جستجو
Close this search box.

کاشت ریش و سبیل / انواع متدها و توصیه ها

کاشت ریش و سیبیل

آنچه در ادامه می‌خوانید

کاشت ریش و سبیل نقش اساسی در جذابیت و میزان اعتماد به نفس یک مرد ایفا می‌کند. مردانی که تراکم و تعداد موهای کمتری در این بخش دارند، احساس اعتماد به نفس کمتری دارند. با پیشرفت تکنولوژی و علم پزشکی این مشکل قابل حل است.

مردان می‌توانند با کاشت ریش و سبیل، از طریق راه‌هایی که هیچ گونه خط عمل باقی نماند، اعتماد به نفس خود را برگردانند.

در ادامه مطالبی را از متخصصین کلینیک زیبایی ایرانیان می‌‌خوانیم تا شما را در این زمینه راهنمایی کنند.

کاشت ریش و سبیل / انواع متدها و توصیه ها

کاشت ریش و سبیل چیست؟

حتما درباره کاشت مو شنیده‌اید، کاشت ریش و سبیل نیز نوعی عمل کاشت مو است که محبوبیت بسیتری در عصر جدید پیدا کرده است. کاشت ریش و سبیل فرآیندی است که طی آن موهای نازک روی صورت پر‌تر می‌شوند و سن مردان را بالاتر نشان می‌دهد.

در ادامه قصد داریم به علل نازک و یا خالی شدن ریش و سبیل بپردازیم:

 1. ژنتیک:

اگر پدر یا مادر شما قد بلند باشند، احتمال اینکه شما هم قد بلند باشید زیاد است. این مورد درباره رشد ریش و سبیل نیز صادق است. اگر پدر دارای ریش و سبیل ضخیم و پرپشت باشد، شانس بیشتری وجود دارد که فرزند پسر دارای ریش و سبیل ضخیم باشد.

ژنتیک نقش بسیار زیادی در ظواهر دارد، از قد و وزن گرفته تا رنگ مو.

ما نمی‌توانیم قرصی تجویز کنیم که ژنتیک ما را تغییر دهد.

 1. هورمون‌ها

هورمون‌ها از عوامل اولیه‌ای هستند که هنگام اشاره به علت کم بودن ریش و سبیل مورد توجه قرار می‌گیرند و این موضوع به ریش و سبیل ختم نمی شود و هورمون مردانه یکی از بزرگترین عوامل ریزش مو و نیاز به کاشت مو نیز هست.

میان دلایل علمی کمبود ریش و سبیل، یکی از دلایل مهم این است که در برخی مردان خون کمتری در ناحیه گونه‌ها نسبت‌ به جاهای دیگر جربان دارد. این مورد بسیار مهم است چون باعث می‌شود مواد معدنی و هورمون‌های رشد مو کمتری به ناحیه مشخص شده برسد.

ریش و سیبیل

تستسترون یکی از هورمون‌های اساسی رشد مو در بدن مردان است. مردانی که میزان تستسترون کمتری دارند، زمان بیشتری لازم دارند تا ریش و سبیل پرتری داشته باشند. البته این مورد در همه مراجعه کنندگان یکسان نیست.

طبق تحقیقات فولیکول‌های مو به چیزی نیاز دارند با نام ریدوکتاز 5آلفا که تستسرون را جذب خود می‌کند. اگر فولیکول مو این ماده را کمتر داشته باشد، تسترون کمتری جذب می‌کند پس در نتیجه ضخامت کمتری خواهد داشت.

 1. آلوپسی

آلوپسی آره آتا اختلالی است که همه مردان را درگیر نمی‌‌کند اما اگر شما به دنبال پیدا کردن علت کم پشت بودن ریش خود هستید می‌توانید به این مسئله نیز توجه کنید. در صورتی که شما در سایر نقاط صورت خود از قبیل شقیقه‌ها نیز دچار طاسی هستید ممکن است آلوپسی آره آتا داشته باشید. خوشبختانه این اختلال به خوبی قابل درمان است و ممکن است پس از مدتی متوجه شوید که به صورت خود به خود برطرف شده است.

 1. فاکتورهای سبک زندگی

همیشه به ما توصیه شده است که خواب کافی داشته باشیم، غذای خوب بخوریم، ورزش کنیم و استرس زیاد به خودمان تحمیل نکنیم. همه این‌ها برای سلامت عمومی به خصوص سلامت موهای شما مفید هستند.

سبک غذایی سالم بسیار در تناسب فردی تاثیرگذار است و اگر رژیم غذای شما شامل بیوتین و نیاسین باشد و غذاهایی مانند تخم مرغ، آووکادو، شیر، ماهی، تخم آفتابگردان و…. میل کنید می‌توانید شاهد باشید که موهای شما به خصوص در ناحیه ریش و سبیل پررنگ‌تر و پرپشت‌تر می‌شوند.

کاشت ریش و سبیل / انواع متدها و توصیه ها

راه‌های کاشت ریش و سبیل چه چیزهایی هستند؟

2راه اصلی برای کاشت ریش و سبیل وجود دارند که در ادامه به توضیحاتی درباره آن‌ها می‌پردازیم.

 • خارج سازی فولیکول‌های مو (FUE): این عمل با خارج کردن کامل فولیکول مو از بانک مو انجام می‌شود. روش FUE درد و خونریزی کمتری دارد که این امر خود بیان کننده علت محبوبیت این سبک از عمل کاشت ریش و سبیل است.
 • برداشت و کاشت فولیکول‌های مو (FUT): برای اینکار، جراح متخصص برسی از بانک مو برمیدارد و فولیکول‌های مو را بطور کامل در محل جدید قرار می‌دهد.

بخش فولیکولی مو، شامل گروه گوچکی از فولیکول‌های مو است که در پوست به هم متصل هستند و همگی به یک خروجی می‌رسند.

هر دو راه کاشت ریش و سبیل حدود 2000 تا 5000 گرافت مو را خارج می‌کنند و در محل جدید قرار می‌دهند. گرافت مویی است که به همراه فولیکول مو خارج شده و در ناحیه جدید قرار می‌گیرد.

مراحل کاشت ریش و سبیل به چه صورت است؟

در ادامه قصد د اریم به بررسی مراحل کلی کاشت بپردازیم.

 • برداشت:

تفاوتی نمی‌کند که نوع عمل کاشت مورد انتخاب شما FUT باشد یا FUE، اولین قدم جراح شما شیو کردن بخشی است که جراح می‌خواهد از آن برداشت کند.

اینکار به جراح نگاه بهتری ار فولیکول‌های مو می‌دهد. قبل از اینکه برداشت شروع شود، مقداری بی حسی موضعی به بخش مورد نظر تزریق می‌شود تا درد ناشی از عمل برداشت را حس نکنید.

 • کاشت:

زمانی که فولیکول‌ها از بخش بانک مو برداشته می‌شوند، پزشک متخصص مقداری بی‌حسی به بخش مورد نظر جهت کاشت ریش و سبیل تزریق می‌کند. بعد از اینکار، متخصص هر فولیکول مو را در محل مورد نظر صورت وارد می‌کند و آن را به طریقی که قبل از عمل با پزشک توافق کرده‌اید جهت می‌دهد.

 • ریکاوری:

شما به یک روز نیاز دارید تا از عمل کاشت ریش و سبیل ریکاوری شوید. ممکن است پوسته‌های ضخیم اطراف محل‌هایی از ریش و سبیل که کاشته شده‌اند ایجاد شود که این امر کاملا طبیعی است و بعد از چند روز پوسته پ.سته شده و می‌ریزند.

بعد از حدود یک هفته تا 10 روز شما قادر خواهید بود که ریش و سبیل جدید خود را شیو کنید.

هشدار: بعد از حدود 2 الی 3 هفته امکان دارد ریزش برخی موهای ریش و سبیل کاشته شده باشید که این امر کاملا طبیعی است. در ادامه موهای جدید در جای خود رشد می‌کنند.

کاندیداهای مناسب برای عمل کاشت ریش و سبیل چه کسانی هستند؟

به دلیل اینکه فولیکول‌های مو از پشت یر شما برداشته می‌شوند، خیلی مهم است که شما موهای سالمی در این بخش داشته باشید. پشت سر محلی است که به نظر می‌رسد آخرین جایی است که دچار ریزش مو می‌شود، پس بنابراین زمانی که موهای بالای سر شما شروع به ریزش می‌کنند، موهای پشت سر شما همچنان به رشد خود ادامه می‌دهند.

متخصص کاشت کلینیک زیبایی ایرانیان قبل از شروع عمل مطمئن می‌شود که بخش بانک مو پشت سر شما سالم است. اگر به نظر برسد که شما فولیکول‌های قوی در بخش بانک مو ندارید، پزشک متخصص کلینیک زیبایی ایرانیان راه‌های درمانی دیگر را به شما پیشنهاد می‌دهد.

چگونه بفهمیم که عمل کاشت ریش و سبیل با موفقیت انجام شده است؟

فارغ از اینکه چه راهی برای کاشت ریش و سبیل خود انتخاب کرده‌اید، بعد از 3 الی 4 ماه فولیکول‌های مو در جای خود ثابت شده‌اند و باید شروع به رویش موی جدید کنند. اگر بعد از 8 الی 9 ماه ریش و سبیل پرپشت و سالم داشته باشید متوجه می‌شوید که عمل شما موفقیت آمیز بوده است.

کاشت ریش و سبیل به روش FUT و FUE می‌تواند ریش و سبیل طبیعی برای شما به ارمغان بیاورد، ولی به نظر می‌رسد که FUT تاثرگذاری بیشتری داشته است.

دلیل این موضوع اینست که در کاشت به روش FUT فولیکول‌های موی بیشتری در محل مورد نیاز کاشته می‌شوند.

عمل ناموفق در کاشت ریش و سبیل بسیار کم است و بیشتر به خاطر برداشت نامناسب از محل بانک مو است. به همین دلیل است که مرکز زیبایی کلینیک ایرانیان حاذق‌ترین پزشکان را مسئول کاشت شما قرار می‌دهد تا بهترین نتیجه را دریافت کنید.

آیا موارد قابل توجه برای قبل عمل و یا عوارض بعد از عمل وجود دارند؟

بعد از عمل، بخش برداشت مو در پشت سر و بخش کاشت مو روی صورت، هردو به مراقبت‌های ویژه نیاز دارند. هر دو بخش باید همیشه تمیز باشند.

کاشت ریش و سیبیل

مراقبت‌های بعد از عمل کاشت ریش و سبیل در خانه

پزشک شما در کلینیک زیبایی ایرانیان به شما راه‌های مراقبت خانگی را ارائه می‌دهد. این توصیه‌ها می‌توانند شامل استفاده از آنتی‌بیوتیک‌ها باشند.

برخی موراد که حداقل در روزهای اول باید از آن‌ها دوری کنید عبارتند از:

 • شنا کردن
 • ایستادن جلوی نور مستقیم آفتاب
 • سیگار کشیدن
 • سونا و یا حمام بخار داغ
 • فعالیت فیزیکی سنگین، مخصوصا کارهایی که باعث تعرق شدید شوند.
 • لمس کردن، مالیدن و یا خاراندن بخش‌هایی که کاشت ریش و سبیل در آن‌ها انجام شده است.

حتی ممکن است پزشک به شما توصیه کند که برای چند روز صورت خود را نشویید. سعی کنید به چرب شدن پوستتان برای مدتی توجه نکنید تا محل عمل سالم بماند.

عوارض بعد از عمل احتمالی چیست؟

صورت و پشت سر شما امکان دارد عوارض جانبی زیر را داشته باشند:

 • تورم
 • قرمز شدن
 • سفتی
 • بی حسی
 • باقی ماندن اثر زخم و یا پوسته پوسته شدن

اثر اسکار در محل بانک مو موردی کاملا طبیعی است، اما رویش مجدد مو آن را می‌پوشاند. اگر به روش FUE عمل خود را انجام دهید جای اسکار بسیار کمتر است.

در محل‌های کاشت روی صورت شما نباید هیچ جای اسکار باقی بماند. اگر احیانا جای زخم، التهاب و یا پوسته پوسته شدن به مدت چند هفته باقی ماند، حتما با متخصص کلینیک زیبایی ایرانیان در میان بگذارید.

کاشت ریش و سیبیل

لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره دقیق‌تر پوستی با کارشناسان کلینیک ایرانیان با شماره تماس ۰۲۱.۷۵۹۰۰ تماس حاصل فرمایید.

تا کنون 167 نفر این مطلب را پسندیده‌اند

سوالات متداول

در عمل کاشت ریش، فوليکول‌هاي مو يا همان گرافت‌هاي مو که به طور ژنتيکي در برابر ريزش مقاوم هستند، از ناحيه پشت سر برداشته مي‌شوند و سپس در نقاطي که شما مي‌خواهيد در آنجا ريش داشته باشيد، کاشته مي‌شوند.

این عمل با درد بسیار کمی همراه است. متخصص کلینیک زیبایی ایرانیان می‌تواند این عمل را با استفاده از بی حسی برای شما انجام دهد.

 • زمان کم برای بهبودی
 • بدون نیاز به بخیه
 • بدون نیاز به ایجاد بریدگی و زخم بزرگ
 • بدون آثار زخم
 • بدون درد

این روش معمولاً تحت شرايط بی‌حسی موضعی انجام می‌گیرد و حدود 2 تا 6 ساعت زمان می‌برد. انجام این عمل و نیز مدت زمان بهبودی بعد از عمل، کاملاً بدون درد است. شما می‌توانید فعالیت‌های روزمره و عادی خود را انجام دهید و بلافاصله بعد از انجام عمل به راحتی مسافرت کنید.

بعد از انجام عمل، ابتدا مقدار کمی ورم و دلمه زخم (پوسته پوسته‌های ریز) در اطراف موهای کاشته شده، تشکیل می‌شود که ظرف 10 روز بعد از عمل، همه آن‌ها می‌ریزد. بعد از 10 تا 14 روز هم می‌توان ریش کاشته شده را تراشید.

معمولاً بین 10 روز الی 2 هفته اول بعد از عمل کاشت ریش باید از تراشیدن آن خودداری کرد. اما لازم است بدانید که طول این زمان برای بیماران مختلف متفاوت است و باید توسط جراح خود شما تعیین شود. برخی از بیماران می‌توانند بعد از گذشت یک هفته، موی خود را با رعایت احتیاط اصلاح کنند. اما این موی کاشته شده در 10 روز اول بعد از عمل به شکل یک ته ریش ساده به نظر می‌رسد.

زمان مورد نیاز برای این عمل به سطح پوششی که لازم است فراهم شود، بستگی دارد و معمولاً به 2 تا 4 ساعت وقت برای انجام کامل این عمل نیاز است.

برای اطلاع از هزینه‌ها و مشاوره رایگان، با متخصصین ما در کلینیک زیبایی ایرانیان ارتباط برقرار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوبترین مطالب

عکس چشم درشت و کشیده زن جوان - تزریق بوتاکس چشم گربه ای
مرد جوان با موهای پرپشت که انگشتان خود را لای موهای خود برده است
شیشه های تست خون دریافتی از افراد
عکس پزشک که با مداد روی پیشانی مرد طاس می کشد
عکس کاشت موی مرد جوان از زوایای مختلف - عوارض کاشت مو
عوارض کاشت مو
مشاوره رایگان و رزرو نوبت
بنر های تبلیغاتی

مطالب مرتبط

عکس چشم درشت و کشیده زن جوان - تزریق بوتاکس چشم گربه ای
iranianclinic
مرد جوان با موهای پرپشت که انگشتان خود را لای موهای خود برده است
iranianclinic
شیشه های تست خون دریافتی از افراد
iranianclinic
عکس پزشک که با مداد روی پیشانی مرد طاس می کشد
iranianclinic
روز
ساعت
دقیقه
ثانیه‌
روز
ساعت
دقیقه
ثانیه‌
تا پایان جشنواره

فرم درخواست مشاوره

لطفا اطلاعات زیر را تکمیل کنید ، مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس می گیرند.

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .