تزریق چربی به ران | مزایا و معایب تزریق چربی

تزریق چربی به ران

داشتن پاهای خوش فرم یکی از مهم‌ترین مسائلی است که تأثیر زیادی در تناسب اندام افراد دارد. از طرف دیگر، برخی از افراد در بخشی از ران خود، فرورفتگی‌هایی مشاهده می‌کنند که باعث می‌شود پاهای آن از حالت خوش فرمی خارج شود. در این شرایط، تزریق چربی به ران به شما کمک می‌کند که پای خوش فرم و زیبایی داشته باشید و بتوانید به تناسب اندام خود در کمترین زمان ممکن کمک کنید.

مشاوره رایگان ۲۴ ساعته
۷۵۹۰۰ – ۰۲۱

مزایای تزریق چربی به ران

نداشتن عوارض و زخم
ماندگاری بالا
دوره نقاهت کوتاه
عدم تشکیل توده بعد از گذشت زمان

تزریق چربی به ران

شاید برخی از افراد فکر کنند که با استفاده از ورزش‌های بدنسازی و تحرکات، می‌توانند رانی خوش فرم به وجود بیاورند. این موضوع تا حدودی درست است، اما یادتان باشد که ورزش‌های بدنسازی و تمرینات این چنینی نمی‌تواند باعث پر شدن فرورفتگی در کناره‌های ران شود. در اینجاست که تزریق چربی به ران اهمیت زیادی پیدا می‌کند. اگر شما هم با این گونه مشکلات مواجه هستید، ما در این مقاله به شما کمک می‌کنیم که با استفاده از روشی ایمن و مطمئن، پا های خوش فرم و زیبایی داشته باشید.

تزریق چربی به بغل ران

همان طور که پیش از این نیز گفتیم، یکی از مهم‌ترین مشکلاتی که خیلی از افراد و به خصوص خانم ها با آن مواجه هستند، خالی بودن بغل ران پای آن‌هاست. این گونه افراد می‌توانند با استفاده از تزریق چربی به ران توسط پزشکی متخصص و مجرب، این فرورفتگی در بغل ران پای خود را به خوبی پر کنند و انحنای فوق العاده ای به بدن خود بدهند. پس اگر بغل ران پای شما هم دچار فرورفتگی شده و می‌خواهید پای خوش فرمی‌داشته باشید، پیشنهاد میکنیم از تزریق چربی به ران استفاده کنید.

نحوه تزریق چربی به ران

برای تزریق چربی به ران در اولین مرحله، پزشک متخصص به خوبی شما را معاینه می‌کند تا متوجه شود که هیچ بیماری زمینه‌ای نداشته باشید. زیرا در صورت داشتن هرگونه بیماری، احتمال دارد عوارضی به وجود بیاید که باید حتما از پزشک را از آن مطلع کنید.
بعد از معاینه، پزشک تعیین می‌کند که چه میزان چربی برای فرورفتگی بغل ران پای شما نیاز است. سپس مشخص می‌کند که این چربی مورد نیاز را باید از کدام بخش از بدن بردارد. توجه داشته باشید که بخشی که از آن چربی برداشته می‌شود، باید چربی کافی داشته باشد که غالباً از شکم و پهلو ها استفاده می‌شود. مراحل تزریق چربی به ران شامل موارد زیر می‌شوند.

 • برداشت چربی

بعد از انتخاب محلی که از آن چربی را برداشت کنند، پزشک متخصص آن ناحیه را بی حس کرده و برش خیلی کوچکی در آن منطقه به وجود می‌آورد. سپس با استفاده از دستگاه لیپوساکشن، برای برداشت چربی اقدام می‌کند.

 • خالص کردن چربی

چربی موجود در بدن با مایعات و مواد دیگری ادغام شده و نمیتوان آن را به صورت مستقیم به بغل ران تزریق کرد. به همین دلیل هم پزشک با استفاده از سانتریفیوژ، چربی استخراج شده را از مایعات و مواد دیگر جدا میکند و سپس سلول‌های چربی را برای تزریق به بغل ران، آماده خواهد کرد.

 • تزریق چربی

در آخرین مرحله هم بعد از آماده سازی چربی، پزشک متخصص، کار تزریق چربی به ران را با استفاده از یک سرنگ بسیار باریک انجام میدهد. برای گرفتن بهترین نتیجه، متخصص معمولاً این سوزن را چندین بار خارج کرده و مجددا وارد بدن میکند. تخصص پزشک در این زمینه اهمیت بسیار زیادی دارد. زیرا تزریق چربی به ران را باید در زاویه درستی انجام دهد.

نحوه تزریق چربی به ران
کاندید مناسب برای تزریق چربی به ران

همان طور که پیش از این نیز گفتیم، یکی از مهم‌ترین شرایطی که قبل از تزریق چربی به ران باید داشته باشید، این است که از نظر جسمی کاملاً سالم باشید. همچنین در صورت بروز هرگونه بیماری، باید حتما پزشک خود را مطلع سازید. به طور کلی، افرادی که شرایط زیر را دارند، کاندید مناسبی برای تزریق چربی به ران به شمار میروند.

 • کسانی که از نظر جسمی کاملاً سالم هستند و همچنین وزن ثابت دارند.
 • کسانی که چربی لازم برای برداشت چربی و تزریق آن به ران را دارند.
 • کسانی که بین 25 تا 55 سال سن دارند.
 • کسانی که دخانیات مصرف نمی‌کنند و یا آن را ترک کرده اند.

در صورتی که از نظر جسمی کاملاً سالم باشید و هیچ گونه مشکل پوستی نداشته باشید، به احتمال زیاد عمل تزریق چربی به ران شما با موفقیت انجام خواهد شد. اگرچه سن به خودی خود تأثیر خیلی زیادی بر این عمل نمی‌گذارد، اما پوست شما در بازه سنی 25 تا 55 سالگی، سفت تر است و می‌توانید به نتیجه بهتری از این عمل دست پیدا کنید. به یاد داشته باشید که برای این عمل، باید انتظارات کاملاً واقع بینانه ای داشته باشید که در این زمینه، پزشک اطلاعات کافی را در اختیار شما قرار می‌دهد.

مزایای تزریق چربی به بغل ران

تزریق چربی به ران مزایای فوق العاده زیادی دارد که باعث شده به یکی از بهترین روش ها نسبت به سایر شیوه های زیبایی پا تبدیل شود. برخی از مهم ترین مزایای این روش که باعث شده ما آن را به عنوان یکی از بهترین شیوه ها برای پر کردن بغل ران به شمار بیاوریم، شامل موارد زیر می‌شوند :

 • کم تهاجمی بودن و نداشتن عوارض (به خاطر این که در این روش از چربی بدن خود فرد استفاده می‌شود و در نتیجه، احتمال بروز علائم آلرژیک بسیار پایین می‌آید).
 • ماندگاری بالا تا چندین سال
 • دوره نقاهت کوتاه
 • خالی شدن و یا سوراخ شدن چربی در نواحی تزریق شده
 • امکان برداشت چربی مورد نیاز برای رسیدن به لاغری (در صورت لزوم)
 • عدم تشکیل توده بعد از گذشت زمان

عوارض تزریق چربی به کنار ران پا

تزریق چربی به ران هم مانند هر روش زیبایی دیگری، عوارض مخصوص به خود را دارد که البته اگر این عمل را در یک کلینیک معتبر انجام دهید، احتمال بروز این عوارض را تا حد زیادی پایین می‌آید. عوارضی مانند تورم، درد و خونریزی خفیف کاملاً رایج است و اصلا جای نگرانی نیست. زیرا بعد از گذشت چند روز تا چند هفته، به طور کامل از بین خواهند رفت. برخی از مهم ترین عوارض تزریق چربی به ران که شاید در کلینیک های غیر معتبر به وجود بیاید، عبارت اند از:

 • بروز آمبولی
 • احتمال عفونت در نواحی تزریق
 • احتمال جمع شدن چربی در یک ناحیه از بخش تزریق شده

ماندگاری تزریق چربی به ران

ماندگاری تزریق چربی به ران به عوامل زیادی بستگی دارد و مهم ترین عامل تأثیر گذار در این موضوع، متابولیسم بدن خود فرد و تخصص پزشک است. اما با وجود همه این مسائل، تزریق چربی نسبت به سایر روش ها ماندگاری خیلی بیشتری دارد و تا چندین سال، نیازی به تمدید این عمل نخواهید داشت.

ماندگاری تزریق چربی به ران

به همین دلیل هم شما می‌توانید در مدت زمان خیلی طولانی، از نتیجه آن لذت ببرید. برای افزایش ماندگاری این روش، پیشنهاد میکنیم به یک کلینیک معتبر و مجهز مراجعه کنید تا در وقت و هزینه شما صرفه جویی شود.

بهترین دکتر تزریق چربی به ران در تهران

تزریق چربی به ران یکی از مهم ترین روش های زیبایی برای داشتن پاهایی خوش فرم است که می‌تواند اثر زیادی در تناسب اندام شما بگذارد. تا حد امکان برای رسیدن به بهترین نتیجه و همچنین کاهش عوارض این عمل، به یک کلینیک معتبر و مجهز مراجعه کنید.
کلینیک زیبایی ایرانیان یکی از بهترین و معتبرترین مراکز در تهران به شمار می‌رود که پزشکان فوق العاده متخصص و با تجربه ای در این زمینه دارد و شما را مطمئن می‌کند که با پرداخت هزینه ای کاملاً منطقی، همواره پاهای خوش فرم و زیبایی خواهید داشت.

بستن محتوا بیشتر بخوانید

درخواست رزرو نوبت در کلینیک ایرانیان

لطفا شماره تماس و مشخصات خود را در فرم زیر وارد نمایید، تا برای رزرو وقت قطعی و ثبت تاریخ و ساعت، همکاران ما با شما تماس بگیرند.

رزرو آنلاین نوبت

این قسمت برای اهداف اعتبارسنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند.

سوالات متداول درباره تزریق چربی به ران

در صورتی که اطراف شکم شما چربی زیادی وجود داشته باشد و از طرف دیگر، اطراف ران پای شما فرورفتگی باشد، با تزریق چربی میتوانید بین 1 تا 2 لیتر از چربی شکم خود را بردارید و به لاغری موضعی نیز دست پیدا کنید.
تا حد امکان، از انجام کارهایی که باعث بروز تعریق میشوند، خودداری کنید و ورزش های سنگین انجام ندهید. تحت نظر پزشک و بین 2 تا 4 هفته، از گنی مخصوصی استفاده کنید. برای کاهش درد موضعی، طبق نظر پزشک، مسکن مصرف کنید.

مطالب خواندنی درباره تزریق چربی

مزوژل جالپرو یا پروفایلو - تزریق مزوژل مناسب برای زیبایی و جوانسازی پوست صورت و بدن
از بین روش های درمانی مزوژل جالپرو یا پروفایلو جزو...
مزایای تزریق مزوژل - جوانسازی و زیبایی صورت خانمها با تزریق مزوژل
قطعا  نمیتوان از پیری جلوگیری کرد، اما برخی از روش‌های...
ورم بعد از تزریق مزوژل - تزریق مزوژل برای رفع چین و چروک صورت خانمها
تزریق مزوژل یکی از روش‌های مؤثر رفع چین‌وچروک صورت،...
تفاوت مزو و مزوژل
تفاوت مزو و مزوژل در چیست؟ تفاوت مزو و مزوژل در چیست؟...
تفاوت ژل و مزوژل
یکی از سوالاتی که معمولا مراجعین از ما می‌پرسند در...

نظر مشتریان کلینیک ایرانیان

سوال یا نظرات را با ما در میان بزارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهدرباره ماجوانسازیتماس فوری