نکات مهم درباره رنگ کردن ابرو بعد از کاشت ابرو

هر دوره ای مد جدید ابرو را به ارمغان می آورد و این مفهوم همیشه در حال تکامل است و یکی از جدیدترین ترندهای مورد توجه افراد رنگ کردن ابرو بعد از کاشت ابرو است. گذشته از آن، معمولا افراد خاصی از روندهای مختلفی پیروی می کنند و از این رو متوجه می شوند که می توانند از طریق ابروهای خود ابراز وجود کنند و مدل های جدید ابرو را رواج میدهند.

به طور معمول، درمان ابروهای نازک یا کم پشت، با تکیه بر محصولات آرایشی برای پر کردن موهای ابرو بوده است. با این حال، علاقه بیشتری به یک راه حل دائمی تر وجود دارد: کاشت ابرو. کاشت ابرو توسط جراح زیبایی یا پلاستیک با انتقال موهای خود شما انجام می شود.

یک دغدغه مهم برای خانم ها رنگ کردن ابرو بعد از کاشت است. در این مقاله به نکات مهم درباره رنگ کردن ابرو بعد از کاشت ابرو میپردازیم.

مراقبت های مهم بعد از کاشت ابرو

بلافاصله پس از عمل می توانید انتظار تورم خفیف، قرمزی، پوسته پوسته شدن و گاهی اوقات مقداری کبودی خفیف در اطراف ابروها و پلک های بالایی داشته باشید. استفاده از کمپرس سرد توصیه می شود.

ابروها باید با اسپری مخصوصی که از کلینیک درمانی خود و با تجویز پزشک متخصص دریافت می کنید درمان شوند. تغییرات معمولاً پس از ۵-۷ روز کاهش می یابد و پس از آن هیچ نشانه قابل مشاهده ای از عمل وجود نخواهد داشت.

موهای کاشته شده دو تا سه هفته اول بعد از عمل رشد می کنند و سپس می ریزند که این اتفاق با کاشت مو نیز می افتد. سپس در حدود سه ماهگی دوباره شروع به رشد خواهند کرد و نتایج نهایی را می توان حدود ۹ تا ۱۲ ماه پس از کاشت ابرو انتظار داشت.

از آنجایی که موهای کاشته شده از موهای سر گرفته می شوند، به سرعت رشد می کنند و باید مرتباً کوتاه شوند. معمولاً موها هر ۷ تا ۱۰ روز یکبار کوتاه می شوند و به مرور زمان رشد آنها کند می شود.

موهای کاشته شده دقیقاً شبیه ابروهای معمولی هستند، هیچ تفاوت قابل مشاهده ای وجود ندارد که کسی متوجه شود. رنگ، توزیع و جهت موها دقیقاً مشابه ابروهای پیوند نشده است.

بنابراین اگر دغدغه رنگ کردن ابرو بعد از کاشت را دارید نگران رنگ متفاوت آن نباشید. مهمترین چیزی که باید به آن توجه کنید این است که ابروها پس از کاشت دائمی هستند و نیازی به تکرار این روش نیست.

میانگین بهبودی پس از کاشت ابرو حدود یک هفته است. ابروها برای چند روز قرمز، حساس و متورم خواهند بود. نواحی برداشت شده از پوست سر نیز متورم و حساس خواهد بود. در مورد FUT، بخیه ها به مدت پنج روز روی پوست سر در ناحیه اهدا کننده وجود دارد.

بیماران باید مراقب باشند که مناطق پیوند شده را بیش از حد دستکاری نکنند. رنگ کردن ابرو بعد از کاشت تا پس از بهبودی زخم ها در ناحیه ابرو ممنوع است. بسیاری از نکات مراقبتی بعد از کاشت مو در مورد کاشت ابرو هم صدق می کند.

مراقبت های مهم بعد از کاشت ابرو

آیا بعد از کاشت ابرو می توان ابروها را رنگ کرد؟

همانطور که میدانید ابروها پس از کاشت بسیار حساس تر می شوند بنابراین اگر به دنبال رنگ کردن ابرو بعد از کاشت هستید باید نکات مهمی را رعایت کنید. گرافت های ابروهای شما پس از کاشت بسیار حساس هستند و با اولین آسیب ممکن است کاشت ابروی شما ناموفق پیش برود .

از جمله آسیب هایی که با رنگ کردن ابرو بعد از کاشت به وجود می آیند، ضرر مواد شیمیایی حاصل از رنگ ها هستند که در برخورد با ابروهای تازه کاشت شده شما معمولا، سوزش، خارش و یا حتی بدتر از آن عفونت ایجاد می کنند.

پس بهتر است تا قبل از بهبودی کامل که در هر فردی دوره متفاوتی دارد، از رنگ کردن ابروها خودداری کنید تا آسیبی به ابرو و پوست صورت شما وارد نشود.

رنگ کردن ابروها بعد از چه مدت پس از کاشت ابرو امکان پذیر است؟

ما به بیماران خود توصیه می کنیم که ۲ هفته پس از کاشت ابرو، آرایش پودری را شروع کنند. اما استفاده از آرایش چسبنده روی ابرو (مانند ژل ابرو) را توصیه نمی کنیم. اگر صورتی یا قرمزی ابرو دارید، می توانید ۴ روز پس از جراحی، از مواد استتار کننده خاصی روی ناحیه پیوند زده شده استفاده کنید. .

اما رنگ کردن ابرو با استفاده از رنگ های شیمیایی و اکسیدان ها بسیار خطرناک است. رنگ کردن ابرو بعد از کاشت تنها پس از گذران دوره نقاهت باید انجام گیرد. حداقل ۲ ماه زمان لازم است تا زخم های شما در ناحیه ابرو بهبود یابد. اما برای مطمئن شدن باید حدود ۸ ماه صبر کنید تا هیچ جای خطری نباشد.

مشورت با پزشک به شما کمک می کند تا بهتر تصمیم بگیرید چرا که هر تصمیم عجولانه ای میتواند عواقب بدی برای شما و ابروهایتان داشته باشد.

آیا بعد از کاشت ابرو می توان ابروها را رنگ کرد - رنگ کردن ابرو بعد از کاشت

دکلره کردن ابروها بعد از کاشت ابرو

اگر قصد رنگ کردن ابرو بعد از کاشت را دارید باید بدانید رنگ های تیره به دلیل اکسیدان کمتر آسیب کمتری نیز به همراه دارند.

توجه داشته باشید که مواد شیمیایی خشن مانند دکلره می توانند خود موهای ابرو را خشک کرده و به آنها آسیب برساند، بنابراین اصلا توصیه نمی شود.

به این مقاله امتیاز دهید

میانگین امتیازات ۴ از ۵
از مجموع ۲ رای

سوال یا نظرات را با ما در میان بزارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *