تزریق چربی به سینه

تزریق چربی به سینه

تزریق چربی به سینه یکی از روش های زیباسازی این ناحیه از بدن خانم هاست که خیلی از بانوان به آن اهمیت می‌دهند. به طور کلی، زیبایی بدن و تناسب اندام، تأثیر خیلی زیادی در افزایش اعتماد به نفس هر کسی دارد. مطمئنا هر فردی در تلاش است که بتواند بدون روش سخت و پرهزینه ای، اندام متناسبی داشته باشد.

عوارض
عوارض

متوسط

دوره نقاهت
دوره نقاهت

کوتاه

هزینه
هزینه

مقرون به صرفه

ماندگاری
ماندگاری

دائمی

پزشک معالج
پزشک معالج

خالی

نوع بی‌هوشی
نوع بی‌هوشی

عمومی

تلفن تماس
021-75900

برای مشاوره و اطلاع از قیمت ها با ما در ارتباط باشید

پکیج ها و لیست قیمت

جهت مشاهده پکیج های کلینیک ایرانیان کلیک کنید

فرم مشاوره و رزرو

جهت تکمیل فرم درخواست رزرو و مشاوره کلیک کنید

مزایا و معایب

مزایا تزریق چربی به سینه

معایب تزریق چربی به سینه

نتیجه طبیعی

ایجاد تغییرات محدود

روش غیرتهاجمی

موقت بودن نتایج

کاهش احتمال بروز مشکل

تورم احتمالی

دستیابی به انواع نتایج دلخواه

چرا تزریق چربی به سینه در کلینیک های ایرانیان؟

عدم نیاز به وارد کردن جسم خارجی

کمترین عوارض ممکن

روش طبیعی برای زیبا سازی

سوراخ نشدن جای تزریق

آنچه در این مطلب می خوانید

تزریق چربی به سینه چیست؟

به طور کلی، می‌توان این گونه گفت که تزریق چربی به سینه یکی از بهترین روش های زیباسازی سینه است که خیلی از بانوان از آن استفاده می‌کنند تا اندام متناسبی داشته باشند. دلایل متفاوتی برای این روش وجود دارد و هر کسی به خاطر دلیل متفاوتی، از تزریق چربی به سینه استفاده می‌کند. اما به طور کلی، مهم ترین هدف اغلب بانوان از این عمل، زیباسازی این بخش از بدن خود است. به همین دلیل هم می‌توان با اطمینان گفت که عمل تزریق چربی به سینه کاملاً اختیاری است و در صورت نیاز می‌توانید از این روش برای تغییر اندام خود و زیبا کردن آن استفاده کنید.

یکی از مهم ترین دلایلی که خیلی از بانوان مجبور می‌شوند از تزریق چربی به سینه استفاده کنند، کسانی هستند که به بیماری هایی مانند سرطان مبتلا می‌شوند و برای طی کردن روند درمان، در عمل جراحی، سینه خود را از دست داده اند. در این شرایط، نداشتن سینه می‌تواند بسیار آزاردهنده باشد و تغییرات زیادی در اندام یک خانم به وجود بیاورد. این افراد می‌توانند با مراجعه به یک کلینیک معتبر و پزشکی کاملاً متخصص و با تجربه، عمل تزریق چربی به سینه را انجام دهند.

سینه یکی از مهم ترین بخش های بدن بانوان است که تأثیر زیادی در تناسب اندام آن ها دارد. علاوه بر زیبایی، با استفاده از تزریق چربی به سینه می‌توانید ناهمواری ها و بد فرمگی های این بخش از بدن خود را نیز درمان کنید. برای مثال، فرض کنید که بخشی از سینه شما پایین تر از دیگری باشد و این موضوع می‌تواند باعث نوعی نامتقارنی در بدن شود. در اینجاست که اهمیت تزریق چربی به سینه به میان می‌آید.

تزریق چربی به سینه چگونه انجام می شود؟

یکی از مهم ترین دلایلی که ما استفاده از تزریق چربی به سینه را پیشنهاد می‌کنیم، این است که در این روش از چربی های طبیعی بدن خود فرد استفاده می‌شود و به همین دلیل هم احتمال بروز علائم آلرژیک بسیار پایین می‌آید. این در حالی است که خیلی از روش های دیگر که در آن از مواد خارجی برای تزریق به سینه استفاده می‌کنند، احتمال بروز علائم بسیار بیشتر است.

 • استخراج چربی

بعد از این که پزشک متخصص به طور کامل شما را معاینه کرد و مشخص کرد که برای داشتن سینه های خوش فرم، به چقدر چربی نیاز دارید، محل استخراج چربی را تعیین می‌کند. پزشک می‌تواند با استفاده از دستگاه لیپوساکشن، چربی مورد نیاز را از یکی از بخش های بدن که چربی دارند، مثل شکم، پهلوها و یا ران ها برداشت کند. به طور کلی، محل برداشت چربی می‌تواند از هر جای بدن باشد که مقدار قابل توجهی چربی دارد و با برداشتن این چربی، آسیب نمی‌بیند.

 • جداسازی چربی از مواد دیگر

نکته مهمی‌که باید درباره تزریق چربی به سینه و یا هر جای دیگر بدانید، این است که چربی برداشت شده از بدن، ناخالصی های زیادی دارد و نمی‌توان آن را به صورت مستقیم به سینه تزریق کرد. به همین دلیل هم برای گرفتن ناخالصی ها، چربی برداشت شده را با استفاده از سانتریفیوژ کاملاً خالص می‌کنند. این دستگاه باعث می‌شود که چربی بدن از مایعات موجود در آن به طور کامل جدا شود.

تزریق چربی به سینه چگونه انجام می شود؟

 • تزریق چربی در ناحیه سینه

بعد از این که چربی برای تزریق چربی به سینه ها آماده شد، آن را با استفاده از سرنگ مخصوص و بسیار باریکی به نام کانولا به محل مورد نظر تزریق می‌کنند. توجه داشته باشید که تخصص و تجربه پزشک در این زمینه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. زیرا در تزریق چربی به سینه و هر بخش دیگری، باید چربی ها به صورت کاملاً مساوی تزریق شوند. علاوه بر این، زاویه تزریق اهمیت خیلی زیادی دارد که باعث می‌شود بهترین نتیجه برای شما به دست می‌آید.

کاندید مناسب برای تزریق چربی به سینه

یکی از مهم ترین سوالاتی که خیلی از خانم ها می‌پرسند، این است که کاندید مناسب برای تزریق چربی به سینه چه کسانی هستند؟ آیا همه خانم ها می‌توانند از این عمل برای زیباسازی سینه خود استفاده کنند؟
فراموش نکنید که یکی از مهم ترین شرایطی که برای تزریق چربی به سینه باید داشته باشید، سلامت جسمانی کامل است. شما باید هیچ گونه بیماری زمینه ای نداشته باشید و در صورت هرگونه بیماری هم باید حتما آن را به پزشک اطلاع دهید. در اینجا برخی از مهم ترین کاندیدای مناسب برای تزریق چربی به سینه را نام می‌بریم.

 • بانوانی با سینه های کوچک که تمایل دارند سینه های بزرگ و حجیم تری داشته باشند.
 • بانوانی که به صورت مادرزادی، سینه های نامتوازن و نامتقارن دارند.
 • بانوانی که به خاطر مسائل مختلف مانند بیماری، افزایش سن، شیردهی و یا بارداری، سینه آن ها دچار مشکل و یا افتادگی شده است که با تزریق چربی می توانند آن را خوش فرم تر کنند.
 • خانم هایی که از نظر جسمی هیچ گونه مشکل و بیماری نداشته باشند.
 • خانم هایی که به خاطر داشتن بیماری سرطان سینه، جراحی ماستکتومی انجام داده اند (در این جراحی، تمام بخش های سینه به طور کامل برداشته می شود).

مزایای تزریق چربی به سینه

تزریق چربی به سینه یکی از بهترین و محبوب ترین روش هایی است که بانوان برای خوش فرم و حجیم تر شدن سینه خود، از آن استفاده می‌کند. این عمل مزایای فوق العاده زیادی دارد که باعث شده که بهترین روش در میان سایر شیوه های جراحی و زیباسازی تبدیل شود. برخی از مهم ترین مزایای تزریق چربی به سینه که اهمیت خیلی زیادی در فرایند انجام این عمل دارند، شامل موارد زیر می‌شوند.

 • در تزریق چربی، از چربی بدن خود فرد استفاده می شود و در نتیجه، احتمال بروز علائم آلرژیک بسیار پایین می آید.
 • برخلاف پروتز، در این روش نیازی به ورود جسم خارجی نیست.
 • کاهش چشمگیر عوارض نسبت به سایر روش های زیباسازی سینه
 • روشی طبیعی و مطمئن برای افزایش بافت سینه و زیبا کردن آن
 • با انجام این روش، مطمئن خواهید شد که محل تزریق سوراخ نمی شود و در نتیجه، چربی هم خارج نخواهد شد.
 • در صورت رضایت نداشتن از این عمل، می توانید مجددا به پزشک مراجعه کنید و از او بخواهید که با لیپوساکشن، چربی تزریق شده را بردارد.

همان طور که در بالا مشاهده کردید، تزریق چربی به سینه مزایای فوق العاده زیادی دارد و نسبت به سایر روش های زیباسازی سینه، نتیجه خیلی بهتر و طبیعی تری دارد. همچنین در صورتی که از این عمل رضایت نداشته باشید و یا فکر کنید که فرم سینه قبلی خود را بیشتر دوست دارید، می‌توانید از پزشک بخواهید که چربی تزریق شده را با استفاده از دستگاه لیپوساکشن به راحتی بردارد و مجدداً به همان اندام قبلی خود بازگردید.

مزایای تزریق چربی به سینهیکی دیگر از مزایایی که خیلی از افراد ترجیح می‌دهند از تزریق چربی به سینه نسبت به سایر روش ها استفاده کنند، این است که در این روش احتمال ایجاد کپسول بسیار پایین می‌آید. در نتیجه، برخلاف سایر شیوه های زیباسازی سینه مانند پروتز، در این روش هیچ عوارض خاص و جدی دیده نمی‌شود. پس اگر به دنبال روش طبیعی و امنی برای زیباسازی سینه خود هستید، تزریق چربی می‌تواند یکی از بهترین روش ها برای شما باشد.

عوارض تزریق چربی به سینه

مانند هر روش زیباسازی دیگری، تزریق چربی به سینه هم عوارض مخصوص به خود را دارد که باید از آن ها آگاه شوید. البته خیلی از این عوارض کاملاً رایج هستند و هر کسی که از این روش استفاده کند، تا چند روز ابتدایی درگیر این موارد خواهد بود و بعد از گذشت چند روز به راحتی از بین می‌رود. برای مثال، احتمال دارد در محل تزریق کمی‌تورم و التهاب به وجود بیاید که فقط کافی است که از صبور باشید تا بعد از چند روز، هیچ اثری از آن باقی نماند. به همین دلیل هم از این روش به عنوان یکی از کم نهاجمی‌ترین و ایمن ترین شیوه ها برای فرم دهی سینه یاد می‌کنند.

البته این موارد تا زمانی است که به یک کلینیک معتبر و مجهز برای تزریق چربی به سینه مراجعه کنید. در صورتی که پزشک انتخابی شما تخصص و تجربه کافی نداشته باشد و یا در کلینیک غیز معتبری این عمل را انجام دهید، احتمال بروز عوارض بسیار بیشتر می‌شود. از آنجا که سینه یکی از مهم ترین اندام ها در بدن هر خانمی‌است، اصلاً نباید انتخاب کلینیک برای تزریق چربی به سینه را پشت گوش بیندازند. در اینجا برخی از مهم ترین عوارضی که در صورت تخصص نداشتن پزشک به وجود می‌آیند را نام می‌بریم.

 • عفونت در محل تزریق
 • سفت و سخت شدن چربی در سینه بعد از تزریق
 • بروز آمبولی چربی که می تواند منجر به سکته مغزی، قلبی و یا حتی مرگ شود.
 • نکروز (مرگ سلول های چربی)

آیا تزریق چربی به سینه باعث سرطان می شود؟

شاید برای برخی از افراد سوال پیش بیاید که آیا تزریق چربی به سینه باعث سرطان می‌شود؟ برای پاسخ، باید بگوییم که تزریق چربی به هیچ عنوان باعث بروز توده سرطانی در سینه نمی‌شود. فقط در صورتی که پزشک تخصص و تجربه کافی برای انجام این عمل نداشته باشد، احتمال دارد چربی موجود در سینه به توده سنگین و سفتی تبدیل شود و باعث بروز مشکلات دیگری شود. به همین دلیل هم برای جلوگیری از بروز این گونه مشکلات، فقط کافی است که به یک پزشک متخصص و کلینیک معتبری مراجعه کنید تا مطمئن باشید که هیچ گونه مشکل جدی برای شما پیش نخواهد آمد.

آیا تزریق چربی به سینه درد دارد؟

در فرآیند تزریق چربی، پزشک متخصص از بیهوشی استفاده می‌کند و به همین دلیل هم هیچ احساس دردی نخواهید داشت. البته احتمال دارد بعد از بین رفتن آثار بیهوشی، کمی‌احساس درد و تورم داشته باشید که در صورت تجویز پزشک، می‌توانید از مسکن‌های معمولی برای آرام کردن آن استفاده کنید. به همین دلیل هم خیلی از پزشکان از تزریق چربی به سینه به عنوان یکی از کم تهاجمی‌ترین روش‌ها برای زیباسازی این بخش از بدن یاد می‌کنند.

ماندگاری تزریق چربی به سینه

به طور کلی، ماندگاری تزریق چربی به سینه به عوامل زیادی بستگی دارد و می‌توان گفت که در همه افراد با یکدیگر مشابه است. مهم ترین موضوعی که در ماندگاری این روش اثر می‌گذارد، متابولیسم بدن خود فرد است. همان طور که گفتیم، در این روش از چربی بدن خود فرد استفاده می‌شود. میزان ماندگاری آن هم به این موضوع بستگی دارد که سوخت و ساز بدن شما چقدر است.

آیا تزریق چربی به سینه دائمی است؟

با در نظر گرفتن همه این ها، تزریق چربی به سینه ماندگاری خیلی زیادی دارد و نسبت به سایر روش ها، می‌تواند تا مدت خیلی بیشتری بماند. البته باید بدانید که در ابتدای بعد از عمل، تقریباً بین 30 تا 40 درصد از چربی تزریق شده توسط بدن جذب می‌شود.

آیا تزریق چربی به سینه دائمی است؟به همین دلیل هم برای رسیدن به نتیجه دلخواه، پزشک در تزریق چربی به سینه از چربی بیشتری استفاده می‌کند تا بعد از جذب آن توسط بدن، به نتیجه دلخواه خود دست پیدا کنید. تزریق چربی به سینه یکی از بهترین روش ها برای زیبا سازی این اندام است که ماندگاری تقریباً دائمی‌ دارد.

مراقبت های بعد از تزریق چربی به سینه

برای این که تزریق چربی به سینه برای شما با نتیجه دلخواه حاصل شود، باید مراقبت های خاصی را در نظر بگیرید. در این شرایط، باید حتماً طبق نظر پزشک رفتار کنید تا هیچ گونه مشکل و یا عوارضی بعد از این عمل برای شما پیش نیاید. با در نظر گرفتن و رعایت همه این نکات، دوره نقاهت شما بسیار کوتاه تر می‌شود و می‌توانید در سریع ترین زمان ممکن، به کارهای معمولی خود برسید. برخی از مهم ترین مراقبت هایی که بعد از تزریق چربی به سینه باید رعایت کنید، شامل موارد زیر می‌شوند.

 • مصرف داروهای تجویز شده پزشک طبق ساعت مشخص
 • خودداری از ورزش و حرکات سنگین تا چند هفته بعد از تزریق
 • خوابیدن روی شکم و سینه حداقل تا چهار هفته بعد از تزریق
 • نپوشیدن سوتین جک دار تا چند هفته بعد از عمل (در این شرایط برای این که فرم سینه شما همچنان حفظ شود و فشار زیادی هم به آن وارد نشود، می توانید از سوتین های معمولی و ورزشی استفاده کنید.)
 • در صورت لزوم، استفاده از گن تا چند هفته

تزریق چربی به سینه بهتر است یا پروتز؟

بر اساس اطلاعاتی که در بالا در اختیار شما قرار دادیم، می‌توان نتیجه گرفت که تزریق چربی به سینه خیلی بهتر از پروتز است و در این روش، شما می‌توانید به نتیجه طبیعی تری دست پیدا کنید. این روش کاملا غیر تهاجمی‌و بدون درد بوده و از کمترین برش و زخمی‌برای فرم دهی سینه استفاده می‌شود. علاوه بر این، باید بدانید که در پروتز سینه شما مجبور هستید که هر چند وقت یک بار برای تعویض آن به پزشک مراجعه کنید. این در حالی است که عمل تزریق چربی به سینه فقط در یک جلسه انجام می‌شود. این مسئله باعث می‌شود که در وقت و هزینه شما تا حد بسیار زیادی صرفه جویی شود. ماندگاری فوق العاده بالای تزریق چربی به سینه هم یکی دیگر از مزایایی است که نسبت به پروتز، محبوبیت بیشتری دارد.

تزریق چربی به سینه در تهران

اگر شما هم می‌خواهید از روش تزریق چربی به سینه برای خوش فرم کردن این بخش از بدن خود استفاده کنید، باید حتماً به یک کلینیک معتبر و پزشک متخصصی مراجعه نمایید. زیرا همان طور که می‌دانید، پزشک غیرحرفه ای می‌تواند باعث بروز عفونت و توده در سینه شما شود که علاوه بر ظاهر بدی که به خود می‌گیرد، احتمال بروز بیماری نیز افزایش پیدا می‌کند. کلینیک زیبایی ایرانیان یکی از بهترین و معتبر ترین مراکز در تهران به شمار می‌رود که عمل تزریق چربی به سینه را با مدرن ترین تجهیزات و بهترین پزشکان انجام می‌دهد.

درخواست رزرو نوبت در کلینیک ایرانیان​

لطفا شماره تماس و مشخصات خود را در فرم زیر وارد نمایید، تا برای رزرو وقت قطعی و ثبت تاریخ و ساعت، همکاران ما با شما تماس بگیرند.

YYYY slash MM slash DD
این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .
اگر جواب سوال خود را پیدا نکردین با مشاوران کلینیک ایرانیان تماس بگیرید

سوالات متداول درباره تزریق چربی به سینه

هزینه این روش به فرم سینه شما و نتیجه ای که می خواهید بعد از عمل حاصل کنید، بستگی دارد. علاوه بر این، هزینه این عمل در مراکز مختلف با یکدیگر متفاوت است. فراموش نکنید که هرگز نباید فریب هزینه های خیلی کم برخی مراکز غیر معتبر را بخورید.

افرادی که دچار سکته مغزی شده اند و یا هرگونه بیماری دیگر مانند سرطان، دیابت و بیماری های خود ایمنی دارند، کاندید مناسبی برای تزریق چربی به سینه نیستند. همچنین در صورتی که در ناحیه تزریق، عفونت به وجود آمده باشد و یا حتی به داروهای بی حسی حساسیت داشته باشید، نباید از این عمل استفاده کنید.

رضایت مشتریان کلینیک ایرانیان

مطالب خواندنی درباره تزریق چربی

لاغری با غذاهای کربوهیدرات دار
iranianclinic
لاغری
طرز تهیه‌ی غذاهای بدون کربوهیدرات
منابع غذایی متنوع هستند و شامل دسته‌بندی‌های مختلفی می‌شوند. از آن‌جایی که رژیم غذایی مناسب یکی از اصول زندگی سالم است بسیاری افراد به آن توجه می‌کنند....
مواردی بر روی ژل تزریقی لب تاثیر می گذارند .
iranianclinic
تزریق
مواردی که دوام ژل لب را کاهش می دهد !
ژل تزریقی لب، یک روش شناخته شده برای افزایش حجم و شکل دهی به لبها است. اما برخی عوامل می توانند باعث کاهش دوام ژل تزریقی لب شوند. در زیر مواردی که ممکن...
عکس قبل و بعد عمل انحراف بینی
iranianclinic
جراحی
علائم انحراف بینی و راه های درمان آن
انحراف بینی یکی از مشکلات شایع در بین افراد است که ممکن است به صورت طبیعی از بدنیا بیاید یا در اثر تروما و ضربه های شدید به بینی ایجاد شود. این مشکل می‌تواند...
تصویر ورم بعد از کاشت مو
iranianclinic
کاشت
آیا ورم بعد از کاشت مو طبیعی است؟
کاشتن مو یکی از روش‌های محبوب و موثر برای بهبود ظاهر و غلظت موها است. با این حال، بعد از عمل کاشت برخی از افراد ممکن است با تورم در محل کاشت مو مواجه شوند....
می توانم روی تاتو های ابرو کاشت ابرو انجام بدم ؟
iranianclinic
کاشت
کاشت ابرو روی تتو ممکن است؟
آیا تا به حال به افرادی فکر کرده اید که ابروهایشان را بر روی تتو کاشته باشند؟ آیا این کار واقعاً ممکن است؟ در این مقاله، به بررسی این مسئله خواهیم پرداخت...
سوختن پوست با لیزر موهای زائد
iranianclinic
لیزر
سوختگی با لیزر موهای زائد
این روزها روش های زیادی برای از بین بردن موهای زائد وجود دارد که لیزر یکی از موثرترین آنهاست. این روش موثر می تواند شما را برای طولانی مدت از شر موهای...

تا کنون 167 نفر این مطلب را پسندیده‌اند

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم درخواست مشاوره

لطفا اطلاعات زیر را تکمیل کنید ، مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس می گیرند.

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .