عکس پزشک در حال آماده سازی ابرو مراجعه کننده زن برای کاشت ابروی FIT

کاشت ابرو به روش FIT

ریزش ابرو یک نگرانی فزاینده در میان جوانان و برخی افراد مسن در بیشتر جامعه است. بدون شک، این می تواند هر کسی را دیوانه کند. آیا بنظر شما نمی تواند؟! اگر چه در همه کشور های دنیا این مسئله یکسان نیست، ولی می توان با خیال راحت مشاهده کرد که برخی از افراد جامعه، اگر نگوییم همه، مشکل ریز ابرو های خود را کاملا شرم آور، یا به بیان دقیق تر، یک کابوس می دانند. با این حال، هنوز به پایان دنیا نرسیده ایم: زیرا روش‌ های خاصی وجود دارند که می‌ توانند به طور موثر ریزش ابرو های شما جلوگیری کنند، یکی از آن ها هم کاشت ابرو به روش FIT می باشد. انجام عمل کاشت ابرو به روش fit یک حرکت جسورانه است که قبل از تصمیم گیری در مورد آن باید زیاد فکر کرد. نظر شما در مورد کاشت ابرو به روش FIT چیست؟ در مورد این روش چه می دانید؟ بنظر شما این روش چه عوارضی دارد؟ مراقبت های بعد از عمل کاشت ابرو FIT چگونه است؟ با ما همراه باشید تا به بررسی این موضوع بپردازیم.

هزینه
هدف

خالی

پزشک معالج
تعداد جلسات

خالی

ماندگاری
ماندگاری

خالی

نوع بی‌هوشی
زمان نتیجه گیری

خالی

دوره نقاهت
دوره نقاهت

خالی

عوارض
عوارض

خالی

تلفن تماس
مشاوره آنلاین

برای مشاوره و اطلاع از قیمت ها با ما در ارتباط باشید

پکیج ها و لیست قیمت

جهت مشاهده پکیج های کلینیک ایرانیان کلیک کنید

فرم مشاوره و رزرو

جهت تکمیل فرم درخواست رزرو و مشاوره کلیک کنید

مزایا و معایب

چرا کاشت ابرو به روش FIT در کلینیک های ایرانیان؟

آنچه در این مطلب می خوانید

کاشت ابرو به روش FIT چیست؟

در پاسخ به اینکه کاشت ابرو به روش FIT چیست باید بگوییم در کاشت ابرو به روش fit فولیکول های مو به صورت حجیم و تکی از پشت سر فرد با نگهدارنده های دستی برداشته می شوند. این روش نیازی به جراحی ندارد و بسیار ایمن می باد. این تکنیک چند سالی است که در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرد. کاشت ابرو به روش FIT یکی از محبوب ترین روش های کاشت مو در ایران است. اما چرا روش FIT اینقدر محبوب است؟ 

کاشت ابرو به روش fit تنها درمان دائمی و قطعی ریزش مو های این ناحیه است. البته راه های زیادی برای جلوگیری از ریزش ابرو و کند کردن این روند وجود دارند ولی همه این روش ها تنها می توانند در کاهش ریزش موی این محل موثر باشند، ولی باعث رشد مو های جدید در ناحیه ابرو نمی شوند. اگر دچار ریزش ابروی شدید هستید، کاشت مو به روش fit تنها راه برای جبران این مشکل است. آنچه در این کاشت اتفاق می افتد این است که ساختار های تشکیل دهنده مو درون بدن به نام فولیکول ها از بانک مو به ابرو منتقل می شوند. در نتیجه فولیکول هایی که در ناحیه جدید هستند، مو های جدیدی را ایجاد می کنند. مهم تر از همه، این است که مو های جدید در برابر ریزش مو مقاوم تر هستند. در نتیجه نتایج پایداری را برای بیمار به همراه دارند.

عکس قبل و بعد کاشت ابروی اف آی تی

مراحل کاشت ابرو به روش FIT

یکی از جنبه های مهم کاشت ابرو به روش fit مراحل عمل است. اگر قصد انجام این کاشت ابر  را دارید و می خواهید ابروهایی زیبا و خوش فرم تر داشته باشید، باید کلینیک یا مرکز کاشت مویی را انتخاب کنید که مجهز و دارای گواهینامه های لازم باشد. مراحل عمل کاشت ابرو به این روش عبارتند از:

 1. مشاوره و برنامه ریزی: طراحی ابرو ها در معاینه فیزیکی مشخص می شود. در این مرحله، پزشک متخصص یک برنامه عملیاتی ایجاد می کند تا ویژگی های صورت و نیاز های فردی بیمار را در نظر گیرد. پزشک ناحیه گیرنده و مو های ناحیه اهدا کننده را نیز ارزیابی خواهد کرد.
 2. استخراج گرافت: این مرحله اولین گام جراحی است. تعداد کمی فولیکول مو برای انجام این روش مورد نیاز است و همین موضوع هم این روش را آسان تر می کند. برداشت پیوند با استفاده از روش تراشیده نشده فقط به تراشیدن ناحیه کوچکی در پشت سر نیاز دارد. (بنابراین قسمت “تراشیده نشده” این اصطلاح به این واقعیت اشاره دارد که بقیه موهای شما ناحیه تراشیده شده را می پوشانند. توجه داشته باشید که ناحیه تراشیده شده ای که گرافت از آن جا کشیده می شود، برای دیگران قابل مشاهده نیست.) در زمان برداشتن فولیکول های مو فقط موهای فردی برداشته می شوند؛ در نتیجه ظاهری طبیعی به ابرو ها می بخشد. قبل از عمل، یک بی حس کننده موضعی در ناحیه اهدا کننده اعمال می شود تا بتوان بقیه مراحل را انجام داد.
 3. پیوند شروع می شود: در مرحله بعد از کاشت ابرو به روش fit به ناحیه دریافت کننده (ابروها) بی حس کننده زده می شود. همچنین پزشک از قلم های خاصی برای کاشت فولیکول های مو با در نظر گرفتن زاویه و جهت مناسب رشد مو استفاده می کند. این فرآیند برای دستیابی به ظاهر زیبایی ضروری است.
 4. ریکاوری و مراقبت های بعدی: روز بعد از عمل، ابرو ها بانداژ می شوند تا اطمینان حاصل گردد که فولیکول های مو به درستی به بافت پوست چسبیده اند و از سایر عوارض پزشکی جلوگیری خواهد شد. در این مرحله پزشک برای بیمارش دستورالعمل هایی را تجویز می کند تا مراجعه کننده به نتایج خوبی از کاشت مو به روش fit برسد.

پزشک در حال ترسیم شکل ابرو روی پیشانی مراجعه کننده

مراقبت های بعد از عمل کاشت ابرو FIT

به مدت 8 روز به ابرو هایتان دست نزنید. همچنین در 8 روز اول پس از کاشت، ابرو های خود را نشویید. در هفته اول در صورت تمایل و با صلاحدید پزشک می توانید صورت خود را به آرامی و با آب و صابون بشویید (به جز از ابروها). بعد از روز هشتم، شستشوی معمولی صورت، دوش گرفتن و ورزش ملایم برایتان مجاز است. سایر مراقبت های پس از کاشت ابرو به روش fit عبارتند از:

 1. پس از یک هفته می توان ابروها را به آرامی با حرکات دایره ای و با آب و صابون شست.
 2. ممکن است︎ پوسته های ریز در جایی که هر پیوند قرار داده شده است، ایجاد شوند که 5 تا 7 روز بعد از شستن ابرو ها می ریزند. پوسته های باقیمانده را در 8 روز به آرامی بمالید اما اگر در ابرو هایتان ناراحتی یا خونریزی وجود داشت، این عمل را به بعد از ۲ روز عقب بیندازید.
 3. بیشتر موهای کاشته شده طی 2 هفته بعد از کاشت می ریزند. این طبیعی است؛ چون که موها 2 تا 3 ماه پس از کاشت رشد می کنند. هنگامی که موها شروع به رشد مجدد کردند، باید ماهی یک یا دو بار آنها را کوتاه کنید.
 4. در هفته اول پس از کاشت مو به روش fit از قرار گرفتن بیش از حد در معرض نور خورشید خودداری کنید. 

هزینه کاشت ابرو به روش FIT

یکی از بزرگ ترین دغدغه‌ های افراد برای استفاده از کاشت ابرو به روش fit هزینه‌ های مربوط به این عمل می باشد. هزینه کاشت ابرو با روش FIT تفاوت اندکی با روش FUT دارد. معمولا هزینه مربوط به کاشت ابرو بین ۱۰ الی ۱۲ میلیون تخمین زده می شود، البته نوسانات اقتصادی هم نقش بسیار مهمی بر روی افزایش و کاهش این هزینه‌ ها دارند. توجه داشته باشید، به خاطر که کاشت ابرو به روش fit نوعی عمل زیبایی به حساب می آید، مثل سایر روش های زیبایی بیمه آن را قبول ندارد.

بهترین کلینیک کاشت ابرو FIT در تهران 

برای آن که بتوانید به نتیجه خوبی از کاشت ابرو خود برسید، باید ببینید که کدام مرکز و کلینیک تهران، دارای پزشکان ماهر برای انجام این کار است. همچنین باید به این نکته توجه کنید که پزشک از تجهیزات پیشرفته و استریل استفاده می کند یا خیر. علاوه بر این، توجه کردن به نکاتی همچون مجوز پزشک، مشاوره قبل از عمل و تمیز بودن محیط هم حائز اهمیت است.

عوارض روش کاشت ابرو FIT

هر روش زیبایی عوارض خاص خودش را دارد، کاشت ابرو به روش fit هم همینطور است. در کلینیک های نامعتبر به دلیل عدم حضور پزشک در اکثر موارد و استفاده از تکنسین های بی تجربه در این زمینه، این روش دارای عوارضی است؛ مواردی همچون باقی ماندن سوراخ های حاصل از استخراج فولیکول های مو و باقی ماندن اسکار و جای زخم. همچنین ممکن است به خاطر زیاد شدن زمان پیوند پیاز و ریشه مو، به فولیکول ها خون رسانی نمی شود و مو های برداشته شده رشد خود را از دست می دهند و در نهایت بعد از 6 تا 8 ماه، موهای کاشته شده مانند موهای عروسک رشد می کنند. پس عزیزانی که قصد انجام این نوع کاشت ابرو را خواهند داشت، قبل از انجام آن به مراکز معتبری که سابقه طولانی مدت در این زمینه دارند و دارای آخرین تکنولوژی و دستگاه های روز دنیا هستند مراجعه کنند. به علاوه سایر عوارض کاشت ابرو به روش fit عبارت است از:

 • احتمال خونریزی های غیر عادی
 • ورم  پیشانی
 • ورم ابرو ها
 • بروز عفونت
 • التهاب پوست ناحیه کاشته شده تا چند ماه
 • احتمال آسیب عصبی به صورت یا سر

مشکلات پوستی و قرمزی بعد از کاشت ابرو

درخواست رزرو نوبت در کلینیک ایرانیان​

لطفا شماره تماس و مشخصات خود را در فرم زیر وارد نمایید، تا برای رزرو وقت قطعی و ثبت تاریخ و ساعت، همکاران ما با شما تماس بگیرند.

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .
اگر جواب سوال خود را پیدا نکردین با مشاوران کلینیک ایرانیان تماس بگیرید

سوالات متداول کاشت ابرو به روش FIT

به طور کلی، بهترین انتخاب از بین دو روش FUT و fit برای کاشت ابرو، بسیار سخت است؛ زیرا پزشک پس از بررسی های لازم بر روی پوست بیمار، یکی از این دو راه را انتخاب می کند. اما به طور کلی اگر بخواهیم این رو روش کشت را مقایسه کنیم، باید بگوییم که fut به روش نواری معروف است. یعنی نواری از بافت دهنده مو (بانک مو) برداشته می شود و سپس تمامی گرافت های موجود درون نوار برداشته شده و سپس در نواحی طاس ابرو کاشته می شوند. به دلیل برداشت همزمان نوار، تمام گرافت ها برای کاشت در دسترس هستند. بنابراین در روش FUT تعداد گرافت هایی که در ناحیه ای از بانک مو قابل برداشتن هستند تقریباً 3 الی 4 برابر بیشتر از روش FIT می باشد. اما در روش FIT با استفاده از دستگاه پانچ گرد، گرافت ها به صورت انتخابی و تصادفی از بانک مو برداشت می شوند و سپس در ناحیه طاس کاشته خواهند شد. در روش FIT، کاشت مو غیر تهاجمی است، بنابراین پوست سریع تر بهبود می یابد. ولی به دلیل محدودیت در برداشت از بانک مو، عمل کاشت ممکن است در دو یا چند جلسه انجام گیرد. 

در کاشت ابرو، ناحیه اهداکننده معمولا پشت سر است. این ناحیه ترجیح داده می‌شود زیرا فولیکول‌های مو معمولاً در برابر طاسی مقاوم‌تر هستند و از نظر بافت و ظاهر با ابروها هماهنگی خوبی دارند.

رضایت مشتریان کلینیک ایرانیان

یک لیوان کافه لاته با آرت روی قهوه به شکل قلب - قهوه برای لاغری
iranianclinic
لاغری
مصرف قهوه برای لاغری و فواید شگفت انگیز آن
در دنیای پرشتاب امروزی، بسیاری از ما به دنبال راه‌ های ساده و مؤثر برای کاهش وزن و حفظ تناسب اندام هستیم. تصور کنید روزتان را با یک فنجان قهوه تلخ و گرم...
چند نفر خانم و آقا که لباس ورزشی پوشیده اند و در سالن ورزشی در حال ورزش هستند-ایروبیک برای لاغری
iranianclinic
لاغری
انواع ورزش ایروبیک برای لاغری شکم و پهلو
ورزش ایروبیک برای لاغری شکم و پهلو بسیار مفید است چون این ورزش دارای ریتم و تکرار است و باعث افزایش ضربان قلب و میزان مصرف اکسیژن بدن می ‌شود و به سوزاندن...
جعبه پروفایلو که روی میز قرار دارد
iranianclinic
تزریق
آیا پروفایلو می‌تواند جایگزین فیلر باشد؟
شاید برای شما این سؤال پیش آمده باشد که آیا پروفایلو می تواند جایگزین فیلر باشد. در پاسخ باید بگوییم که نه؛ زیرا هر کدام از این روشها تفاوت هایی را با...
پزشکی که به صورت دختر جوان پروفایلو تزریق می کند و سرنگ را کنار گونه دختر نگه داشته است - ماندگاری ژل پروفایلو
iranianclinic
تزریق
مدت ماندگاری ژل پروفایلو تا چند وقت است؟
ماندگاری ژل پروفایلو به عوامل بسیاری بستگی دارد و به همین دلیل ممکن است در افراد مختلف مدت زمان ماندگاری متفاوت باشد. نکته مهم این است که نتایج تزریق پروفایلو...
دستگاه کول تک لاغری
iranianclinic
لاغری
جدیدترین دستگاه لاغری چیست؟
در دنیای امروزه، جستجو برای یافتن جدیدترین دستگاه لاغری که به شما کمک کنند تا وزن بیشتری را از بدن خود کم کنید و اندامی فیت و سالم داشته باشید، همیشه یک...
یک سبد حصیری پر از گیلاس و یک لیوان شربت گیلاس خوشمزه که چند تا عدد گیلاس در آن ریخته شده است- گیلاس برای لاغری
iranianclinic
لاغری
مزایای بیشمار گیلاس برای لاغری
به دنبال راهی طبیعی و لذیذ برای لاغری هستید؟ به دنیای شگفت ‌انگیز گیلاس خوش آمدید! این میوه‌ی تابستانی نه تنها طعمی بی‌ نظیر دارد، بلکه مملو از خواصی است...

تا کنون 185 نفر این مطلب را پسندیده‌اند

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم درخواست مشاوره

لطفا اطلاعات زیر را تکمیل کنید ، مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس می گیرند.

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .