خدمات کاشت مو شامل:

هیرفیلر، مزوتراپی و پی آر پی، کاشت مو، ابرو، ریش و سبیل

 

خدمات مو شامل:

هیرفیلر، مزوتراپی و پی آر پی، کاشت مو، ابرو، ریش و سبیل

 

کم پشت شدن موهای سر، ریش و سبیل و کم حجم و نازک شدن موهای ابرو همگی می‌توانند تاثیر منفی بسیار زیادی بر چهره افراد گذاشته و گاهی سن ما را تا چندین برابر بالاتر نشان‌دهند.

به همین دلیل است که افزایش طبیعی حجم موهای سر، صورت و ریش و سبیل همیشه دغدغه افراد بوده و پزشکان هم تحقیقات زیادی در این زمینه انجام داده و در نهایت روش‌های مختلف کاشت موی طبیعی را که اثرات فوق‌العاده‎‌ای داشته را به‌کار گرفته اند.

بر همین اساس، در کلینیک زیبایی، جوانسازی، لاغری و کاشت مو و کاشت ابرو ایرانیان هم مجرب‌ترین پزشکان متخصص در زمینه کاشت مو گردهم آمده اند تا زیبایی را با بالاترین کیفیت، به شما هدیه کنند.

کاشت مو
ریش و سیبیل2

کاشت ریش و سبیل

ظاهری کاملا طبیعی، قابلیت اصلاح کردن بعد از کاشت، افزایش جذابیت و آراستگی فردی، پوشاندن ایرادات و سوانح، قابلیت آنکارد کردن ریش و سبیل

پی آر پی موی

پی آر پی موی سر

تقویت رشد مو و جلیوگیری از ریزش مو

مزوتراپی مو

مزوتراپی مو

کاهش ریزش موی سر (حتی ارثی)، کمک به تقویت و رشد مجدد موها

کاشت مو

کاشت موی سر

جدیدترین روش کاشت مو، بالاترین تراکم ممکن، خط رویش کاملا طبیعی، ضمانت‌نامه کلینیک ایرانیان

کاشت ابرو

کاشت ابرو

روش دائمی و کاملا طبیعی برای ابروها، مدل دلخواه شخص، عدم حالت مسواکی، امکان اصلاح و آرایش ابروها، کاشت در جهت خواب ابرو

هیر فیلر

هیرفیلر مو

احیای فولیکول و درمان ریزش مو، افزایش رشد و ضخامت موها، افزایش خونرسانی به فولیکول مو، دارای مجوز CE اروپا

چرا کاشت مو؟

امروزه می‌توان کاشت مو طبیعی به روش برداشت ریشه‌های مو از قسمت‌های پر پشت و کاشت در قسمت‌های کم پشت را، به عنوان نتیجه بخش ترین راه درمانی برای افزایش رشد مو معرفی کرد. راهی که در طول چندین سال در حوزه پزشکی، متدهای جدیدی برای بهبود و اثرگذاری هر چه بیش‌تر آن کشف شده است. از جمله متدهای کاشت مو می‌توان به FUE، FUT و SUT اشاره کرد.

 

کاشت ابرو هم نوعی کاشت مو است که افرادی که به علل مختلف ابروهای خود را از دست داده‌اند یا ابروهای بسیار نازک و کم‌ پشت دارند از این عمل جراحی استفاده می‌کنند تا این زیبایی از دست رفته خود را جبران کنند. این روش، مشابه روش‌های کاشت مو می‌باشد و هزینه این جراحی با توجه به فرد و میزان ریزش موی او متغیر است.

 

کاشت ریش و سبیل نیز نوعی عمل کاشت مو است که محبوبیت بسیتری در عصر جدید پیدا کرده است. کاشت ریش و سبیل فرآیندی است که طی آن موهای نازک روی صورت پر‌تر می‌شوند و سن مردان را بالاتر نشان می‌دهد.

پاسخ به تمام سوالات شما در مورد کاشت مو، ابرو، ریش و سبیل

سوالات متداول

پاسخ به تمام سوالات شما در مورد کاشت مو، ابرو، ریش و سبیل

 

سوالات متداول

کاشت ریش و سبیل چیست؟

در عمل کاشت ریش، فولیکول‌های مو یا همان گرافت‌های مو که به طور ژنتیکی در برابر ریزش مقاوم هستند، از ناحیه پشت سر برداشته می‌شوند و سپس در نقاطی که شما می‌خواهید در آنجا ریش داشته باشید، کاشته می‌شوند.

کاشت ریش و سبیل با استفاده از FUE چه مزایایی دارد؟
 • زمان کم برای بهبودی
 • بدون نیاز به بخیه
 • بدون نیاز به ایجاد بریدگی و زخم بزرگ
 • بدون آثار زخم
 • بدون درد
مراقبت‌های بعد از عمل کاشت ریش و سبیل به چه صورت است؟

این روش معمولاً تحت شرایط بی‌حسی موضعی انجام می‌گیرد و حدود ۲ تا ۶ ساعت زمان می‌برد. انجام این عمل و نیز مدت زمان بهبودی بعد از عمل، کاملاً بدون درد است. شما می‌توانید فعالیت‌های روزمره و عادی خود را انجام دهید و بلافاصله بعد از انجام عمل به راحتی مسافرت کنید.بعد از انجام عمل، ابتدا مقدار کمی ورم و دلمه زخم (پوسته پوسته‌های ریز) در اطراف موهای کاشته شده، تشکیل می‌شود که ظرف ۱۰ روز بعد از عمل، همه آن‌ها می‌ریزد. بعد از ۱۰ تا ۱۴ روز هم می‌توان ریش کاشته شده را تراشید.

میزان درد عمل کاشت ریش‌و‌سبیل چقدر است؟

این عمل با درد بسیار کمی همراه است. متخصص کلینیک زیبایی ایرانیان می‌تواند این عمل را با استفاده از بی حسی برای شما انجام دهد.

چه زمانی بعد از کاشت ریش و سبیل می‌توان آن را اصلاح کرد؟

معمولاً بین ۱۰ روز الی ۲ هفته اول بعد از عمل کاشت ریش باید از تراشیدن آن خودداری کرد. اما لازم است بدانید که طول این زمان برای بیماران مختلف متفاوت است و باید توسط جراح خود شما تعیین شود. برخی از بیماران می‌توانند بعد از گذشت یک هفته، موی خود را با رعایت احتیاط اصلاح کنند. اما این موی کاشته شده در ۱۰ روز اول بعد از عمل به شکل یک ته ریش ساده به نظر می‌رسد.

مدت زمان لازم برای عمل کاشت ریش‌و‌سبیل چقدر است؟

زمان مورد نیاز برای این عمل به سطح پوششی که لازم است فراهم شود، بستگی دارد و معمولاً به ۲ تا ۴ ساعت وقت برای انجام کامل این عمل نیاز است.

تزریق فیلر مو برای چه کسانی مناسب است؟
 • برای افرادی که جنس موهایشان نازک و ضعیف است.
 • تقویت رشد موها
 • افزایش حجم و پرپشتی موها
 • یک درمان مکمل برای ریزش مو
 • جلوگیری از پیشرفت طاسی در مردان و زنان
 • کسانی که کاشت مو انجام داده اند
 • افزایش اثرگذاری عمل کاشت مو
خواص فیلر موی سر چیست؟

برای اطلاع از هزینه‌ها و مشاوره رایگان، با متخصصین ما در کلینیک زیبایی ایرانیان ارتباط برقرار کنید.

آیا مزو تراپی درد دارد؟

خیر، با توجه به استفاده از بی حسی موضعی، مزوتراپی همراه با درد نیست.

آیا فردی که کاشت مو انجام داده می‌تواند مزو تراپی انجام دهد؟

بله، مزوتراپی می‌تواند فرآیند کاشت مو را بهبود بخشد.

پی‌آر‌پی چه تاثیری در تقویت مو دارد؟

تزریق پی‌آر‌پی به پوست‌سرباعث کاهش التهاب‌پوست و توقف ریزش مو می‌شود. تزریق پی‌آر‌پی، یکی از راه‌های درمان ریزش‌مواست که باعث افزایش ضخامت و تراکم‌موها می‌شود.

آیا کاشت مو همراه با جراحی است؟

روشهایی در کاشت مو وجود دارد که بدون جراحی انجام می پذیرد. کاشت مو با روش بی حسی موضعی انجام می شود. در برخی موارد از جراحی فقط برای برداشت مو استفاده می شود.

چه ضمانتی وجود دارد که پس از پیوند مو، تمامی موهای کاشته شده به رشد خودشان ادامه دهند؟

پس از اتمام کاشت مو، در صورت تمایل، ضمانت نامه کتبی و دائمی به اشخاص داده می شود.

آیا کاشت مو، باعث ریزش سایر موها می شود؟

خیر. کاشت مو هیچگونه آسیبی به بقیه موهای فرد نخواهد زد.

افراد مناسب کاشتن ابرو چه کسانی هستند ؟

کسانی که از کم پشت بودن ابروهای خود رنج می‌برد، می‌تواند کاندید خوبی برای این روش باشد. در ضمن این افراد نباید اصلا بیماری های خونی و انعقادی مربوط به خون داشته باشند.

برای دیدن نتایج نهایی کاشت ابرو چه مدت زمان لازم است؟

حدودا ۴ الی ۶ ماه بعد از عمل کاشت ابرو، رشد قابل توجهی از موهای کاشته شده آغاز می گردد. در هفته های اول بعد از کاشت شاهد ریخته شدن موهای ابرو خواهید بود، اصلا جای نگرانی ندارد، این یک فرآیند کاملا طبیعی می باشد و دو مرتبه موها شروع به رشد می کنند. بعد از گذشت ۱۰ ماه می توانید نتایج نهایی را مشاهده نمایید .

_

نمونه کارها

_
doctor-2

رزرو آنلاین نوبت

لطفا شماره تماس و مشخصات خود را در فرم زیر وارد نمایید، تا برای رزرو وقت قطعی و ثبت تاریخ و ساعت، همکاران ما با شما تماس بگیرند.

این قسمت برای اهداف اعتبارسنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند.

کاشت موی سر چگونه انجام می شود؟

یکی از دغدغه ‌های اصلی و اساسی برای کاندید‌ا های مختلف کاشت مو، پیوند فولیکولی مو در خصوص مراحل مختلف کاشت موی سر می باشد. بدیهی است که اغلب افرادی که خواهان کاشت مو هستند، دوست دارند تا اطلاعات کاملی را در خصوص اینکه کاشت مو چگونه انجام می ‌شود ؟ به دست آورند تا از استرس ها و نگرانی های آن ‌ها برای روز آغاز فرایند کاشت مو، کاسته بشود. البته در حال حاضر با پیشرفت تکنولوژی شاهد ورود روش ‌های گوناگونی به عرصه پیوند موی طبیعی هستیم. با این حال باید گفت که بسته به شرایط و انتطارات هر فرد، بهترین روش کاشت مو برای هر فردی ممکن است که متفاوت از دیگری باشد.

مراحل کاشت مو

کاشت مو نیز بسته به نوع آن دارای مراحل مختلفی می باشد که در ادامه به آن ها اشاره می نماییم:

 • آماده‌ سازی بانک مو برای کاشت مو

اولین مرحله ی اصلی ی پیوند فولیکولی مو یا همان کاشت مو، با آماده ‌سازی بانک مو به منظور برداشت گرافت ‌ها شروع می ‌شود. در این مرحله پزشک متخصص طبق صلاح‌ دید خود ناحیه دهنده ی مو را استریل کرده و سپس بی ‌حسی موضعی در آن بخش از بدن اعمال می ‌کند. بعد از اینکه بانک مو کاملا بی ‌حس شد نوبت به مرحله بعدی کاتش مو می رسد.

 • برداشت گرافت‌ ها از بانک مو

دومین مرحله از مجموعه مراحل کاشت مو، مربوط به برداشت گرافت‌ ها از بانک موی سر است. همان طور که گفته شد روش‌ های مختلفی برای کاشت موی سر وجود دارند. در نتیجه شیوه و محل برداشت گرافت ها در هر روش سبک خاص خود را دارد. اما در تمامی روش ‌ها باید این مرحله از کار با دقت و تخصص بسیار بالایی توسط پزشک متخصص انجام گیرد. همچنین باید گفت که اینکه کدام روش کاتش مو برای بیمار اعمال شود بعد از انجام تمامی بررسی‌ های لازم و در نظر گرفتن انتظارات بیمار از کاشت مو تعیین می‌ گردد.

 • آماده‌ سازی گرافت ‌ها برای کاشت

بعد از اینکه گرافت‌ها با موفقیت از بانک مو برداشته شدند نوبت به آماده‌سازی آن ‌ها برای کاشت مو می ‌رسد. در این مرحله از کار پزشک متخصص کاشت مو، گرافت ‌ها را با توجه به متدی که برای آن در نظر گرفته شده است، زیر میکروسکوپ قوی به صورت تار به تار در آورده و آماده کاشت می‌کند.

 • آماده‌سازی ناحیه کاشت

اکنون که تمامی مراحل برداشت و آماده‌سازی گرافت‌ ها برای کاشت مو سپری شدند می‌توان عملیات پیوند مو را انجام داد. اما قبل از شروع به کار باید منطقه ی کاشت همانند بانک مو برای کاشت آماده‌ سازی شود. برای این منظور ناحیه کاشت استریل شده و این بار بی‌ حسی موضعی در این ناحیه اعمال می ‌شود.

 • انجام عملیات کاشت مو

آخرین مرحله از کاشت طبیعی مو مربوط به انجام عملیات اصلی است. به این معنا که در این بخش کاشت گرافت ‌های آماده‌ سازی شده انجام می‌ شد و با اتمام کار کل پروسه نیز به پایان می ‌رسد. همان طور که گفته شد فناوری که برای کاشت مو به کار برده می ‌شود با توجه به روش عمل و فرایند کاشت مو می‌ تواند از بیماری به بیمار دیگر متفاوت باشد. همان طور که گفته شد، اینکه چه روش کاشتی انتخاب شود به عوامل متعددی بستگی دارد و باید به پیشنهاد پزشک متخصص بعد از انجام بررسی ‌های لازم، بهترین روش برای فرد متقاضی کاشت مو انتخاب شود.

کاشت مو

دوران نقاهت پس از کاشت مو

روز اول پس از کاشت مو در صورت صلاحدید پزشک متخصص، زدودن خون و پوسته ‌های سر با استفاده از شامپوی بچه یا هر محلولی که پزشک توصیه کرده باشد، باید انجام بشود. از جمله موادری که بعد از کاشت مو در دوران نقاهت این اقدام زیبایی، ممکن است که تجربه شود، عبارت اند از : احساس بی حسی، سوزش و درد. در روز سوم بعد از کاشت مو نیز عدم خونریزی نواحی کاشت شده، ایجاد قرمزی، سوزش و تورم نسبی و همچنین کمتر شدن خونریزی مشاهده می شود. تا یک ماه پس از فرایند کاشت مو نیز فاز استراحت فولیکولی. در این مرحله افراد با نهایت تعجب خواهند دید که هیچ مویی در نواحی کاشت شده وجود ندارد. این حالت نیز طبیعی است و با گذشت زمان اصلاح خواهد شد.  فرد هیچ درد یا سوزش یا تورمی نخواهد داشت. با این حال باید به بهداشت این منطقه به خوبی رسیدگی کند تا دچار عفونت نشود.

دلایل اصلی ریزش مو های سر در آقایان و خانم ها

 • ریزش موی ارثی: هم مردان و هم زنان ممکن است به این نوع ریزش موی ارثی مبتلا بشوند که باید گفت که این نوع ریزش مو نیز از جمله شایع ‌ترین علت های ریزش مو در سراسر جهان می ‌باشد. این نوع ریزش مو در مردان به ریزش مو با الگوی مردانه و در زنان به ریزش موی الگوی زنانه شناخته می ‌شوند. صرف نظر از اینکه این نوع ریزش مو در مردان یا زنان ایجاد می ‌شود، به آن اصطلاح پزشکی آلوپسی آندروژنیک را می ‌دهند. که این اصطلاح به این معنی است که شما ژن ‌هایی را به ارث برده ‌اید که باعث می ‌شوند فولیکول ‌های موی شما (قسمتی که هر مو از آن رشد می‌کند) کوچک شود و در نهایت رشد مو به این طریق متوقف می شود. کوچک شدن فولیکول های مو می ‌تواند از اوایل دوران نوجوانی شما شروع شود، اما متداول‌ترین زمان برای آغازش در سنین بالای ۳۵ سال است.
 • سن: با افزایش سن بیشتر مردم فارغ از جنسیتشان متوجه ریزش مو می ‌شوند. و این اتفاق کاملا طبیعی می باشد. همان طور که با افزایش سن کم کم خطوط ریز و درشت و چین و چروک در چهره ی فرد مشاهده می شوند. در رابطه با ریزش مو نیز همین موضوع برقرار می باشد. زیرا با افزایش سن، فرایند رشد مو کندتر از گذشته می ‌شود. در برخی مواقع فولیکول‌های مو رشد مو را متوقف می‌کنند که باعث نازک شدن موهای روی سر ما می‌شود. همچنین در این شرایط موها شروع به از دست دادن رنگ خود می‌کنند و دیده می‌شود که خط موی خانمها به طور طبیعی شروع به کاهش می‌نماید.
 • آلوپسی آره آتا: آلوپسی آره آتا نوعی بیماری است و زمانی ایجاد می ‌شود که سیستم ایمنی بدن به فولیکول‌ های مو اشتباها حمله می‌ کند و باعث ریزش آن ‌ها می ‌شود. این بیماری می‌ تواند مو های فرد مبتلا را در هر نقطه از بدن از جمله پوست سر، داخل بینی و گوش تحت تاثیر قرار دهد و برخی از افراد مژه یا ابروهای خود را نیز حتی از دست می‌ دهند.
 • پسوریازیس پوست سر: بسیاری از افرادی که به پسوریازیس پلاکی مبتلا هستند در برخی مواقع به پسوریازیس در پوست سر خود مبتلا می ‌شوند که می ‌تواند منجر به ریزش مو شود.
 • کشیدن موهای شر: برخی از افراد اغلب برای از بین بردن استرس و یا به دلایل دیگر عادت دارند که موهای خود را بکشند؛ حتی غالبا آن‌ ها ممکن است متوجه نباشند که مو های خود را می‌کشند. به هر حال اصطلاح پزشکی برای این حالت ‌تریکوتیلومانیا یا trichotillomania است.
 • آلوپسی اسکار: این وضعیت زمانی برای اشخاص ایجاد می ‌شود که التهاب، فولیکول ‌های مو را از بین می ‌برد؛ در این حالت پس از تخریب، فولیکول مو دیگر نمی‌ تواند مو رشد کند. شرایط و دلایل مختلفی می ‌تواند باعث این امر شود. نام پزشکی این گروه از بیماری‌ ها آلوپسی سیکاتریسیال (cicatricial alopecia) است.
 • عفونت مقاربتی: در صورت عدم درمان، عفونت مقاربتی (STI) می‌ تواند منجر به ریزش مو شود؛ به عنوان مثال سیفلیس یک بیماری مقاربتی است که در صورت عدم درمان ممکن است که باعث ریزش موی تکه تکه در پوست سر، ابروها، ریش و جاهای دیگر بدن و صورت شود. سایر بیماری ‌های مقاربتی نیز می ‌توانند و ممکن است که باعث ریزش مو بشوند.
 • بیماری تیرویید: اگر مشکل تیروئید دارید، ممکن است موهایتان کم پشت شود. برخی از افراد مبتلا به تیروئید، هنگام برس زدن موهایشان متوجه می‌ شوند که موهایشان با حجم زیادی می ‌ریزد. و به این طریق با گذشت زمان دچار طاسی و ریزش مو می شوند.
 • کمبود بیوتین، آهن، پروتئین یا روی در بدن: اگر یک یا چند مورد از این مواد معدنی و ویتامینی را به اندازه کافی دریافت نکنید، ممکن است ریزش موی قابل توجهی در شما رخ دهد.
 • اصطکاک: زمانی که روسری، کلاه یا لباس ‌های تنگ مکرراً روی پوست سر ساییده می‌ شوند، ممکن است فرد را دچار ریزش مو کنند. اصطلاح پزشکی برای این وضعیت آلوپسی اصطکاکی (frictional alopecia) می باشد.
 • سم: قرار گرفتن در معرض مواد سمی و شیمیایی می‌تواند به تدریج منجر به ریزش مو شود. سمومی ‌که می ‌توانند باعث ریزش مو شوند عبارت اند از آرسنیک، تالیم، جیوه و لیتیوم. اگر مقدار زیادی وارفارین که در سموم وجود دارد مصرف کنید، می ‌تواند باعث ریزش مو شود. مصرف مقادیر زیاد ویتامین A یا سلنیوم نیز سمی ‌است و می‌ تواند باعث ریزش مو گردد. به همین خاطر افراد برخی از مشاغل بیشتر در معرض کاشت مو می باشند.

کاندیدای مناسب کاشت مو

رضایت بخش بودن تراکم کاشت مو بستگی به این دارد که آیا فرد شرایط لازم را برای این عمل زیبایی داشته باشد و یا خیر. به طور کلی کاندیدا های مناسب برای کاشت مو عبارت اند از:

 • مردان با الگوی طاسی مردانه.
 • خانم‌ هایی که دارای مو های نازک هستند.
 • هر کسی که در اثر سوختگی یا آسیب پوست سر مقداری از موی خود را از دست داده باشد.
 • افرادی که موهای سالمی در پشت و کناره‌های سر خود دارند. اما در قسمت هایی از سر دارای طاسی می باشند.

محدودیت ‌های کاشت مو

درصد موفقیت کاشت مو زمانی افزایش می ‌یابد که متقاضیان هیچگونه عامل بازدارنده ‌ای که موجب اختلال در روند عمل و یا بهبودی بعد از آن شود را نداشته باشند. برخی از عواملی که به عنوان محدودیت برای کاشت مو در نظر گرفته می‌ شوند عبارت هستند از:

 • افرادی که به بیماری ‌های خاصی همچون هپاتیت یا اچ آی وی مبتلا هستند.
 • خانم ها و یا آقایانی که مشکل فشار خون و یا اختلالات قلبی دارند.
 • خانم ‌هایی با الگوی گسترده ریزش مو در سرتاسر پوست سرشان.
 • افرادی که به اندازه کافی مو ندارند تا بتوانند برای کاشت از آن استفاده کرد.
 • افرادی که بعد از جراحت یا جراحی، دچار اسکارهای کلوئیدی (اسکارهای ضخیم و فیبری) می ‌شوند.
 • افرادی که ریزش موی آن‌ ها به دلیل استفاده از دارو هایی مانند شیمی درمانی است.

روش های مختلف کاشت مو

پیش از معرفی انواع روش‌های مرسوم کاشت مو، بهتر است با برخی جزئیات آشنا شوید. اگر ریزش موی زیادی دارید، شامپوها، مکمل‌ها و درمان‌های خانگی کمکی به شما نمی‌کنند. در واقع دلیل ریزش ‌های شدید این است که فولیکول ‌های مو وارد مرحله‌ ی استراحت شده‌ اند و رشد مو متوقف شده است. در این شرایط دارو های تایید شده‌ ای وجود دارد که پس از مراجعه به متخصصین این زمینه می‌توانید درمان را شروع کنید. افرادی که فولیکول‌ های خود را از دست داده ‌اند، روشی کاملا مفید و پربازده است. در واقع کاشت مو طبیعی تنها روش اثبات شده ‌ای است که می ‌توان با آن رشد مو را به مناطق طاس سر بازگرداند. بهترین روش پیوند مو بر اساس نتیجه‌ی نهایی، طول دوره‌ی درمان، سطح جراحات ایجاد شده و در نهایت میزان رضایت بیمار مشخص می باشد.

کاشت مو

بهترین روش کاشت مو

برای انتخاب بهترین روش کاشت مو برای خود ابتدا بهتر است با انواع روش ‌های مختلف پیوند مو در فرایند کاشت مو آشنا شوید.

تا این جا پیوند مو به دو صورت FUT (پیوند واحد فولیکولار) و FUE ( استخراج واحد فولیکولار) انجام می‌شود.

 • کاشت مو FUT

این روش به صورت برداشتن یک نوار نازک از پوست همراه با فولیکول‌های مو از ناحیه‌ی بانک مو است. قسمت پشتی سر که کمتر مستعد طاسی است، عموما به عنون ناحیه‌ی بانک مو انتخاب می‌شود. از این پوست گروه‌های جزئی از بافت‌های حاوی فولیکول مو جداسازی و برای پیوند آماده می‌شوند. هر نوار به گرافت‌های کوچک واحدهای فولیکولی منفرد از یک تا چهار تار تقسیم می‌شود. این بافت‌ها در نواحی که نیازمند فولیکول‌های مو هستند، قرار می‌گیرند. پیوند موی طبیعی با استفاده از روش اف یو تی بیش از ۲۰ سال است که توسط متخصصان انجام می‌شود؛ نتایج موثر کاشت مو به روش FUT، این روش را برای سال‌ها به عنوان بهترین روش کاشت مو طبیعی معروف نمود.

 • پیوند مو FUE

کاشت مو با تراکم بالا به روش FUE برای رفع معایب روش FUT و دستیابی به نتایجی مشابه آن اعمال شد. عملکرد مشابه این روش شامل برداشتن فولیکول‌های مو از ناحیه بانک مو و کاشت در نواحی طاس سر است. اما برخلاف FUT، در این نوع عمل پیوند مو، فولیکول‌ها به طور مستقیم و بدون جداسازی لایه‌ی پوستی برداشته می‌شوند. روش نوین که زمان بیشتری به طول می‌انجامد، جراحت کمتری در سر ایجاد می‌کند. به این ترتیب طول دوره درمان کوتاه‌تری در مقایسه با روش FUT دارد.

 • پیوند مو FIT

از دیگر روش ‌های پیوند مو می‌توان به کاشت مو به روش FIT اشاره کرد. فرآیندی که به دلیل ایجاد جراحت زیاد و بازدهی پایین و نیز ابداع روش‌های پربازده‌تر، کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرد. شیوه‌ی عمل به این صورت است برای برداشتن فولیکول‌های مو، ابتدا بخشی از پوست سر برداشته می‌شود. سپس فولیکول‌های مو در زیر میکروسکوپ جدا سازی شده و برای کاشت آماده می‌شوند. بخیه زدن از معایب بزرگ این عمل است که طول دوره درمان را طولانی‌تر می‌کند.

 • پیوند مو SUT

اس یو تی یکی از روش های عمل پیوند طبیعی مو و رایج دراست. در روش کاشت مو به روش SUT از دستگاه‌های بسیار دقیقی جابجایی فولیکول‌ها استفاده می‌کند. در نتیجه این روش پیوند موی طبیعی دقت بالاتری در مقایسه با روش‌های دستی داشته و عملکرد سریع‌تری خواهد داشت. در حین خروج فولیکول‌های مو کمترین آسیب متوجه فولیکول‌ها و نیز پوست سر می‌شود. به همین دوره درمان کوتاه‌تری دارد. در شرایطی که بیمار بانک موی مناسبی در نواحی پشت سر نداشته باشد، با کمک این دستگاه می‌توان از نواحی دیگری برداشت فولیکول انجام داد. عملکرد سریع‌تر، دوره درمان کوتاه‌تر و ظرافت و دقت بالاتر، از دلایل محبوبیت این روش است.

 • پیوند مو سلول های بنیادی

محققان امید زیادی به این روش دارند. بسیاری از تحقیقات صورت گرفته نشان می‌دهد در آینده‌ای نزدیک می‌توان این روش را به عنوان بهترین روش کاشت موی طبیعی معرفی نمود.

 • روش مزوتراپی مو

مزوتراپی مو در واقع روشی برای تحریک فولیکول‌های مو است. به ویژه در مراحلی که فولیکول‌ها در فاز استراحت قرار دارند، تزریق ترکیبی از مواد دارویی به نواحی گسترده‌ی سر منجر به رشد مجدد موها می‌شود.

 • میکروگرافت

یکی از بهترین روش‌های کاشت طبیعی مو که موفق شده در مدت زمان بسیار کم در بین افراد طرفداران زیادی را پیدا کند کاشت موی میکروگرافت نام دارد. در نتیجه افرادی که از کم‌پشتی موهای خود رنج می‌برند می‌توانند با کم‌ترین دردسر به ظاهر دلخواه خود رسیده و تا پایان عمر خود از داشتن موهایی زیبا و طبیعی لذت ببرند. خوشبختانه هر دو گروه زنان و مردان می‌توانند از این روش بدون هیچ گونه اذیتی استفاده کنند.

از آنجایی که کاشت مو به روش میکروگرافت به عنوان یک روش محبوب شناخته می‌شود در این مقاله قصد داریم تا به تمامی جزئیات مربوط به آن اشاره کنیم. در صورتی که احساس می‌کنید این روش می‌تواند تا حد بسیار زیادی انتظارات شما را برآورده کند تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

کاشت مو

آخرین پیشرفت های کاشت مو به روش FUE

نوآوری‌های کاشت مو روز به روز در حال توسعه است. هر یک از این روش‌ها برای کاهش عیوب روش‌های پیشین و بهبود عملکرد پیوند مو پیشنهاد می‌شوند. در ادامه مختصری از این روش‌ها و پیشرفت‌های هریک معرفی می‌شوند:

پیشرفته ترین روش های پیوند کاشت موی طبیعی

 • کاشت مو طبیعی به روش “NeoGraft”

نیوگرافت یکی از زیرشاخه‌های کاشت مو طبیعی به روش FUE است. این روش در مقایسه با روش FUE، زمان عمل کوتاه‌تر، جراحت کمتر و میزان فولیکول‌های پیوندشده‌ی بیشتری به همراه دارد. از مزایای این روش اینکه نه تنها جای زخمی به جای نمی‌ماند، بلکه نتایج بسیار طبیعی‌تری خواهد داشت. این مسئله که کدام روش عملکرد بهتری ارائه می‌دهد، نیاز به نظرات کارشناسانه‌ی افراد متخصص دارد.

 • روش Bio Grafts

مکانیزم برداشت و کاشت فولیکول‌ های مو به همان ترتیب روش FUE است. با این تفاوت که فولیکول‌های برداشت شده برای مدت کوتاهی در خارج از بدن و درون محلول ویژه‌ای نگهداری می‌شوند. این محلول شامل ترکیبی از مواد مغذی آلی شامل بیوتین است که به تقویت فولیکول‌ها کمک می‌کند.

 • روش ICE grafts

این روش نیز جزو گروه FUE محسوب می‌شود و کل فرآیند مشابه با روش Bio Grafts است. تنها تمایز این روش این است که فولیکول‌ها درون محلول ویژه‌ای با دمای پایین نگهداری می‌شوند. دمای پایین به افزایش طول عمر و نشاط فولیکول های مو کمک می‌کند.

کاشت موی ترکیبی چگونه است؟

شاید اصطلاح پیوند موی ترکیبی کم و بیش به گوشتان خورده باشد. اما آیا با مفهوم این روش آشنا هستید؟ این روش چندان نوین و متفاوت نیست. بلکه کاشت مو به روش ترکیبی از دو روش FUE و FUT می‌باشد؛ به این ترتیب که در نواحی گسترده‌ی طاس سر روش FUT اعمال می‌شود و برای افزایش تراکم ناحیه فولیکول‌ها مستقیم کاشته می‌شوند (روش FUE). این روش برای کاشت مو جلوی سر و نیز کاشت مو پشت سر بازدهی مناسبی ارائه می‌کند.

کاشت مو با تراکم بالا

از جمله خواسته‌های اکثر افرادی که به دنبال پیوند مو می‌روند این است که پزشک متخصص از تکنیک‌های کاشت مو با تراکم بالا استفاده کند. البته ناگفته نماند که موارد بسیار زیادی می‌توانند در انجام کاشت مو با بیشترین تراکم دخیل باشند. بنابراین حتما قبل از اقدام به کاشت تحقیقات لازم را انجام دهید تا فریب وعده‌های دروغین بسیاری از کلینیک‌ها را نخورید. از لحاظ علمی و پزشکی منظور از تراکم بسیار بالا استفاده از حداکثر تعداد گرافت مویی است که می‌توان به فرد متقاضی پیوند زد و این رقم چیزی در حدود ۴۵۰۰ تا می‌باشد.

بهترین روش کاشت مو با تراکم بالا

روش‌های مختلفی وجود دارند که می‌توان به کمک آن‌ها به کاشت مو با تراکم خیلی بالا نزدیک شد. اما در بین تمامی این روش‌ها استفاده از روش ترکیبی توصیه می‌شود. این روش که ترکیبی از دو روش FUT و FIT است به عنوان بهترین روش کاشت مو طبیعی با تراکم بالا شناخته می‌شود. این روش بیشتر برای اشخاصی که میزان ریزش مو و طاسی خیلی بالایی دارند پیشنهاد داده می‌شود. از جمله مزایای روش‌ ترکیبی در بین سایر روش‌های کاشت مو با تراکم بالا می‌توان به صرفه‌جویی در زمان، مقرون به صرفه بودن.

بهترین روش کاشت مو با تراکم بالا در سال ۲۰۲۲

موفقیت بالای آن اشاره کرد. البته در کنار تمامی این مزیت‌ها همانند هر روش دیگری بیمار می‌تواند شاهد برخی معایب مثل باقی ماندن جای بخیه به دلیل استفاده از هر دو روش و وجود زخم های عمیق تر، وجود بانک مو قوی، احساس درد بیشتر نسبت به سایر روش‌ها و … اشاره کرد؛ که به دلیل در پی داشتن نتیجه بسیار خوب و رضایت‌بخش کار کاملا قابل چشم‌پوشی خواهند بود.

کدام روش پیوند مو برای شما مناسب تر است؟

در میان انواع روش‌های کاشت مو به سختی می‌توان بهترین روش کاشت مو را انتخاب کرد. چرا که هر روش مزایا و معایب خاص خود را دارد. در مجموع برای این کار باید نسبت به مزایا، معایب و عوارض کاشت مو آگاه باشید. سپس بر اساس نظرات پزشک متخصص، بهترین روش را انتخاب کنید. در واقع این تصمیم که کدام روش نتیجه‌ی بهتری برای شما خواهد داشت، نیاز به نظرات کارشناسی شده دارد.

بهترین روش پیوند مو تا چه حد موفقیت آمیز است؟

درصد موفقیت پیوند مو به موارد متعددی وابسته است که در جلسات ویزیت کاشت مو طبیعی مشخص می‌شود. در مجموع بازدهی روش کاشت مو طبیعی با هر روشی، تحت تاثیر عواملی نظیر تراکم مو در ناحیه‌ی بانک مو، ضخامت مو و حد ریزش مو قرار دارد. علاوه بر این موارد، بیماری‌های ژنتیکی، دیابت و مشکلات تیروئیدی نیز بر فولیکول‌های کاشته شده تاثیرگذارند. فاکتور مهمی که موفقیت کاشت موهای شما را تضمین می‌کند، میزان تجربه و تبحر جراح است.

هزینه پیوند کاشت موی طبیعی

همانند تمامی روش‌های پیوند مو، در کاشت مو با تراکم بالا نیز عوامل بسیار زیادی در هزینه نهایی کار تاثیرگذار خواهند بود. از جمله این موارد می‌توان به میزان قوی یا ضعیف بودن بانک مو، حد طاسی و میزان تراکم درخواستی توسط بیمار، دستمزد پزشک متخصص، قیمت‌های کلینیک با توجه به خدمات ارائه داده شده و … اشاره کرد. بنابراین بهتر است قبل از تصمیم‌گیری بابت شیوه انتخابی خود با پزشک خود جلسه مشاوره‌ای برگزار کنید تا بهترین و مناسب‌ترین روش با توجه به بودجه و شرایط شما انتخاب شود. تیم تخصصی ما تمام تلاش خود را می‌کند تا معقول‌ترین هزینه پیوند مو با تراکم بالا کاری با کیفیت بسیار خوب را تحویل مراجعه کننده های خود دهد. برای مشاوره و دریافت ویزیت کاشت مو با مشاورین زیبایی ما در کلینیک پوست و مو تماس بگیرید.

کاشت مو چند ساعت طول می‌کشد ؟

مدت زمان بسته به سرعت عمل پزشک و تیم همراه کننده او، تعداد فولیکول‌هایی که قرار است پیوند زده شود، گستردگی طاسی، سن متقاضی و شرایط جسمانی و سلامتی او بستگی دارد. زمان تقریبی برای کاشت مو تهران چیزی حدود ۴ الی ۸ ساعت در نظر گرفته می‌شود.

چند بار میتوان پیوند کاشت مو انجام داد؟

به طور متداول، کاشت مو در یک جلسه با حداکثر میزان تراکم به پایان می‌رسد. با این حال در برخی موارد ممکن است افراد نیاز به جلسه دوم نیز داشته باشند. این دست از افراد معمولا طاسی‌های بسیار گسترده یا بیماری‌های زمینه‌ای خاص (مانند فشار خون، دیابت، مشکلات قلبی، تنفسی و …) دارند و لازم است ۲ جلسه کوتاه مدت برای کاشت مویشان ترتیب داده شود. معمولا کاشت موی طبیعی در کلینیک‌های معتبر در حداکثر ۲ جلسه خلاصه می‌شوند اما در صورت انتخاب پزشک و یا مرکز نامعتبر ممکن است این تعداد افزایش پیدا کند.

کاشت مو

کدام روش کاشت مو برای سر شما مناسب است ؟

اینکه کدام روش از کاشت مو برای شما مناسب است در وهله اول به نظر پزشک و در وهله دوم به انتظارات و درخواست زیباجو بستگی دارد. شما قبل از پیوند مو با پزشک خود باید مشورت نمایید تا با در نظر گرفتن تمام شرایطتان بهترین متد را که برای شما موثر است انتخاب و پیشنهاد نماید. در انتخاب این متد موارد زیر می‌توانند موثر واقع شوند:

 • سن فرد متقاضی
 • تجهیزات موجود در کلینیک مورد نظر
 • میزان راحت بودن پزشک با یک متد خاص
 • میزان طاسی
 • تعداد گرافت‌های مورد نیاز برای پیوند
 • داشتن یا نداشتن بانک موی مناسب

وضعیت سلامتی زیباجو

آیا کاشت مو روشی ایمن است ؟

به طور کلی کاشت مو یک روش کم تهاجمی غیر جراحی است که اگر توسط یک پزشک باتجربه در یک مرکز تخصصی کاشت مو انجام شود، کاملا ایمن به شمار می‌رود. پزشکی که توانایی کافی داشته باشد، در استخراج و پیوند مجدد فولیکول دچار اشتباه نمی‌شود و پروسه کاشت را به سلامت به پایان می‌رساند. در صورتی که یک انتخاب اشتباه داشته باشید دیگر ضمانتی برای رضایت بخش بودن نتیجه و ایمن بودن روند پیوند وجود نخواهد شد و ممکن است با هریک از عوارض زیر مواجه شوید:

 1. نکروز (مرگ) پوستی
 2. عدم رویش مو
 3. عدم حصول تراکم دلخواه
 4. ابتلا به عفونت‌های شدید
 5. رویش غیر هم‌جهت موهای تازه کاشته شده نسبت به موهای طبیعی فرد
 6. پوسته پوسته شدن یا خروج چرک از اطراف محل‌ فولیکول‌ها
 7. درد، خارش و تورم شدید پوست سر
 8. التهاب فولیکول‌های مو (فولیکولیت)
 9. خون ریزی
 10. از دست دادن حس اطراف محل‌های جراحی

حمام رفتن پس از کاشت مو

کاشت مو در مرکز تخصصی زیبایی ایرانیان

خوشبختانه کلینیک ایرانیان امکان مشاوره رایگان را برای مردم فراهم کرده است.شما می توانید از طریق راه های ارتباطی با مشاوران تماس بگیرید و راهنمایی های لازم در زمینه زیبایی را از آنان دریافت کنید. این کلینیک در تمامی روزهای هفته باز است و به ارائه خدمات به مشتریان خویش می پردازد. ساعت کاری این مجموعه راس ساعت هشت صبح آغاز می شود و تا ساعت هفت شب ادامه خواهد داشت. البته در روزهای جمعه و تعطیل باید از قبل هماهنگی لازم را انجام دهید.

کاشت ابرو

کاشت ابرو یکی از مهم ترین کارهایی است که می توان برای زیباسازی صورت انجام داد. در حال حاضر تعداد زیادی از کسانی که کاشت ابرو را انجام داده اند از نتیجه آن رضایت کامل داشتند. بعضی از افراد روش های قدیمی تری همچون تتو و هاشور را برای ابرو به کار می برند که عوارض زیادی برای آن ها در پی دارد. با توجه به حساسیت بالای این مورد، بهتر است که عمل کاشت ابرو توسط یک کلینیک و تیم حرفه ای انجام شود تا خیال شما از بابت کیفیت ارائه کار راحت باشد. در این مطلب می خواهیم بهترین کلینیک کاشت ابرو در غرب تهران یعنی کلینیک ایرانیان را معرفی کنیم.

چرا عمل کاشت ابرو را در کلینیک ایرانیان انجام دهیم؟

شما برای انجام عمل کاشت ابرو باید موارد مختلفی را در نظر بگیرید و با بررسی تمامی شرایط انتخاب لازم را صورت بخشید. مسلما عوامل مختلفی وجود دارد که کاشت ابرو را در کلینیک ایرانیان توصیه می کنیم. این عوامل در نتیجه نهایی عمل شما بسیار تاثیرگذار هستند و نتایج فوق العاده ای را برای شما خلق خواهند کرد. هر کدام از این مزیتهای کلینیک ایرانیان را به صورت جداگانه برای شما بیان خواهیم کرد.

دارای بهترین کادر پزشکی زیبایی

همانطور که می دانید برای انجام خدمات مربوط به زیبایی حتما باید از نیروی حرفه ای و کارآزموده استفاده کرد. انجام عمل های جراحی زیبایی فقط به کمک پزشکان متخصص امکان پذیر است و شما باید برای عمل زیبایی حتما به پزشکان درستکار و مورد اعتماد تکیه کنید. خوشبختانه کلینیک ایرانیان تعهد زیادی در این زمینه دارد و بهترین متخصصان در امر زیبایی را به کار بسته است. شما در این کلینیک زیر نظر این متخصصان درمان می شوید و خدمات مربوط به زیبایی را در بالاترین کیفیت ممکن دریافت خواهید کرد.

تجربه و سابقه بیست ساله

اگر می خواهید که روند درمانی خود را آغاز کنید، حتما به سابقه و رزومه کلینیک هم دقت لازم را بکنید. هر چقدر که میزان سابقه یک مرکز درمانی بیشتر باشد، مسلما نتیجه کار ایجاد شده در آن نیز بهتر خواهد بود. خوشبختانه کلینیک ایرانیان بیش از بیست سال است که به ارائه انواع خدمات زیبایی می پردازند. در طول این بیست سال انواع عمل های جراحی زیبایی با موفقیت انجام شده و نتایج بسیار مثبتی ایجاد شده است. با توجه به رزومه درخشان این مجموعه، شما نیز می توانید انجام عمل های زیبایی را به آن بسپارید.

استفاده از بهترین تجهیزات روز دنیا در کاشت مو

همانطور که می دانید اکثر خدمات و عمل های زیبایی با کمک دستگاه های مخصوص پزشکی انجام می شود. هر سال که می گذرد، تجهیزات جدیدتری وارد بازار می شود که کارایی آن ها چندین برابر موارد دیگر است. کلینیک ایرانیان همواره تلاش خود را می کند تا بهترین دستگاه ها را از سراسر جهان جمع‌آوری کند و برای درمان مراجعان خود آن را به کار ببندد. در حال حاضر تمامی دستگاه های موجود در این کلینیک دارای استانداردهای جهانی هستند و شما می توانید بدون نگرانی از آن بهره‌مند شوید.

وسعت چهار هزار متری کلینیک ایرانیان

در حال حاضر کلینیک ایرانیان فضایی بیشتراز چهار هزار متر را برای انجام کارهای مربوط به زیبایی اختصاص داده است. در داخل این فضای بزرگ حدود ۱۵۰ نفر از بهترین متخصصان زیبایی جمع شده اند تا بهترین خدمات در این زمینه را به شما بدهند. نکته جالب این است این کلینیک به دلیل بالا بودن تعداد مراجعان، تعداد شعبه های خود را به شش عدد افزایش داده است.

در هر کدام از این شعبه ها بهترین خدمات ممکن ارائه می شود و شخص می تواند انواع خدمات زیبایی را در آن ها دریافت کند. تمامی این شعبات دارای مجوز رسمی از وزارت بهداشت هستد و سال های زیادی در زمینه عمل های زیبایی فعالی می کنند. با توجه به فضای بزرگی که در این مجموعه وجود دارد، کلینیک ایرانیان بزرگترین کلینیک زیبایی خاور میانه شناخته می شود و هر روزه خدمات خود در حوزه زیبایی را گسترش می دهد. با توجه به توضیحات داده شده، بدون شک کلینیک ایرانیان یک انتخاب عالی برای تمامی کسانی است که به دنبال عمل جراحی زیبایی هستند.

با نزدیک شدن به سنین بالای ۳۰ سالگی، تقریبا دو سوم مردان در سراسر دنیا، در برخی از کشور ها بیشتر و در برخی کمتر، به تدریج موهای خود را از دست می ‌دهند و دچار طاسی و ریزش مو می شوند. این آمار با عبور از ۵۰ سالگی بیش از ۸۵ درصد مردان را شامل می‌ شود. البته باید گفت که این مشکل تنها در خصوص مردان نیست و در حال حاضر نیمی از زنان نیز با مشکلات ریزش مو دست و پنجه نرم می ‌کنند. با این تفاسیر قابل درک است که چرا انواع روش‌ های ترمیم مو تا این اندازه مورد توجه قرار گرفته است. در حال حاضر به وضوح می توان گفت که در حال حاضر بهترین روش برای درمان طاسی و ریزش مو، کاشت مو است که این اقدام زیبایی نیز به روش های مختلفی انجام می شود.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳ رای

۲۷ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.