مراحل انجام لیزر موهای زائد از شروع تا پایان

تکنسین در حال لیزر زیربغل زن جوان

آنچه در ادامه می‌خوانید

لیزر موهای زائد یک روش زیبایی محبوب است که از پرتو متمرکز نور (لیزر) برای از بین بردن موهای زائد استفاده می کند. لیزر رنگدانه موجود در فولیکول مو را هدف قرار می دهد و به آن آسیب می رساند و رشد آینده را مهار می کند. در این پست وبلاگ، ما در مورد مراحل انجام لیزر موهای زائد، مزایا، خطرات و آنچه در طول و بعد از عمل باید انتظار داشته باشیم صحبت خواهیم کرد.

نحوه انجام لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد یک روش زیبایی است که در آن از لیزر برای از بین بردن موهای زائد استفاده می شود. نحوه انجام لیزر موهای زائد به این صورت است که لیزر پرتویی از نور ساطع می کند که توسط رنگدانه (ملانین) موجود در مو جذب می شود. انرژی نور به گرما تبدیل می شود که به فولیکول مو آسیب می رساند. این آسیب از رشد مجدد موها جلوگیری می کند.

مراحل انجام لیزر موهای زائد معمولاً در یک سری جلسات انجام می شود که هر درمان با فاصله 4 تا 6 هفته انجام می شود. تعداد درمان های مورد نیاز بسته به ناحیه تحت درمان و ضخامت و رنگ مو متفاوت خواهد بود.

در طول روش لیزر موهای زائد، از شما خواسته می شود که تمام لوازم آرایش و جواهرات را از ناحیه تحت درمان پاک کنید. همچنین ممکن است به شما یک کرم بی‌حس کننده داده شود تا روی آن ناحیه بمالید. سپس تکنسین لیزر تنظیمات روی لیزر را متناسب با نوع پوست و رنگ موی شما تنظیم می کند.

لیزر به دفعات از ناحیه درمان عبور داده می شود. ممکن است در طول عمل احساس گرما یا سوزش داشته باشید. کل روش معمولاً 15-30 دقیقه طول می کشد. پس از لیزر موهای زائد، ممکن است کمی قرمزی، تورم یا کبودی را تجربه کنید.

این عوارض معمولاً خفیف هستند و در عرض چند روز خود به خود از بین می روند.

ترتیب مراحل انجام لیزر موهای زائد

رعایت مراحل انجام لیزر موهای زائد می تواند از بروز هرگونه مشکل در طول جلسات لیزر و عوارض بعد از جلسات جلوگیری کند. مراحل لیزر موهای زائد به شرح زیر است:

 1. با یک متخصص مراقبت های بهداشتی واجد شرایط مشورت کنید. انتظارات، اهداف و هر گونه نگرانی که دارید با آنها بحث کنید. متخصص مراقبت های بهداشتی همچنین نوع پوست و رنگ موهای شما را ارزیابی می کند تا تعیین کند که آیا لیزر موهای زائد گزینه خوبی برای شما است یا خیر.
 2. تمام لوازم آرایش و جواهرات را از ناحیه تحت درمان پاک کنید. انجام این کار از جذب لیزر توسط آرایش یا جواهرات جلوگیری می کند.
 3. در صورت تمایل از کرم بی حس کننده استفاده کنید. این ممکن است به کاهش ناراحتی در طول عمل کمک کند.
 4. تکنسین لیزر تنظیمات روی لیزر را متناسب با نوع پوست و رنگ موی شما تنظیم می کند. آنها همچنین یک دستگاه خنک کننده روی پوست قرار می دهند تا از آن در برابر گرمای لیزر محافظت کند.
 5. تکنسین لیزر چند بار سری دستگاه را روی پوست شما قرار می دهد. ممکن است در طول عمل احساس گرما یا سوزش داشته باشید.
 6. کل روش معمولا 15-30 دقیقه طول می کشد.
 7. پس از عمل، ممکن است کمی قرمزی، تورم، یا کبودی این عوارض معمولاً خفیف هستند و در عرض چند روز خود به خود از بین می روند.

برای دستیابی به حذف دائمی موهای زائد باید چندین روش درمانی داشته باشید. تعداد درمان های مورد نیاز بسته به ناحیه تحت درمان و ضخامت و رنگ مو متفاوت است.

مراحل انجام لیزر موهای زائد

مراحل لیزر موهای زائد بیکینی

رعایت مراحل انجام لیزر موهای زائد برای لیزر بیکینی لازم است زیر از بروز عوارض و حساسیت در این ناحیه جلوگیری می شود. در اینجا فرآیند و مراحل لیزر موهای زائد بیکینی به طور کامل شرح داده شده است:

 • حداقل یک ماه قبل از عمل از برنزه کردن و استفاده از برنزه کننده های بدون آفتاب خودداری کنید.
 • از کندن یا اپیلاسیون پوست خودداری کنید.
 • همانطور که در مشاوره قبل از درمان گفته شد، ناحیه مورد درمان را اصلاح کنید.
 • در صورت تجویز پزشک از داروهای ضد ویروسی خوراکی یا آنتی بیوتیک های خوراکی استفاده کنید.
 • پوست را در محل درمان تمیز کنید.
 • ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی شما منطقه را تمیز می کند و به شما عینک یا عینک محافظ می دهد تا در طول عمل استفاده کنید.

ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی پوست شما را با لیزر درمان می کند. ممکن است شبیه یک سری نیش باشد. برخی از مردم آن را به عنوان یک نوار لاستیکی که به پوست آنها می چسبد توصیف می کنند.

مراحل لیزر موهای زائد بیکینی

مراحل لیزر صورت

در اینجا فرآیندی وجود دارد که می توانید در طول مراحل لیزر صورت انتظار داشته باشید:

 1. صورت خود را تمیز کنید و اصلاح کنید. از آنجایی که شما موهای زیر پوست را از بین می‌برید، این درمان زمانی که موها کوتاه هستند بهترین عملکرد را دارد.
 2. سطح درمان را انتخاب کنید.
 3. برای شروع درمان، لیزر را روی ناحیه مورد نظر قرار دهید.
 4. هر دو هفته یکبار تکرار کنید تا به نتیجه دلخواه خود برسید.

مراحل لیزر موهای زائد مردان

لیزر موهای زائد برای مردان مزایای متعددی دارد. واضح ترین مزیت این است که دیگر نیازی به اصلاح یا اپیلاسیون نباشید که می تواند باعث صرفه جویی در زمان و هزینه شود اما برای گرفتن نتیجه مطلوب از این روش رعایت مراحل انجام لیزر موهای زائد لازم است. در اینجا به مراحل لیزر موهای زائد مردان پرداخته شده است:

 1. یک روز قبل از درمان اصلاح کنید (طبق دستور پزشک). اصلاح فولیکول مو را تشویق می‌کند تا وارد مرحله رشد فعال خود شود که مرحله ایده‌آل برای هدف‌گیری لیزری است.
 2. ظرف 24 ساعت پس از قرار ملاقات، ناحیه(های) مورد درمان را اصلاح کنید. موم یا کندن نکنید. اصلاح موهای بلندتر را از بین می برد در حالی که ریشه را دست نخورده نگه می دارد.
 3. ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی شما منطقه را تمیز می کند و به شما عینک یا عینک محافظ می دهد تا در طول عمل استفاده کنید.
 4. ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی پوست شما را با لیزر درمان می کند. ممکن است شبیه یک سری نیش باشد. برخی از مردم آن را به عنوان یک نوار لاستیکی که به پوست آنها می چسبد توصیف می کنند.

لیزر موی مرد جوان - مراحل لیزر موهای زائد

نکات پیش از لیزر موهای زائد

پیروی از نکات پیش از لیزر موهای زائد برای کاهش عوارض جانبی احتمالی و اطمینان از بهترین نتایج ممکن مهم است. به عنوان مثال، اجتناب از قرار گرفتن در معرض نور خورشید قبل از قرار ملاقات می تواند به کاهش خطر آسیب پوست کمک کند.
علاوه بر مراحل انجام لیزر موهای زائد در اینجا نکاتی وجود دارد که می توانید در طول لیزر موهای زائد مردان انتظار داشته باشید:

یک روز قبل از درمان اصلاح کنید (طبق دستور پزشک). اصلاح فولیکول مو را تشویق می‌کند تا وارد مرحله رشد فعال خود شود که مرحله ایده‌آل برای هدف‌گیری لیزری است.

ظرف 24 ساعت پس از قرار ملاقات، ناحیه(های) مورد درمان را اصلاح کنید. از وکس یا بند استفاده نکنید. اصلاح موهای بلندتر را از بین می برد در حالی که ریشه را دست نخورده نگه می دارد.

ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی شما منطقه را تمیز می کند و به شما عینک محافظ می دهد تا در طول عمل استفاده کنید.

ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی پوست شما را با لیزر درمان می کند. ممکن است شبیه یک سری نیش باشد. برخی از مردم آن را به عنوان یک نوار لاستیکی که به پوست آنها می چسبد توصیف می کنند.

نکات پس از لیزر موهای زائد

در اینجا به نکات پس از لیزر موهای زائد می پردازیم که باید بعد از هر جلسه لیزر موهای زائد انجام دهید:

یک کمپرس خنک روی ناحیه تحت درمان قرار دهیداین به کاهش هر گونه تورم یا قرمزی کمک می کند
حداقل به مدت 24 ساعت از قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری کنیدقرار گرفتن در معرض نور خورشید می تواند پوست شما را نسبت به خورشید حساس تر کند و منجر به هایپرپیگمانتاسیون شود
هر روز از کرم ضد آفتاب با SPF 30 یا بالاتر در ناحیه تحت درمان استفاده کنیدکرم ضد آفتاب به محافظت از پوست شما در برابر اشعه های مضر خورشید کمک می کند
ناحیه تحت درمان را حداقل تا 24 ساعت اصلاح نکنیداصلاح می تواند پوست را تحریک کرده و احتمال ابتلا به عفونت را افزایش دهد
با ناحیه تحت درمان ملایم باشیداز مالش، خراشیدن یا چیدن ناحیه تحت درمان خودداری کنید. این می تواند پوست را تحریک کند و احتمال ابتلا به عفونت را افزایش دهد

اگر هر گونه درد، قرمزی، تورم یا کبودی را تجربه کردید، با متخصص مراقبت های بهداشتی خود تماس بگیرید. در اینجا چند نکته اضافی برای لیزر موهای زائد وجود دارد:

 • ممکن است بعد از اولین درمان مقداری رشد مو را تجربه کنید. این طبیعی است. در این صورت به جلسات اضافه برای از بین بردن مو نیاز خواهید داشت.
 • برای دستیابی به حذف دائمی موهای زائد باید چندین روش درمانی داشته باشید. تعداد درمان های مورد نیاز بسته به ناحیه تحت درمان و ضخامت و رنگ مو متفاوت خواهد بود.

لیزر موهای زائد یک راه حل دائمی برای همه نیست. اگر هر گونه نگرانی دارید، لطفا با یک متخصص مراقبت های بهداشتی مشورت کنید.

نکات پس از لیزر موهای زائد

عوارض وحشتناک لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد روشی مطمئن و موثر برای از بین بردن موهای زائد است. با این حال، مانند هر روش پزشکی، برخی از خطرات و عوارض جانبی بالقوه وجود دارد. عوارض وحشتناک لیزر موهای زائد نادر است، اما در صورت رعایت نکردن مراحل انجام لیزر موهای زائد می تواند بروز کند و شامل موارد زیر است:

 • جای زخم: این یک عارضه جانبی بسیار نادر است، اما اگر از لیزر به درستی استفاده نشود یا پوست به خوبی محافظت نشود، ممکن است رخ دهد.
 • تغییرات در رنگدانه پوست: این می تواند شامل هیپرپیگمانتاسیون (تیره شدن پوست) یا هیپوپیگمانتاسیون (روشن شدن پوست) باشد. این تغییرات معمولا موقتی هستند، اما در برخی موارد می توانند دائمی باشند.
 • واکنش آلرژیک: در موارد نادر، افراد ممکن است واکنش آلرژیک به لیزر یا ژل خنک کننده ای که در طول عمل استفاده می شود، داشته باشند. علائم یک واکنش آلرژیک می تواند شامل کهیر، خارش و تورم باشد.
 • درد: لیزر موهای زائد می تواند باعث ناراحتی شود، اما معمولاً شدید نیست. در موارد نادر، درد می تواند آنقدر شدید باشد که نیاز به مراقبت پزشکی داشته باشد.

اگر به لیزر فکر می کنید حذف مو، مهم است که با یک متخصص مراقبت های بهداشتی واجد شرایط در مورد خطرات و مزایای این روش صحبت کنید. آنها می توانند به شما کمک کنند تصمیم بگیرید که آیا درمان موهای اضافه با لیزر موهای زائد برای شما مناسب است یا خیر.فاصله بین جلسات لیزر می تواند 4 تا 6 هفته باشد.

تا کنون 167 نفر این مطلب را پسندیده‌اند

سوالات متداول

بعد از جلسه دوم لیزر موی زائد، باید متوجه رشد مجدد موهای ظریف کمی شوید. موچین یا واکس نزنید. آنها در طول درمان بعدی لیزر موهای زائد شما، که باید در همین زمان برنامه ریزی شود، مورد هدف قرار گرفته و مورد بررسی قرار خواهند گرفت. موهای موجود در فولیکول ها در نهایت بیرون زده و می ریزند. به طور کلی، چهار هفته پس از اولین درمان، شما برای جلسه دوم خود آماده خواهید بود. پس از آن، هر شش تا هشت هفته یکبار باز می‌گردید تا درمان کامل شود.

تعداد جلسات لیزر موهای زائد بستگی به فرد و ناحیه تحت درمان دارد. به طور متوسط، 4 تا 12 جلسه، هر جلسه با فاصله 6 هفته، طول می کشد تا رشد مو متوقف شود یا تقریباً متوقف شود. یک ارزیابی حرفه ای برای تعیین تعداد دقیق جلسات مورد نیاز توصیه می شود.

توصیه می شود بین هر جلسه لیزر موهای زائد حدود چهار تا شش هفته صبر کنید. این کار به پوست اجازه می دهد تا بهبود یابد و چرخه بعدی رشد آغاز شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم درخواست مشاوره

لطفا اطلاعات زیر را تکمیل کنید ، مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس می گیرند.

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .