عکس بعد از کاشت ابرو مراجعه کننده خانم - کاشت ابرو به روش میکروگرافت

کاشت ابرو به روش میکروگرافت

کاشت ابرو به روش میکروگرافت یکی از جدیدترین روش های پیوند فولیکول مو به ناحیه ابرو است. این روش ظاهری طبیعی و فوق العاده جذاب به ابرو ها می بخشد؛ به طوری که تشخیص آن برای سایر افراد تقریبا غیر ممکن خواهد بود. کاشت ابرو به روش میکروگرافت نسبت به سایر روش های پیوند مزایای بیشتری دارد و از همه مهم تر این درمان عوارض کمی خواهد داشت. توجه داشته باشید که اگر این روش توسط یک متخصص ماهر انجام بگیرد، بسیار ایمن خواهد بود و نتایج آن ماندگاری بالایی خواهند داشت. با توجه به اهمیت بالا و طرفداران زیادی که این روش دارد، ما در این مقاله به بررسی کاشت ابرو به روش میکروگرافت می پردازیم.

هزینه
هدف

خالی

پزشک معالج
تعداد جلسات

خالی

ماندگاری
ماندگاری

خالی

نوع بی‌هوشی
زمان نتیجه گیری

خالی

دوره نقاهت
دوره نقاهت

خالی

عوارض
عوارض

خالی

تلفن تماس
مشاوره آنلاین

برای مشاوره و اطلاع از قیمت ها با ما در ارتباط باشید

پکیج ها و لیست قیمت

جهت مشاهده پکیج های کلینیک ایرانیان کلیک کنید

فرم مشاوره و رزرو

جهت تکمیل فرم درخواست رزرو و مشاوره کلیک کنید

مزایا و معایب

مزایای کاشت ابرو به روش میکروگرافت

معایب کاشت ابرو به روش میکروگرافت

ظاهر طبیعی کاشت

نیاز به جلسات متعدد

نتایج دائمی

دوره نقاهت کوتاه

چرا کاشت ابرو به روش میکروگرافت در کلینیک های ایرانیان؟

بهره گیری از تیم تخصصی کاشت ابرو

استفاده از بهترین ابزارها برای استخراج میکروگرافت ها و پیوند آنها

انجام عمل مطابق با برترین استانداردهای بهداشتی

آنچه در این مطلب می خوانید

کاشت ابرو میکروگرافت چیست؟

کاشت ابرو به روش میکروگرافت یک درمان کم تهاجمی با استفاده از درمان جوانسازی مویرگی برای مبارزه با ریزش ابرو و ترویج جوانسازی پوست با استفاده از میکروگرافت های اتولوگ به دست آمده از بافت بیمار می باشد. این فرآیند با انتخاب دقیق و استخراج میکروگرافت ها آغاز می شود و اطمینان حاصل خواهد شد که آن ها یکپارچگی و زنده ماندن خود را در طول پیوند ابرو حفظ می کنند. هنگامی که میکروگرافت ها آماده می شوند، به صورت استراتژیک به نواحی گیرنده تحت تأثیر نازک شدن مو یا طاسی پیوند زده می شوند. به طور کلی، میکروگرافت مزایای متعددی نسبت به روش‌ های سنتی کاشت ابرو دارد، از جمله این که جای زخم و اسکار زیادی در این روش تولید نمی شود.

عکس گرافت های معمولی در سمت چپ و عکس میکروگرافت های ابرو در سمت راست - کاشت ابرو به روش میکروگرافت

همچنین برش‌ های کوچک ایجاد شده برای کاشت پیوند عملاً غیر قابل تشخیص هستند و زمان بهبودی این زخم ها نسبت به روش‌ های قدیمی‌ تر، سریع تر می باشد. این موضوع منجر به رسیدن به ظاهری طبیعی تر می شود؛ چون که میکروگرافت ها الگوی رشد طبیعی موهای بیمار را تقلید می کنند. 

مراحل کاشت ابرو به روش میکروگرافت

مراحل کاشت ابرو به روش میکروگرافت به شرح زیر می باشد:

مشاوره با پزشک کاشت ابرو

در مرحله اول از کاشت ابرو با روش میکروگرافت، احتیاج است که بیمار توسط یک دکتر متخصص در زمینه کاشت ابرو معاینه شود تا وضعیت سلامتی وی، شرایط فیزیکی، میزان بانک مو و دلیل ریزش موی او بررسی گردد. 

طراحی مدل ابرو

در مرحله دوم از کاشت ابرو میکروگرافت پیش از انجام دادن عمل پیوند ابرو، دکتر متخصص متناسب با فرم صورت و البته نظر خود بیمار، طراحی شکل ابرو را انجام خواهد داد.

بی حس کردن نواحی مورد نظر

در سومین مرحله از کاشت ابرو به روش میکروگرافت، پوست نواحی بانک مو با ابرو ها استریل شده و به وسیله بی حس کننده های موضعی بی حس می گردند.

برداشت فولیکول مو

در حالت عادی، بهترین نواحی بانک مو برای پیوند کاشت در بیشتر افراد، پشت سر می باشد. متخصص در مرحله چهارم از کاشت ابرو به روش میکروگرافت، برعکس روش fut بدون احتیاج به برش نواری با تجهیزات پیشرفته تر، اقدام به برداشتن فولیکول های مو می کند.

تقویت گرافت برداشته شده

بعد از برداشتن گرافت ها، متخصص با کمک تجهیزات مخصوص به پردازش، مرتب کردن و همچنین تقویت آن ها خواهد پرداخت. در مرحله پنجم، گرافت ها برای کاشت درون ناحیه مورد نظر، آماده سازی شده و دسته بندی می گردند. 

کاشتن فولیکول های مو

در مرحله ششم، پزشک با به وجود آوردن حفره هایی بسیار کوچک در ناحیه ابرو، فولیکول هایی که برداشت کرده است را به نواحی ابرو پیوند خواهد زد. توجه کنید که خواب ابرو در این مرحله از کاشت ابرو به روش میکروگرافت شکل داده خواهد شد. از طرفی هر چقدر که پزشک ماهر تر باشد، خواب ابرو را دقیق تر تشخیص داده و طراحی می کند؛ در نتیجه ابروهای کاشته شده طبیعی تر و همچنین مورد پسند تر هستند. 

پانسمان کردن

در مرحله آخر از کاشت ابرو به روش میکروگرافت، ناحیه بانک مو توسط پزشک پانسمان می شود؛ حتی بیمار بدون آن که احتیاجی به بستری شدن داشته باشد، برای سپری کردن دوران نقاهت خود به خانه اش فرستاده خواهد شد. البته در این زمان احتیاج است که بیمار مراقبت ها و توصیه های پس از کاشت ابرو را به طور دقیق انجام دهد.

مراحل کاشت ابرو به روش میکروگرافت

هزینه کاشت ابرو به روش میکروگرافت

عوامل مختلفی بر روی قیمت و هزینه کاشت ابرو به روش میکروگرافت موثر هستند. این عوامل عبارتند از:

 • تعداد فولیکول برداشته شده
 • تخصص و مهارت متخصص
 • نوع تجهیزات مورد استفاده
 • امکانات کلینیک و مرکز کاشت ابرو

به طور کلی اگر همه این عوامل را در نظر بگیریم قیمت کاشت ابرو با روش میکروگرافت ممکن است از برخی از روش های سنتی که چنین نتیجه ای نیز ندارد بیشتر باشد.

مراقبت های بعد از کاشت ابرو به روش میکروگرافت

به طور کلی توجه و انجام دقیق مراقبت های بعد از کاشت ابرو به روش میکروگرافت بر روی افزایش قدرت سیستم ایمنی بدن و در نتیجه تسریع در بهبود زخم اثر زیادی دارد.

عکس قبل در بالا و عکس بعد کاشت ابرو میکروگرافت در پایین

همچنین باعث سرعت بخشیدن به ریکاوری بدن و جلوگیری از شدت عوارض می شود؛ حتی انجام این دستورالعمل ها به حفظ نتایج کاشت ابرو کمک زیادی می کند. مراقبت های بعد از کاشت ابرو به روش میکروگرافت به شرح زیر می باشند.

 1. تا 48 ساعت از پایین گرفتن صورت خود، خودداری کنید.
 2. از اعمال فشار یا مالیدن حوله به ناحیه پیوند شده خودداری نمایید.
 3. از پاک کننده های مناسب استفاده کنید.
 4. برای شستن صورت از آب ولرم استفاده نمایید.
 5. برای خوابیدن طبق توصیه، سر را بالاتر از بدن قرار دهید.
 6. برای خواب، به منظور جلوگیری از فشار بر روی ابرو ها از خوابیدن روی شکم خودداری کنید.
 7. میوه و سبزیجات بخورید.
 8. آب کافی بنوشید.
 9. غذاهای غنی از اسید های چرب غیر اشباع مصرف نمایید.
 10. غذا های غنی از ویتامین مصرف کنید.

عکس قبل و بعد کاشت ابرو میکروگرافت

نکته ۱: هرگز خود را در معرض نور مستقیم خورشید قرار ندهید! یکی از مهم ترین توصیه های پس از کاشت ابرو به روش میکروگرافت، پرهیز از قرار گرفتن در معرض مستقیم نور خورشید است.

فولیکول های تازه پیوند شده در روز های ابتدایی بسیار ضعیف هستند و اشعه های مضر خورشید می توانند به آن ها آسیب برسانند. به همین خاطر توصیه می شود که تا حد امکان دوره نقاهت خود را در خانه سپری کنید. اگر مجبور به بیرون رفتن هستید، حتما از کلاه های لبه پهن استفاده نمایید.

نکته ۲: برای مدتی از استفاده از محصولات آرایشی و بهداشتی و شیمیایی خودداری کنید.

یکی دیگر از مراقبت های پس از کاشت ابرو طبیعی، ممنوعیت استفاده از محصولات آرایشی و شیمیایی تا بهبودی کامل می باشد. یکی از مهم ترین این موارد خودداری از رنگ کردن ابرو به مدت یک ماه پس از کاشت است. بعد از دوره نقاهت، می توانید به استفاده از محصولات مورد نظر خود بازگردید. با این حال، بعد از این مدت همچنان لازم است که با پزشک خود مشورت کنید. همچنین در ادامه به میکاپ آرتیست های حرفه ای که در رنگ آمیزی احتیاط بیشتری دارند و از رنگ های باکیفیت استفاده می کنند، مراجعه کنید.

درخواست رزرو نوبت در کلینیک ایرانیان​

لطفا شماره تماس و مشخصات خود را در فرم زیر وارد نمایید، تا برای رزرو وقت قطعی و ثبت تاریخ و ساعت، همکاران ما با شما تماس بگیرند.

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .
اگر جواب سوال خود را پیدا نکردین با مشاوران کلینیک ایرانیان تماس بگیرید

سوالات متداول مربوط به کاشت ابرو میکروگرافت

تقریبا بیشتر بیماران می توانند کاندیدا خوبی برای کاشت ابرو به روش میکروگرافت باشند ولی در حالت کلی بیمارانی که دچار ریزش شدید در ناحیه ابرو خود هستند و یا بیمارانی که دچار ریزش شدید در قسمتی از ابرو هایشان شده اند یا بیمارانی که دچار کچلی در ناحیه ابرو خود شده اند کاندیدای مناسب کاشت ابرو میکروگرافت هستند.

به عنوان کارشناسان تخصصی کاشت مو، می توانیم به شما این اطمینان را بدهیم که کاشت ابرو میکروگرافت به طور کلی دردناک تر از سایر روش های کاشت مو نیست. این روش شامل بی‌حسی موضعی است و اطمینان حاصل می‌کند که ناحیه تحت درمان بی‌حس است و بیمار در حین استخراج فولیکول‌های مو از ناحیه اهداکننده و کاشت آن‌ها در ابرو کمترین ناراحتی را تجربه می‌کند. پس از عمل، بیماران ممکن است احساس درد یا ناراحتی خفیفی داشته باشند، اما معمولاً با مصرف مسکن کاهش می یابد و در عرض چند روز فروکش می‌کند.

رضایت مشتریان کلینیک ایرانیان

مطالب خواندنی در ارتباط با کاشت ابرو میکروگرافت

عکس گیاه رازیانه - خواص رازیانه برای لاغری
iranianclinic
لاغری
خواص رازیانه برای لاغری شکم چیست؟
یکی از گیاهان دارویی بسیار محبوب در طب پزشکی، رازیانه است. به عنوان مثال خواص رازیانه برای لاغری شکم به خوبی ثابت شده و خیلی از افراد برای کاهش حجم این...
عکس گیاه خاکشیر - لاغری با خاکشیر
iranianclinic
لاغری
راهنمای لاغری با خاکشیر
لاغری و تناسب‌ اندام یک رویای دست نیافتنی برای بسیاری از افراد است که از چاقی رنج می‌برند. آنچه برای کاهش وزن بسیاری ضروری است، تغییر در الگو و سبک زندگی...
عکس یک برگ چای سبز داخل لیوان شیشه ای که از داخل قوری روی آن چای سبز ریخته می شود - چای سبز برای لاغری
iranianclinic
لاغری
خواص و فواید لاغری با چای سبز
مصرف چای سبز می تواند به عنوان یکی از روش‌ های طبیعی و موثر در کاهش وزن و بهبود سلامت باشد. این نوشیدنی سالم و ارگانیک که ریشه در کشورهای شرق آسیا دارد،...
عکس گیاه کاسنی - عرق کاسنی برای لاغری
iranianclinic
لاغری
راهنمای مصرف عرق کاسنی برای لاغری
لاغری و کاهش وزن کار بسیار دشواری است و نیاز به زمان، انگیزه و فداکاری دارد. هیچ راه‌حل جادویی برای کاهش وزن وجود ندارد، بنابراین نباید فریب برخی از تبلیغات...
دختر جوان با پوست مرطوب - آبرسانی پوست
iranianclinic
پوست
آبرسانی پوست عمیق با روش های ساده
پوست به عنوان یکی از عوامل بارز و مهم در زیبایی و سلامت انسان، نیازمند مراقبت و توجه ویژه است و یکی از بهترین روش های مراقبتی آبرسانی پوست است. هرچند که...
عکس برش های هندوانه در کنار یک لیوان آب هندوانه - هندوانه برای لاغری
iranianclinic
لاغری
خواص رژیم هندوانه برای لاغری
آیا هندوانه برای لاغری مفید است؟ در جلسه ای که برای کاهش وزن شرکت کرده بودیم، یکی از حاضران سوالی پرسید که ذهنم همه را به طور کلی به خودش درگیر کرد. این...

تا کنون 185 نفر این مطلب را پسندیده‌اند

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم درخواست مشاوره

لطفا اطلاعات زیر را تکمیل کنید ، مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس می گیرند.

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .