تزریق چربی به باسن

تزریق چربی به باسن

عمل بزرگ کردن باسن بسته به روش، تکنیک‌های مختلفی را شامل می‌شود. به طور کلی، بزرگ کردن باسن باعث افزایش حجم می‌شود یا افتادگی اضافی پوست را از بین می‌برد تا باسنی جوان تر و سفت تر داشته باشید. هر جراحی بزرگ کردن باسن با خطراتی همراه است و به بهبودی طولانی نیاز دارد. در این مقاله به توضیح تزریق چربی به باسن میپردازیم.

هزینه
هدف

مقرون به صرفه

پزشک معالج
تعداد جلسات

خالی

ماندگاری
ماندگاری

موقت

نوع بی‌هوشی
زمان نتیجه گیری

ندارد

دوره نقاهت
دوره نقاهت

متوسط

عوارض
عوارض

کم

تلفن تماس
مشاوره آنلاین

برای مشاوره و اطلاع از قیمت ها با ما در ارتباط باشید

پکیج ها و لیست قیمت

جهت مشاهده پکیج های کلینیک ایرانیان کلیک کنید

فرم مشاوره و رزرو

جهت تکمیل فرم درخواست رزرو و مشاوره کلیک کنید

مزایا و معایب

مزایا تزریق چربی به باسن

معایب تزریق چربی به باسن

ظاهر و احساس طبیعی

افزایش محدود

فایده دوگانه

نرخ بقای متغیر

خطر رد شدن کمتر

خطرات جراحی

جای زخم محدود

نتایج طولانی مدت

چرا تزریق چربی به باسن در کلینیک های ایرانیان؟

نتایج متناسب می تواند چالش برانگیز باشد

مراقبت های بعد از عمل

تغییرات بدن

نتایج وابسته به مهارت

آنچه در این مطلب می خوانید

تزریق چربی به باسن چیست؟

بزرگ کردن باسن به یک روش بسیار مورد توجه برای مردان و زنان در هر سنی تبدیل شده است. در حالی که برخی از پری طبیعی که به آنها داده شده ناراضی هستند، برخی دیگر به دنبال اصلاح کاهش حجم ناشی از افزایش سن هستند. بزرگ کردن باسن بر اساس زیبایی شناسی مورد نظر بیمار کاملاً فردی است. کلینیک ایرانیان راه‌حل‌های مختلفی را برای مردان و زنانی که می‌خواهند سایز پشت خود را تغییر دهند یا تغییر شکل دهند، ارائه می‌دهد. هر گزینه دارای مزایا و معایبی است که ممکن است شما را به یک سمت یا آن سو متمایل کند. بیایید نگاهی دقیق‌تر به تزریق چربی به باسن بیندازیم و ببینیم میتواند برای شما بهترین باشد یا نه.

بزرگ کردن باسن به چندین عمل زیبایی اشاره دارد که ظاهر باسن (باسن) را بهبود می‌بخشد. این روش‌ها ممکن است باعث افزایش حجم، پوست صاف و چروک شده و رفع افتادگی بیش از حد شوند. نوع جراحی بزرگ کردن باسن به روش خاص شما بستگی دارد. بزرگ کردن باسن خطراتی دارد و بهبودی ممکن است تا چند ماه طول بکشد. در این میان تزریق چربی به باسن یکی از بهترین روش‌ها است. در این روش با انتقال چربی از یک ناحیه از بدن خودتان به باسن به طبیعی ترین شکل ممکن به حجم دهی باسن کمک می‌شود.

تزریق چربی به باسن چگونه انجام می‌شود؟

در طی این روش، جراح چربی را از ناحیه‌ای که می‌خواهد – مانند شکم یا ران‌ها – برداشته و آن را در باسن قرار می‌دهد. در اصل، این ترکیبی از لیپوساکشن و تزریق چربی به باسن است. در حالی که این هوادارن این روش به اندازه مواردی که برای بزرگ کردن سینه انجام می‌شود زیاد نیستند، به توضیح اینکه چرا امروزه یکی از سریع ترین روش‌های زیبایی در حال رشد است کمک می‌کند. برای متخصصین ماهر، فقط افزایش اندازه باسن مهم نیست، بلکه باید باسنی خوش فرم‌تر به دست آورد و کل تنه از جمله کمر، شکم و ران‌ها را اصلاح کند.

در طول عمل تزریق چربی به باسن، جراح چربی را از نواحی که در آن‌ها اضافه می‌کنید مانند شکم، ران‌ها، قسمت بالایی پشت (با نام مستعار “سوتین رول”) یا بازوها برداشت می‌کند. نقاط مناسب به ویژگی‌های فردی هر بیمار بستگی دارد. با برداشتن چربی از نواحی خاصی مانند شکم و قرار دادن آن در باسن، جراح می‌تواند‌هارمونی را به بدن بیمار بازگرداند، کمر را برجسته کند و کل نیم تنه را دوباره شکل دهد. نتیجه نهایی معمولاً یک کمر باریک تر، باسن و باسن خوش فرم تر و اندام جذاب تر است. هنگامی‌که یک بیمار برای مشاوره تزریق چربی به باسن مراجعه می‌کند، جراح باید او را از منظر 360 درجه معاینه کند و بهترین مکان‌ها را برای اضافه و کم کردن چربی تعیین کند تا بیمار را به بدن دلخواه خود نزدیک کند. این یک رویکرد به یک اندازه مناسب برای همه افراد نیست.

کاندید مناسب برای تزریق چربی به باسن

مهم است بدانید که آیا میتوانید برای تزریق چربی به باسن گزینه مناسبی باشید یا خیر بنابراین دارا بودن این شرایط را در خود چک کنید. به طور کلی، شما کاندیدای خوبی برای تزریق چربی به باسن هستید اگر:

 • آزمایش‌های شما نشان گر سلامت شماست.
 • آماده مقابله با بهبود هستید.
 • بیماری مزمنی مانند دیابت که در بهبود زخم اختلال ایجاد کند نداشته باشید.
 • سیگار نمیکشید
 • در مورد نتایج خود انتظارات واقع بینانه داشته باشید.

افرادی که کاندیدای مناسبی برای تزریق چربی به باسن نیستند، معمولاً در وضعیت سلامتی ضعیفی هستند یا نمی‌توانند چند هفته قبل از عمل سیگار را ترک کنند. اهداف و آناتومی‌شما نیز تعیین کننده است. به عنوان مثال، فردی با فریم لاغر و باریک ممکن است کاندیدای مناسبی برای تزریق چربی به باسن نباشد. و کسی که وزن ناپایدار دارد نباید سراغ این روش برود. اگرچه افراد مشهوری مانند کیم کارداشیان، بیانسه و جنیفر لوپز ممکن است روند افزایش حجم باسن را آغاز کرده باشند، اما به سرعت در میان خطوط سنی و قومیتی مختلف گسترش یافت.

بیماران خواهان تزریق چربی به باسن از نظر سنی قابل توجه هستند و ما حتی بیمارانی را در 60 سالگی دیده ایم. به طور مشابه، محدوده وزن بیمار به طور گسترده ای متفاوت است. با این حال، بدون در نظر گرفتن سن یا نوع بدن، می‌توان به نتایج عالی دست یافت.

مزایای تزریق چربی به باسن

تزریق چربی به باسن ظاهر باسن شما را تغییر می‌دهد و شکلی گردتر و جوان تر ایجاد می‌کند. هر روش مزایای متفاوتی دارد. مثلا: تزریق چربی به باسن چربی‌های ناخواسته را از سایر قسمت‌های بدن شما حذف می‌کند و ظاهر و احساس طبیعی دارد.

عوارض تزریق چربی به باسن

مانند هر روش جراحی، خطراتی برای تزریق چربی به باسن نیز وجود دارد. در مورد تزریق چربی به باسن ، بیماران باید ملاحظات خاصی داشته باشند:

 • لخته‌های خون / آمبولی ریوی: لخته‌های خون در پاها می‌توانند به قلب یا ریه‌ها منتقل شوند و منجر به عوارض جدی از جمله مرگ شوند. بیماران باید از نظر هرگونه خطر قبلی برای تشکیل لخته خون مورد ارزیابی قرار گیرند و پروفیلاکسی مناسب باید انجام شود.
 • عفونت: عفونت‌های جراحی همیشه یک خطر هستند، به خصوص در شرایط انتقال چربی با حجم زیاد مانند تزریق چربی به باسن.
 • تغییرات در اعصاب حسی: هر ناحیه ای که جراحی شود متورم می‌شود و تورم می‌تواند باعث توقف عملکرد اعصاب یا عملکرد ضعیف شود. گاهی اوقات حتی باید در طول جراحی اعصاب قطع شود. این منجر به بی حسی می‌شود که معمولاً موقتی است، اما در برخی موارد می‌تواند به طور دائمی‌باقی بماند. بیماران فقط باید قبل از جراحی از این موضوع آگاه باشند زیرا اگر احساس یا عملکرد عصبی خود به خود باز نگردد، هیچ درمانی وجود ندارد. گاهی این بهایی است که برای زیبایی می‌پردازید!
 • بهبود ضعیف زخم/اسکار: زخم‌ها در زمان جراحی به خوبی بسته می‌شوند، اما اگر بخیه‌ها باز شوند، جای زخم می‌تواند گشاد شود یا بد به نظر برسد. خوشبختانه برش‌های تزریق چربی به باسن بسیار کوچک هستند، اما هنوز امکان ایجاد جای زخم وجود دارد.
 • بی نظمی‌های کانتور: وقتی چربی از ناحیه ای به ناحیه دیگر منتقل می‌شود، احتمال عدم تقارن وجود دارد. این به معنای پری بیش از حد یا فرورفتگی و عدم تقارن احتمالی بین باسن است. جراح شما دستورالعمل‌های بسیار خاصی در مورد سطح فعالیت، وضعیت خوابیدن و لباس‌های فشرده خواهد داشت. دستورالعمل‌های او را برای بهترین نتیجه دنبال کنید!
 • آمبولی چربی: این امکان وجود دارد که چربی تزریق شده وارد جریان خون شده و به سایر اندام‌ها (ریه‌ها، مغز و غیره) برود. اگر چربی به عضله تزریق شود، تحت فشارهای غیرعادی بالا تزریق شود، یا اگر از کانول‌های بسیار کوچک استفاده شود، احتمال این اتفاق بیشتر است. با جراح خود در مورد تکنیکی که استفاده می‌کند صحبت کنید.

ماندگاری تزریق چربی به باسن

برخی از افراد می‌توانند نتایج خود را از تزریق چربی به باسن پس از 10 سال حفظ کنند. تزریق چربی به باسن می‌تواند برای چندین دهه بدون نیاز به تزریق دوم دوام بیاورد.

مراقبت‌های قبل از تزریق چربی به باسن

 • از مصرف الکل شش ماه پیش از تزریق چربی به باسن امتناع کنید.
 • رژیم غذایی با مشورت پزشک را رعایت کنید
 • شب پیش از عمل تزریق چربی به باسن غذای سبک بخورید و استحمام کنید
 • ۸ ساعت پیش از عمل تزریق چربی به باسن از خوردن و آشامیدن بپرهیزید

مراقبت‌های بعد از تزریق چربی به باسن

بزرگ کردن باسن بهبودی طولانی دارد. ممکن است تا چند هفته نتوانید بخوابید یا مستقیماً روی باسن خود بنشینید. به طور معمول چند ماه تا یک سال طول می‌کشد تا به طور کامل بهبود یابد.

تزریق چربی به باسن بهتر است یا پروتز باسن؟

بزرگ کردن باسن ، باسنی گردتر، سفت تر و جوان تر برای شما ایجاد می‌کند. روش‌های بزرگ کردن باسن می‌توانند پوست شل و افتاده را از بین ببرند یا سطح صاف تر را بزرگتر کنند. در برخی موارد، جراح پلاستیک شما ممکن است تکنیک‌های جراحی را ترکیب کند تا نتایج مورد نظر شما را به دست آورد. بزرگ کردن باسن ممکن است از روش‌های تزریق چربی به باسن، پروتز یا لیفتینگ برای کمک به شکل‌دهی و تراشیدن باسن استفاده کند. پروتز باسن معمولاً چشمگیرترین نتایج را به همراه دارد.

ایمپلنت‌های مبتنی بر سیلیکون در اشکال و اندازه‌های مختلفی وجود دارند که به شما این امکان را می‌دهند که به طور موثر ترجیحات زیبایی شناختی خود را برآورده کنید. متخصص از تکنیک‌های جراحی پیشرفته برای قرار دادن دقیق همه ایمپلنت‌ها استفاده می‌کند. اگرچه بهبودی ممکن است چندین هفته طول بکشد، اما می‌توانید نتایج طولانی‌مدتی را با این گزینه درمانی انتظار داشته باشید. علاوه بر این، ایمپلنت‌های باسن بالاترین میزان عوارض را نسبت به سایر گزینه‌های درمانی دارند.

کاندیدای ایده آل برای کاشت باسن کسی است که می‌خواهد حجم را به میزان قابل توجهی افزایش دهد اما برای روش‌های کم تهاجمی، چربی کافی در سراسر بدن خود ندارد. در غیر این صورت، بیماران باید از سلامت عمومی‌خوبی برخوردار باشند و انتظارات واقع بینانه ای در مورد اینکه ایمپلنت‌ها می‌توانند برای آنها انجام دهند، داشته باشند.

بهترین کلینیک تزریق چربی به باسن در تهران

ویژگی‌های ناحیه لیپوساکشن بیمار و جزئیات تزریق چربی به باسن بر اساس اندازه و شکل بدن مورد نظر بیمار در مقایسه با موجود، مناطق چربی موجود و کیفیت بافت نرم است. تجسم قبل از عمل و شبیه سازی جراحی با ممکن است به تصمیم گیری کمک کند. هر طرح درمانی باید بر اساس یک بحث مفصل با نظرات یکسان بیمار و جراح او باشد. بیماران باید حتما به طور خاص به تصاویر قبل و بعد از بیماران واقعی که این جراحی را توسط جراح انجام داده اند نگاه کنند و نتایج آنها را ارزیابی کنند. مهمترین جنبه یافتن یک جراح پلاستیک با تجربه قابل توجه در انجام این عمل است.

توصیه می‌کنیم که بیمار به صورت حضوری با یک جراح پلاستیک واجد شرایط و دارای مجوز ، که در یک مرکز جراحی عمل می‌کند، مشورت کند. کلینیک زیبایی ایرانیان مفتخر است با وجود پزشکان متخصص و تجهیزات عالی به ارائه انواع خدمات به شما کمک کند.

درخواست رزرو نوبت در کلینیک ایرانیان​

لطفا شماره تماس و مشخصات خود را در فرم زیر وارد نمایید، تا برای رزرو وقت قطعی و ثبت تاریخ و ساعت، همکاران ما با شما تماس بگیرند.

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .
اگر جواب سوال خود را پیدا نکردین با مشاوران کلینیک ایرانیان تماس بگیرید

سوالات متداول تزریق چربی به باسن

نتایج حاصل از انتقال چربی دائمی‌است. با این حال، همه سلول‌های چربی از این روش جان سالم به در نمی‌برند، بنابراین ممکن است به حجم مورد نظر خود نرسید. حدود شش ماه طول می‌کشد تا سلول‌های چربی تزریق شده خون جدیدی ایجاد کنند و نتایج نهایی را ببینند.

روش تزریق چربی به باسن یک روش دردناک نیست. جراح شما بی حسی موضعی را در مناطقی که نیاز به لیپوساکشن و انتقال چربی دارند در حالی که شما در خواب هستید، تحت بیهوشی عمومی‌تزریق می‌کند.

ممکن است لازم باشد چندین هفته تا یک ماه قبل از بازگشت به کار صبر کنید. ممکن است زمان بیشتری طول بکشد تا بتوانید ورزش کنید یا فعالیت‌های سنگین دیگری انجام دهید.

انتقال چربی به باسن و لیفت باسن برزیلی که به عنوان BBL نیز شناخته می‌شود، اساساً یکسان هستند. تفاوت اصلی این است که لیفت باسن برزیلی زمانی است که چربی برای تقویت ناحیه باسن تزریق می‌شود، در حالی که انتقال چربی ، تقریباً در هر نقطه از بدن قابل انجام است.

رضایت مشتریان کلینیک ایرانیان

مطالب خواندنی مربوط به تزریق چربی به باسن

عکس گیاه رازیانه - خواص رازیانه برای لاغری
iranianclinic
لاغری
خواص رازیانه برای لاغری شکم چیست؟
یکی از گیاهان دارویی بسیار محبوب در طب پزشکی، رازیانه است. به عنوان مثال خواص رازیانه برای لاغری شکم به خوبی ثابت شده و خیلی از افراد برای کاهش حجم این...
عکس گیاه خاکشیر - لاغری با خاکشیر
iranianclinic
لاغری
راهنمای لاغری با خاکشیر
لاغری و تناسب‌ اندام یک رویای دست نیافتنی برای بسیاری از افراد است که از چاقی رنج می‌برند. آنچه برای کاهش وزن بسیاری ضروری است، تغییر در الگو و سبک زندگی...
عکس یک برگ چای سبز داخل لیوان شیشه ای که از داخل قوری روی آن چای سبز ریخته می شود - چای سبز برای لاغری
iranianclinic
لاغری
خواص و فواید لاغری با چای سبز
مصرف چای سبز می تواند به عنوان یکی از روش‌ های طبیعی و موثر در کاهش وزن و بهبود سلامت باشد. این نوشیدنی سالم و ارگانیک که ریشه در کشورهای شرق آسیا دارد،...
عکس گیاه کاسنی - عرق کاسنی برای لاغری
iranianclinic
لاغری
راهنمای مصرف عرق کاسنی برای لاغری
لاغری و کاهش وزن کار بسیار دشواری است و نیاز به زمان، انگیزه و فداکاری دارد. هیچ راه‌حل جادویی برای کاهش وزن وجود ندارد، بنابراین نباید فریب برخی از تبلیغات...
دختر جوان با پوست مرطوب - آبرسانی پوست
iranianclinic
پوست
آبرسانی پوست عمیق با روش های ساده
پوست به عنوان یکی از عوامل بارز و مهم در زیبایی و سلامت انسان، نیازمند مراقبت و توجه ویژه است و یکی از بهترین روش های مراقبتی آبرسانی پوست است. هرچند که...
عکس برش های هندوانه در کنار یک لیوان آب هندوانه - هندوانه برای لاغری
iranianclinic
لاغری
خواص رژیم هندوانه برای لاغری
آیا هندوانه برای لاغری مفید است؟ در جلسه ای که برای کاهش وزن شرکت کرده بودیم، یکی از حاضران سوالی پرسید که ذهنم همه را به طور کلی به خودش درگیر کرد. این...

تا کنون 26 نفر این مطلب را پسندیده‌اند

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم درخواست مشاوره

لطفا اطلاعات زیر را تکمیل کنید ، مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس می گیرند.

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .