لحظه تزریق چربی به لب

تزریق چربی به لب

لب یکی از مهم ترین بخش‌های صورت است که تأثیر زیادی بر زیبایی چهره انسان دارد. از این رو، برخی از افراد که لب‌های باریک و نامتقارنی دارند، با استفاده از تزریق چربی به لب می‌توانند چهره خود را تغییر دهد. این روش مزایای فوق العاده زیادی دارد که باعث شده نه تنها در ایران، بلکه در سراسر جهان مورد استفاده قرار بگیرد. البته فراموش نکنید که مهم ترین نکته برای رسیدن به بهترین نتیجه، این است که پزشک متخصص و کلینیک معتبری برای انجام این کار انتخاب کنید.

هزینه
هدف

مقرون به صرفه

پزشک معالج
تعداد جلسات

خالی

ماندگاری
ماندگاری

موقت

نوع بی‌هوشی
زمان نتیجه گیری

ندارد

دوره نقاهت
دوره نقاهت

کوتاه

عوارض
عوارض

کم

تلفن تماس
مشاوره آنلاین

برای مشاوره و اطلاع از قیمت ها با ما در ارتباط باشید

پکیج ها و لیست قیمت

جهت مشاهده پکیج های کلینیک ایرانیان کلیک کنید

فرم مشاوره و رزرو

جهت تکمیل فرم درخواست رزرو و مشاوره کلیک کنید

مزایا و معایب

مزایا تزریق چربی به لب

معایب تزریق چربی به لب

تقویت طبیعی

حفظ متغیر

نتایج طولانی مدت

تورم اولیه

افزایش قابل تنظیم

اصلاح بیش از حد یا اصلاح کم

حداقل اسکار

خطرات بالقوه

کاهش واکنش‌های آلرژیک

چرا تزریق چربی به لب در کلینیک های ایرانیان؟

طبیعی بودن بافت لب بعد از نتیجه

عدم نیاز به بیهوشی

قرارگیری راحت در لب

عدم نیاز به بستری شدن و سرپایی بودن عمل

عدم نیاز به بخیه زدن

نداشتن عوارض شدید

دوره نقاهت آسان

ماندگاری بسیار بالا

آنچه در این مطلب می خوانید

تزریق چربی لب چیست؟

تزریق چربی به لب به روشی گفته می‌شود که در آن پزشک متخصص، مقداری چربی از نواحی دیگر بدن مانند شکم، پهلو و ران برداشته و آن را به لب فرد متقاضی تزریق می‌کند. این چربی باعث می‌شود که لب، حالت برجسته تر و زیباتری به خود بگیرد.

تزریق چربی به لب انواع متفاوتی دارد که هر یک از آن‌ها بسته به سلیقه فرد متقاضی، می‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد. البته فراموش نکنید که برای انتخاب یک مدل مناسب برای تزریق چربی لب باید حتماً از نظر پزشک متخصص مطلع شوید.

لب‌های باریک می‌تواند زیبایی را از چهره بگیرد. همچنین ممکن است برخی از افراد لب‌های نامتقارنی داشته باشند و مثلاً سمت راست لب آن‌ها بالاتر از سمت چپ باشد. در این شرایط، ممکن است خیلی از افراد اعتماد به نفس خود را از دست بدهند و نتوانند به کارهای روزمره خود بپردازند. این در حالی است که شما می‌توانید به راحتی با روش تزریق چربی به لب توسط یک فرد متخصص، این مشکلات را برطرف کنید.

تزریق چربی به لب مدل روسی

همان طور که پیش از این نیز گفتیم، انواع متفاوتی برای تزریق چربی به لب وجود دارند که هر یک از آن‌ها، ظاهر متفاوتی به صورت شما می‌دهند. یکی از محبوب ترین و رایج ترین روش‌ها برای انجام این کار، مدل روسی است. در این روش، تمرکز پزشکی متخصص بر روی ناحیه V شکل لب فوقانی است. در روش تزریق چربی به لب مدل روسی، پزشک متخصص تلاش می‌کند که این ناحیه V شکل لب فوقانی را بالاتر ببرد و به آن حالت بدهد.

در نتیجه، باعث می‌شود که لب‌ها حالتی برجسته تر و کشیده تر داشته باشند. این روش بیشتر برای کسانی مناسب است که لب بالایی آن‌ها برجستگی مناسبی دارد، ولی به خاطر دلایل مختلفی مانند افزایش سن و موارد دیگر، لب بالای آن‌ها دچار مشکل شده و شکل ابتدایی خود را از دست داده است. علاوه بر این، ممکن است لب بالایی برخی از افراد هیچ گونه کمانی نداشته باشد و با استفاده از تزریق چربی به لب مدل روسی، به آن حالات بیشتری بدهند.

تزریق چربی به لب چگونه انجام می‌شود؟

فرایند تزریق چربی به لب کمی‌پیچیده است و باید حتماً توسط فرد متخصص و با تجربه انجام شود. در اولین مرحله، پزشک متخصص لب شما را به خوبی معاینه می‌کند تا بداند که برای رفع مشکل و یا حالت دادن به آن، باید چقدر چربی استفاده شود. البته در این زمینه، خود شما هم می‌توانید مدل مورد نظر خود را به پزشک اطلاع دهید تا بیشتر شما را راهنمایی کند که آیا این مدل به صورت شما می‌آید یا خیر.

تزریق چربی به لب چگونه انجام می شود؟

بعد از تعیین میزان چربی مورد نظر برای تزریق به لب، وقت آن می‌رسد که با استفاده از لیپوساکشن، مقدار مورد نظر چربی را از نواحی مختلف بدن مانند شکم، پهلو یا ران بردارد. چربی نواحی مختلف بدن، کاملاً خالص نیست و با مایعات و مواد دیگری ترکیب شده اند. به همین دلیل هم قبل از این که تزریق چربی به لب انجام شود، پزشک متخصص چربی برداشت شده را با استفاده از سانتریفیوژ با دقت خالص می‌کند.

سپس برای این که هیچ گونه احساس دردی نداشته باشید، از مقدار مشخصی داروی بی حسی استفاده می‌کنند. در آخرین مرحله، وقت آن می‌رسد که این چربی‌های برداشت و خالص شده را با استفاده از یک سوزن بسیار باریک به نواحی مختلف لب تزریق کند. ممکن است تا چند ساعت بعد از این که تزریق چربی به لب به اتمام رسید، خیلی از نتیجه راضی نباشید. با این حال، فقط کافی است کمی صبر کنید تا نتیجه دلخواه شما بعد از رفع تورم و التهاب، کاملاً مشخص شود.

تزریق چربی به لب چقدر ماندگاری دارد؟

از مهم ترین سؤالاتی که برای خیلی از افراد درباره تزریق چربی به لب پیش می‌آید، ماندگاری این روش است. مطمئناً هر کسی می‌خواهد با پرداخت هزینه قابل توجهی برای روش‌های زیبایی، ماندگاری بیشتری دریافت کند. از آنجا که در تزریق چربی به لب از چربی بدن خود فرد متقاضی استفاده می‌شود، مقداری از آن توسط بدن جذب می‌شود. به همین دلیل هم پزشک از چربی بیشتری برای تزریق استفاده می‌کند تا بعد از جذب آن، نتیجه دلخواه حاصل شود.

با این حال، ماندگاری تزریق چربی به لب عوامل بسیار زیادی بستگی دارد و در هر فرد با فرد دیگر متفاوت است. برای مثال، اگر متابولیسم بدن فردی بیشتر باشد، چربی زیادی توسط بدن فرد جذب می‌شود و در نتیجه، ماندگاری این روش کاهش می‌یابد. همچنین تخصص پزشک و تجهیزات موجود در کلینیک هم می‌تواند به افزایش یا کاهش دادن ماندگاری تزریق چربی به لب اثرگذار باشند. اما به طور کلی، مدت زمان ماندگاری کلی این روش نسبت به روش‌های دیگر، خیلی بیشتر و حتی به 10 سال هم می‌رسد. البته فراموش نکنید که برای این ماندگاری بالا، بهتر است نهایتاً هر یک سال یک بار، برای ترمیم به پزشک مراجعه کنید تا بتوانید از ماندگاری بالای تزریق چربی به لب لذت بیشتری ببرید.

آیا تزریق چربی به لب دائمی است؟

از آنجا که تزریق چربی به لب نسبت به بقیه روش‌ها مانند ژل، ماندگاری بیشتری دارد، خیلی از افراد ترجیح می‌دهند این روش را انجام دهند. البته توجه داشته باشید که در عین ماندگاری بالا، مطمئناً باید هزینه بالاتری نیز برای این روش پرداخت کنید که به نظر ما کاملاً ارزش دارد. از آنجا که این روش تا چندین سال ماندگاری دارد، خیلی از افراد تزریق چربی به لب را به عنوان یک روش تقریباً دائمی در نظر می‌گیرند. البته این تا زمانی است که برای ترمیم آن به پزشک مراجعه کنید و مطمئن شوید که ماندگاری قابل قبولی دریافت خواهید کرد.

آیا تزریق چربی به لب دائمی است؟

تزریق چربی به لب بهتر است یا تزریق ژل؟

علاوه بر تزریق چربی به لب که خیلی از افراد از آن استفاده می‌کنند، تزریق ژل هم یکی از روش‌ها برای فرم دهی و برجستگی لب‌هاست. به همین دلیل هم شاید برای خیلی از افراد سؤال پیش بیاید که تزریق چربی بهتر است یا ژل؟ برای پاسخ به این سؤال، باید بگویم که این موضوع تا حد زیادی به سلیقه خود شما بستگی دارد. با این حال، هر یک از این دو روش مزایای مربوط به خود را دارند که باعث می‌شود هر دو محبوبیت زیادی داشته باشند. برای مثال، در روش تزریق چربی به لب از چربی بدن خود فرد استفاده می‌شود و در نتیجه، احتمال بروز عوارض شدید تا حد زیادی پایین می‌آید.

تزریق چربی یا ژل؟ کدام یک بهتر است؟

علاوه بر این، دائمی بودن نتیجه می‌تواند یکی از مهم ترین دلایلی باشد که خیلی از افراد تزریق چربی به لب را نسبت به تزریق ژل ارجعیت می‌دارند. با این حال، در این روش باید دوره نقاهت نسبتا طولانی تری نسبت به تزریق ژل بگذرانید تا به نتیجه دلخواه خود برسید. نهایتاً یک هفته بعد از تزریق، می‌توانید به کارهای عادی خود بپردازید.

وجه تمایز تزریق چربی نسبت به تزریق ژل

ماندگاری تزریق ژل نسبت به تزریق چربی بسیار کمتر است و باید هر چند ماه یک بار مجدداً ترمیم شود. البته این موضوع را می‌توان یک نکته مثبت در نظر گرفت؛ زیرا در صورتی که شما از فرم لب خود راضی نبودید، بعد از گذشت چند ماه می‌توانید از مدل دیگری برای تزریق ژل استفاده کنید. این در حالی است که در تزریق چربی به لب این امکان وجود ندارد. از این رو، باید خودتان تصمیم بگیرید که کدام یک از این روش‌ها برای شما مناسب تر است. البته فراموش نکنید که هر دوی این روش‌ها باید توسط یک فرد کاملاً کاربلد و با تجربه انجام شود. تجهیزات موجود در کلینیک می‌تواند تأثیر زیادی در رسیدن به نتیجه دلخواه در تزریق چربی به لب و یا ژل داشته باشد.

مزایای تزریق چربی لب

احتمالاً تاکنون متوجه شدید که تزریق چربی به لب چقدر مزایا دارد و به همین دلیل می‌توان این روش را به عنوان یکی از بهترین روش‌های زیبایی در نظر گرفت. در اینجا برخی از مهم ترین مزایای این روش را توضیح می‌دهیم تا مطمئن شوید که هزینه و وقتی که برای تزریق چربی به لب صرف کرده اید، کاملاً ارزش آن را خواهد داشت.

 1. طبیعی بودن بافت لب بعد از نتیجه
 2. قرارگیری راحت در لب
 3. عدم نیاز به بستری شدن و سرپایی بودن عمل
 4. عدم نیاز به بیهوشی
 5. عدم نیاز به بخیه زدن
 6. نداشتن عوارض شدید
 7. دوره نقاهت آسان
 8. ماندگاری بسیار بالا

تمام مزایای بالا باعث شده اند که خیلی از افراد تزریق چربی به لب را به عنوان یک روش عالی و فوق العاده برای زیبایی چهره و تغییر فرم لب در نظر بگیرند. از آنجا که در این روش از چربی بدن خود شخص استفاده می‌شود، هیچ گونه عوارض و التهاب شدیدی برای شما به وجود نمی‌آید و همچنین بعد از جذب مقداری چربی توسط بدن و نمایان شدن نتیجه، می‌توانید از نتیجه فوق العاده طبیعی آن لذت ببرید.

پس اگر به دنبال یک روش بدون درد هستید که هیچ گونه علائم آلرژیک در آن به وجود نیاید، تزریق چربی به لب می‌تواند یکی از بهترین‌ها برای شما باشد. فقط کافی است که با یک فرد متخصص تماس بگیرید و یا به کلینیک معتبری مراجعه فرمایید.

معایب تزریق چربی به لب

تزریق چربی به لب هم مانند هر روش دیگری، مزایا و معایب مخصوص به خود را دارد. این در حالی است که اگر این عمل را در یک کلینیک معتبر با تجهیزات کامل پزشکی انجام دهید، احتمال بروز معایب و عوارض در آن به حداقل می‌رسد.

معایب تزریق چربی به لب

البته توجه داشته باشید که برخی از معایب و عوارض روش تزریق چربی به لب تقریباً عادی است و در همه افراد به وجود می‌آید. با این حال، در صورتی که پزشک متخصص شما تجربه کافی برای انجام این کار را نداشته باشد، احتمال دارد عوارض شدید تری گریبانگیر شما شود. این عوارض عبارتند از:

 • التهاب و قرمزی خفیف
 • خونریزی بسیار کم در محل تزریق سوزن
 • تورم خفیف در نواحی تزریق
 • آسیب به بافت لب
 • آسیب‌های عصبی
 • قرمزی، التهاب و کبودی شدید در نواحی لب و اطراف آن
 • خونریزی شدید
 • عدم تقارن لب‌ها به دلیل مهارت نداشتن اپراتور
 • گلوله شدن چربی در لب
 • درد شدید
 • تحرک سلول‌های چربی در نواحی تزریق لب
 • عفونت در نواحی تزریق

توجه داشته باشید که فقط سه عوارض اول تقریباً برای همه افراد پیش می‌آید و اصلاً جای نگرانی نیست. زیرا فقط بعد از چند روز، علائم آن‌ها کاملاً از بین خواهد رفت. این در حالی است که اگر عمل تزریق چربی به لب را در یک کلینیک غیر معتبر بدون پزشک متخصص انجام دهید، احتمال بروز تمام عوارض دیگر وجود دارد. به همین دلیل هم اگر به زیبایی و سلامتی خود اهمیت می‌دهید، پیشنهاد می‌کنیم تا حد امکان از مراجعه به کلینیک‌های غیرمعتبر خودداری کنید. اگر هم پیدا کردن یک کلینیک معتبر برای شما دشوار است، کلینیک زیبایی ایرانیان را به شما پیشنهاد می‌کنیم که می‌توانید بهترین نتیجه را از تزریق چربی به لب بگیرید و هیچ یک این عوارض برای شما پیش نخواهد آمد.

مراقبت‌های قبل از تزریق چربی به لب

قبل از این که تزریق چربی به لب را انجام دهید، لازم است که برخی مراقبت‌ها را رعایت کنید تا احتمال بروز عوارض کاهش پیدا کند. همچنین این نکات به شما کمک می‌کند که نتیجه دلخواه خود از تزریق چربی به لب را بگیرید. برخی از مهم ترین مراقبت‌های قبل از تزریق چربی شامل موارد زیر می‌شوند.

 • عدم استعمال دخانیات و مشروبات الکلی حداقل یک ماه قبل از تزریق
 • عدم مصرف داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین و مکمل‌های گیاهی از 10 روز قبل از تزریق
 • ارائه آزمایشات لازم جهت اطمینان پزشک از سلامت کامل بدنی متقاضی

مراقبت‌های بعد از تزریق چربی به لب

بد از این که تمام مراقبت‌های قبل از تزریق چربی به لب را انجام دادید، وقت آن می‌رسد که مراقبت‌های بعد از این روش آن نیز با دقت مطالعه کنید. این نکات به شما کمک می‌کنند که بدانید بعد از این عمل، باید چه کارهایی انجام داده و از انجام چه کارهایی بپرهیزید.

 • نخوابیدن روی صورت تا چند روز بعد از تزریق و قرار دادن بالش زیر سر هنگام خواب
 • پرهیز از انجام فعالیت‌های سنگین ورزشی تا چند روز بعد از تزریق
 • دست نزدن و مالش ندادن لب بعد از عمل
 • تمیز و خشک نگه داشتن صورت و لب
 • مصرف به موقع داروهای تجویز شده توسط پزشک
 • قرار نگرفتن در معرض مستقیم نور خورشید یا محیط‌های گرم به مدت 48 ساعت
 • فشار ندادن محل تزریق تا چند روز بعد از عمل

بهترین کلینیک تزریق چربی به لب در تهران

همان طور که متوجه شدید، تزریق چربی به لب یکی از بهترین روش‌هایی است که اگر به خوبی انجام نشود، می‌تواند باعث بروز مشکلات جدی شود. به همین دلیل هم هرگز نباید فریب کلینیک‌های غیر معتبر را بخورید. کلینیک زیبایی ایرانیان یکی از معتبرترین و بهترین مراکزی است که تزریق چربی به لب را با مدرن ترین تجهیزات انجام می‌دهد. این کلینیک با پزشکان متخصص و با تجربه ای که دارد، نتیجه دلخواه شما را از طریق چربی برای شما به ارمغان می‌آورد.

درخواست رزرو نوبت در کلینیک ایرانیان​

لطفا شماره تماس و مشخصات خود را در فرم زیر وارد نمایید، تا برای رزرو وقت قطعی و ثبت تاریخ و ساعت، همکاران ما با شما تماس بگیرند.

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .
اگر جواب سوال خود را پیدا نکردین با مشاوران کلینیک ایرانیان تماس بگیرید

سؤالات متداول درباره تزریق چربی به لب

همان طور که گفتیم، در این روش، پزشک از داروی بی حسی استفاده می کند تا درد به حداقل برسد. فقط شاید کمی احساس سوزن سوزن شدن موقع تزریق داشته باشید.

قیمت تزریق چربی به لب به میزان چربی استفاده شده و مدل لبی که می خواهید برای شما تزریق شود، بستگی دارد. فقط هرگز فریب کلینیک هایی که قیمت خیلی پایینی برای تزریق چربی لب ارائه می دهند را نخورید.

برای این که در سریع ترین زمان ممکن به بهبودی دست یابید، باید حتماً مراقبت های قبل و بعد از این عمل را به خوبی رعایت کنید. اما به طور کلی، تقریباً یک هفته بعد از تزریق، تمام تورم و التهاب آن از بین می رود.

رضایت مشتریان کلینیک ایرانیان

مطالب خواندنی مربوط به تزریق چربی به لب

یک لیوان کافه لاته با آرت روی قهوه به شکل قلب - قهوه برای لاغری
iranianclinic
لاغری
مصرف قهوه برای لاغری و فواید شگفت انگیز آن
در دنیای پرشتاب امروزی، بسیاری از ما به دنبال راه‌ های ساده و مؤثر برای کاهش وزن و حفظ تناسب اندام هستیم. تصور کنید روزتان را با یک فنجان قهوه تلخ و گرم...
چند نفر خانم و آقا که لباس ورزشی پوشیده اند و در سالن ورزشی در حال ورزش هستند-ایروبیک برای لاغری
iranianclinic
لاغری
انواع ورزش ایروبیک برای لاغری شکم و پهلو
ورزش ایروبیک برای لاغری شکم و پهلو بسیار مفید است چون این ورزش دارای ریتم و تکرار است و باعث افزایش ضربان قلب و میزان مصرف اکسیژن بدن می ‌شود و به سوزاندن...
جعبه پروفایلو که روی میز قرار دارد
iranianclinic
تزریق
آیا پروفایلو می‌تواند جایگزین فیلر باشد؟
شاید برای شما این سؤال پیش آمده باشد که آیا پروفایلو می تواند جایگزین فیلر باشد. در پاسخ باید بگوییم که نه؛ زیرا هر کدام از این روشها تفاوت هایی را با...
پزشکی که به صورت دختر جوان پروفایلو تزریق می کند و سرنگ را کنار گونه دختر نگه داشته است - ماندگاری ژل پروفایلو
iranianclinic
تزریق
مدت ماندگاری ژل پروفایلو تا چند وقت است؟
ماندگاری ژل پروفایلو به عوامل بسیاری بستگی دارد و به همین دلیل ممکن است در افراد مختلف مدت زمان ماندگاری متفاوت باشد. نکته مهم این است که نتایج تزریق پروفایلو...
دستگاه کول تک لاغری
iranianclinic
لاغری
جدیدترین دستگاه لاغری چیست؟
در دنیای امروزه، جستجو برای یافتن جدیدترین دستگاه لاغری که به شما کمک کنند تا وزن بیشتری را از بدن خود کم کنید و اندامی فیت و سالم داشته باشید، همیشه یک...
یک سبد حصیری پر از گیلاس و یک لیوان شربت گیلاس خوشمزه که چند تا عدد گیلاس در آن ریخته شده است- گیلاس برای لاغری
iranianclinic
لاغری
مزایای بیشمار گیلاس برای لاغری
به دنبال راهی طبیعی و لذیذ برای لاغری هستید؟ به دنیای شگفت ‌انگیز گیلاس خوش آمدید! این میوه‌ی تابستانی نه تنها طعمی بی‌ نظیر دارد، بلکه مملو از خواصی است...

تا کنون 56 نفر این مطلب را پسندیده‌اند

نظرات کاربران

4 پاسخ

  1. با سلام
   پاسخ به این سوال به سلیقه شما و میزان حجیم شدن بستگی داره. شما می‌تونید با کلینیک ایرانیان تماس بگیرید تا مشاوران ما راهنمایی‌تون کنند.

  1. سلام
   هزینه تزریق چربی ممکنه به عوامل مختلفی بستگی داشته باشه، بنابراین لطفا با تلفن‌های مجموعه تماس بگیرید تا از کارشناسان ما مشاوره رایگان دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم درخواست مشاوره

لطفا اطلاعات زیر را تکمیل کنید ، مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس می گیرند.

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .