صفحه اصلی > مقالات > کاشت مو > محدودیت ها در انجام کاشت مو 


محدودیت ها در انجام کاشت مو


كاشت موی طبیعی مثل همه كارهای دست بشر دارای یكسری محدودیت های بالقوه می باشد. این محدودیت ها بر دو نوع هستند:
الف) محدودیت هایی كه در رابطه با بیمارمی باشند كه عبارتند از:


1) تعداد موهای قابل برداشت از منطقه دهنده مو (بانك مو)
واضح است كه هرچقدر منطقه دهنده مو (پشت سر) در فرد كوچك تر و محدودتر باشد تعداد موهای آن هم كمترشده و بالطبع نتیجه كاشت مو هم ضعیف تر خواهدبود.


2) كیفیت موهای قابل برداشت از منطقه دهنده مو
هرچقدر مو نازك تر و ضعیف تر باشد میزان پوشانندگی آن نسبت به موهای ضخیم و قوی كمتر بوده و تراكم كمتری ایجادمی كنند. در ضمن موهای مجعد و فِر پوشش ظاهری بیشتری نسبت به موهای صاف بوجود می آورند.

3) تطابق رنگ پوست سر با رنگ مو
ملاحظه شده است كه هرچقدر رنگ مو با رنگ پوست به همدیگر نزدیك تر باشند، آن ناحیه با پوشش موی بیشتری به نظر می آید. برای مثال موی بلوند و سفید با پوست روشن و یا موی مشكی با پوست تیره چنین حالتی را بوجود می آورند.

4) خصوصیات پوست سر در منطقه دهنده( پشت سر)
در روش FUT هرچقدر پوست پشت سر شُل تر بوده و قابلیت كِش سانی بیشتری داشته باشد نوار پهن تری می توان برداشت و بالطبع تعداد موهای برداشته شده هم بیشتر می گردد ولی در روش FIT این محدودیت وجود ندارد. از طرف دیگر وجود اسكار (جوشگاه)، ضایعات و بیماری های پوستی و هر گونه اختلال در پوست پشت سر به عنوان مانعی برسر راه برداشت مو عمل كرده و تعداد موهای قابل برداشت را به شدت كاهش می دهد.

5) كاشت موهای قبلی در بیمار به هر روشی كه انجام شده باشد
در صورت انجام پیوند موی قبلی نه تنها بانك موی فرد در پشت سر آسیب دیده و تعداد موهای قابل برداشت شخص در عمل فعلی بسیار كمتر می گردد بلكه قرار دادن گرافت ها به دلیل فرآیند ترمیم زخم و ایجاد اسكار در مناطق طاس مشكل تر و همچنین امكان زنده ماندن آنها و رویش موی جدید نیز كاهش پیدا می نماید.

6) وسعت منطقه طاس و شدت طاسی
واضح است كه با افزایش سطح منطقه طاس و نیز شدت ریزش مو در فرد (و با توجه به محدودیت تعداد موهای قابل برداشت) میزان تراكم موهای كاشته شده (یعنی تعداد موها در هر سانتیمترمربع) نیز كاهش می یابد.

 

فروشگاه خرازی پروتز سینه لیزر لیپولیز ژنیکوماستی شمع خرید شمع شمع عمده خرازی تشریفات مجالس تشریفات عروسی خدمات مجالس پذیرایی مجالس پروتز سینه بزرگی سینه آقایان جراحی زیبایی شکم تزریق چربی لیزر لیپولیز تزریق بوتاکس درمان هموروئید با لیزر درمان شقاق درمان فیستول مقعد با لیزر درمان كیست مویی با لیزر جدیدترین روش درمان فتق بهترین جراح بیماریهای نشیمنگاه