آر اف فرکشنال

خدمات آر اف فرکشنال یک روش غیر جراحی برای سفت کردن پوست شما است. این روش شامل استفاده از امواج انرژی برای گرم کردن لایه عمیق پوست شما به نام درم است. این فرآیند گرمایش تولید الیاف کلاژن و الاستین را تحریک می کند که به سفت شدن و صاف شدن پوست کمک می کند. خدمات RF Fractional در درمان خطوط ریز، چین و چروک، شلی پوست، اسکار آکنه، استرچ مارک و منافذ بزرگ پوست موثر است.

هزینه
هدف

مقرون به صرفه

پزشک معالج
تعداد جلسات

خالی

ماندگاری
ماندگاری

موقت

نوع بی‌هوشی
زمان نتیجه گیری

ندارد

دوره نقاهت
دوره نقاهت

ندارد

عوارض
عوارض

دارد

تلفن تماس
مشاوره آنلاین

برای مشاوره و اطلاع از قیمت ها با ما در ارتباط باشید

پکیج ها و لیست قیمت

جهت مشاهده پکیج های کلینیک ایرانیان کلیک کنید

فرم مشاوره و رزرو

جهت تکمیل فرم درخواست رزرو و مشاوره کلیک کنید

مزایا و معایب

مزایا آر اف فرکشنال

معایب آر اف فرکشنال

سفت شدن پوست

نیاز به جلسات متعدد

رفع چروک

قرمزی پوست

بهبود بافت پوست

تحریک پوست

تاثیر مداوم بر جوانسازی پوست

نتایج موقت

مناسب برای انواع پوست

احتمال بروز مشکل

چرا آر اف فرکشنال در کلینیک های ایرانیان؟

صاف شدن و سفت شدن پوست

رفع چروک پوستی

تحریک تولید کلاژن

مناسب برای انواع پوست

نتایج طولانی مدت

آنچه در این مطلب می خوانید

آر اف فرکشنال چیست ؟

برای این که بدانیم آر اف فرکشنال چیست ابتدا باید گفت RF فرکشنال مخفف عبارت Fractional Radiofrequency است، فرکشنال RF (رادیوفرکانسی) یک روش درمانی زیبایی است که از انرژی فرکانس رادیویی برای رفع نگرانی های مختلف پوست استفاده می کند. این یک روش غیر تهاجمی یا کم تهاجمی است که معمولا برای جوانسازی و سفت کردن پوست استفاده می شود.

فناوری فرکشنال RF انرژی گرمایی کنترل شده را به لایه های عمیق تر پوست می رساند و باعث تولید کلاژن و بازسازی می شود. این کار با انتشار امواج رادیویی از طریق مجموعه‌ای از میکروسوزن‌ها یا الکترودها، ایجاد مناطق حرارتی کوچکی به نام مناطق میکروترمال (MTZs) در نواحی مورد نظر پوست می‌شود.

RF فرکشنال چیست

در دنیای همیشه در حال تکامل درمان های مراقبت از پوست، RF فرکشنال به عنوان یک روش انقلابی برای جوانسازی پوست ظاهر شده است. این روش غیر تهاجمی از فناوری پیشرفته برای رفع نگرانی های مختلف پوست و ترویج پوستی جوان و شاداب استفاده می کند. چه به دنبال کاهش چین و چروک، سفت کردن پوست افتادگی یا به حداقل رساندن ظاهر جای زخم باشید، آ اف فرکشنال راه حلی امیدوارکننده را ارائه می دهد.

RF فرکشنال چگونه  کار می کند ؟

RF فرکشنال با انتقال انرژی فرکانس رادیویی کنترل شده (RF) به لایه‌های عمیق‌تر پوست برای ترویج تولید کلاژن، بازسازی بافت و جوان‌سازی پوست کار می‌کند. این روش معمولاً شامل استفاده از یک دستگاه تخصصی است که امواج RF را از طریق مجموعه‌ای از میکرو سوزن‌ها یا الکترودها ساطع می‌کند.

در اینجا توضیح دقیق تری درباره نحوه عملکرد RF کسری ارائه شده است:

 • نفوذ انرژی RF: دستگاه فرکشنال RF روی پوست اعمال می شود و یا میکرو سوزن ها یا الکترودها به سطح پوست نفوذ می کنند. این میکرو سوزن‌ها یا الکترودها کانال‌های کوچکی ایجاد می‌کنند یا انرژی RF را مستقیماً به ناحیه مورد نظر می‌رسانند.
 • ایجاد مناطق حرارتی: انرژی RF ساطع شده توسط دستگاه گرما را در لایه های عمیق تر پوست ایجاد می کند و مناطق حرارتی میکروسکوپی ایجاد می کند. این مناطق حرارتی همچنین به عنوان مناطق میکروترمال (MTZs) شناخته می شوند و توسط بافت سالم و درمان نشده احاطه شده اند.
 • آسیب بافتی کنترل شده: گرمای تولید شده توسط انرژی RF باعث آسیب های حرارتی کنترل شده می شود در MTZs این صدمات برای تحریک پاسخ درمانی طبیعی پوست بدون ایجاد آسیب قابل توجه به بافت اطراف طراحی شده اند.
 •  تحریک کلاژن و بازسازی: صدمات حرارتی کنترل شده باعث ایجاد پاسخ بهبود زخم در پوست می شود. روند طبیعی بهبودی بدن شامل تولید کلاژن، الاستین و سایر اجزای ضروری است که به بازسازی و تقویت پوست کمک می کند. با گذشت زمان، این تحریک کلاژن و بازسازی منجر به بهبود بافت، استحکام و ظاهر کلی پوست می شود.
 •  رویکرد درمان تکه تکه: رویکرد fractionated RF فرکشنال به این معنی است که در طول هر جلسه فقط یک بخش یا یک الگوی خاص از پوست درمان می شود. این روش در مقایسه با روش‌های کاملاً فرسایشی که کل سطح پوست را درمان می‌کنند، امکان بهبود سریع‌تر را فراهم می‌کند و خطر عوارض را کاهش می‌دهد.

 عمق نفوذ و شدت انرژی RF را می توان بر اساس نگرانی خاص پوست و مورد نظر تنظیم کرد. نتیجه این درمان را می توان برای هدف قرار دادن مشکلات مختلف پوست، مانند چین و چروک، خطوط ریز، اسکار آکنه، رنگ ناهموار پوست، و افتادگی پوست سفارشی کرد.

 آر اف فرکشنال به دلیل توانایی خود در تحریک تولید کلاژن و بازسازی بافت، که منجر به جوانسازی و سفت شدن پوست می شود، شناخته شده است. این یک گزینه درمانی همه کاره و موثر است که می تواند در نواحی مختلف بدن از جمله صورت، گردن، سینه و دست ها استفاده شود.

 مهم است که با یک متخصص پوست یا متخصص زیبایی واجد شرایط مشورت کنید که بتواند نیازهای فردی شما را ارزیابی کند و تنظیمات و برنامه درمانی مناسب را برای شما توصیه کند. آنها عواملی مانند نوع پوست، نگرانی ها و سابقه پزشکی شما را در نظر می گیرند تا از نتایج بهینه با حداقل خطر عوارض اطمینان حاصل کنند.

آر اف فرکشنال چگونه  کار می کند ؟

مراحل انجام آر اف فرکشنال

در اینجا مروری گام به گام از نحوه عملکرد درمان فرکشنال RF ارائه شده است:

 • آماده‌سازی: ناحیه درمان تمیز می‌شود و ممکن است از کرم بی‌حس‌کننده یا بی‌حسی موضعی برای به حداقل رساندن هرگونه ناراحتی استفاده شود.
 • کاربرد انرژی RF: دستگاه دستی با میکرو سوزن یا الکترود از روی پوست عبور داده می شود. سوزن ها یا الکترودها برای رساندن انرژی فرکانس رادیویی به پوست نفوذ می کنند و حرارت کنترل شده ایجاد می کنند صدمات داخل پوست
 •  ایجاد مناطق میکروترمال: انرژی RF ساطع شده توسط دستگاه، گرما را در نواحی مورد نظر ایجاد می کند و ستون های کوچک با فاصله یکسان یا MTZ در پوست ایجاد می کند. این MTZ ها باعث ایجاد یک پاسخ درمانی طبیعی در پوست می شوند.
 •  تحریک کلاژن و بازسازی: آسیب های حرارتی کنترل شده باعث تحریک تولید الیاف کلاژن و الاستین جدید می شود که به بهبود بافت، استحکام و کشسانی پوست کمک می کند. فرآیند بازسازی در طول زمان ادامه می‌یابد که منجر به بهبودهای طولانی مدت می‌شود.
 •  مراقبت های بعد از درمان: بعد از عمل، ممکن است یک ژل یا کرم تسکین دهنده بر روی ناحیه تحت درمان اعمال شود. پوست ممکن است کمی قرمز یا متورم باشد، اما این عوارض معمولا در عرض چند ساعت تا چند روز فروکش می‌کنند. محافظت در برابر آفتاب و مراقبت ملایم از پوست در طول دوره بهبودی توصیه می شود.

 درمان فرکشنال RF به دلیل توانایی آن در هدف قرار دادن مناطق خاصی از پوست در حالی که بافت اطراف را دست نخورده باقی می گذارد، شناخته شده است. این رویکرد تکه تکه باعث بهبود سریعتر می شود و خطر عوارض را در مقایسه با روش های سنتی ابلیتیو کاهش می دهد.

کاربرد آر اف فرکشنال

دستگاه آر اف فرکشنال در موارد زیر کاربرد دارد:

 1. سفت کردن پوست: مهمترین کاربرد این دستگاه سفت کردن پوست و درمان شلی و افتادگی پوست است. دستگاه آر اف فرکشنال باعث لیفتینگ طبیعی پوست می شود. در واقع با این دستگاه بدون نیاز به عمل جراحی می توان افتادگی پوست، افتادگی پلک و افتادگی ابرو را درمان کرد.
 2. درمان چین و چروک و خطوط روی پوست: آر اف فرکشنال با تحریک تولید کلاژن و الاستین، بهبود چین و چروک صورت را به ارمغان می‌آورد و باعث جوان شدن پوست می‌شود.
 3. درمان لکه‌های پوستی: آر اف فرکشنال به دلیل تحریک تولید ملانین، بهبود لکه‌های پوستی مانند لکه‌های خورشیدی، لکه‌های قهوه‌ای و لکه‌های پیری را به ارمغان می‌آورد.
 4. از بین بردن شلی ناحیه غبغب: یکی دیگر از کاربردهای مهم دستگاه آر اف فرکشنال، سفت کردن و بالا کشیدن پوست ناحیه غبغب است. بعد از استفاده این دستگاه، پوست غبغب و ناحیه فک سفت می شود و ظاهر فرد زیباتر می شود.
 5. سفت کردن پوست گردن: با استفاده از آر اف فرکشنال، پوست شما لیفتینگ می‌شود و بهبودی پوست شل و افتاده را به ارمغان می‌آورد.
 6. درمان جای زخم و اسکار: از دیگر کاربردهای این دستگاه، درمان جای زخم، جای اسکار و آکنه است. این دستگاه باعث درمان اسکارهای عمیق می شود. همچنین ترکهای پوستی را نیز درمان می کند.
 7. بهبود جای جوش و آکنه: آر اف فرکشنال با تحریک رشد سلول‌های جدید، و تنگ کردن منافذ پوست و کنترل چربی پوست باعث کنترل میزان جوش و آکنه روی پوست خواهد شد. این دستگاه روی درمان ترشح بیش از حد چربی پوست و درمان منافذ باز پوست تاثیر می گذارد.
 8. درمان مشکل تعریق بیش از حد: از دیگر کاربردهای جالب دستگاه آر اف، درمان تعریق بیش از حد است که باعث می شود غده های تعریق کنترل شوند و فرد درگیر تعریق بیش از حد و بوی بد بدن نشوند.

آر اف فرکشنال

 

بهترین دستگاه آر اف فرکشنال

با توجه به پیشرفت فناوری، هر روزه دستگاه‌های آر اف فرکشنال جدیدی به بازار عرضه می‌شوند. اما بهترین دستگاه آر اف فرکشنال باید به دو بخش عملکردی و کیفیتی تقسیم شود.

در بخش عملکردی، بهترین دستگاه آر اف فرکشنال باید بتواند بهترین نتیجه را در کمترین زمان ممکن به دست آورد. همچنین باید در درمان بسیاری از مشکلات پوستی موثر و کارآمد باشد. در بخش کیفیتی، بهترین دستگاه آر اف فرکشنال باید دارای ساختار مقاوم و با کیفیت باشد تا بتواند برای مدت زمان طولانی استفاده شود.

با توجه به این دو بخش، بهترین دستگاه آر اف فرکشنال باید دارای کیفیت و عملکرد بالا باشد. برخی از بهترین دستگاه‌های آر اف فرکشنال شامل:

 1. INFINI RF: این دستگاه دارای کیفیت و عملکرد بسیار بالا با قابلیت درمان چین و چروک، سفت کردن پوست و درمان جای زخم و اسکار است. همچنین این دستگاه در درمان شلی و افتادگی پوست ناحیه غبغب و گردن بسیار موثر است.
 2. Venus Viva: دستگاه Venus Viva با قابلیت افزایش تولید کلاژن و ترمیم پوست، درمان چروک و خطوط روی پوست، درمان جای زخم و اسکار و درمان آکنه موثر است.
 3. EndyMed 3DEEP: این دستگاه با قابلیت درمان چین و چروک، سفت کردن پوست و حتی درمان چربی بدن موثر است.

در نهایت بهترین دستگاه آر اف فرکشنال باید با توجه به نیازهای هر شخص و نوع مشکل پوستی او انتخاب شود.

آر اف اسکارلت

آر اف اسکارلت (RF Scarlett) یکی از دستگاه‌های آر اف فرکشنال است که برای درمان مشکلات پوستی مانند چین و چروک، سفت کردن پوست و درمان جای زخم‌ها و اسکارها به کار می‌رود. این دستگاه با استفاده از فناوری RF و جریان الکتریکی با فرکانس بالا، باعث تولید کلاژن و الاستین در پوست می‌شود.

یکی از ویژگی‌های برجسته آر اف اسکارلت، نوع مشابه با میکرونیدلینگ است. در این روش، نوک‌های ریز و معدنی(از جنس طلا) به عمق پوست فرو می‌شوند و باعث تحریک تولید کلاژن در پوست می‌شوند. این عمق نفوذ در دستگاه قابل‌تنظیم است و عموماً محدوده عمقی ورود سوزن‌ها بین ۵/۰ تا ۵/۳ میلی‌متر است.با استفاده از آر اف اسکارلت، این فرایند با استفاده از جریان الکتریکی و نیز امواج رادیویی انجام می‌شود.

آر اف اسکارلت باعث تحریک تولید کلاژن و افزایش ترمیم خودکار پوست می‌شود. با استفاده از این دستگاه، می‌توان جای زخم‌های پوستی را درمان کرد و همچنین چروک‌های پوست را کاهش داد.

یکی از مزایای استفاده از آر اف اسکارلت، کاهش خطر عفونت در پوست است. در این دستگاه، نوک‌های ریز و معدنی قابل جابجایی هستند و هر بار برای هر بیماری از نوک جدید استفاده می‌شود. بنابراین، خطر عفونت در پوست کاهش می‌یابد.

آر اف اسکارلت

 

آر اف ترمیا

آر اف ترمیا یک دستگاه آر اف فرکشنال نانو ابلیتیو می باشد که بدون نیاز به ورود سوزن و برخلاف لیزر ها به صورت کم تهاجمی به عمق پوست می تواند انرژی رادیو فرکانسی را به بافت انتقال داده و باعث تکثیر و تحریک الاستین و کلاژن سازی در بافت شده و در نتیجه منجر به لیفت و جوانسازی گردد. یکی از ویژگی‌های برجسته آر اف ترمیا، توانایی تنظیم دمای دستگاه برای درمان مشکلات مختلف پوست است. با تنظیم دمای مناسب، این دستگاه می‌تواند به سفت کردن پوست، درمان چین و چروک و حتی بهبود جوانی پوست کمک کند.

در آر اف ترمیا، جریان الکتریکی با فرکانس بالا از طریق الکترودهای دستگاه به پوست منتقل می‌شود. این جریان الکتریکی باعث تحریک تولید کلاژن و الاستین در پوست می‌شود. با افزایش تولید کلاژن و الاستین، پوست سفت و جوان‌تر می‌شود و چین و چروک‌های پوست کاهش می‌یابد.

با استفاده از آر اف ترمیا، می‌توان به سفت کردن پوست و کاهش چین و چروک پوست کمک کرد. همچنین، این دستگاه می‌تواند به درمان جای زخم‌ها و اسکارهای پوستی کمک کند. با تمرینات منظم، می‌توان به بهبود جوانی پوست و جلوگیری از پیری پوست کمک کرد.

آر اف ونوس ویوا

آر اف ونوس ویوا یک دستگاه فرکشنال با نانونیدل های بسیار ظریفی است که جوانسازی و درمان پوست را با قابلیت های منحصر به فرد به همراه دارد. در آر اف ونوس ویوا، نوک‌های ریز و معدنی به عمق پوست فرو می‌شوند و با استفاده از جریان الکتریکی و نیز امواج رادیویی که به حرارت می رسند باعث ایجاد میکرو زخم هایی در پوست شده که بدن به طور طبیعی آنها را درمان می کند.این فرآیند که در جلسات درمانی 15 تا 30 دقیقه ای انجام میگیرد، باعث تحریک تولید کلاژن و الاستین در پوست می‌شوند. با افزایش تولید کلاژن و الاستین، پوست سفت و جوان‌تر می‌شود و چین و چروک‌های پوست کاهش می‌یابد و این روش به علت ظریف بودن و نامحسوس بودن سوزن ها دوره نقاهت بسیار کوتاهی نیز دارد.

با استفاده از آر اف ونوس ویوا، می‌توان به سفت کردن پوست، کاهش چین و چروک پوست، درمان جای زخم‌ها و اسکارهای پوستی و همچنین بهبود جوانی پوست کمک کرد. همچنین، این دستگاه می‌تواند به درمان لک‌های پوستی کمک کند و باعث بهبود بافت پوست شود.

ونوس

 

تعداد جلسات آر اف فرکشنال چقدر است؟

تعداد جلسات آر اف فرکشنال مورد نیاز بسته به نیازها و اهداف فردی شما متفاوت خواهد بود. با این حال، اکثر افراد به 3-6 جلسه با فاصله 4-6 هفته نیاز دارند. نتایج RF فراکشنال معمولاً در عرض چند هفته پس از درمان دیده می‌شود و می‌تواند چندین سال باقی بماند.

در اینجا برخی از عواملی وجود دارد که بر تعداد جلسات RF فرکشنال مورد نیاز شما تأثیر می گذارد:

 • شدت نگرانی های پوستی: اگر نگرانی های پوستی شدیدتری دارید، ممکن است به جلسات بیشتری نسبت به افرادی که نگرانی های خفیف دارند نیاز داشته باشید.
 • سن شما: پوست‌های جوان‌تر نسبت به پوست‌های مسن‌تر به RF کسری بهتر پاسخ می‌دهند.
 • سلامت کلی شما: اگر به بیماری های زمینه ای مانند دیابت یا بیماری قلبی مبتلا هستید، ممکن است به جلسات کمتری نسبت به فردی که سالم است نیاز داشته باشید.
 • انتظارات شما: اگر انتظارات غیر واقعی در مورد نتایج RF fractional دارید، ممکن است ناامید شوید. تعیین انتظارات واقع بینانه قبل از شروع درمان بسیار مهم است.

اگر RF Fractional را در نظر می گیرید، اینطور است مهم است که با یک متخصص پوست دارای گواهی هیئت مدیره یا سایر متخصصان پزشکی واجد شرایط مشورت کنید. آنها می توانند نیازهای فردی شما را ارزیابی کنند و بهترین برنامه درمانی را برای شما توصیه کنند.

آر اف فرکشنال

 

هزینه آر اف فرکشنال

هزینه درمان با آر اف فرکشنال، به عوامل مختلفی بستگی دارد؛ عواملی مانند کلینیک یا مرکز درمانی، تعداد جلسات درمان، میزان تخصص و تجربه پزشک، قسمت تحت درمان و نوع مشکل و میزان آن و نوع دستگاه مورد استفاده در درمان. اما به طور کلی هر جلسه درمان با آر اف می تواند بین ۱٫۸۰۰٫۰۰۰ تا ۲٫۵۰۰٫۰۰۰ تومان هزینه داشته باشد. این هزینه ها به طور کلی شامل هزینه استفاده از دستگاه و سری آن به همراه سایر هزینه های درمانی است. حال این مبلغ بر اساس مواردی که به آنها اشاره کردیم، ممکن است قدری کمتر یا بیشتر باشند.

 

فواید آر اف فرکشنال

آر اف فرکشنال یکی از روش‌های معتبر در درمان مشکلات پوستی است که با تحریک تولید کلاژن در پوست، به سفت کردن پوست، کاهش چین و چروک و بهبود جوانی پوست کمک می‌کند. در زیر به برخی از فواید آر اف فرکشنال اشاره می‌کنیم:

1) بهبود جوانی پوست: با استفاده از آر اف فرکشنال، تولید کلاژن در پوست تحریک می‌شود که به سفت کردن پوست و کاهش چین و چروک پوست کمک می‌کند. به علاوه، این روش موجب افزایش براقیت و لطافت پوست می‌شود.

2) درمان لک‌های پوستی: آر اف فرکشنال یکی از روش‌های موثر در درمان لک‌های پوستی است. با تحریک تولید کلاژن در پوست، لک‌های پوستی کاهش می‌یابد.

3) درمان آکنه: آر اف فرکشنال همچنین می‌تواند به درمان آکنه کمک کند. با تحریک تولید کلاژن در پوست، بافت پوستی تقویت شده و منافذ پوستی کوچک شده و آکنه کاهش می‌یابد.

4) درمان جای جوش: آر اف فرکشنال می‌تواند به درمان جای جوش کمک کند. با تحریک تولید کلاژن در پوست، بافت پوستی تقویت شده و جای جوش کاهش می‌یابد.

5) درمان نواحی تیره پوستی: آر اف فرکشنال می‌تواند به درمان نواحی تیره پوستی کمک کند. با تحریک تولید کلاژن در پوست، رنگ پوست بهبود می‌یابد و نواحی تیره پوستی کاهش می‌یابد.

عوارض آر اف فرکشنال

استفاده از دستگاه آر اف فرکشنال معمولاً به طور کلی ایمن است و عوارض جدی ندارد، اما در برخی موارد ممکن است عوارض کوچکی رخ دهد مانند:

 1. قرمزی و تورم: پس از استفاده از دستگاه آر اف فرکشنال، ممکن است پوست شما قرمز و تورم شود. این علائم معمولاً پس از چند روز بهبود می یابند.
 2. خشکی و ترشح پوست: استفاده از دستگاه آر اف فرکشنال ممکن است باعث خشکی و ترشح پوست شما شود. برای جلوگیری از این عارضه، باید پوست خود را به مرتب ترطیب کنید.
 3. تحریکات پوستی: استفاده از دستگاه آر اف فرکشنال ممکن است باعث تحریک پوست شما شود و باعث ایجاد خارش و لکه های کوچک شود. این علائم معمولاً پس از چند روز بهبود می یابند.
 4. سوختگی پوست: استفاده از دستگاه آر اف فرکشنال ممکن است باعث سوختگی پوست شما شود. برای جلوگیری از این عارضه، باید از دستگاه با تنظیمات مناسب استفاده کنید و از استفاده بیش از حد دستگاه خودداری کنید.

در کل، عوارض استفاده از دستگاه آر اف فرکشنال به طور کلی کم و ناچیز هستند و معمولاً پس از چند روز بهبود می یابند.

مراقبت های بعد از آر اف فرکشنال

مراقبت های بعد از آر اف فرکشنال بسیار مهم هستند تا پوست شما به درستی بهبود یابد و از عوارض پس از درمان جلوگیری شود. بهتر است به مراقبت های زیر توجه کنید:

 1. استفاده از ضد آفتاب: پس از درمان با دستگاه آر اف فرکشنال، پوست شما حساسیت به نور خورشید دارد. بنابراین، بهتر است از یک کرم ضد آفتاب با محافظت SPF بالا استفاده کنید و از بیرون رفتن در ساعات پرتلاطم آفتاب خودداری کنید.
 2. استفاده از مرطوب کننده: پس از درمان با دستگاه آر اف فرکشنال، پوست شما به خشکی و ترشح پوست مبتلا می شود. بنابراین، باید از یک مرطوب کننده با کیفیت و مرغوب استفاده کنید تا پوست شما به درستی ترطیب شود و از خشکی جلوگیری شود.
 3. خنثی کردن حساسیت: در صورت بروز حساسیت پوست بعد از درمان با دستگاه آر اف فرکشنال، می توانید از یک کرم خنثی کننده حساسیت استفاده کنید تا علائم حساسیت رفع شود.
 4. خودداری از استفاده از محصولات شیمیایی: پس از درمان با دستگاه آر اف فرکشنال، باید از استفاده از محصولات شیمیایی مانند لوسیون و کرم های شستشوی پوست خودداری کنید تا پوست شما از صدمات دیگر جلوگیری شود.
 5. رعایت توصیه های پزشک: برای جلوگیری از بروز عوارض پس از درمان با دستگاه آر اف فرکشنال، باید از توصیه های پزشک خود پیروی کنید و به مراقبت های لازم بعد از درمان توجه کنید.
 6. اجتناب از استفاده از آرایش: پس از درمان با آر اف فرکشنال، بهتر است از استفاده از آرایش برای چند روز اجتناب کنید تا پوست بهبود یابد.
 7. اجتناب از دوش گرم: پس از درمان با آر اف فرکشنال، بهتر است از دوش گرم و حمام آفرین با آب داغ برای چند روز اجتناب کنید تا پوست شما بهبود یابد.

آر اف فرکشنال برای تعریق زیر بغل

آر اف فرکشنال یکی از روش‌های موثر در درمان مشکلات پوستی است و به سفت کردن پوست، کاهش چین و چروک و بهبود جوانی پوست کمک می‌کند. به علاوه، برای درمان تعریق زیر بغل هم می‌توان از آر اف فرکشنال استفاده کرد.

تعریق زیر بغل می‌تواند به علت بیش‌فعالی یا افزایش تعریق در این ناحیه باشد. آر اف فرکشنال، باعث می شود غده های تعریق کنترل شوند و فرد درگیر تعریق بیش از حد و بوی بد بدن نشوند همچنین بافت پوستی تحریک می‌شود و تولید کلاژن در پوست افزایش می‌یابد که منجر به بهبود وضعیت پوست و کاهش تعریق زیر بغل می‌شود.

آر اف فرکشنال برای جای جوش

یکی از جدیدترین روش‌های از بین برنده جای جوش، لیزر آر اف فرکشنال است. در این روش به جای استفاده از نور لیزر از انرژی رادیو فرکانسی برای ترمیم و بازسازی پوست صورت استفاده می‌شود.. با تحریک سلول‌های پوست و افزایش تولید کلاژن و الاستین و تنگ کردن منافذ پوست و کنترل چربی پوست می‌تواند بهبود جای جوش و آکنه را به ارمغان بیاورد. درمان با آر اف فرکشنال معمولاً شامل چند جلسه می‌باشد. برای انجام این کار ابتدا ناحیه مورد نظر را با استفاده از کرم بی حسی، کاملا پوشش می‌دهند. بعد از گذشت ۳۰ دقیقه ناحیه مورد نظر کاملا بی حس می‌شود و پزشک بعد از شستشو و ضدعفونی کردن، لیزر فرکشنال CO2 را آغاز می‌کند. پزشک در این روش سعی می‌کند تا امواج را به لایه‌های عمیق پوست صورت وارد کند. این گرم شدن پوست باعث ترمیم لایه‌های عمیق پوستی خواهد شد.

آر اف لاغری

آر اف لاغری یکی از روش‌های موثر در کاهش وزن و لاغری است. با استفاده در این روش، انرژی بی‌خطر آر اف، پوست و سلول‌های چربی زیر آن را گرم می‌کند. این امر به افزایش فعالیت متابولیک سلول‌های چربی کمک کرده و باعث منقبض شدن آنها می‌گردد. در عین حال کلاژن تحریک و تقویت می‌شود و به سفت شدن و بهبود خاصیت ارتجاعی پوست کمک می‌کند. بافت چربی بدن تحریک می‌شود و سلول‌های چربی شکسته و به دور خونهای لنفاوی حمل می‌شوند. به علاوه، آر اف لاغری به سفت کردن پوست و بهبود ظاهر پوست نیز کمک می‌کند.

آر اف فرکشنال صورت

آر اف فرکشنال یکی از روش‌های موثر در درمان مشکلات پوستی صورت مانند چین و چروک، جوانسازی پوست، کاهش جای جوش و آکنه و بهبود ظاهر عروق صورت است. در این روش، با استفاده از امواج رادیوفرکانسی، سلول‌های پوستی تحریک می‌شوند و تولید کلاژن و الاستین در پوست افزایش می‌یابد. آر اف فرکشنال صورت به تحریک بافت پوستی و تولید کلاژن کمک می‌کند. با تحریک تولید کلاژن در پوست، بافت پوستی تقویت شده و چین و چروک کاهش می‌یابد. به علاوه، درمان با آر اف فرکشنال صورت باعث بهبود بافت پوستی و پوست صورت شما می‌شود. به این ترتیب، پوست صورت بهبود می‌یابد. بیشترین بهره‌مندی از این روش در حالت‌هایی که پوست صورت نسبتاً شل و ریزشی شده‌است، به دست می‌آید.

فرکشنال صورت

 

درمان با آر اف فرکشنال برای صورت، معمولاً شامل چند جلسه است. این جلسات معمولاً ۲۰ تا ۳۰ دقیقه طول می‌کشند و ممکن است شامل استفاده از دستگاه‌های دیگری مانند لیزر یا میکرونیدلینگ (micro-needling) باشد. با ترکیب این روش‌ها، بهبودی بیشتر در جوانسازی پوست و کاهش مشکلات پوستی صورت به دست می‌آید.

تاثیرات آر اف فرکشنال بر پوست چیست؟

عوامل مختلفی مانند بالا رفتن سن، تاثیرات اشعه خورشید، تغذیه نامناسب، سیگار کشیدن و بسیاری از عوامل دیگر موجب کاهش کلاژن و الاستین پوست شده و ظاهر آن را دچار مشکلاتی مانند افتادگی، چین و چروک و … می کنند. روش آر اف فرکشنال تأثیرات بسیار مثبتی بر روی پوست خواهد گذاشت. تاثیراتی نظیر سفت کردن پوست، رفع چین و چروک ها، افزایش کلاژن سازی و … . در ادامه، هر کدام از این موارد را به طور جداگانه بررسی می کنیم.

محافظت از پوست در برابر نور خورشید

آسیب های اشعه ماوراء بنفش خورشید به پوست، بر هیچکس پوشیده نیست؛ زیرا این اشعه می تواند رشته های کلاژن موجود در پوست را تخریب کرده و به ساختار آنها آسیب بزند. اما روش آر اف فرکشنال می تواند تا حدودی آسیب های ناشی از نور خورشید را درمان کند.

سفت کردن پوست بدن

روش آر اف فرکشنال می تواند شلی و افتادگی بسیاری از نواحی بدن را نیز رفع کند. این شلی ممکن است به دلایل مختلفی از جمله لاغری ناگهانی و بیش از حد اتفاق افتد. اما تحقیقات نشان داده است که بین ۵ تا ۸ جلسه درمان با آر اف، می تواند به سفت کردن نواحی شل بدن کمک کند.

سفت کردن پوست صورت

روش آر اف فرکشنال علاوه بر سفت کردن پوست بدن، می تواند در سفت کردن پوست صورت نیز تاثیرات مثبتی داشته باشد. برخی از تحقیقات نشان داده اند که درمان با این روش به مدت دو ماه می تواند کانتور کننده و سفت کننده خوبی برای پوست صورت باشد.

کاهش دهنده چین و چروک و خطوط صورت

روش آر اف فرکشنال، یکی از بهترین روش هایی است که برای درمان چین و چروک و خطوط ریز روی صورت از جمله زیر چشم استفاده می شود. بر اساس مطالعات انجام شده این روش می تواند در طول کمتر از دو ماه، خطوط ریز صورت را محو کند.

تاثیر بر روی لاغر کردن صورت

یکی از کاربردهای روش آر اف فرکشنال، تاثیر آن بر روی لاغر کردن صورت است. تحقیقات نشان داده است که این روش می تواند به خوبی چربی های اضافه در قسمت تحتانی صورت را تجزیه کند. تاثیرات این روش پس از ۵ هفته مشاهده خواهد شد. نکته مثبتی که در مورد این روش وجود دارد این است که هیچ گونه عارضه خاصی ندارد. تنها عارضه ای که در این روش مشاهده می شود، مقداری قرمزی خفیف در صورت بوده که پس از مدتی از بین خواهد رفت.

بستن منافذ باز صورت

آر آف فرکشنال می تواند منافذ باز پوست را ببندد. در واقع در این روش، ترشح بیش از حد چربی کنترل شده و از این طریق، از ایجاد جوش و آکنه جلوگیری می شود. همین موضوع در نهایت منجر به بسته شدن منافذ باز پوست خواهد شد.

سفت کردن پوست گردن و از بین بردن غبغب

دستگاه آر اف فرکشنال در رفع شلی و افتادگی پوست گردن نیز موثر است. همچنین این روش برای از بین بردن ناحیه غبغب کاربرد دارد. در این روش با سفت شدن پوست گونه و خط فک، صورت فرد زیباتر خواهد شد.

رفع تعریق بیش از حد

از دیگر کاربردهای آر اف، درمان تعریق بیش از اندازه است. این روش با کنترل غدد عرق می تواند این مشکل را رفع کرده و از تعریق زیاد و ایجاد بوی بد در بدن فرد جلوگیری کند.

آر اف بهتر است یا بوتاکس؟

این موضوع که آر اف فرکشنال بهتر است یا بوتاکس، به هدف شما از استفاده از آنها برمی گردد. یک موضوع مشترک در مورد هر دوی این روش ها این است که از هر دوی آنها می توان برای شادابی و جوانسازی پوست استفاده کرد. اما در عین حال یک سری تفاوت هایی نیز با یکدیگر دارند.
یکی از تفاوت های این دو روش با یکدیگر، ماندگاری آنها است؛ ماندگاری آر اف نسبت به بوتاکس بیشتر است. همچنین بوتاکس روشی است که باید هر چند ماه آن را تمدید کنیم. اما در روش فرکشنال، با ۱ تا ۴ جلسه می توان یک نتیجه مطلوب را دریافت کرد. از طرفی نتیجه حاصل شده از آر اف می تواند بسیار طبیعی تر باشد؛ زیرا این روش، کلاژن سازی را افزایش می دهد.
می توان در یک جمله کلی بیان کرد که اثر بوتاکس زودتر نمایان شده و زودتر هم از بین می رود؛ اما اثر فرکشنال کاملاً برعکس بوتاکس است. یک مورد مهم دیگر در این موضوع این است که تزریق بوتاکس با محدودیت سنی همراه است. اما روش آر اف با محدودیت سنی خاصی همراه نبوده و تمام افراد بالای ۲۰ سال می توانند آن را انجام دهند.

بوتاکس

کاربرد آر اف برای خط خنده

یکی از کاربردهای آر اف فرکشنال، رفع خطوط اطراف بینی یا همان خط خنده است. در این روش عوارض جانبی ناشی از درمان در بیمار کاهش خواهد یافت. همانطور که میدانید روش های زیادی برای رفع خط خنده وجود دارد. اما آر اف یکی از کم عارضه ترین روش ها است. البته برای افرادی که چین و چروک های آنها بسیار عمیق است، این روش چندان مناسب نیست.
روش فرکشنال بیشتر برای افرادی مناسب است که چین و چروک های آنها در حد متوسط است. روش آر اف را نیز می توان یکی روش های لیزری به شمار آورد. کارکرد آر اف تقریباً مانند لیزر است. در روش لیزری از نور لیزر استفاده می کنند و در روش فرکشنال از یک سری امواج رادیو فرکانسی یا همان آر اف استفاده می شود.
روش های لیزری معمولا جزء روش های فرسایشی محسوب می شوند. اما روش هایی مانند آر اف جزء روش های غیر فرسایشی به شمار می آیند. یکی از مهم ترین تفاوت های روش های فرسایشی و غیر فرسایشی، در تعداد جلسات آنها است. در واقع در روش های غیر فرسایشی به تعداد جلسات بیشتری نیاز بوده و چندین بار باید تکرار شوند. روش آر اف فرکشنال تا حد خفیف تا متوسط می تواند به افزایش قوام پوست کمک کند.

خط خنده

آر اف فرکشنال برای چه سنی مناسب است؟

برای اینکه بدانید آیا درمان با آر اف فرکشنال برای شما مناسب است یا نه، باید با یک پزشک متخصص مشورت کنید. به طور کلی برای هر روش درمانی که می خواهید برای پوست خود به کار ببرید، حتماً باید انجام آن روش با نظر پزشک باشد . اما در مجموع روش آر اف برای افراد بالای ۲۰ سال مناسب خواهد بود. اما تفاوتی که در این بین وجود دارد این است که هدف گروه های سنی مختلف از انجام این روش با یکدیگر متفاوت است.
به طور مثال افرادی که بین ۲۰ تا ۳۰ سال سن دارند، از روش آر اف فرکشنال معمولاً برای از بین بردن جای جوش، اسکارهای ناشی از آکنه و ایجاد تغییرات مثبت بر روی بافت پوست استفاده می کنند. اما هدف اصلی از انجام آر اف در اغلب افرادی که بالای ۳۰ سال سن دارند، بیشتر بر روی سفت کردن پوست صورت، خط فک و سفت کردن پوست گردن و از بین بردن خطوط روی آن متمرکز است .
نکته مثبتی که درمان فرکشنال دارد این است که می توان از آن برای انواع پوست ها با تمام رنگ ها استفاده کرد. استفاده از این روش هیچ گونه خطری از نظر ایجاد لکه های تیره یا سفید بر روی پوست نخواهد داشت . همین مورد یک مزیت بسیار مهم روش فرکشنال در مقایسه با سایر روش ها است؛ زیرا در برخی از روش ها مانند لیزر، ممکن است برخی از پوست ها قدری آسیب دیده و یا حداقل نتیجه چندان مثبتی دریافت نکنند.

فرق هایفو با آر اف فرکشنال

هایفو و آر اف فرکشنال در عین تشابهات، تفاوت های عمده ای نیز با یکدیگر دارند. یکی از مهمترین تفاوت های این دو روش با یکدیگر، در تعداد جلسات آنها است. روش هایفوتراپی در یک جلسه انجام پذیر است، اما روش آر اف نیاز به چندین جلسه دارد. همچنین این دو روش در مورد زمان مشاهده تاثیر آنها با یکدیگر متفاوت هستند. در روش هایفوتراپی بلافاصله بعد از انجام آن می توانید نتیجه کار را مشاهده نمایید. اما نتایج روش فرکشنال بعد از ۲ تا ۳ ماه مشاهده می شود.
از نظر میزان ماندگاری نیز این دو روش با یکدیگر متفاوت هستند. روش هایفوتراپی بین ۱ تا ۲ سال و روش فرکشنال تقریباً یک سال دوام دارد. در مورد لیفتینگ صورت هایفوتراپی قدری بهتر عمل می کند. در واقع روش فرکشنال نیز می تواند تا حدی منجر به لیفت صورت شود، اما در این مورد تاثیر هایفوتراپی بیشتر است. اما به طور کلی برای اینکه بدانید کدام روش برای شما مناسب تر است، حتماً باید از یک متخصص کمک بگیرید.

 

درخواست رزرو نوبت در کلینیک ایرانیان​

لطفا شماره تماس و مشخصات خود را در فرم زیر وارد نمایید، تا برای رزرو وقت قطعی و ثبت تاریخ و ساعت، همکاران ما با شما تماس بگیرند.

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .
اگر جواب سوال خود را پیدا نکردین با مشاوران کلینیک ایرانیان تماس بگیرید

سوالات متداول در مورد دستگاه آر اف فرکشنال

خطوط ظریف و چین و چروک افتادگی یا شل شدن پوست جای جوش علائم کشش رنگ و بافت ناهموار پوست

بله، فرکشنال RF زمانی که توسط آموزش دیده انجام شود ایمن در نظر گرفته می شود حرفه ای های با تجربه این غیر جراحی است و به طور کلی دارای حداقل عوارض جانبی و زمان توقف است. با این حال، مانند هر عمل زیبایی، ممکن است خطراتی وجود داشته باشد که می توان در طول مشاوره در مورد آنها صحبت کرد.

مدت یک جلسه درمان فرکشنال RF می تواند بسته به اندازه ناحیه درمان و نگرانی های خاص پوستی که مورد توجه قرار می گیرد متفاوت باشد. به طور معمول، یک جلسه ممکن است از 30 دقیقه تا یک ساعت طول بکشد.

تعداد جلسات فرکشنال RF مورد نیاز بسته به نوع آن متفاوت است شرایط و اهداف فردی پوست به طور معمول، یک سری از 3 تا 6 درمان، با فاصله چند هفته، برای نتایج مطلوب توصیه می شود. بهبود اغلب پس از اولین جلسه قابل توجه است، با افزایش مداوم در هفته های بعد با افزایش تولید کلاژن مشاهده می شود.

بله، فرکشنال RF را می توان با سایر درمان های زیبایی مانند میکرونیدلینگ، لیزر درمانی یا پرکننده های پوستی ترکیب کرد تا نتایج کلی را بهبود بخشد. با این حال، بسیار مهم است که با یک ارائه دهنده واجد شرایط برای تعیین مناسب ترین برنامه درمانی برای نیازهای خاص خود مشورت کنید.

رضایت مشتریان کلینیک ایرانیان

یک لیوان کافه لاته با آرت روی قهوه به شکل قلب - قهوه برای لاغری
iranianclinic
لاغری
مصرف قهوه برای لاغری و فواید شگفت انگیز آن
در دنیای پرشتاب امروزی، بسیاری از ما به دنبال راه‌ های ساده و مؤثر برای کاهش وزن و حفظ تناسب اندام هستیم. تصور کنید روزتان را با یک فنجان قهوه تلخ و گرم...
چند نفر خانم و آقا که لباس ورزشی پوشیده اند و در سالن ورزشی در حال ورزش هستند-ایروبیک برای لاغری
iranianclinic
لاغری
انواع ورزش ایروبیک برای لاغری شکم و پهلو
ورزش ایروبیک برای لاغری شکم و پهلو بسیار مفید است چون این ورزش دارای ریتم و تکرار است و باعث افزایش ضربان قلب و میزان مصرف اکسیژن بدن می ‌شود و به سوزاندن...
جعبه پروفایلو که روی میز قرار دارد
iranianclinic
تزریق
آیا پروفایلو می‌تواند جایگزین فیلر باشد؟
شاید برای شما این سؤال پیش آمده باشد که آیا پروفایلو می تواند جایگزین فیلر باشد. در پاسخ باید بگوییم که نه؛ زیرا هر کدام از این روشها تفاوت هایی را با...
پزشکی که به صورت دختر جوان پروفایلو تزریق می کند و سرنگ را کنار گونه دختر نگه داشته است - ماندگاری ژل پروفایلو
iranianclinic
تزریق
مدت ماندگاری ژل پروفایلو تا چند وقت است؟
ماندگاری ژل پروفایلو به عوامل بسیاری بستگی دارد و به همین دلیل ممکن است در افراد مختلف مدت زمان ماندگاری متفاوت باشد. نکته مهم این است که نتایج تزریق پروفایلو...
دستگاه کول تک لاغری
iranianclinic
لاغری
جدیدترین دستگاه لاغری چیست؟
در دنیای امروزه، جستجو برای یافتن جدیدترین دستگاه لاغری که به شما کمک کنند تا وزن بیشتری را از بدن خود کم کنید و اندامی فیت و سالم داشته باشید، همیشه یک...
یک سبد حصیری پر از گیلاس و یک لیوان شربت گیلاس خوشمزه که چند تا عدد گیلاس در آن ریخته شده است- گیلاس برای لاغری
iranianclinic
لاغری
مزایای بیشمار گیلاس برای لاغری
به دنبال راهی طبیعی و لذیذ برای لاغری هستید؟ به دنیای شگفت ‌انگیز گیلاس خوش آمدید! این میوه‌ی تابستانی نه تنها طعمی بی‌ نظیر دارد، بلکه مملو از خواصی است...

تا کنون 185 نفر این مطلب را پسندیده‌اند

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم درخواست مشاوره

لطفا اطلاعات زیر را تکمیل کنید ، مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس می گیرند.

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .