جستجو
Close this search box.
عکس تزریق بوتاکس به شقیقه زن

تزریق بوتاکس شقیقه

در دنیای امروز افراد بسیاری به دنبال داشتن چهره‌ای زیبا و جوان هستند، یکی از راه‌های داشتن چهره‌ای جوان‌ و جذاب انجام عمل‌‌های زیبایی است. در بین عمل‌های زیبایی آن دسته از عمل‌هایی که غیرتهاجمی به حساب می‌آیند، طرفداران بیشتری دارند. برای مثال تزریق بوتاکس شقیقه و نواحی دیگر صورت بسیار پرطرفدار هستند. آیا شما می‌دانید انجام این روش برای چه کسانی توصیه نمی‌شود؟ آیا می‌دانید تزریق بوتاکس در ناحیه شقیقه برای چه کسانی مناسب است؟ هزینۀ این روش جوانسازی پوست چقدر است؟ در ادامه قصد داریم در مورد این موارد توضیحاتی را در اختیار شما قرار دهیم.

مشاوره توسط پزشک به صورت رایگان

هزینه
هدف

خالی

پزشک معالج
تعداد جلسات

خالی

ماندگاری
ماندگاری

خالی

نوع بی‌هوشی
زمان نتیجه گیری

خالی

دوره نقاهت
دوره نقاهت

خالی

عوارض
عوارض

خالی

تلفن تماس
021-75900

برای مشاوره و اطلاع از قیمت ها با ما در ارتباط باشید

پکیج ها و لیست قیمت

جهت مشاهده پکیج های کلینیک ایرانیان کلیک کنید

فرم مشاوره و رزرو

جهت تکمیل فرم درخواست رزرو و مشاوره کلیک کنید

مزایا و معایب

چرا تزریق بوتاکس شقیقه در کلینیک های ایرانیان؟

آنچه در این مطلب می خوانید

تزریق بوتاکس شقیقه ها چیست؟

با افزایش سن خطوطی در اطراف چشم‌ها ایجاد می‌شود که با نام خطوط پنجه کلاغی شناخته می‌شوند، این خطوط می‌توانند تأثیرات منفی بر زیبایی افراد بگذارند. همچنین با افزایش سن و کاهش کلاژن سازی پوست به مرور زمان ابروها و چشم‌ها دچار افتادگی خواهد شد که این موضوع نیز بر روی زیبایی چهره افراد تأثیرگذار است. جالب است بدانید تمام موارد ذکر شده با تزریق بوتاکس شقیقه رفع شده و زیبایی و جوانی به چهرۀ شما باز خواهد گشت.

تزریق بوتاکس در این ناحیه علاوه بر این که بر روی جوان سازی صورت افراد تأثیرگذار است، می‌تواند نواقص موجود در صورت افراد را نیز برطرف کند. برای مثال تزریق بوتاکس در این ناحیه می‌تواند به افتادگی ابروها، قرینه سازی ابروها و رفع پف چشم‌ها نیز کمک کند.

نحوه لیفت شقیقه ها با بوتاکس

تزریق بوتاکس شقیقه یک تکنیک زیبایی غیر تهاجمی به حساب می‌آید که امروزه در کلینیک‌های مختلف انجام می‌شود. برای انجام این روش زیبایی ابتدا پزشک پوست فرد را بررسی کرده و میزان دوز مورد نیاز برای فرد را تعیین می‌کند. پس از تعیین دوز مورد نیاز و تعیین نقاط تزریق بوتاکس، نوبت به ضد عفونی کردن مناطق تزریق می‌رسد.

نحوه لیفت شقیقه با بوتاکس - تزریق بوتاکس شقیقه

پزشک متخصص بعد از انجام مقدمات لازم، به کمک سوزن‌های مخصوص تزریق بوتاکس، مادۀ مورد نظر را به نواحی مشخص شده تزریق می‌کند. در واقع این ماده یک نوع پروتئینی سمی به نام بوتولینوم نوع A است که توسط یک باکتری تولید می‌شود. این سم کشندگی بسیار بالایی دارد اما مقادیر ناچیز آن در کلینیک‌های زیبایی کاربردهای فراوانی دارد.

زمانی که این سم به مقادیر بسیار ناچیز به زیر پوست تزریق می‌شود، رسیدن پیغام‌های عصبی به عضلات آن ناحیه را مختل می‌سازد و به نوعی باعث فلج شدن عضلات آن ناحیه می‌گردد. در نتیجۀ این عمل، عضلات توانایی انقباض خود را از دست داده و چین و چروک‌ها دیگر نمایان خواهند شد. تزریق بوتاکس در ناحیه شقیقه نیازمند مهارت بالایی است، زیرا این ناحیه مملوء از عروق خونی بوده و اشتباه در تعیین منطقۀ تزریق و دوز مصرفی می‌تواند نتایج ناگواری را برای فرد ایجاد کند. جالب است بدانید تزریق بوتاکس در ناحیه شقیقه علاوه بر رفع چین و چروک‌های این ناحیه، به مقادیر کمی بر روی بالا رفتن دم ابرو و نمایان شدن پلک تاثیر می‌گذارد و حتی سبب متقارن شدن چهرۀ افرادی می‌شود که به افتادگی‌های خفیف پلک در یک سمت مبتلا هستند.

هزینه بوتاکس شقیقه

تزریق بوتاکس شقیقه نسبت به دیگر روش‌های جوانسازی پوست، بسیار مقرون به صرفه‌تر است اما نمی‌توان یک هزینۀ ثابت را برای آن در نظر گرفت، زیرا عوامل بسیاری بر روی این روش جوانسازی پوست تاثیرگذار است. در ادامه این عوامل را باهم بررسی خواهیم کرد:

میزان دوز مورد نیاز برای هر فرد میزان دوز مصرفی متفاوت است. برای آن که بتوان خطوط و چین و چروک‌های پوست صورت افراد مختلف را برطرف کرد باید با توجه به عمق و میزان خطوط ایجاد شده در پوست، دوز مورد نیاز را تعیین کرد که این موضوع به نظر مستقیم متخصص زیبایی بستگی دارد.
کلینیک و تجهیزات مورد استفاده کلینیک‌های مختلف نسبت به میزان خدماتی که به زیباجویان خود ارائه می‌دهند، هزینه‌های متفاوتی را از آن‌ها دریافت می‌کنند؛ بنابراین انتخاب کلینیک نیز می‌تواند برروی قیمت تزریق بوتاکس شقیقه شما به طور مستقیم تأثیر بگذارد.
برند بوتاکس گاهی افراد به دلیل پایین بودن قیمت‌های بعضی کلینیک‌ها برای انجام کارهای زیبایی خود به آن‌ها مراجعه می‌کنند اما شما باید بدانید که این قیمت‌های بسیار پایین بی‌دلیل نیست. در واقع مهم‌ترین عاملی که می‌تواند سبب کاهش قیمت بوتاکس شود، استفاده از برندهای متفرقه یا استفاده از برندهایی با ماندگاری‌های بسیار پایین است؛ بنابراین برای انجام کارهای زیبایی خود پایین بودن قیمت‌ها را ملاک اصلی خود قرار ندهید.

تزریق بوتاکس شقیقه برای میگرن

برای اولین بار زمانی که افراد مبتلا به میگرن برای اثر بخشی زیبایی آن به تزریق بوتاکس شقیقه روی آوردند، متوجه بهبود سردردهای میگرنی خود شدند. با مشاهده این موضوع پزشکان مطالعات خود را در این زمینه افزایش داده و متوجه تاثیرات مطلوب تزریق بوتاکس بر روی میگرن شدند. در این روش پزشک متخصص با استفاده از یک سوزن بسیار ظریف مقدار مجازی از بوتاکس را در اطراف رشته‌های درد درگیر در نواحی عضلات کم عمق پوست تزریق می‌کنند. در نتیجه بوتاکس وارد انتهای پایانه‌های عصبی شده و از تولید و بازجذب مواد شیمیایی انتقال دهندۀ پیام درد جلوگیری می‌کنند.
همچنین این تزریق‌ها از فعال شدن شبکۀ درد موجود در مغز و از ایجاد اسپاسم‌های عضلانی در این ناحیه که سبب سردرد می‌شوند، جلوگیری می‌کنند.

تاثیرات تزریق بوتاکس در این ناحیه 2 تا 3 هفته بعد از تزریق خود را نشان داده و بعد از 12 هفته نیازمند تزریق مجدد است. اما براساس نتایج به دست آمده می‌توان گفت بعد از دو نوبت تزریق بوتاکس تعداد روزهایی که افراد در ماه دچار سردرد هستند به نصف کاهش یافته و بعد از پنج دوره تزریق این دردها به طور چشم‌گیری در حدود 70 درصد کاهش می‌یابد.

موارد منع تزریق بوتاکس به شقیقه ها

انجام تمام روش‌های زیبایی معمولاً برای همۀ افراد جامعه مناسب نیست؛ بنابراین در ادامه به گروه‌هایی از افراد اشاره خواهیم کرد که نمی‌توانند برای رفع خطوط پنجه کلاغی خود از این روش استفاده کنند:

 • بانوان باردار و شیرده نمی‌توانند از این روش برای جوانسازی پوست صورت خود استفاده کنند، زیرا ممکن است این سم بر روی جنین یا نوزاد تأثیر بگذارد.
 • افراد دارای حساسیت به بوتاکس از انجام این روش منع می‌شوند. توجه داشته باشید که اگر تا به حال بوتاکس تزریق نکرده‌اید، باید حتماً قبل از تزریق یک تست حساسیت برای شما انجام شود.
 • در صورت وجود زخم یا وجود هرگونه عفونت در ناحیه مورد نظر تزریق بوتاکس شما باید به تعویق بیافتد.
 • افراد دارای مشکلات قلبی و عروقی از انجام این روش جوانسازی پوست باید صرف نظر کنند.
 • اگر از داروی خاصی استفاده می‌کنید، حتماً قبل از تزریق پزشک خود را در جریان بگذارید. برای مثال افرادی که داروهایی نظیر جنتامایسین، استرپتومایسین، کانامایسین و سیکلوسپورین مصرف می‌کنند، نباید تزریق بوتاکس انجام دهند.
 • ابتلا به بعضی بیماری‌های خاص می‌تواند شما را از تزریق بوتاکس شقیقه یا هر ناحیه دیگری منع کند. برای مثال افراد با بیماری‌هایی نظیر سندروم ایتون لامبرت و میاستنی گراو با منع تزریق بوتاکس روبرو هستند.

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس شقیقه ها

اگر قصد دارید تزریق بوتاکس شقیقه انجام دهید، بهتر است با مراقبت‌های بعد از انجام آن به خوبی آشنا شوید، این مراقبت‌ها در ماندگاری اثر بوتاکس و بهبودی وضعیت شما به صورت مستقیم تاثیر گذار است.

عکس قبل و بعد تزریق بوتاکس شقیقه

 1. حداقل تا 24 ساعت از استحمام کردن و شستن صورت خود بپرهیزید، زیرا دوش گرفتن با آب گرم و یا شستن صورت می‌تواند سبب افزایش جریان خون و پخش شدن سم در نواحی دیگر شده و تأثیر بوتاکس شما را کاهش دهد.
 2. کمپرس سرد برروی ناحیه‌های تزریق می‌تواند درد و تورم صورت شما را به شکل چشم‌گیری کاهش دهد.
 3. به هیچ عنوان محل تزریق بوتاکس را با دست ماساژ ندهید، این عمل نیز می‌تواند سبب پخش شدن سم در ناحیه شود.
 4. آرایش کردن را به مدت 3 روز ترک کنید، زیرا آرایش کردن مستلزم تماس دست با پوست صورت و مالیدن مواد آرایشی است که سبب بخش شدن سم در ناحیه می‌گردد.
 5. نوشیدن مایعات فراوان به روند بهبودی شما سرعت می‌بخشد اما نکته قابل توجه در نوشیدن مایعات این است که تا یک روز اول باید از نوشیدن مایعات گرم خودداری کنید، زیرا اثر بخشی بوتاکس شما را کاهش می‌دهد.
 6. نور خورشید می‌تواند بر روی بوتاکس شما تاثیرات منفی بگذارد؛ بنابراین سعی کنید تا یک هفته در معرض تابش مستقیم نور خورشید قرار نگیرید و در صورت لزوم از کرم ضد آفتاب، عینک و ملزومات دیگر استفاده کنید.
 7. خوابیدن و نشستن تا 48 ساعت بعد از تزریق بوتاکس در ناحیه شقیقه بسیار اهمیت دارد؛ بنابراین سعی کنید در این مدت زمان به پهلو نخوابید و سر خود را به سمت پایین خم نکنید.
 8. اعمالی مانند لیزر، اپیلاسیون، بند انداختن صورت و غیره را حداقل برای مدت 15 روز انجام ندهید.

درخواست رزرو نوبت در کلینیک ایرانیان​

لطفا شماره تماس و مشخصات خود را در فرم زیر وارد نمایید، تا برای رزرو وقت قطعی و ثبت تاریخ و ساعت، همکاران ما با شما تماس بگیرند.

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .
اگر جواب سوال خود را پیدا نکردین با مشاوران کلینیک ایرانیان تماس بگیرید

سوالات متداول در مورد تزریق بوتاکس شقیقه

تزریق بوتاکس برای افراد بالای 18 سال هیچ منعی ندارد، یعنی افراد بالای 18 سال که دارای خطوط پنجه کلاغی و اخم متحرک هستند می‌توانند به راحتی از این روش برای از بین بردن این خطوط استفاده کنند. تزریق بوتاکس شقیقه می‌تواند به درمان افتادگی پلک، از بین بردن پف چشم‌ها و بالا کشیدن ابروها نیز کمک کند؛ بنابراین اگر افراد دچار این عارضه‌ها باشند نیز می‌تواند از این روش درمانی استفاده کنند. تزریق بوتاکس در ناحیه شقیقه در ایجاد تغییر در قوس ابرو و مشکلات تقارن ابرو نیز تاثیرگذار است.

رضایت مشتریان کلینیک ایرانیان

عکس چشم درشت و کشیده زن جوان - تزریق بوتاکس چشم گربه ای
iranianclinic
تزریق
تزریق بوتاکس چشم گربه ای
تزریق بوتاکس چشم گربه ‌ای یک فرآیند زیبایی است که با استفاده از تزریق بوتاکس به نقاط خاصی از ماهیچه ‌های اطراف چشم انجام می ‌شود. این فرآیند به منظور کشیدن...
مرد جوان با موهای پرپشت که انگشتان خود را لای موهای خود برده است
iranianclinic
کاشت
مراقبت های بعد از کاشت مو
با کاشت مو، شما می ‌توانید به زیبایی و جذابیت خود جلوه‌ای تازه ببخشید. اما اگر فکر می ‌کنید که پس از عمل جراحی، کار تمام شده است، اشتباه می ‌کنید! مراقبت...
شیشه های تست خون دریافتی از افراد
iranianclinic
کاشت
معرفی آزمایشات لازم قبل از کاشت مو
موفقیت عمل کاشت مو به شدت به آمادگی قبلی و بررسی دقیق وضعیت فیزیکی و سلامتی فرد بستگی دارد. برای اطمینان از اینکه بدن شما آماده این روند پیچیده و جذاب...
عکس پزشک که با مداد روی پیشانی مرد طاس می کشد
iranianclinic
کاشت
جدیدترین روش کاشت مو 2024
در دنیای امروز، زیبایی و جذابیت به یکی از موارد حائز اهمیت بیشتری تبدیل شده است و یکی از عوامل مهم در این زمینه، موهای سر ما می‌ باشد اما برای بسیاری از...
عکس کاشت موی مرد جوان از زوایای مختلف - عوارض کاشت مو
iranianclinic
کاشت
عوارض کاشت مو
کاشت مو یکی از روش‌های پرکاربرد در جراحی زیبایی است که برای حل مشکلات ریزش مو و کاهش تعداد موهای سر استفاده می‌شود. اما همانطور که در هر جراحی دیگری، کاشت...
دکتر زیبایی در حال بررسی خط رویش سر مرد جوان
iranianclinic
کاشت
بهترین کلینیک کاشت مو در تهران
کاشت مو در ایران این روز ها به یکی از محبوب ‌ترین پروسه ‌های زیبایی تبدیل شده و تهران به عنوان پایتخت و یکی از پر جمعیت‌ ترین شهر های کشور، یکی از مراکز...

خدمات مرتبط

خدمات تزریق نانوفت در کلینیک ایرانیان
مزوتراپی مو - کلینیک ایرانیان
عکس تزریق کوکتل مزو به زیر فک زن - مزوتراپی غبغب
جوانسازی صورت
پزشک در حال تزریق آمپول مزو زیر چشم زن - مزوتراپی زیر چشم
تزریق فیلر بینی
تزریق ژل به فک برای اصلاح زاویه فک
جالوبوتاکس ترکیبی از ژل جالپرو و بوتاکس است
تصویر یک زن جوان که نصف تصویر صاف و نصف دیگر تصویر چروک شده است - جالپرو
تزریقات زیبایی در کلینیک ایرانیان
تزریق مزوژل - جوانسازی صورت خانم ها در کلینیک با تزریق مزوژل
پزشک در حال تزریق فیلر به لب مراجعه کننده زن
تزریق چربی زیر چشم
لحظه تزریق چربی به لب
تزریق چربی به صورت
تزریق چربی به سینه
تزریق چربی به ران

تا کنون 167 نفر این مطلب را پسندیده‌اند

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه‌
روز
ساعت
دقیقه
ثانیه‌
تا پایان جشنواره

فرم درخواست مشاوره

لطفا اطلاعات زیر را تکمیل کنید ، مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس می گیرند.

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .