه

مقرون به صرفه

ماندگاری
ماندگاری

موقت

پزشک معالج
پزشک معالج

خالی

نوع بی‌هوشی
نوع بی‌هوشی

ندارد

تلفن تماس
021-75900

برای مشاوره و اطلاع از قیمت ها با ما در ارتباط باشید

پکیج ها و لیست قیمت

جهت مشاهده پکیج های کلینیک ایرانیان کلیک کنید

فرم مشاوره و رزرو

جهت تکمیل فرم درخواست رزرو و مشاوره کلیک کنید

مزایا و معایب

مزایا تزریق چربی زیر چشم

معایب تزریق چربی زیر چشم

نتایج ظاهری طبیعی

احتباس متغیر

تقویت طولانی مدت

تورم اولیه

به حداقل رساندن واکنش های آلرژیک

خطرات بالقوه

بافت پوست تقویت شده

مراقبت پس از عمل

کاهش زخم

چرا تزریق چربی زیر چشم در کلینیک های ایرانیان؟

بدون آلرژی به حساسیت

ماندگاری بیشتر نسبت به فیلر

عدم پس زدن چربی تزریق شده

امکان استفاده با روش های دیگر زیباسازی صورت

نتیجه لذت بخش و راضی کننده بعد از عمل

استفاده از چربی های خود متقاضی

آنچه در این مطلب می خوانید

اگر شما هم گودی تیرگی زیر چشم دارید، احتمالاً متوجه شده‌اید که تا چه حد تأثیر منفی روی ظاهر می‌گذارد. این موضوع باعث می‌شود که نتوانید به اندازه قبل در جامعه حضور پیدا کنید و همچنین از رفتن به مهمانی هم فرار کنید. پس اگر شما هم می‌خواهید این نقص را در چهره خود از بین ببرید، می توانید از تزریق چربی زیر چشم استفاده کنید.

تزریق چربی زیر چشم چیست؟

همان طور که از نام آن مشخص است، در تزریق چربی زیر چشم پزشکان متخصص تلاش می‌کنند که برای برطرف کردن گودی و سیاهی اطراف و زیر چشم، به این بخش ها چربی تزریق کنند. نکته جالب توجه درباره این روش این است که برای کم خطر بودن، پزشکان از چربی های خود بدن فرد استفاده می‌کنند.
این موضوع باعث می شود که تا حد امکان، امکان بروز آلرژی و حساسیت کاهش پیدا کند. علاوه بر این، با تزریق چربی زیر چشم مطمئن می‌شوید که بهترین نتیجه را خواهید گرفت و همچنین سازگاری خیلی خوبی با پوست دارد.

کاربرد تزریق چربی زیر چشم

یکی از مهم ترین و رایج ترین نشانه های پیری که غالباً بعد از 30 سالگی نمود پیدا می‌کند، چروک و گودی زیر چشم است. البته این موضوع می تواند برای افراد جوان تر هم به وجود بیاید و محدودیتی از این نظر وجود ندارد.

در این شرایط، تزریق چربی زیر چشم می تواند یکی از مؤثرترین و بهترین روش ها برای رفع این گودی و حتی افتادگی پوست زیر چشم باشد. البته روش های دیگری نیز برای برطرف کردن این مشکل وجود دارند که اغلب پزشکان استفاده از چربی برای رفع گودی زیر چشم را گزینه مناسب تری می‌دانند.

تزریق چربی زیر چشم به شما این امکان را می دهد که با آغاز فرایند کلاژن سازی در این بخش، مجدداً پوستی جوان و شاداب داشته باشید. هنگامی که حجم چربی در زیر چشم کاهش پیدا می‌کند، شیارهای زیادی در این بخش به وجود می‌آید و ظاهری پیر به چهره شما می‌دهد. پس می‌توان نتیجه گرفت که بهترین کاربرد تزریق چربی زیر چشم برای همه افراد، پر کردن این گودی و بازسازی پوست زیر چشم است.

همچنین این روش می‌تواند برای افرادی که پلک تحتانی یا فوقانی آن ها از دست رفته هم کاملاً مناسب باشد. برخی مواقع، حجم پلک بیش از اندازه زیاد می شود و ظاهر خیلی بدی به خود می‌گیرد. در همه این شرایط، تزریق چربی زیر چشم می تواند گزینه بسیار مناسبی باشد.

مراحل تزریق چربی زیر چشم

اولین کاری که برای تزریق چربی زیر چشم انجام می‌شود، این است که پزشک معالج میزان چربی مورد نظر برای انجام این کار را تخمین می‌زند و سپس از ماده بی حسی برای کاهش درد متقاضی استفاده می‌کند. بعد از آماده سازی محل مورد نظر، از یکی از بخش های بدن مانند ران ، پهلو یا شکم، به اندازه چربی مورد نیاز برداشت می‌کند.

برای انجام این کار، پزشک متخصص با ظرافت بسیار زیادی، چربی مورد نظر را از نواحی ذکر شده با استفاده از سرنگ های مخصوص و باریکی بر می‌دارد. در این شرایط، پزشک باید دقت کافی داشته باشد تا به سلول های چربی آسیبی وارد نشود.

سپس باید چربی های برداشت شده را با استفاده از سانتریفیوژ برای تزریق زیر چشم، آماده کنند. در این فرایند، سانتریفیوژ، ناخالصی و مواد زائد موجود در چربی را از بین می‌برد و آن را برای تزریق چربی زیر چشم کاملاً آماده می‌کند.

در نهایت، بعد از این که محل مورد نظر زیر چشم را به خوبی استریل کرد، چربی آماده شده را با استفاده از سرنگ بسیار نازکی که کانولا نام دارد، به زیر چشم تزریق می کنند. از آنجا که مقداری از چربی به بدن جذب می‌شود، اکثر پزشکان از چربی بیشتری نسبت به میزان مورد نیاز استفاده می‌کنند.

مزایای تزریق چربی به زیر چشم

تزریق چربی زیر چشم مزایای بسیار زیادی دارد که باعث می شود تا حد بسیار زیادی اعتماد به نفس افراد افزایش پیدا کند. برخی از مهم‌ترین مزایای استفاده از این روش، عبارتند از:

 • نداشتن هیچ گونه آلرژی به حساسیت: زیرا در این روش، از چربی های خود بدن استفاده می‌شود و هیچ حساسیتی به وجود نمی‌آید.
 • نمایان شدن نتایج لذت بخش و راضی کننده به محض اتمام عمل
 • عدم امکان پس زدن چربی تزریق شده
 • امکان استفاده از این روش همزمان با روش های دیگر زیبا سازی صورت مانند تزریق فیلر

 

 

مزایای تزریق چربی به زیر چشم

 

 

عوارض تزریق چربی به زیر چشم

تزریق چربی زیر چشم هم مانند هر روش دیگری برای زیبایی، عوارض خیلی کمی دارد و همه چیز به پزشک و کلینیک انتخابی شما برای این عمل بستگی دارد. برخی از رایج ترین عوارضی که ممکن است برای برخی از افراد به وجود بیاید، شامل مواردی مانند تورم و کبودی در نواحی تحت درمان می‌شود. البته این تورم و کبودی کاملاً معمولی است و اصلاً نباید نگران آن باشید.

همچنین تورم بعد از این عمل ممکن است تا 4 هفته به طول بیانجامد و جای هیچ گونه نگرانی نیست.

این در حالی است که اگر پزشک انتخابی شما برای تزریق چربی زیر چشم تخصص و تجربه کافی برای انجام این کار را نداشته باشد، ممکن است باعث بروز عوارض های شدیدتری مانند عفونت و یا گلوله شدن چربی در زیر چشم شود. تجهیزات موجود در کلینیک انتخابی شما نیز از اهمیت زیادی برای جلوگیری از بروز این مشکل دارد.

از این رو، تلاش کنید که پزشکی مجرب و متخصص برای تزریق چربی زیر چشم انتخاب کنید تا از بروز مشکلات این چنینی پیشگیری نمایید. ایرانیان کلینیک یکی از معتبرترین مراکزی به شمار می‌رود که با داشتن تجهیزات کاملاً مدرن و پیشرفته، پزشکان با تجربه و متخصص، نتیجه فوق العاده خوبی برای این تزریق در اختیار شما قرار می‌دهد.

آیا تزریق چربی زیر چشم خطرناک است؟

بعد از این که از عوارض تزریق چربی زیر چشم گفتیم، ممکن است برخی از افراد بترسند و نخواهند این عمل را انجام دهند. این در حالی است که تمام این عوارض و خطرات زمانی به وجود می آیند که شما یک متخصص و کلینیک معتبر برای انجام این کار انتخاب نکنید.

ر صورتی که پزشک مورد نظر شما تخصص و تجربه کافی برای تزریق چربی زیر چشم را داشته باشد، می توانید مطمئن باشید که هیچ گونه خطری شما را تهدید نمی‌کند.

آیا تزریق چربی زیر چشم درد دارد؟

همان طور که در بخش های قبل گفتیم، در فرایند تزریق چربی زیر چشم پزشک متخصص از ماده بی حسی استفاده می‌کند تا احساس درد متقاضی را به حداقل برساند.

به همین دلیل هم در طول این عمل، تقریباً هیچ دردی احساس نمی‌کنید و شاید وقت کمی احساس سوزش داشته باشید که کاملاً قابل تحمل است.
بعد از گذشت کمی زمان که علائم بی حسی از بین رفت، ممکن است کمی احساس درد داشته باشید که عادی است و جای هیچ گونه نگرانی نیست.

تا چند ساعت و یا نهایتاً چند روز بعد از این عمل، این درد هم از بین می‌رود و هیچ اثری از آن نخواهد ماند.

تزریق چربی زیر چشم بهتر است یا فیلر؟

با این حال، ممکن است برخی از افراد، روش های دیگری مانند تزریق فیلر را به تزریق چربی زیر چشم دهند. باید بگوییم که هر دوی این روش ها برای از بین بردن گودی و تیرگی زیر چشم، عملکرد خیلی مناسبی دارند و می توانند گزینه خوبی باشند.

با این حال، تفاوت هایی میان این دو روش دیده می شود که بهتر است قبل بکارگیری هر یک از آن ها، این تفاوت ها را بشناسید.

 

تزریق چربی زیر چشم بهتر است یا فیلر؟

 

 

 • تزریق چربی ماندگاری بیشتری نسبت به فیلر دارد.
 • در تزریق چربی از چربی‌های موجود در بدن خود فرد متقاضی استفاده می‌شود و در نتیجه، احتمال بروز آلرژی و حساسیت در این روش کمتر است.
 • تزریق چربی زیر چشم انعطاف بیشتری نسبت به فیلر دارد.
 • از آنجا که در تزریق چربی، بخش زیادی از آن توسط بدن خود فرد جذب می‌شود، شاید مجبور شوند که مجدداً برای ترمیم به پزشک مراجعه کنند.
 • به دلیل داشتن مزایای بیشتر، طبیعتاً تزریق چربی قیمت بیشتری دارد.

بر اساس مواردی که در بالا ذکر کردیم، خود شما باید تصمیم بگیرید که تزریق چربی زیر چشم برای شما بهتر است یا فیلر. در صورتی که می‌خواهید تا مدت زمان بیشتری از گودی و تیرگی زیر چشم راحت باشید، مطمئناً تزریق چربی می‌تواند انتخاب بهتری باشد. البته در این زمینه بهتر است نظر پزشک را هم بپرسید.

ماندگاری تزریق چربی زیر چشم

یکی از مهم ترین مزایای تزریق چربی زیر چشم باعث می‌شود که تقریباً همه افراد این روش را نسبت به سایر روش ها مانند فیلر ترجیح دهند، ماندگاری فوق العاده بالایی آن است. در حالی که خیلی از روش های دیگر مانند فیلر، نهایتاً یک تا دو سال ماندگاری دارند، ماندگاری تزریق چربی می‌تواند به بیشتر از 10 سال هم برسد. این مسئله باعث می‌شود که قیمت بالاتر چربی نسبت به فیلر، چندان به چشم نیاید.

زیرا در صورتی که از فیلر استفاده کنید، باید هر 2 سال یک بار برای ترمیم آن مراجعه به پزشک مراجعه کنید و هزینه جدیدی بپردازید. این در حالی است که تزریق چربی زیر چشم به شما این امکان را می‌دهد که تا مدت های طولانی از ماندگاری فوق العاده آن لذت ببرید.

مراقبت های قبل از تزریق چربی به زیر چشم

قبل از این که تزریق چربی زیر چشم را انجام دهید، باید مراقبت های خاصی را رعایت کنید تا بتوانید بهترین نتیجه را از انجام این عمل بگیرید. به طور کلی، بخش زیادی از این مراقبت ها مربوط به اطلاع پزشک از ویژگی های بدن شماست که تأثیر زیادی در این عمل می‌گذارند.

برخی از مهم ترین مراقبت های قبل از این عمل، عبارتند از :

 • پرهیز از مصرف داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین
 • پرهیز از مصرف مشروبات الکلی و دخانیات
 • مطلع کردن پزشک در صورت داشتن بیماری های خاص
 • مطلع کردن پزشک در صورت داشتن سابقه تبخال به صورت متوالی
 • مطلع کردن پزشک در صورت مصرف داروهای قلبی
 • مراقبت های بعد از تزریق چربی به زیر چشم

بعد از این که کار تزریق چربی زیر چشم برای شما به اتمام رسید، باید به مراقبت های بعد از این عمل هم توجه داشته باشید و همه آن ها را با دقت رعایت کنید. رعایت این نکات به شما این امکان را می‌دهد که در سریع ترین زمان ممکن، بهترین نتیجه را از انجام این عمل بگیرید.

 

مراقبت های بعد از تزریق چربی به زیر چشم
در عین حال، اگر این نکات را به خوبی رعایت نکنید، این امکان وجود دارد که تمام هزینه و وقتی که برای تزریق چربی زیر چشم پرداخت کرده اید، کاملاً هدر برود. به همین دلیل هم با دقت به این نکات توجه داشته باشید و آن ها را رعایت کنید.

 • خودداری از رفتن به سونا و جکوزی حداقل به مدت یک ماه
 • نوشیدن بیشتر مایعات
 • قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید
 • پرهیز از انجام فعالیت های سنگین ورزشی حداقل به مدت یک هفته
 • استفاده از کمپرس سرد و سپس گرم برای از بین بردن تورم و کبودی در ناحیه تزریق به مدت 24 تا 48 ساعت بعد از عمل
 • مصرف داروهای تجویز شده توسط پزشک به صورت منظم
 • اطلاع پزشک در صورت داشتن درد شدید
 • نخوابیدن روی صورت به مدت 48 ساعت (برای خوابیدن، پیشنهاد می‌کنیم سر خود را حتماً بالا نگه دارید و تا حد امکان، به پهلو نخوابید. استفاده از بالش هایی با ارتفاع زیاد می‌تواند موقع خوابیدن کمک زیادی به شما کند).

بهترین دکتر تزریق چربی زیر چشم در تهران

تزریق چربی زیر چشم نسبت به تزریق فیلر، یکی از بهترین روش‌هایی است که تأثیر خیلی زیادی در زیبایی شما دارد. به همین دلیل هم تا حد امکان، برای انتخاب یک پزشک یا کلینیک معتبر برای انجام این عمل، تحقیقات کافی انجام دهید.

یکی از بهترین و معتبرترین مراکزی که در آن می‌توانید پزشکان متخصص و باتجربه برای تزریق چربی زیر چشم پیدا کنید، ایرانیان کلینیک است. در این کلینیک، پزشکان با تجربه همراه با پیشرفته ترین تجهیزات، نتیجه فوق العاده ای از تزریق چربی در نواحی زیر چشم برای شما به ارمغان می‌آورند.

درخواست رزرو نوبت در کلینیک ایرانیان​

لطفا شماره تماس و مشخصات خود را در فرم زیر وارد نمایید، تا برای رزرو وقت قطعی و ثبت تاریخ و ساعت، همکاران ما با شما تماس بگیرند.

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .
اگر جواب سوال خود را پیدا نکردین با مشاوران کلینیک ایرانیان تماس بگیرید

سؤالات متداول درباره تزریق چربی زیر چشم

قیمت این عمل تا حد زیادی به میزان چربی مورد نیاز برای زیر چشم بستگی دارد و در هر فرد با فرد دیگر متفاوت است. همچنین این هزینه به پزشک و کلینیک انتخابی شما نیز وابسته است و غالباً پزشک های متخصص و با تجربه، قیمت بالاتری ارائه می دهند که کاملاً ارزشش را دارد.

این روش هیچ گونه محدودیت سنی ندارد و تقریباً همه افرادی که بیشتر از 20 سال سن دارند، می توانند از آن استفاده کنند. این در حالی است که چروک و گودی زیر چشم بیشتر در افراد بالای 30 سال به وجود می آید و می توانند برای برطرف کردن این چروک، این روش استفاده کنند.

مدت زمان این عمل تا حد زیادی به میزان چربی مورد نیاز برای زیر چشم متقاضی بستگی دارد و در هر فرد با فرد دیگر متفاوت است. اما به طور کلی، مدت زمان مورد نیاز برای تزریق چربی زیر چشم، بین 1 تا 3 ساعت است.

رضایت مشتریان کلینیک ایرانیان

مطالب خواندنی درباره تزریق چربی

عکس اپراتور دستگاه اندولیفت در حال انجام لیزر اندولیفت روی صورت زن جوان
iranianclinic
جوانسازی
عوارض اندولیفت
در حال حاضر، Endolift جایگزینی نوآورانه و البته کم تهاجم برای لیفت کردن صورت است. در این روش از انرژی لیزر به منظور سفت کردن پوست یا کانتور چربی صورت،...
عکس عمل اندولیفت صورت با لیزر اندولیفت
iranianclinic
جوانسازی
مدت زمان ماندگاری لیزر اندولیفت
لیزر اندولیفت یک روش جدید و پیشرفته در زمینه جوانسازی و بهبود زیبایی پوست است که به واسطه تحقیقات گسترده و استفاده از تکنولوژی‌های پیشرفته توانسته است...
پزشک در حال اندولیفت صورت مراجعه کننده در کلینیک
iranianclinic
جوانسازی
بهترین مرکز اندولیفت در تهران
قبل از معرفی کردن بهترین مرکز اندولیفت در تهران، در مرحله اول بهتر است این روش درمانی را تعریف کنیم. به طور کلی، Endolift روشی است که با استفاده از لیزر،...
عکس زن که دچار هایپرپیگمانتاسیون یا تیرگی پوست شده است - تیرگی پوست بعد از لیزر
iranianclinic
لیزر
تیرگی پوست بعد از لیزر به چه دلیل است؟
چرا پوست من بعد از لیزر تیره شد؟ آیا این امکان وجود دارد که بعد از لیزر کردن موهای زائد، پوست دچار تیرگی شود؟ علت تیرگی پوست بعد از لیزر چیست؟ آیا تیرگی...
عکس دختر جوانی که کف دستان خود را روی صورتش قرار داده - مراقبت های بعد از اندولیفت
iranianclinic
جوانسازی
مراقبت های بعد از اندولیفت
بعد از انجام پروسه اندولیفت، مراقبت های بعد از اندولیفت اهمیت بسیاری دارند و می‌توانند تأثیر زیادی بر روند بهبود و نتایج نهایی داشته باشند. اگرچه انجام...
عکس میکرونیدلینگ خط خنده زن جوان - بهترین مرکز میکرونیدلینگ در تهران
iranianclinic
جوانسازی
بهترین مرکز میکرونیدلینگ در تهران را چگونه بیابیم؟
این روزها همه افراد برای داشتن پوستی شفاف و صورتی زیبا تلاش می‌ کنند. برای دستیابی به این هدف روش‌ های مختلف و جدیدی روی کار آمده است که یکی از آنها میکرونیدلینگ...

خدمات مرتبط

خدمات تزریق نانوفت در کلینیک ایرانیان
مزوتراپی مو - کلینیک ایرانیان
جوانسازی صورت
تزریق فیلر بینی
تزریق ژل به فک برای اصلاح زاویه فک
جالوبوتاکس ترکیبی از ژل جالپرو و بوتاکس است
تصویر یک زن جوان که نصف تصویر صاف و نصف دیگر تصویر چروک شده است - جالپرو
تزریقات زیبایی در کلینیک ایرانیان
تزریق مزوژل - جوانسازی صورت خانم ها در کلینیک با تزریق مزوژل
پزشک در حال تزریق فیلر به لب مراجعه کننده زن
لحظه تزریق چربی به لب
تزریق چربی به صورت
تزریق چربی به سینه
تزریق چربی به ران
تزریق چربی به باسن
تزریق چربی

تا کنون 167 نفر این مطلب را پسندیده‌اند

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه‌
روز
ساعت
دقیقه
ثانیه‌
تا پایان جشنواره

فرم درخواست مشاوره

لطفا اطلاعات زیر را تکمیل کنید ، مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس می گیرند.

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .